Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la tamara3 » 29 tra 2011 18:43

http://www.crol.hr/portal/lezbocosmo/li ... janke.html

Često se na lezbijskim druženjima nabavljaju mesne namirnice za jedan dio društva, dok za drugi idu vegetarijanske. Vaše društvo nije iznimka – etiketa lezbijki kao vegetarijanki je fenomen na svjetskoj razini.

Doduše, većina koje ja poznajem su mesožderke. Vaša iskustva?

Plague

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Plague » 29 tra 2011 20:16

čini mi se da sve više ljudi naginje vegetarijanskoj/veganskoj prehrani, samo se među gej ljudim više primijeti jer nas je manje.

backspace

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la backspace » 29 tra 2011 20:40

mogla si neku anketu staviti tu, pa da vidimo kako stoje brojke ovdašnjih cyber jedinki.
ja nijesam.
gotovo svi koje znam su svejedi, pokoja iznimka.
ne bih rekla baš da sve više ljudi naginje vegetarijanstvu, koliko sve više svi naginjemo nekakvom zdravijem načinu prehrane, obzirom da je trend zdravog života aktualan posvuda i prodaje se gotovo u svakom proizvodu.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la rainbow » 29 tra 2011 22:54

većina lezbi koje znam nije vegi
ja sam prestala bit vegi nedugo nakon polezbljavanja, ne znam postoji li uzročno-posljedična veza :D

ak sam dobro ispercipirala neke od uzroka, rekla bih da su te vegi lezbe koje poznam okrenute nekom tipu duhovnosti ili (ajmo to tako nazvat) rada na svojoj svjesnosti koji ih onda usmjeri ka vegetarijanstvu

pada mi na pamet da je možda sama drugačijost koju implicira homosexualnost dobra podloga za revidiranje i ostalih prevladavajućih normi (npr svejed šablona) pa mi se tako čini da je tu nerijetko razvijena i sklonost kao ekologiji i općenito senzibilnost za razne teme od ekologije do socijalne nepravde i sl..

+još jedan od mogućih uzorka/motivacija( navedeno u članku) "Ima nešto u tom ‘autsajderskom’ čimbeniku koji nas čini posebnijima od drugih."

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la pihach » 30 tra 2011 08:33

lezbe koje znam su u jednakoj kolicini vegy i mesy, a ja sam sama veliki fan meseka - teletina, piletina, junetina i svinjetina :njami:
slazem se s wave u razlozima, da ne duljim :)

zivciraju me oni vegetarijanci/vegani koji ne zele ni pomirisati jelo koje je bilo blizu mesa. com' on, people!

mogla bi anketica neka ici, da... vjerojatno bi mesojedi pobijedili.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 01 svi 2011 00:34

Poznajem dvije lezbijke koje su odnedavno vegetarijanke, ali ne mogu govoriti u njihovo ime. Za sebe mogu reći da sam vegetarijanka, i to već oko godinu i pol. Mislim da to nema nikakve veze s mojom seksualnom orijentacijom - zbog svojih sam interesa navikla na različitosti. Meso zapravo nikad nisam voljela - jela bih ga samo toliko prerađenog da se više nije vidjelo kako se zaista radi o komadu životinjskog organizma. Drugi razlozi su mi raznovrsni, ali uglavnom su moralni, emocionalni i zdravstveni.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 01 svi 2011 00:37

prije xy godina poznavala sam neke vegicke koje su, kad nitko ne gleda, znale copiti cevap il batak :/
totalno sam protiv vegi nacina zivota i nebi mogla bit sa nekom koja ne jede meso.
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 01 svi 2011 00:43

Zita je napisao/la:totalno sam protiv vegi nacina zivota i nebi mogla bit sa nekom koja ne jede meso.
Otkad je prehrana način života? Dio načina života jest, ali ovo mi je sasvim novo.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 01 svi 2011 00:51

Vegan.hr je projekt kojim udruga Prijatelji životinja promiče vegetarijanski načina života ističući etičke, ekološke i zdravstvene razloge te potiče izdavanje literature animalističke tematike.

