Posjet don Pape Hrvatskoj

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 02 tra 2011 15:51

ima na fejsu inicijativa http://www.facebook.com/protivcrkveipape pa su mozda oni i organizatori :nezna:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Ameli » 04 tra 2011 12:59

Možda nije zadana tema, al članak je jako dobar

http://www.tportal.hr/komentari/komenta ... ivaca.html
Na popisnici postoji i pitanje kojim se utvrđuje 'vrsta zajednice u kojoj osoba živi'. Jedan od ponuđenih odgovora je 'istospolna zajednica'. Time se na neizravan način bilježi seksualna orijentacija. Ona, za razliku od vjeroispovijesti, ne ovisi ni o sumnji ni o vjeri. To je osobina koju ne možemo odabrati, preispitivati ili promijeniti, sve kada bismo i htjeli. Bog je stvorio posebne dijelove tijela koji će, ovisno o okolnostima, na odgovarajući način nepogrešivo ukazati na ovu ili onu seksualnu pripadnost. Iako ne postoji dio tijela koji tako precizno reagira na osjećaj nacionalne pripadnosti, oni koji su i to probali kažu da je zadovoljstvo neopisivo. Ne znam. U svakom slučaju, popis stanovništva neće nam dati odgovor na pitanje jesu li – prema uvriježenom homofobnom stereotipu – 'pederi' kukavice ili su kukavice oni koji se ne usude priznati da se razlikuju od većine.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Jadzia Dax » 09 tra 2011 16:12

Kada je prošli put bio papa u nas (onaj pokojni), radove za uređenje njegovog dolaska dakle, bine, cvijeće i sl. su dobile domaće firme i naplaćivale se, s podosta ćekanja ali uspješno, iz čini mi se gradskog proračuna. Tako da mi je ok da se iz proračuna troše pare za njegov dolazak ako će poslove dobiti domaći mali i srednji poduzetnici, bitno da se radi...jel...
Nije njegov dolazak loš za biznis, jer di se pojavi papa, pojave se i horde ljudi a to je ugostiteljima blagdan.
Neka on samo dođe ali neka mi ne kenja o mom načinu života, pa neću ni ja o njegovom oblačenju vešta, celibatu i o onom glupom smiješnom autiću

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 22 tra 2011 12:33

tko zeli izraziti svoj stav o papi, crkvi, katolickoj drzavi isl., organizira se prosvjed na Cvjetnom trgu (ZG) 3.6.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/bene ... 48233.aspx

smiley
Postovi: 15
Pridružen/a: 16 tra 2011 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la smiley » 22 tra 2011 13:34

nije mi drag nikako

Nacekanju
Postovi: 1
Pridružen/a: 19 tra 2011 18:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Nacekanju » 22 tra 2011 14:09

Joj kad ljudi znali sto je zaista vjera obisli bi ga za jednu stvar i susili na dimu. :haha: Ovo sta RK Crkva skupa s njim propovjeda nema veze niti sa istinom,niti vjerom,niti covjecanstvom....Ne kuzim ko moze cekati u redu da mu ljubi ruke?Koji IQ moras za to imati?

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la astra glacialia » 22 tra 2011 17:03

Koliko god da mi njegov dolazak osobno smeta najmanje iz nekih čisto praktičnih razloga - ako želimo zadržati pravo da se bunimo protiv anti-gay prosvjeda, ne bismo trebali sudjelovati u prosvjedu protiv Pape.
per aspera ad astra

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 22 tra 2011 17:26

antigej provjes je prosvjed pun mrznje i homofobije.
prosvjed protiv dolaska pape je prosvjed protiv neogranicenog bacanja novca u crkvu koju ne prakticiramo svi, ali smo svi na listi poreznih obveznika koji moraju dati tol'ko i tol'ko love za njegov dolazak...

bitna razlika.

sumnjam da ce biti povika 'ubij papu', dok ce u 6.mj. na trgu i rivi biti povika 'ubij pedera'

