Prosvjed na Markovom trgu

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 22 vel 2011 14:29

"Tu su ovce, gdje su čobani"
http://www.jutarnji.hr/policija-se-spre ... ade/927248
Ajmo...

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Egipatska revolucija

Post Postao/la pihach » 22 vel 2011 16:14

nisam ni ocekivala da ih nece pohapsiti...

Članak 1. Zakona o javnom okupljanju propisuje da svatko ima pravo na javno okupljanje. Temeljem članka 4. Zakona o javnom okupljanju, pod mirnim okupljanjem i javnim prosvjedom podrazumijeva se svako organizirano okupljanje više od 20 ljudi, koje se održava radi javnog izražavanja i promicanja političkih, socijalnih i nacionalnih uvjerenja i ciljeva.

Tko je tu lud?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Egipatska revolucija

Post Postao/la Ameli » 22 vel 2011 17:56

Mislim da je u subotu još jedan prosvjed, ne znam točno u koliko sati. Ako ništa drugo pridružiti se da vide da nas ima i da ne sjedimo kući i čekamo da nam netko drugi vodi borbe, do kojih je zbilja došlo vrijeme da se vode na ulici. Ne mislim pod tim da se stvaraju neredi, ali da se jasno izreče -DOSTA JE BILO.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Egipatska revolucija

Post Postao/la pihach » 22 vel 2011 18:02

u subotu bih vec mogla. danas me ispit sprijecio...
ma nafta je dolje, neg kaj bi bilo :)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Egipatska revolucija

Post Postao/la Ameli » 22 vel 2011 18:07

Čekaj nisam još sigurna, da li se radi o četvrtku ili suboti. Jedni pišu ovako jedni onako :nezna:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Egipatska revolucija

Post Postao/la Ameli » 22 vel 2011 18:18

Ne znam dal ste pogledali na fejsu video s prosvjeda i govor bake. Ali baka je u 01.42 sve rekla, što mnogi nisu u 20godina razglabanja.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 26 vel 2011 13:57

Dobro da nisam otišla, nego ex. Ništa mi nije jasno, niti mi je drago što je socijalno ekonomski problemi stavljeni u drugi plan. Što zbilja se u ovoj državi moraju biti posebni prosvjedi za radnike, studente, posebno za seljake, posebno za branitelje? ccc
http://www.index.hr/vijesti/clanak/thom ... 39794.aspx

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la pihach » 26 vel 2011 15:55

kad nema kolektivne svijesti.
zato me ni ne cudi sto studenti prosvjeduju zasebno, seljaci tjedan nakon, branitelji sada, a sljedeci su sljakeri ocito, ali samo ako se prosvjed odrzi van radnog vremena :kava:

ne vidim smisao provjeda kad nijedan nije urodio plodom.
koncept je ok, masa se da pokrenuti, ali kad krene realizacija :fuj: :fuj: Sve se svede na vrijedjanja, tucnjavu, gadjanje i psovanje policije koja ionak mora biti tamo jer je to u opisu posla.
Premalo je strucnjaka i obrazovanih koji vode prosvjede i vecina ih, kao Pernar, zele samo 5 minuta slave (koje ce ocito svatko dobiti).
Nije ni taj Warhol lud...

Nadam se da ce branitelji dobiti ono sto zele, iako uopce ne kuzim sto zele osim oslobodjenja Purde koji je ionako na putu za Zagreb/Vukovar te da ce Pernar uspjeti sa dodatnom tockom u CV-u 'posebna dostignuca: pokrenuo prosvjed za rusenje vlade u Zagrebu'.

Najsmjesniji mi je transparent - Volimo Hrvatsku! Ne EU!
EU je jedina slamka spasa, ali uzaludna je borba s vjetrenjacama u 'rvata...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 26 vel 2011 16:13

u boj u boj! :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 26 vel 2011 16:50

http://portaloko.hr/index.php?option=co ... &Itemid=30

Branitelji su i u najvećem metežu ostali dosljedni nenasilnom prosvjedu, stoga su u sukobu tzv. 'fejsbukovaca' s policijom ostali potpuno pasivni! U nastojanju smirivanja situacije stali su kao živi zid između prosvjednika i policije.
:-o
kad nema kolektivne svijesti.
kako se čini nit će je biti :roll:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Kroacija » 26 vel 2011 18:54

voljela bih da sam mogla stici na prosvjed u splitu ali me stanovita Julie Leprêtre zadrzala. sad mi je zao sto nisam isla, iduci put svakako idem.

