Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

magarica
Postovi: 18
Pridružen/a: 13 sij 2011 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la magarica » 05 svi 2011 08:15

Rogue_813 je napisao/la:
magarica je napisao/la:nemam pojma. živine su tu da se jedu i fine su. ak neću ubit životinju za jelo, onda necu ubit ni biljku za jelo. dakle, necu bit nepravedna prema biljkama i favorizirat zivotinje tako da jedem sve... :)
Živčani sustav. Biljke ga nemaju, ne osjete bol. :dosada:
okej, mozda ne osjecaju bol na nacin na koji ju osjecaju "mesni" organizmi, ali sigurna sam da osjecaju nesto! http://en.wikipedia.org/wiki/Plant_perc ... anormal%29
(obrati pozornost na ovaj dio "One visitor to his laboratory, the vegetarian playwright George Bernard Shaw, was intensely disturbed upon witnessing a demonstration in which a cabbage had violent convulsions as it boiled to death")

eh sad, to sto kad berem salatu ne cujem vristanje i cviljenje ne znaci da ta ista salata ne osjeca da joj radim nesto ruzno. jako sam protiv lova i drugog ubijanja zivotinja za neciju zabavu, isto tako nikad necu ubrati cvijet samo da bi mi bio lijep u vazi 2 dana, no na zalost napravljena sam tako da moram jesti a onda mi je glupo birati hranu na temelju toga da li su strah od smrti i bol vidljivi na buducoj hrani ili ne...

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 05 svi 2011 11:52

ticklebook je napisao/la:U mojoj glavi je jako puno toga :D
Agresija nije jedna od njih.
Opravdat ću tvoje ponašanje i sklonost prepiranju i "'ko vas jebe" stav tvojim godinama.
Ton ne ovisi o čitatelju. Kao netko s diplomom jezika, mogla bih naširoko o tome... Ali neću. :D
Sve što si do sada rekla nije bilo valjano argumentirano.
Ponavljala si informacije koje nisu potkrijepljene i svoje osobne preference.
P.S. Ni ne znam koji ti je avatar. Ne obraćam pažnju. There. Smeta mi jedino agresivni neargumentirani "aktivizam". I JAKO ne volim kad mi se bilo šta nameće.
Bitno da misliš kako se radi o tebi kad nešto pišem, i u redu ti je pripisivati mi kojekakve osobine na temelju nešto teksta. :haha: Argumentirati mogu sve što sam rekla, ali nemam se namjere zamarati s nekime tko ima ovakav pristup. Možda da me se jednostavno okaniš? :pardon: Hvala.

@ magarica:
OK, ali štogod da osjećaju, ipak stoji da više organizama mora biti ubijeno da bi se dobilo komad mesa za jesti nego izravno biljku. Životinje ipak hrane biljkama, pa ne vidim opravdanje u tome što i biljke nešto osjećaju (iako još uvijek mislim da biljke ne mogu patiti - za takvo nešto je potreban mozak, kemijske reakcije bez živčanog sustava su nešto drugo... zato taj članak i jest pod paranormal).
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Jadzia Dax » 05 svi 2011 12:51

@rogue

Nemoj zaboraviti da se proizvodnjom mesa bavi puno ljudi, u stvari, pokušaj zamisliti što bi se dogodilo kad bi od sutra svi postali vegetarijanci, što bi se dogodilo sa obiteljima koje mukotrpno rade i od toga žive.... a pritom ne mislim samo na uzgajivače, nego je tu i cijeli lanac, od proizvođača stočne hrane, preko dilera, trgovaca, mesara itd.
Ok, ima ljudi koji se bave proizvodnjom hrane prikladne za vegane te tako zarađuju svoj kruh...