Vegetarijanci vegani su ljudi koji svojim načinom života izbjegavaju sudjelovati u iskorištavanju i ubijanju životinja. Paze na hranu koju jedu, odjeću i obuću koje nose te sve ostale proizvode koje kupuju i koriste ...
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la funcutica » 01 svi 2011 10:28

Zita je napisao/la:Vegetarijanci vegani su ljudi koji svojim načinom života izbjegavaju sudjelovati u iskorištavanju i ubijanju životinja.
zaključak je onda da ja nisam vegetarijanka.
mene uopće ne pogađa što netko ubija životinje za hranu ili kapute.
mene samo pogađa što te životinje imaju loš okus. :D
Second to the right, and straight on till morning.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 01 svi 2011 10:30

:haha: :haha: :haha:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la alice » 01 svi 2011 10:51

funcutica je napisao/la: mene samo pogađa što te životinje imaju loš okus. :D
:D htjela sam nadodati da moj nećak isto ne voli meso- nije zbog životinja, jer sumnjam da je još ko mali mogao zaključiti kako je meso došlo do stola, nego jednostavno ne voli taj okus. pojede tu i tamo nešto što je trčalo po dvorištu, ali s velikom mukom i zato jer mu moja sestra tako kaže. sjećam se da je micek volio čajnu salamu, ali je mislio da je od čaja :D
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la inani » 01 svi 2011 11:49

Zita je napisao/la:prije xy godina poznavala sam neke vegicke koje su, kad nitko ne gleda, znale copiti cevap il batak :/
totalno sam protiv vegi nacina zivota i nebi mogla bit sa nekom koja ne jede meso.
Znaci varale su same sebe? :D
I ja isto. Svezder sam i ne mogu bez mesa. I ne volim kad netko namece svoj stil prehrane nekome drugome optuzujuci sve one koji jedu meso da su bezosjecajni, ne vole zivotinje i sl. Prije bih rekla da volimo zivotinje na sve moguce nacine. :D
funcutica je napisao/la: mene uopće ne pogađa što netko ubija životinje za hranu ili kapute.
mene samo pogađa što te životinje imaju loš okus. :D
:haha: :haha: :haha:
... :nesvjest:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la jpeg » 01 svi 2011 12:04

alice je napisao/la: htjela sam nadodati da moj nećak isto ne voli meso- nije zbog životinja, jer sumnjam da je još ko mali mogao zaključiti kako je meso došlo do stola, nego jednostavno ne voli taj okus.
a moj obozava metooo!! i nije lezba :D

ot. lezbe su narod koje vole bit osvjestene, i medju populacijom je dosta onih koji vole samo najfinije, jako su taste, jako su nacitane i izbirljive po pitanju svega jer za njih je samo fina krema.
pa posto je organsko i vegan popularno u zadnje vrijeme, a i (dosta) skuplji nacin zivota, jedna lezba, koja drzi do sebe, vidi sebe medju policama sojinog mlika i govori kako stiropol i nije (toliko) los kad se naviknes.

ako osjecas da ti je meso danasnjeg uzgoja stetno za tijelo, pa neces jebemumater jest cevape :D
ali! ako si "drustveno osvjestena"...

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la inani » 01 svi 2011 12:14

Mrav, koje dobro objasnjenje! :haha: :haha: :haha: :haha:
... :nesvjest:

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la alice » 01 svi 2011 12:16

mravcica je napisao/la:pa neces jebemumater jest cevape :D
ali! ako si "drustveno osvjestena"...
:D :D
btw, what's your point? da će moj nećak biti lezba? :inlove:
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la jpeg » 01 svi 2011 12:49

e vidis... znala sam da ces se to pitati... :D
pa poanta je da ove taste sta prate drustvene kreme dogadjanja i takva sorta ljudi koje vole bit primjecene, drugacije, otmjenije, koje susrecem i u nasem narodu, ce bit falsi vegani.-ono sta je zita rekla da te veganke koje je srela jedu pod stolom mesinu.
vegan si jer je to kul i in, al zapravo ti se jedu cevosi i noga od patke!

