Posjet don Pape Hrvatskoj

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 04 lip 2011 15:52

uslisene su ti molitve ;)
al mi je propala setnja po Flora Artu :(

damn you pope, damn you!

imam teoriju zavjere da je papa preruseni gmaz/alien - malo pogledajte kak papa izgleda, kako hoda, prima mikrofon, prica, okrece se polagano, kak se drzi, itd.
slicnosti?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C-SVcdH5XFw[/youtube]

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la jpeg » 04 lip 2011 15:58

pa sta se nervirate. tako je kako je.
zabavljate me, ali nije vam to dobro.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la JaNNa » 04 lip 2011 16:16

Popeye je napisao/la:sjećam se kad je thompson trebo imat svoj veliki koncert na maksimiru, pa ga je (bar na jedan dan) zajebo prolom oblaka. bože, vrijeme je da opet interveniraš, hrvatska te treba!
a jel nisi mogla tražit ipak s malo manje grmljavine? :D

@Pi - totalno alien! samo brijem da oni ne brane i ne stoje iza skopine pedofila!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la pihach » 04 lip 2011 18:08

ako su gmazovi onda su jos i gori jer je poznato da neki od njih (npr. gusteri) jedu vlastitu djecu kada su gladni, a hrane nema na vidiku :D
inace, popaj je musko :haha: al da, mogao je traziti prolazni pljusak a ne oluju.

papin intervju iz aviona - http://www.vecernji.hr/vijesti/stepinac ... nak-296535
svasta kaze, a nista konkretno. politicar? ma neeee.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la JaNNa » 04 lip 2011 18:10

pihach je napisao/la:inace, popaj je musko :haha: al da, mogao je traziti prolazni pljusak a ne oluju.
ae?
zake onda piše napisala kad sam ga quotala?
SORRY Popaj! ;)

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Uliana » 04 lip 2011 19:44

žalosno i sramotno koliko mladih ispranih mozgova ovaj vikend nosi kabanice umjesto kišobrana - slave tog bijednika i pjevaju aleluja kao da su nadrogirani..

koliki je novac otišao u vjetar!
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Zita » 04 lip 2011 19:45

groznom pogreskom sam uspjela prebacili na papa kanal i vidjela sam one ovce kako urlaju:"papa mi te volimo"
doslo mi je da se zbljujem
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Uliana » 04 lip 2011 19:48

mogli su ga barem vizažisti propisno napudrat da mu se ne vide kapilare na nosu od euharistijskog vina :)
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Gost

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Gost » 04 lip 2011 20:21

Uspjela sam izbjeći all things papa do uključenja vijesti Nov@ tv na trg. Našli su klincezu koja je namjestila svoj najbolji navijački glas i stas i izderala se u zanosu "papa mi te volimo", u ritmu BBB-ovskih uskočica sa tribina. :/

Neka jedu kolače!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 20:34

meni skroz ok da mi se obraća u ženskom licu. :) kod pedera se to zove lalakanje. :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Pi » 04 lip 2011 20:54

Koliko degutantnih postova ovdje ima, to je nevjerojatno. Kao vječni krug nasilja - eto, ostatak države ne poštuje izbore i mišljenje gej ljudi, pa ajmo mi sada te ljude zbog toga što vjeruju, što su otišli pozdraviti svog vjerskog vođu, prozivati maloumnima, ispranog mozga, ajmo željeti da im sve propadne zbog vremenskih uvjeta, smijati se čovjeku na temelju izgleda; i ajmo još grintati protiv ljudi koji su im to omogućili. I države koja, eto, plaća posjet vjerojatno najutjecajnijeg čovjeka na svijetu. Uz Obamu i Merkel, valjda. Može li malo zlobnije, neki se još nisu istaknuli?

Koliko sam god ja ateist, koliko mi je zapravo odbojna ideja religije, koliko god ne poštujem crkveni autoritet, i malo manje njen nauk, ne mogu ne primijetiti sljedeće stvari:

1) Tijekom cijelog posjeta, nisam primjetila ni jednu negativnu poruku, nijedan ispad, ni jednu prijetnju ičijem integritetu i identitetu, ukratko - nijedu prijeteću poruku koju je odaslao Papa ili njegovi sljedbenici. Ništa nije usmjereno protiv nekoga, nego za svoje i na lijep način. Afirmativno i za svoje, ne protiv nekoga. Anti Papa prosvjed je koncipiran upravo licemjerno suprotno.