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la astra glacialia » 22 tra 2011 19:54

Naravno, ali katolici to lako mogu shvatiti kao našu mržnju i, hm, katolikofobiju.
per aspera ad astra

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Rogue_813 » 22 tra 2011 21:52

astra glacialia je napisao/la:Koliko god da mi njegov dolazak osobno smeta najmanje iz nekih čisto praktičnih razloga - ako želimo zadržati pravo da se bunimo protiv anti-gay prosvjeda, ne bismo trebali sudjelovati u prosvjedu protiv Pape.
Religija je izbor, homoseksualnost nije. O tome kakve učinke ima jedno, a kakve drugo... pa radije ne bih, ne želim ban. Uostalom, anti-gay prosvjed je pun nerazumne mržnje, prosvjedovati protiv dolaska pape bi bilo zapravo razumno. Zašto? Zato što bi njegov dolazak imao negativnih posljedica.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la astra glacialia » 22 tra 2011 22:50

Ako pokušamo to gledati s njihove strane... Tj. broj ljudi kojima je jednako tako anti-gej prosvjed razuman a ovaj nerazuman po svoj prilici nije zanemariv. Nismo li prije anti-gej prosvjeda odlučno tvrdili da nikakvi anti-prosvjedi nemaju smisla i da svaka skupina ima pravo na izražavanje?
P.S.: Mnogi ne doživljavaju religiju kao izbor nego kao nešto u čemu su rođeni (makar realno, naravno, jest izbor jer je nedvojbeno da nije biološki uvjetovana).
per aspera ad astra

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Rogue_813 » 23 tra 2011 01:32

Kad religija nije izbor, onda je to još jedna stvar koja nije u redu s njom. Slažem se s time da bi svatko trebao imati slobodu izražavanja - nevjernici, aktivisti za zaštitu prava životinja, homoseksualci... ali onda i homofobi, antisemiti, neonacisti. Problem je u tome što ova druga skupina nerijetko zagovara nasilje i neslobodu, što su spremni i provesti. Nisam za promicanje nasilja ili opresije odnosno bilo kakvog oblika fašizma, to mi je također jedan od glavnih razloga zašto sam protiv organiziranih religija.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la tamara3 » 23 tra 2011 13:51

astra glacialia je napisao/la:Nismo li prije anti-gej prosvjeda odlučno tvrdili da nikakvi anti-prosvjedi nemaju smisla i da svaka skupina ima pravo na izražavanje?
Jesmo li? Ovakvim frazama se lako barata, a pritom se zaboravlja da određena prava za sobom povlače i stanovitu odgovornost. Recimo, ona dva idiota na dva različita prajda su svoje stavove izrazili bacajući molotovljev koktel i pepeljaru. Drugi su puštali nekakve prijeteće sirene, visoko dizali desnice u zrak i derali se 'ubij pedera'.

Da je netko stradao ili ne daj bože poginuo, bismo li i onda naklapale - iz udobnosti svojih stolaca pred PC-em - o pravu na izražavanje? To pravo, kao i toliko veličanu slobodu govora, previše ljudi doživljava kao izgovor i pokriće za klevetanje, vrijeđanje i nerijetko, nasilje - kako verbalno, tako i fizičko. Hvala ti lijepa na takvim pravima.

Kao porezna obveznica ove države koja protiv svoje volje izdvaja novac (i) za crkvu koja u potpunosti poriče moja prava na jednakost imam totalno pravo negodovati, pa i prosvjedovati protiv Papine turneje.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la rainbow » 23 tra 2011 14:17

pihach je napisao/la:Sto mislite zasto papa dolazi?
Jel biste isle/i na anti-prosvjed?
Vjerujete li da cemo jednog dana biti izjednaceni sa heteorsksualnom vecinom? Mislim na pravo sklapanja (crkvenog) braka, posvajanje djece, pravo nasljedstva, itd.
Jesmo li mi ipak konzervativniji od Italije, Spanjolske, Portugala, Brazila i ostalih izrazito katolickih zemalja ili ima nade?
dolazi da vampirizira (monetarno, duševno i ko zna kako sve već)