Poanta iako sam totalno off topic, sorry, je da svak ima svoje navike, razmišljanja, stajališta, izvore prihoda.... ne treba osuđivati drukčijeg od sebe i modelirati ga na svoju sliku i priliku, nego poticati različitosti

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la jpeg » 05 svi 2011 12:56

Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la samo ja » 05 svi 2011 13:05

mravcica je napisao/la:Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?
zato kaj su tako izabrale... kolko je to "mnogo" u odnosu na što točno? :-o

magarica
Postovi: 18
Pridružen/a: 13 sij 2011 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la magarica » 05 svi 2011 13:12

@ magarica:
OK, ali štogod da osjećaju, ipak stoji da više organizama mora biti ubijeno da bi se dobilo komad mesa za jesti nego izravno biljku.
ovo stoji.
(iako još uvijek mislim da biljke ne mogu patiti - za takvo nešto je potreban mozak, kemijske reakcije bez živčanog sustava su nešto drugo... zato taj članak i jest pod paranormal).
nesto je paranormalno samo onda dok ljudi to ne uspiju shvatiti. ako ne mogu shvatiti ne znaci da ne postoji. zato ja i dalje stojim kod toga da je (meni) glupo praviti moralnu razliku između ubijanja i ubijanja.

da je bolje za ekologiju da se uzgaja manje zivotinja je jasno, no sto god tko rekao ljudi ne mogu bez nekih aminokiselina kojih ima samo u namirnicama zivotinjskog porijekla, tako da bi konacno rijesavanje problema masovnog uzgoja zivotinja bilo samo u tome da ima manje ljudi na ovoj planeti, no, necu u offtopic pa...

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 05 svi 2011 13:42

jadziadax je napisao/la:@rogue

Nemoj zaboraviti da se proizvodnjom mesa bavi puno ljudi, u stvari, pokušaj zamisliti što bi se dogodilo kad bi od sutra svi postali vegetarijanci, što bi se dogodilo sa obiteljima koje mukotrpno rade i od toga žive.... a pritom ne mislim samo na uzgajivače, nego je tu i cijeli lanac, od proizvođača stočne hrane, preko dilera, trgovaca, mesara itd.
Ok, ima ljudi koji se bave proizvodnjom hrane prikladne za vegane te tako zarađuju svoj kruh...

Poanta iako sam totalno off topic, sorry, je da svak ima svoje navike, razmišljanja, stajališta, izvore prihoda.... ne treba osuđivati drukčijeg od sebe i modelirati ga na svoju sliku i priliku, nego poticati različitosti
@ jazidax:
Iz tog argumenta o industriji proizlazi da s nečime treba nastaviti samo zato što se trenutačno mnogo ljudi time bavi. Mislim da se ni sama ne slažeš s tim.

@ magarica:
Paranormalno = nedokazano, i često je pseudoznanost (na koju se zaista ne želim oslanjati). Moralnu razliku činim na temelju patnje - ako svi organizmi nastoje izbjeći bol (primijeti da biljke to ne čine), onda im je ne želim nanositi ako ne moram. Neshvatljivo je i mnogo toga što znanost može dokazati, to jest neshvatljivo kako kome, dok je pak dosta paranormalnog (iliti neistinitog) lako shvatljivo uz malo mašte. Nadalje, ljudi mogu živjeti zdravi i sretni bez ičega životinjskog porijekla - to s aminokiselinama je česta zabluda, mislim da je proizašla iz toga što mačke ne prozivode neku aminokiselinu koje ima samo u životinjama (psi i ljudi je proizvode pak).

Slažem se s time da se radi o izboru i ne pada mi na pamet preobraćivati nekoga (nije mi vrijedno truda), ali ako pitate za razloge i činjenice, priznajem da nisam znanstvenik ni stručnjak, ali dovraga dat ću one koje imam pa ih svhatite kako želite. :)
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la ticklebook » 05 svi 2011 23:58

Rogue_813 je napisao/la: Bitno da misliš kako se radi o tebi kad nešto pišem, i u redu ti je pripisivati mi kojekakve osobine na temelju nešto teksta. :haha: Argumentirati mogu sve što sam rekla, ali nemam se namjere zamarati s nekime tko ima ovakav pristup. Možda da me se jednostavno okaniš? :pardon: Hvala.
Mislim da ti sve shvaćaš malo osobno, i to ne samo u polemici samnom (pogledaj gornje postove).
Ako ti možeš iznositi svoja mišljenja, mogu i drugi. I jednako su vrijedna, dok god se ne krene s agresivom i (kvazi-) "spuštanjem".
Dijete drago, na Crolu sam 12 godina.
I svačeg sam se već nagledala :D
OT: Dakle, složili smo se da je stvar IZBORA.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Jadzia Dax » 06 svi 2011 16:32

mravcica je napisao/la:Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?
Zato što su Portia i Ellen vege, a one su naše vođe :sarkasticna: :sarkasticna:

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zbrkica » 06 svi 2011 17:08

kao što je već netko rekao jer nas je manje pa to tak djeluje, a i ja sam stekla dojam da neke baš ono lezbijke vole bit posebne po svemu pa se furaju na ono biti što više različite od drugih. i da, naglašavam, velim neke..
slika

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 06 svi 2011 23:57

samo ja je napisao/la:
Zita je napisao/la:totalno sam protiv vegi nacina zivota i nebi mogla bit sa nekom koja ne jede meso.
:-o a da... a zašto ne? :kava:

OT: I'm a vegetarian! Jei!
tek sam sad vidjela ovo..
1. jer volim meso
3. jer mrzim soju i ina vegi sranja
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la funcutica » 07 svi 2011 00:28

Zita je napisao/la:1. jer volim meso
3. jer mrzim soju i ina vegi sranja
pa vegetarijanke su isto od mesa, a ne od soje.
nema razloga da mrziš njih. :D

ali da, vidim problematiku, kad bi mene cura prisiljavala da jedem meso, ne bi mi bila baš draga.
samo, kao što mravac mudro reče:
mravcica je napisao/la:to je vec stvar terora jbt, mislim da se kombinacije pusac/nepusac, vegani/mesozderi mogu sloziti ako medju njima nitko nije nacist.
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 07 svi 2011 00:36

ma ne :D, ne mrzim vegicke vec jednostavno nemrem vidjet vegicku u svojoj kuhinji kak priprema soju il neki tak shit dok ja cekam da ispecem snicle :D
cak mi je mama pokusala uvaljat neku soju shit dok sam bila kikic i jako sam to zamjerila i to mi je ostalo..
to bi bilo obostrano mucenje stoga prednost dajem mesozderkama :D

uostalom-kako otic na rostilj sa vegickom? nezamislivo
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 07 svi 2011 00:41

jedino ak brijes da bi trebala pojest vegeterijanku..no kak cujem ljudsko meso je preslatko i kao takvo nebi mi se dopalo :/
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la funcutica » 07 svi 2011 00:46

Zita je napisao/la:jedino ak brijes da bi trebala pojest vegeterijanku..
:panic: molim te, nemoj pojesti vegetarijaku. ipak se pokazalo da ih nema tako mnogo :D

ma ok. imaš pravo. nema smisla mučit se ako znaš da ti nešto ne odgovara. :)
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 07 svi 2011 00:50

:haha: :haha: :haha: to si sad napisala samo iz straha da se ne okrenem kanibalizmu :D :D :D
ne brini :D ima puno piletine, svinjetine, teletine, janjetine, srnetine, zecetine itd tako da nema potrebe za strahom :D ;)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Fuga » 07 svi 2011 07:02

Nekako mi to i ne stoji. Znam jedino jednu lezbijku veganku.
Mislim da dosta lezbijka ide prema nekoj zdravi hrani, makrobiotici, no ne isključuju meso i tako to.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la roadkill » 07 svi 2011 07:07

Znam neke vegetarijanke, mislim da je i bivsa potpuno izbacila meso. Ok mi je to, makar ih volim zajebavati tu i tamo. :D
Ja, sto se tice mesa, nadoknadim za barem 7 vegetarijanki. :D
bring your mind into my head...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la JaNNa » 07 svi 2011 08:32

Zita je napisao/la:no kak cujem ljudsko meso je preslatko
:shock2: od kog si to čula? :shock2:

ot. vegeterijanca ima u svim skupinama društva, ali (već je to netko i napisao, mislim) manja smo skupina, pa su izraženiji vegani, vegeterijanci...
a i žene općenito puno više vole naglašavat takve stvari (a kako su sve lezbijke žene (valjda!) onda je to naglašeno)..
tko hoće nek izvoli, ja ne bi, hvala! premda ne jedem toliko mesa (možda jednom tjedno), svejedno se ne bi mogla zamislit bez čevapa u pet ujutro! :D

p.s. nije mi jasno zašto se baš na svakom topicu netko uvrijedi i započinje neki fajt zbog različitih mišljenja!