2) Poruke jesu obogaćene (ili osiromašene?) vjerskim vokabularom, ali su to jako dobre poruke. Jednostavno ne mogu uočiti ništa što je negativno u njima, štoviše, osim eto te "vjera u boga" poruke, sve su ostale nešto što bi svatko trebao prakticirati.

3) Posjet Pape je razveselio mnoge, dao je nadu mnogima (jer nemaju svi jednako dobre uvjete kao većina nas, i religija im jest utjeha), i veselje tih ljudi ne može biti loše niti puno plaćeno. Možda nema vama smisla, ali ako to tolike čine sretnima, da smo platili duplo ne bi mi bilo žao. Samo zato što ne usrećuje mene, ne znači da je bezvrijedno. Da bar imam još koji milijun, recimo, Dawkins sljedbenika pa da država plati posjet, ne bi bilo loše. Ježi ga, nisam većina. Što ne znači da ću šiziti jer netko drugi ima tu mogućnost.

4) Ovo ne treba možda ni spominjati, ali posjet Pape jednoj ovako maloj državi daje izvjesnu političku poruku svijetu. Vatikan je već Hrvatskoj nebrojeno puta pomagao, oko neovisnosti prvenstveno - nikada nikome nisu napravili ustupke kao Hrvatskoj. Vjerujem da se takav politički utjecaj ne može platiti. U vrijeme kada nam ostatak Europe daje pleske, od ZERP-a do Gotovine, definitivno veliki plus za nas.

Licemjerje je odvratno. Koliko i jednoumlje, osobito u ovoj temi, ha popaj. Idemo tražiti da poštuju naša opredjeljenja i naša uvjerenja, ali ajmo pljuvati po njihovima. Fuj.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 21:33

jednakim tretmanom nejednakih samo se stvara još nejednakosti.
uspoređivati u hrvatskoj katoličku crkvu i LGBT zajednicu je toliko izvan svake logike i realnosti da ne znam što na to uopće reći. da mi je stalo do para, možda bih rekao: kad država na pedere i lezbe bude trošila desetinu onoga što troši na crkvu, onda bi možda, naglašavam možda, imalo smisla povlačiti ovakve površne moralističke paralele koji si ti istresla. također, kad pederi budu tukli katolike, kao što katolici čine pederima, onda bi možda nešto od ovoga što si ispredavala imalo smisla. kada bi pederi utjecali na školske programe tako da se u njima katoliačnstvo proglašava bolesnim i neprirodnim, možda onda. kada bi... kada bi...
ali baš ništa od toga nije, a ovo forumsko pljuckanje po papi tek je izraz nemoći i frustracije zbog toga što nas je osobno taj čovjek proglasio 'suštinskim moralnim zlom' (dok je bio šef vatikanske inkvizicije, odnosno sada ribrendirane u kongregaciju za nauk vjere) i što mu se cijela državna politička elita skorojevićki klanja.

i da, otkud ideja da je svako mišljenje i stav jednako vrijedno?! neko je utemeljeno na logici i činjenicama, a neko na čarobnjaštvu. neko je utemeljeno na humanim, a neko na nehumanim idejama. kada bih se našao u društvu osobe koja bi mi krenula objašnjavati da je u redu silovati žene, ja bih ga odmah poslao u tri pm i najbrutalnije izvrijeđao, uopće ne bih poštovao to mišljenje koliko god dotični bio, recimo, gay friendly. onaj tko me definira kao 'suštinsko moralno zlo' moje poštovanje i uvažavanje nikad neće imati, niti ga treba dobiti.

no, kako danas napisa ljigavi butkovic, papa je još i ok, al jebote koji su manijaci rvacki biskupi! :aaaa:

i nemoj se nervirati, draga sul., katolička i homofobna većina će uvijek biti sretna imati uncle toma poput tebe. :)
Zadnja izmjena: Popeye, dana/u 04 lip 2011 21:42, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 21:39

p.s.
išao sam u katoličku gimnaziju, so i really know those bastards. :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Pi » 04 lip 2011 21:43

Ne ulazim ja, dragi popeye, u to što tko kome napravio, nego u ponašanje. Jednostavno, ako tebe netko vrijeđa, ili je grozan prema tebi, vraćati mu istom ili gorom mjerom je ružno. Ne trebaš biti gori od groznih, to je poanta mog posta. Recimo, ovo je moje mišljenje utemeljeno na humanim idejama o dostojanstvu i pravima svakog čovjeka, a to tvoje kojim vrijeđaš na čarobnjaštvu bez logičke osnove. (čarobnjaštvo u smislu da imaš jednake dokaze kao i oni za svoje mišljenje, inače religije ne bi bilo)

Ne mislim da su SVA mišljenja jednako dobra, ali nemaš osnovu svoje proglašavati boljim od njihovog i na temelju toga vrijeđati. Imaš pravo na mišljenje, svakako. Samo to ne znači da ti ono može biti osnova za ispucavanje frustracija.