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la umna-perverzija » 26 vel 2011 20:56

sramota je taj način na koji se izlazi na ulice tražit neka prava i svi laju i nitko ne zna zašto se laje, al važno je dići transparente, makar se radilo i o natpisima NDH...čisti apsurd, na jednoj strani branitelji, na drugoj klinci od 16-17 god, na trećoj policija...rušenje vlade, ma daj, za bunt im treba um, a maloumnici ko ovce slijede bilo što što glasi 'za dom spremni'...uvijek je lako kritizirat i posao vlade i državnih organa, al svatko tko misli da je pametan i sposoban napraviti neke promjene u ovoj zemlji, neka osnuje svoju stranku, iznese dobre argumente i program, a ja ću biti prva koja će im dati glas...za čobane s ulica mi se ne čini pametno glasati
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la pihach » 26 vel 2011 21:06

umna-perverzija je napisao/la:sramota je taj način na koji se izlazi na ulice tražit neka prava i svi laju i nitko ne zna zašto se laje, al važno je dići transparente, makar se radilo i o natpisima NDH...čisti apsurd, na jednoj strani branitelji, na drugoj klinci od 16-17 god, na trećoj policija...rušenje vlade, ma daj, za bunt im treba um, a maloumnici ko ovce slijede bilo što što glasi 'za dom spremni'...uvijek je lako kritizirat i posao vlade i državnih organa, al svatko tko misli da je pametan i sposoban napraviti neke promjene u ovoj zemlji, neka osnuje svoju stranku, iznese dobre argumente i program, a ja ću biti prva koja će im dati glas...za čobane s ulica mi se ne čini pametno glasati
tak je! :pivo:

ako vec misle rusiti vladu trebali su poceti s planovima prije godinu dana i razraditi strategiju, a ne na temelju 10.000 fejs clanova organizirati demoliranje povijesne jezgre grada (zagreba).
nisam ni mogla ocekivati nesto drukcije od ovoga sto se posljednjih dana dogadja.
a onog pernara treba dobro isamarati i kupiti mu kartu za haiti pa nek tamo kroji vladu.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la komad kruha » 26 vel 2011 21:38

ne slažem se s razbijanjem i nasiljem.
no, prosvjede za rušenje vlade nije moguće planirati. to je nešto što se dogodi.
nadam se da će prestat razbijat i rušit jer time sve što žele poručiti pada u vodu i gubi svaki smisao :(
kaj te hiče?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 26 vel 2011 22:02

http://www.youtube.com/watch?v=9BhdL0LEjSg
Mislim da su dobre namjere, zeznuli loši postupci, pojedinih grupa. Još žalosnije, ta razjedinjenost toliko je očita da je svaki glas za bolje sutra uzaludan.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la pihach » 27 vel 2011 12:37

komad kruha je napisao/la: no, prosvjede za rušenje vlade nije moguće planirati. to je nešto što se dogodi.(
nije istina...

Jednočasovna hronika uspešne strateške nenasilne kampanje koja je obeležila kraj veka, koju je predvodio OTPOR! u filmu Rusenje diktatora koji se, nazalost, nigdje ne mze skinuti.
Milošević je ojačao na talasu patriotizma koji je probudilo NATO bom bardovanje 1999. godine, ali nekoliko meseci kasnije, studenstki pokret Otpor! pokrenuo je iznenenađujuću ofanzivu. Njihovo oružje bili su rok koncerti i humor, internet i elektronska pošta, dobri slogani, upečatljivi grafiti i spremnost da budu uhapšeni zbog svojih akcija.