izjednačeni -nemam pojma, nisam jako optimistična glede hrvatske, no moguće je, nek se isčiste (odumru) dvi, tri, četr generacije pa bi već i moglo, ako ova manipulativna politika mržnje i osuđivanja koju crkva i slični šire ne bude i dalje toliko dobro prihvaćena

onaj stari papa je bar simpatičniji, a ovaj je za stavit mu kesu na glavu

Avatar
Shekret
Postovi: 189
Pridružen/a: 14 lis 2010 16:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Shekret » 23 tra 2011 15:01

Pročitah postove i rastužila sam se još jednom (po n-ti put) što su rvati debilna zatucana nacija da to nisu istine.
Glupi kršćani puni mržnje prema različitom, homofobi i ksenofobi. Tipičan rvat.

Živimo među gomilom nenačitanih budala koje vladaju državom i koje će kako je već napisano vikati kasnije "ubij pedera" a sad će dati desetke milijuna za štakora u bijelom koji će doći, mahnuti i otići a nakon tog će se država još više razjebati. Dam se kladiti da će benzin nakon tog poskupit mamu im j...
:luda:

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la astra glacialia » 23 tra 2011 21:22

Novac iz proračuna i usluge javnoredarstvenih službi daju se i za "nas", koliko znam, puno manje, naravno, no realno "nas" i jest puno manje, barem onih koji sudjeluju na takvom skupu (stavljam "nas" u navodnike jer mislim da neću ipak još sudjelovati u okupljanjima, a zbog izjava koje ovdje mogu pročitati nisam ni sigurna da želim biti dio "zajednice"), i homofobi onda imaju jednako "pravo" da se bune što se novac troši na "nas", što dakako i rade.
Slažem se da mi je izjava "da nikakvi anti-prosvjedi nemaju smisla i da svaka skupina ima pravo na izražavanje" zbunjujuća i može se shvatiti kao kontradiktorna, ispričavam se što se ne znam baš najbolje izraziti, no razlikujem pravo na izražavanje od prava na nasilje (i, dakako, smatram da je jednako grozno bacati Molotovljeve koktele na pedere kao i na katolike, tj. na ikoga osim onog tko je sam osobno svjesno i namjerno počinio ekvivalentno nedjelo - no čak i tad ostaje grozno, samo možda mrvicu manje).
per aspera ad astra

Onelesslonelygirl
Postovi: 19
Pridružen/a: 29 tra 2010 15:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Onelesslonelygirl » 26 tra 2011 19:41

Osobno ne vidim zašto bi se prosvjedovalo protiv dolaska pape .šta tu može bit loše? :shock2: :shock2: .....ova se zemlja previše "ufurala" u silne prosvjede koji tak i tak nisu dejlotvorni.... :kokice:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 26 tra 2011 21:09

ja ne idem na prosvjed protiv njega, al idem na prosvjed protiv 42 milijune kuna koje su ulupane u njegov posjet.
bolje da smo organizirali neko trash vjencanje (sandra dabo i jajan) po uzoru na willa i kate.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Zbrkica » 02 svi 2011 15:44

Veli meni majka za ručkom da je svećenik u našoj crkvi MOLIO da se netko prijavi kao da ide gledat papu, da će on financijski i financirat put bla bla :haha:
slika

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 02 svi 2011 20:29

newsflash:

papi ce se moci prici samo uz kupon/ulaznicu koju dobijete od svoje zupe.
tako da ni mi kaj zelimo biti 'na drugoj strani' necemo to moci (bar ne na njegovoj ruti) jer nemam kartu :)

inace, http://www.papa.hr/

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la alice » 02 svi 2011 20:41

jel itko skužio da na jumbo plakatu za posjeti pape, u desnom dijelu, ima neki znak koji me jako podsjeća na Mcdonalds?! WTF? ne mogu nigdje naći sliku na netu :/
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 02 svi 2011 20:55

ima vise plakata..
mislis na onaj s kartom hrvatske koja je obgrljena krunicom?