Opet, ne slažem se s njihovim postupcima ni naukom. I mislim da ima prečih stvari u državi od plaćanja dolaska pape. Ali vrijeđati bilo koga na temelju vjerovanja, izgleda nemam pravo, a bome neću biti zlobna pa prizivati oluju da nekome uništi doživljaj, samo zato što eto nije nešto radio što je u skladu s mojim mišljenjima. Degutantno.

Edit: Zapravo se i ne nerviram. Samo mi je žao vidjeti da oni kojima se prava uzimaju prvi idu pljuvati po tuđim pravima. Sva sreća da gej ljudi nisu većina kao katolici, jbt, bili bi gori.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 21:50

ajmo sad spustit loptu :D ti si se razbacala jednoumljem i degutantnoscu, ja ti prilijepih etiketu uncle toma... moze nerijeseno? :D

enivej, nisam ja prizivao oluju (pobogu, nisam katolik da vjerujem u takve stvari!), nego sam se zajebavao na racun pape, iz potpuno marginalne pozicije. to doista nije nista strasno niti degutantno. to je dobra ili losa šala, that's all.

iako, sad si me potaknula na razmisljanje :D moglo se to i malo kompleksnije izvesti... recimo: ti katolici, zasto paradiraju ulicama i blokiraju promet, zasto ja to moram gledati, neka budu katolici u svoja cetiri zida i puste nas normalan svijet na miru, umjesto sto nam svoje katolicanstvo nabijaju na nos! plus jos taj muskarac u sarenoj haljini kojem se svi klanjaju i vicu mu da ga vole, ma kakve su to perverzije?! da imam dijete, morao bih mu prekriti oci da ne vidi sve to i ne zarazi se onda katolicanstvom!
:rap:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 21:53

sul. je napisao/la:Sva sreća da gej ljudi nisu većina kao katolici, jbt, bili bi gori.
when i am king you will be first against the wall ;)

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la rainbow » 04 lip 2011 21:55

sul. je napisao/la:
Edit: Zapravo se i ne nerviram. Samo mi je žao vidjeti da oni kojima se prava uzimaju prvi idu pljuvati po tuđim pravima. Sva sreća da gej ljudi nisu većina kao katolici, jbt, bili bi gori.
de, bona, možeš bolje od ovoga..

popaj, ovo me nasmijalo sa obrnutim tezama :D
da nije tužno i tragično, bilo bi simpatično

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Pi » 04 lip 2011 21:57

Popeye je napisao/la:ll.

iako, sad si me potaknula na razmisljanje :D moglo se to i malo kompleksnije izvesti... recimo: ti katolici, zasto paradiraju ulicama i blokiraju promet, zasto ja to moram gledati, neka budu katolici u svoja cetiri zida i puste nas normalan svijet na miru, umjesto sto nam svoje katolicanstvo nabijaju na nos! plus jos taj muskarac u sarenoj haljini kojem se svi klanjaju i vicu mu da ga vole, ma kakve su to perverzije?! da imam dijete, morao bih mu prekriti oci da ne vidi sve to i ne zarazi se onda katolicanstvom!
:rap:
Exactly my point. Koliko je grozno što to govore za paradu, toliko je grozno što mi to sada pokušavamo njima nametnuti u ovoj temi. Ne valja imati dvostruke kriterije, bez obzira na to o kome se radi :)

I ne treba biti bijesan ili nekorektan ili što ja znam što zato što imaju ono što mi (još) nemamo. BIlo kao ateisti ili pederi. Jednostavno se treba uzdignuti iznad toga :)

Neriješeno, može. :)

wave, bona, pada mi na pamet nešto s feslijom. Ali nećemo tako. :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 22:00

sul. je napisao/la:Koliko je grozno što to govore za paradu, toliko je grozno što mi to sada pokušavamo njima nametnuti u ovoj temi.
po treci put: kljucna je stvar pozicija moci. imati iste kriterije za nejednake znaci doprinijeti nejednakosti.

jer ono, yeah, bas nesto namecemo milijunima katolika u hrvatskoj preko ovog topica... utjerasmo im strah u kosti! :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Pi » 04 lip 2011 22:02