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 07 svi 2011 11:15

taj info sam jos davno na telki pobrala pa sad dal je istinit il ne-tko ce ga znat
ne druzim se sa kanibalima :D
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Jadzia Dax » 07 svi 2011 14:55

Zita je napisao/la:taj info sam jos davno na telki pobrala pa sad dal je istinit il ne-tko ce ga znat
ne druzim se sa kanibalima :D
a da proširiš krug prijatelja? :njami:

OT: mogla bi se odreći mesa ionako više volim povrće ali ribe nikako, ma u stvari, pričam pizdarije, nikad se u životu ničeg nisam odrekla

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Yeci » 07 svi 2011 18:59

ja sam vege
jedem voće, povrće, žitarice, ne jedem ništa od brašna, ne pijem mlijeko, ne koristim vegetu, sol, šečer, papar ni bilokakav začin
specijaliteti su mi kratki espresso bez šećera, sezam i kokosova mast
ali nemam se volje opravdavati, još manje mi je stalo do onih koji imaju predrasude
jedino bitno mi je da se osjećam neuporedivo bolje nego što sam prije i to je jedini razlog što pazim da ono što unosim u sebe
bude potpuno prirodno i zdravo.
Don't talk about life, live it.

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la dany » 07 svi 2011 19:45

sad sam razmišljala koliko lezbi vegetarijanki znam pa sam shvatila da uopće ne znam tu informaciju jer me naprosto nije briga šta netko jede, dok god meni ne uzima.

joey doesn't share food.
jebote b*g

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la samo ja » 14 svi 2011 13:36

možda je ovo jedan od razloga...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=demv-X7a ... re=related[/youtube]

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Uliana » 17 svi 2011 20:48

@samo ja hvala što si stavila video, nemam riječi iako sam ga već vidjela i znam o čemu se radi.

zašto lezbijke? zato što mnoge lezbijke znaju što znači biti inferioran u ovom kapitalističkom eksploatacijskom muškom svijetu i kao žena, i kao lezbijka te se odbijaju sa iste superiorne pozicije odnositi prema životinjama.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 19 svi 2011 21:19

maloprije smo ja i cura u teretani gledali (na "mute" doduse) neku vegetarijansku veceru u veceri za pet. jel se meni cini ili ona emisija vrvi gejstvom i lezbejstinom? :D ili se to samo poklopilo danas, wannabe sasavi butch lezboidi, hare-krishna fanovi i debele moguce lezbo zene s natpisima "don't eat my friend" i slikom praseta na majici? :D

Plague

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Plague » 19 svi 2011 21:21

ne zaboravi malu emašicu koja je sjedila na krevetu s mimom simić koja je pak mazila (njenu) plišanu igračku. friki šit. :D
invalid_user je napisao/la:debele moguce lezbo zene s natpisima "don't eat my friend" i slikom praseta na majici? :D
to ne bi uopće bilo smiješno da ona prva ne izgleda kao da bi ga pojela. :D
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 19 svi 2011 21:24, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 19 svi 2011 21:23

emasica je "upravna referentica". :D

Plague

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Plague » 19 svi 2011 21:31

vidi ekipe.
one tri su zasigurno gej. on je hare krišna, dakle i on je gej. :D klinku ne mogu smjestit nigdje, osim u wc sa žiletom u jednoj i fotoaparatom u drugoj ruci. :D
http://www.veceraza5.rtl.hr/show/2011-05-18

i prije sam gledala cikluse veganske večere za pet i nikad nije bila svegej postava. sad se pitam je li to slučajnost koja ide u prilog ovom topiku ili namjerni odabir.
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 19 svi 2011 21:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 19 svi 2011 21:33

mda, nikad nije bila jedna "svegej", zato su mi interesantne te emisijice. :D

Odgovorite