Studenti okupljeni oko Otpora! postali su vojska branilaca ljudskih prava, zajedno sa prodemokratskim, antiratnim, ženskim grupama i opozicionim partijama. Njihov slogan bio je: "Gotov je". Kada je Slobodan Milošević odbio da prihvati poraz na izborima, opozicija je pozvala narod na generalni štrajk. Kako je normalan život stao, stotine hiljada Srba krenulo je u Beograd, 5. oktobra, da odbrani pobedu na izborima.
Otpor je nakon ovoga postao uzor mnogima, ali bezuspjesno. Jedino je u Beogradu ovako nesto uspjelo. U svim drugim zemljama se ofanziva pretvorila u nasilje, nerede, huliganizam.
Zasto su uspjeli? Jer su koncept gradili 3 godine.

michelle

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la michelle » 27 vel 2011 13:57

predugo se čekalo... ljudi su popizdili :(

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 27 vel 2011 16:45

ivan pernar, tzv. vođa fejsbukovaca:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatsk ... fault.aspx

Neugodno sam se iznenadila kada mi je jednom prilikom za člana stranke predložio Franu Ćirka i pohvalio ga. Ćirko je organizirao prosvjede protiv Parade ponosa, a član je Hrvatske čiste stranke prava. Homofobiji i netoleranciji prema drugačijima nema mjesta u Zelenoj listi – ističe Vlasta Toth, ukazujući na Pernarove tekstove koji se mogu naći na internetu iz kojih je, veli, jasno da takva osoba nema što tražiti u demokratskoj stranci.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Ameli » 27 vel 2011 17:22

pred dvjestotinjak ljudi, mrtav-hladan rekao da je pročitao ‘Mein Kampf’ Adolfa Hitlera i iz njega dosta toga naučio o prikupljanju članstva i javnim akcijama.

No dobro pročitala sam i ja prije mnogo godina. Možda ne bi bilo loše da ga ove usijene glave pročitaju, pa napokon shvate, što je bio Hitlerov plan sa svojim saveznicima nakon pobjede. Mada, opet teško za povjerovati da bi išta shvatili.

Znači, dotični mladi gospodin, vuk u ovčjoj koži. Zašto nisam iznenađena :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 27 vel 2011 17:32

btw, pernar je i kreacionist. 100 %. luđak, ukratko.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la tamara3 » 27 vel 2011 20:21

Idiot. Je li netko gledao Nu2? Naime, njemu je u cilju srušiti vlast tako da se održe prijevremeni izbori, a tko će doći na vlast, svejedno je. I da njega nije bilo, ne bi bilo ni prosvjeda, tako nekako. Klinac si je umislio da je veliki vođa.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 27 vel 2011 20:56

meni je u Nu2 zapravo najsuvislija bila ona cura u koznoj jakni. pa profa s filozofskog.

ona druga cura je pricala gluposti, sačić je zapravo bio scary (branitelji trebaju postati suci, WTF?!), dok je pernar tako očito LOOD! :haha:

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Zbrkica » 27 vel 2011 22:39

Mali je zbunjen, zna da nema pojma o pojmu..

Nda, gledala sam i ja. On ima samo jedan cilj, srušiti čim prije postojeću vladu i to je to. Ono ostalo kaj je on pričo o osnivanju svoje stranke, o tome kak je on pokrenuo prosvjede te svi oni zbunjujući govori o nekakvim njegovim programima i ostalo je samo nepotrebno forsiranje i brukanje samog sebe.
slika

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la inani » 27 vel 2011 23:55

Nisam detaljno pratila niti citala o prosvjedima, NU2 nisam gledala, ali se iz sljedeceg video uratka da puno toga zakljuciti:

http://www.youtube.com/watch?v=wKiZN03dzm8

Lik je lud, poziva na revoluciju, nasilje, namece se kao vodja i sam ne zna o cemu prica, narcisoidni idiot koji nema veze sa stvarnoscu.
... :nesvjest:

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la lizistrata » 28 vel 2011 01:00

ma lik je notorna seljačina....
ma de fuj...a glavno da takvi obično i uspiju pridobiti mase....
užas...
sve samo gore i gore :S
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la inani » 28 vel 2011 01:17

Ne da mi se sve citati:

http://www.jutarnji.hr/pernar-kod-stank ... ji/928207/

ali:
"Ivan Pernar je za sebe rekao da nije egzistencijalno ugrožen i da to nije razlog zbog kojeg je pokrenuo prosvjede. Ima svoj stan i trguje dionicama, prije pada cijena dionica portfelj mu je vrijeio 50-60.000 kuna. Završio je X zagrebačku gimnaziju, roditelji - majka liječnica i otac inžinjer -nagovarali su ga da upiše neki ugledniji fakultet, no on je završio višu školu za medicinskog tehničara jer je želio iseliti iz Hrvatske u SAD ili EU. Nezaposlen je, studira komunikacijski menadžment na privatnoj školi, a prihodi su mu 1500 kuna koje dobije kao vijećnik u gradskoj četvrti Stenjevec i stanarina koju mu daje cimer."