Popeye je napisao/la: jer ono, yeah, bas nesto namecemo milijunima katolika u hrvatskoj preko ovog topica... utjerasmo im strah u kosti! :D
A dobro. Ja gledam principijelno. Sad tko ima moć... To je stvarno izvan našeg dosega. Na kraju, tu smo da razmijenimo mišljenja i da tako osobno napredujemo, ne da mijenjamo svijet.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la rainbow » 04 lip 2011 22:03

s, šta je feslija..nisam te skuzila, samo mi je bilo blesavo da stavis takav neki generalizirani pljuc

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Zita » 04 lip 2011 22:08

well slazem se sa popayem u nekim stvarima. drugi put danas :past cu u nesvjest:
dokle god ce ti isti katolici premlacivat pedere i lezbe jer "nisu poput njih", dokle god ce ih terorizirat u skolama sa svojom vjerom, dokle ce govorit da smo mi bolesni i da cinimo grijeh protiv boga, dokle god ce trosit i nase pare na dolazak pape dotle nismo isti
mi nismo isti, nismo nit blizu i imamo pravo ovdje izrazit svoje nezadovoljstvo jer je to vise manje sve sto mozemo napravit. kao jedan mali protest
Measure of a woman is her sense of humor

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la uNrEaLL » 04 lip 2011 22:26

Katolik sam,i sta sad katolici ne mogu biti lezbe ili pederi,ma dajte.A to sto je dosao neka je,mada u vrijeme recesije nije ok...rođena sam u katolickoj vjeri,i umrijeti cu.Nebi nikada svoju vjeru pogazila,nit presla na drugu.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 22:26

sul. je napisao/la:Ja gledam principijelno.
i ja, ali su nam, kao što je čest slučaj, različiti principi. :D

ovako odokativno vulgaris, tvoji su liberalni, a moji marksisticki.

a jebemmu sul., sto se ti ne angaziras malo u aktivizmu? treba drčnih ljudi... da se s ovakvom žestinom obrušiš na homofobe, kao što si na ljude u ovom topicu, pa ja bih svršio od sreće. srsly. :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 22:29

uNrEaLL je napisao/la:Katolik sam,i sta sad katolici ne mogu biti lezbe ili pederi,ma dajte.
mogu, ali pod uvjetom da nikako i nikada ne prakticiraju svoju seksualnost. tako uci crkva, ne ja.
dakle, dok se ne poljubis s drugom curom, sve ok. nakon toga - eternal damnation. :D

(doduše, ispovijest u rimokatoličkoj religiji čuda čini! što znači da bi nakon svakog seksa s curom trebala trčat u crkvu po oprost grijeha, no ako te usput udari auto, onda jebiga. :D)

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la uNrEaLL » 04 lip 2011 22:32

Ismijavaj se ti koliko hoces,ponosna sam sto sam katolik,i ne trcim po crkvama za ispovjedi.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 22:34

sad si mi bas dala opening... pa moram pitati... jel si ponosna lezbijka pred katolicima kao sto si ponosna katolkinja (katolik, kako velis) ovdje? ;)
ako jesi, onda RESPECT.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la JaNNa » 04 lip 2011 22:36

Popeye je napisao/la:meni skroz ok da mi se obraća u ženskom licu. :) kod pedera se to zove lalakanje. :D
da onda nastavim? :D

ot. katolicizam i crkva, tj Papa nemaju veze jedno s drugim!
Ja sam Katolik, ali prezirem Crkvu iz razloga što je stoljećima samo gradila bijes među ljudima i što štiti pedofiliju i ne dopušta ljudima da budu ono što jesu!
i o kakvim se tu pravima priča? di su prava Pravoslavaca? di su prava ostalih?
dns sam pričala s 10 straight ljudi i svima od reda nije jasno zašto je Papa došao i zašto se sada pare troše na njega! tako da mislim da nisu samo GAY ljudi nabrijani i ne piše se ovo samo po ovom forumu!
jer da - ovo je forum! pa možda ne bi bilo loše da se malo podsjetimo svi zajedno:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Internetski_forum

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la Popeye » 04 lip 2011 22:37

i hajde da malo oplemenimo ovaj degutantni topic... :rap:
zanimljiv intervju s jednom katoličkom teologinjom:
http://www.h-alter.org/vijesti/svijet/p ... -ratzinger

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Posjet don Pape Hrvatskoj

Post Postao/la uNrEaLL » 04 lip 2011 22:38

Da,pred meni dragim ljudima...nisu svi katolici ogorceno kako ih se predstavlja,kao u svakoj drugoj vjeri,ima i dobri ljudi.

Odgovorite