Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la tamara3 » 22 vel 2011 22:37

http://www.crol.hr/portal/vijesti/hrvat ... prava.html

U Hrvatskoj to ne dolazi u obzir. Brak je institut prirodnog prava, to je životna zajednica žene i muškarca. Žena i muškarac su ti koji čine obitelj, čvrsto već godinama stoji pri svom mišljenju Dubravka Hrabar, predstojnica katedre za obiteljsko pravo na zagrebačkom Pravnom fakultetu.

:puke:

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la talented miss cohen » 22 vel 2011 23:05

a što reći osim žalosno... semantika se malo poigrala prezimenom prof. Hrabar.

ne bih mogla konkretno o RH pričati (vrlo vrlo identični stav postoji i u akademskim redovima u RM, stavovi pak desničarske vlade se podrazumjevaju, jel), ali samo ću iskomentirati okvrino vlastito mišljenje da zakoni nisu problem - zakon može proći u zakonodavnom domu bez ili sa konzervativne/liberalne većine, problem je uvijek u provođenju zakona. Hoće li zaista de facto postojati jednaka prava? Hoće li sudovi u praksi dosuđivati u koristi zaštite ovih prava? Hoće li samo društvo inkorporirati ovu postojeću činjenicu ili će uvijek gledati kao na umjetnom implantu? Potrebna je valjda vremenska distanca, promjena vlasti, promjena generacija, promjena čitave matrice. To je po meni evolucijski proces, ne revolucijski. A evolucija je duga i spora. Nisam pesimist, samo si dopuštam prostora biti ugodno iznenađena.
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la tamara3 » 23 vel 2011 10:47

talented miss cohen je napisao/la:Potrebna je valjda vremenska distanca, promjena vlasti, promjena generacija, promjena čitave matrice. To je po meni evolucijski proces, ne revolucijski.
:thumbup:

Samo bih još dodala da me uvijek iskreno začudi kako nekoga nije sram govoriti ovakve stvari, i još k tome javno.

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la takeover » 23 vel 2011 11:40

tamara3 je napisao/la:
talented miss cohen je napisao/la:Potrebna je valjda vremenska distanca, promjena vlasti, promjena generacija, promjena čitave matrice. To je po meni evolucijski proces, ne revolucijski.
potpis (zaostajemo evolucijski)


Samo bih još dodala da me uvijek iskreno začudi kako nekoga nije sram govoriti ovakve stvari, i još k tome javno.
Sram? Ja mislim da se ona ponosi sa svojim stavovima, tim više što ju podržava većina Hrvatskog stanovništva.
Žalosno jest, da se takvoj osobi uopće daje pravo govora o stvarima kojima očito nije dorasla. To je naša zemlja,..no comment

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la pihach » 23 vel 2011 12:48

stvarno je Hrabra za ovako nesto.
mislim da ce biti predvodnica ovogodisnje antigej parade jer je tema ovogodisnje parade Obitelj...
jedva cekam! :duga:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la call_me » 26 vel 2011 03:11

to je profesorica koja je izjavila da ne bi da htjela da je medicinska sestra koja je pere u bolnici lezbijka. i to je predstojnica katedre za obiteljsko pravo???? zadrtina primitivna. hrvati, biblija, heterosexualci. to su joj postavke. takvi su najopasniji. intelektualci kakti. ma fuj.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la komad kruha » 26 vel 2011 21:44

ja sam sebi danas kupila knjigu:

for lesbian parents: your guide to helping your family grow up happy, healthy and proud.



ja ću imati djecu i sretnu obitelj, pa ma što bilo tko o tome mislio :)
kaj te hiče?

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la ow » 05 ožu 2011 13:26

call_me je napisao/la:to je profesorica koja je izjavila da ne bi da htjela da je medicinska sestra koja je pere u bolnici lezbijka.
ocito je da ona iam svoj osobni problem sa osjecajima prema zenama, pa rigidnom homofobijom to pokusava sakriti. :kava:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la uNrEaLL » 09 ožu 2011 18:45

Omg lol,zena je lezba sigurno,al to skriva,tim da pljuje po nama,i preserava se kebara.

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la umna-perverzija » 10 ožu 2011 13:17

i k tome vjerovatno još udana za Hrvata, katolika, nepušača, nealkoholičara, uzornog akademskog građana, sa obitelji koja uzdržava četvero djece :D :D

mogu reći da me ne čude ovakvi stavovi, ipak smo u zemlji u kojoj prevladavaju ljudi rođeni tamo negdje odmah iza 2. svj. rata, kojima ne bi pomogao ni 3. svj. rat da shvate kako se svijet promijenio u sve te godine, i kako bi bilo red da ne žive u prethodnom stoljeću, jer smo već dobrano zagazili u ovo drukčije. ali sve dok takvi ljudi poput konja gledaju samo jedan smjer, bez obraćanja pažnje na zbivanja sa strane, bilo bi dobro da vuku svoja kola i drže svoj put, a za druge da se ne brinu.
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la tamara3 » 10 ožu 2011 14:06

Hm. Mene uopće ne brinu ovi rođeni iza 2. rata, već njihova djeca i unuci. Naime, primjećujem nemale količine i seksizma i homofobije, što mi se gadi. Tak da ti dob nije nikakvo jamstvo za napredak. Kad je netko glup i primitivan (in a bad way), svejedno je ima li 18, 35 ili 67 godina.

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la umna-perverzija » 10 ožu 2011 16:52

primitivizma će biti uvijek, svatko ima pravo biti takav ako želi, ali krajnje je neprimjereno da jedan takav recimo sudjeluje u donošenju nekog novog zakona, samim time jer je nepristran.
nisu problem klinci, jer se nikoga ne tiče mišljenje nekog balavca, već ljudi na funkcijama koji bi svoja privatna uvjerenja trebali sačuvati za sebe, a u javnosti pak biti malo suzdržaniji
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la zenia » 11 ožu 2011 07:14

ako ćemo o prirodnom pravu, bogami ni brak jednog muškarca
i jedne žene nije nikako prirodan...
kad se toliko svi žele vratiti u prirodu i kameno doba onda
nek im bude jasno da monogamija nije nimalo prirodna
nijednoj životinji pa tako ni čovjeku...

a ovo s medicinskom sestrom lezbijkom mi je osobito...
već vidim sestru kako se napalila na nju zanosnu...
nažalost glupost je savršeno prirodna :palacdolje:
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Veseli August
Postovi: 73
Pridružen/a: 07 vel 2010 20:17
Ja sam: lezbijka

Re: Istospolni parovi ne mogu imati jednaka prava (?)

Post Postao/la Veseli August » 19 ožu 2011 18:56

Šteta što je draga i korektna, teže mi ju je mrziti.

Odgovorite