bode u oci. Znaci vec je kao srednjoskolac vizionarski predvidio stanje 2011. godine i na vrijeme se "osigurao", a onda mu je sinulo da bi mogao glumiti hrvatskog Che Guevaru. Zanimljivo. Lik mi nije jasan, ali je zeljan pozornosti. Zao mi je tog njegovog cimera.
... :nesvjest:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la call_me » 28 vel 2011 03:06

pihach je napisao/la:
Milošević je ojačao na talasu patriotizma koji je probudilo NATO bom bardovanje 1999. godine, ali nekoliko meseci kasnije, studenstki pokret Otpor! pokrenuo je iznenenađujuću ofanzivu. Njihovo oružje bili su rok koncerti i humor, internet i elektronska pošta, dobri slogani, upečatljivi grafiti i spremnost da budu uhapšeni zbog svojih akcija.

Studenti okupljeni oko Otpora! postali su vojska branilaca ljudskih prava, zajedno sa prodemokratskim, antiratnim, ženskim grupama i opozicionim partijama. Njihov slogan bio je: "Gotov je". Kada je Slobodan Milošević odbio da prihvati poraz na izborima, opozicija je pozvala narod na generalni štrajk. Kako je normalan život stao, stotine hiljada Srba krenulo je u Beograd, 5. oktobra, da odbrani pobedu na izborima.
Otpor je nakon ovoga postao uzor mnogima, ali bezuspjesno. Jedino je u Beogradu ovako nesto uspjelo. U svim drugim zemljama se ofanziva pretvorila u nasilje, nerede, huliganizam.
Zasto su uspjeli? Jer su koncept gradili 3 godine.
nije to bas tak jednostavno. ovo je podosta pojednostavljeni koncept. bila sam s otporasima kada su rusili milosevica i kad su ih tukli specijalci i kad smo isli na skupstinu i cekali tenkove i prosla sam citavu srbiju i vojvodinu s njima. otpor je krenuo sa studentskim demonstracijama 97 i imao je snaznu financijsku pomoc amerikanaca i zapadnjaka i bili su snazno udruzeni sa tadasnjom posve udruzenom oporbom protiv krajnjeg fasiste. te se okolnosti ne mogu ni na koji nacin usporedjivati sa hrvatskom 2011, i tek marginalno sa sjevernom afrikom. mada, srdja popovic, jedan od prvih otporasa, ima odlicne preporuke za sve aktiviste how to do it, i svakako ima barem nekoliko sjajnih savjeta kako rusiti vladu defektnih drustava.

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la umna-perverzija » 28 vel 2011 19:03

10000 lajkova na fejsu i skoro pa građanski rat...jao, kako te klince treba nalupat, kad zakon jednu roditeljsku pljusku u svrhu odgoja tumači kao nasilje u obitelji, pa nek ih barem murja izlomi...mislim da većina njih i ne znaju zašto su tamo, al valjda je u modi razbit grad?

a pernar koji kao izjavljuje da ima neke političke ambicije, pa i on bi samo omastio brk iz državnog proračuna, on će mi donijet kao bolje nešto..ako je htio pet minuta slave mogao se prijaviti na htz i tamo pravit budalu od sebe, na isto mu dođe -.-''
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la Popeye » 28 vel 2011 19:21

naravno, ne treba izgubiti iz vidokruga to da su daleko najveci negativci u vladi, a ne na ulicama. ne moze huligan porazbijati i napraviti materijalne stete koliko HDZ moze pokrasti drzavu.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Prosvjed na Markovom trgu

Post Postao/la lizistrata » 28 vel 2011 21:58

de dobro je...
kakve sad to veze ima..
jer kao prvo, sami smo si to izabrali..
kao drugo....divljak je divljak..a ako i ode ova vlada sve mi se čini da nismo daleko od toga da nam jedan od tih divljaka zasjedne u fotelju..

ma baš me briga..ja odo van -.-
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Odgovorite