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 01 svi 2011 12:57

funcutica je napisao/la: mene uopće ne pogađa što netko ubija životinje za hranu ili kapute.
mene samo pogađa što te životinje imaju loš okus. :D
:D :D

Plague

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Plague » 01 svi 2011 13:01

svijet vrvi napadnim veganima koji ne jedu 80 posto namirnica jer žele biti in. i onda nam još to svima nabijaju u facu tražeći pozornost na svakom koraku. ti prljavi vegetarijanci. joj mravčice... bilo bi lijepo kad bi smanjila generaliziranje. niti je zabavno niti služi svrsi.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 01 svi 2011 13:02

Zita je napisao/la:Vegan.hr je projekt kojim udruga Prijatelji životinja promiče vegetarijanski načina života ističući etičke, ekološke i zdravstvene razloge te potiče izdavanje literature animalističke tematike.

Vegetarijanci vegani su ljudi koji svojim načinom života izbjegavaju sudjelovati u iskorištavanju i ubijanju životinja. Paze na hranu koju jedu, odjeću i obuću koje nose te sve ostale proizvode koje kupuju i koriste ...
A čudnih li ljudi... :shock2: Onda po tome nisam vegetarijanka jer nisam aktivist i ne trudim se ništa promicati. Kakve gluposti.

@ mravcica: Organsko može biti i meso ako se ne varam. Vegetarijanska/veganska hrana nije skuplja od mesa. Možda ako baš tražiš nešto s naljepnicom, razno-razne prerađevine nalik mesu ili dodatke prehrani... što je zapravo suvišno (osim ako si vegan, onda bi navodno bilo dobro imati neki dodatni izvor vitamina B12)... a i pri tome nisam baš sigurna kako bi trebala izgledati objektivna usporedba cijena i hrane.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 01 svi 2011 14:33

What's the new and politically correct name for Lesbian?
Vagitarian

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Bash » 01 svi 2011 14:36

ne znam ni jednu lezbu vegetarijanku :/

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 01 svi 2011 14:43

recruitat cemo ti funcuticu.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Bash » 01 svi 2011 15:01

pih. to bi bila nepotrebna zrtva. radije nek pocne crtat stripove s onim stilom :!:
ontopicno, u biti kad razmislim, ja sam skoro pa. ne volim bas meso ni jaja. ruzan je okus. pojedem piletinu ili tunu ako je u obilju povrca i zacina da mi zakamuflira. ok i cevape mogu s ajvarom. i kebab. jebemu :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la jpeg » 01 svi 2011 15:28

PicajzLa je napisao/la:svijet vrvi napadnim veganima koji ne jedu 80 posto namirnica jer žele biti in. i onda nam još to svima nabijaju u facu tražeći pozornost na svakom koraku. ti prljavi vegetarijanci. joj mravčice... bilo bi lijepo kad bi smanjila generaliziranje. niti je zabavno niti služi svrsi.
a di generaliziram?
pa i ne treba bit zabavno osim meni. a meni je :)

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la alice » 01 svi 2011 15:43

Bash je napisao/la:pih. to bi bila nepotrebna zrtva. radije nek pocne crtat stripove s onim stilom :!:
ontopicno, u biti kad razmislim, ja sam skoro pa. ne volim bas meso ni jaja. ruzan je okus. pojedem piletinu ili tunu ako je u obilju povrca i zacina da mi zakamuflira. ok i cevape mogu s ajvarom. i kebab. jebemu :D
da sumiramo- voliš meso :D
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Gost

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Gost » 01 svi 2011 15:56

Nema boljeg osjećaja od onog prvog reza u taman medium-rare bifek. :inlove:

PS Uz mesojedstvo sam nazi što se tiče uzgoja, obrade i kupovine voća i povrća.

Sue me, jedem (uglavnom) organsko. :D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 01 svi 2011 15:58

nisam vegetarijanka ni pretjerana mesozderka. nemam nist protiv toga da netko brsti grmlje pored mene.
imam dvije drage lezbo-frendice vegetarijanke.

Avatar
lokvica
Postovi: 81
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la lokvica » 01 svi 2011 16:30

ja sam vegeterijanka, doduse nisan bas primjetila da ima nesto pretjerano vise vege ljudi u gay populaciji
He had a lot to say, he had a lot of nothing to say
We will miss him, we are gonna miss him

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la samo ja » 01 svi 2011 21:19

Zita je napisao/la:totalno sam protiv vegi nacina zivota i nebi mogla bit sa nekom koja ne jede meso.
:-o a da... a zašto ne? :kava:

OT: I'm a vegetarian! Jei!

Odgovorite