ovaj znakic dole mi lici na HGK :D

slika

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la alice » 02 svi 2011 20:57

ne, nego onaj jumbo plakat što su ga povjesili svugdje po gradu. onaj sivi nekakav... :/
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 02 svi 2011 20:59

ja sam jedino vidjela onaj s krunicom.
sutra kad ga vidis priblizi mu se na milimetar, fotkaj, objavi tu pa cemo svi skupa analizirati ;)

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la alice » 02 svi 2011 21:03

u, u, dobra ideja! ali sad kad bolje razmislim, ima neku krunicu... potrudit ću se pa ako uspijem, sendam ;)
'old Mcdonald had a farm...' ;)
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Cambria
Postovi: 8
Pridružen/a: 01 svi 2011 15:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Cambria » 03 svi 2011 09:53

pihach je napisao/la:ja ne idem na prosvjed protiv njega, al idem na prosvjed protiv 42 milijune kuna koje su ulupane u njegov posjet.
bolje da smo organizirali neko trash vjencanje (sandra dabo i jajan) po uzoru na willa i kate.
Isto ne smatram ovaj prosvjed prosvjedom protiv Pape osobno - iako bi vjerovatno bilo mjesta i razloga i za takve. U ovakvoj državi, u ovakvom stanju/sranju ne vidim niti jedan iole normalan i opravdan razlog za trošenje tolike love poreznih obveznika, dok se socijalna prava i dalje krešu, neka osnovna su ugrožena, i manje više ne valja ništa na većini područja. Na stranu moje osobno mišljenje o Crkvi, podmeće nam se da je ovaj Papin posjet bitan za Hrvatsku. Zbog čega? Već znamo da smo velike 'rvatine i katolici, Vatikan nema nikakvu političku ili drugu moć da nas vadi iz dreka. A ono da smo u duhovnoj krizi, moralnoj krizi, itd, da, jesmo, plus još 100 drugih kriza, ali molitva s Papom nam zasigurno neće pomoći u tome, a bogami ni ovih 40-ak ulupanih milijuna. Da je za đabe, onda nemam ništa protiv, nek se narod veseli i maše zastavicama u smjeru papamobila. Ali s obzirom da si mantijaši ne financiraju svoja proputovanja sami, a mogli bi bez problema, osjećam da imam pravo mahati zastavicom s nekog drugog, paralelnog skupa i izraziti svoje mišljenje. Jedina meni pametna stvar (ne želim vrijeđati vjernike/vjernice) koju su u zadnjih ihoho godina rekli/priopćili je da se ne treba radovati tuđoj smrti, jučer povodom Bin Ladenovog ubojstva i reakcije svekolikog američkog pučanstva. Thumbs up za to, ostalim me ničim nisu osvojili.

Gost

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Gost » 03 svi 2011 10:15

alice je napisao/la:u, u, dobra ideja! ali sad kad bolje razmislim, ima neku krunicu... potrudit ću se pa ako uspijem, sendam ;)
'old Mcdonald had a farm...' ;)
Radi se o plakatu "Milijun krunica za papu", baš sam se jučer cerila plakatu. :D

Nda;
slika

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 03 svi 2011 10:58

jesus=papa ;)

dobra, dobra. :D
to treba na majicu i tako docekati gospodina covjeka.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la alice » 03 svi 2011 20:13

ReaTM je napisao/la: Radi se o plakatu "Milijun krunica za papu", baš sam se jučer cerila plakatu. :D
da, da, tako je! plan mi je bio slikati danas, no ostala sam dulje na poslu i ulovilo me neko ludo vrijeme pa se nisam vraćala do plakata.
jesi vidjela Mcdonalds znak??? ili sam ja luda?!
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Gost

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Gost » 03 svi 2011 20:18

Nisi luda, pofotkat ću sutra!
McKršanski znak. :D

Odgovorite