Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Jadzia Dax » 01 svi 2011 22:03

Nisam vege, prevelik sam hedonist za takve žrtve, ali sam se neko vrime sasvim slučajno družila sa pun k... vegetarijanaca (blitvara) i nikad nije bilo problema, kad bi došla kod njih na večeru jela bi vege spizu i bilo mi je super isprobavati nešto novo, a oni kad bi došli k meni bi jeli prilog ili bi im frigala kumpire ili bi već smislila nešto. Ni jedan/a od tih ljudi nije bio fejk nego su imali jasne stavove i držali ih se.

Ah, da, imam i jednu rodicu koja je izričito protiv vegetarijanstva jer, kao, nije te mater blitvom cili život hranila. E, nju, na takvu izjavu bi u top stavila. Nek svak radi što hoće, zar ne?

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la ticklebook » 02 svi 2011 02:15

Obožavam povrće.
I polukrvavi biftek :D
Neke žene s kojima sam bila najdulje ne jedu meso iz razno-raznih pobuda.
Ako mi se baš jelo meso, radila sam 2 ručka/večere.
Ako nije, nisam jela ni ja.
Možda su lezbijke sklonije promišljanju o prehrani.
(S druge strane, po broju pretilih ili anoreksičnih ne bi se to reklo...)
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la alice » 02 svi 2011 21:51

pitanje za vegetarijanke- jel vam bed ljubiti se s osobom koja je žvakala meso 5 minuta prije toga?
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 03 svi 2011 08:58

alice je napisao/la:pitanje za vegetarijanke- jel vam bed ljubiti se s osobom koja je žvakala meso 5 minuta prije toga?
:haha: :haha: :haha:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 03 svi 2011 11:32

@ alice: Definitivno. :fuj:

Pitanja za ne-vegetarijanke koje žele provocirati: Osjećate li da vam je moralnost ugrožena? Ili želite omalovažavati veganke i vegetarijanke jer izgrađujete nekakav osjećaj superiornosti na temelju mrtvih životinja u svojoj prehrani? :)
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
funcutica
Postovi: 417
Pridružen/a: 28 svi 2010 01:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: 45°47'N 15°56'E

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la funcutica » 03 svi 2011 12:19

@rouge - :) ma ne se pjenit. šala nije bila loša.

a između ostaloga, nije tako strašno, gore je ako je jela luk. :D
Second to the right, and straight on till morning.

dany
Postovi: 609
Pridružen/a: 21 sij 2011 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la dany » 03 svi 2011 13:17

ne bih ništa mijenjala za osjećaj superiornosti kad pojedem pilića. ili njegovu mamu. :o
jebote b*g

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Jadzia Dax » 03 svi 2011 13:28

dany je napisao/la:ne bih ništa mijenjala za osjećaj superiornosti kad pojedem pilića. ili njegovu mamu. :o

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

Gost

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Gost » 03 svi 2011 16:56

To pitanje je u rangu s onim da li bi kao nepušačica mogla biti u vezi sa pušačicom.
Ne vidim u tome provokaciju. :nezna:

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 03 svi 2011 17:51

funcutica je napisao/la:@rouge - :) ma ne se pjenit. šala nije bila loša.

a između ostaloga, nije tako strašno, gore je ako je jela luk. :D
Interpretacija mog raspoloženja ovisi o tebi, a gluplju šalu već duže nisam vidjela. :P :palacdolje:

Mene naprosto zanima zašto je pojedinim ljudima tako zabavno srati po vegetarijancima i veganima. OK, nekima idu na živce aktivisti, ali mogu vam reći da i najokorjeliji aktivisti obično imaju dobre razloge za to ono čine. I to bolje razloge od ljudi koji se nađu da se bune protiv njih.
Mislim, očito je da neki ovdje imaju problema s time što netko neće jesti meso/jaja/mlijeko/med/čigrastovelepamtilo pa me zanima zašto.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la jpeg » 03 svi 2011 17:56

meni osobno ne zanima i ne vidim nista lose kad se netko pronadje ili odluci na nesto i gusta u tome, referirala sam se samo na one koji nesto cine iz pogresnih razloga i et', nisu vegani radi sebe i ne gustaju u tome. i takvi imaju potrebu raspacavat kako su vegani. imala sam curu veganku i okej, sta sad. uz to je imala smedju kosu. dugu.
nije nam to uopce bila tema. ka ni njezina kosa. ili moja.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Kroacija » 03 svi 2011 18:22

meni bi to stalno bila tema, ja bi je zajebavala dok se ne bi svadili. :D

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la alice » 03 svi 2011 18:35

Rogue_813 je napisao/la:@ alice: Definitivno. :fuj:

Pitanja za ne-vegetarijanke koje žele provocirati: Osjećate li da vam je moralnost ugrožena? Ili želite omalovažavati veganke i vegetarijanke jer izgrađujete nekakav osjećaj superiornosti na temelju mrtvih životinja u svojoj prehrani? :)
ma nooooo, darling :) pitanje nije bilo provokativno niti s ciljem omalovažavanja ;)
nego, zbilja me zanima! eto, nikad nisam bila u vezi s vegatarijankom (što ne znači da ne bih mogla) i nikad nisam imala prilike postaviti to pitanje. sestrična je dugo bila vegetarijanka,ali je isto bila u vezi s jednim pa pitanje nije imalo smisla. ja sam ti miroljubivo biće ;) :kiss5:
do tell :kokice:
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
lokvica
Postovi: 81
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la lokvica » 03 svi 2011 18:43

alice je napisao/la:pitanje za vegetarijanke- jel vam bed ljubiti se s osobom koja je žvakala meso 5 minuta prije toga?
ne , osim ako joj nije ostalo pola batka između zubiju :D :luda:
He had a lot to say, he had a lot of nothing to say
We will miss him, we are gonna miss him

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Zita » 03 svi 2011 19:33

joj dany :haha: :haha: :haha: :haha:
meni je pitanje super smijesno a i sasvim je okej. u rangu je, kak je Rea vec rekla, da netko pita nepusace jel im bed ljubiti se sa pusacima i ne vidim zakaj se ljutis il zasto bi se nepusaci ljutili na isto takvo pitanje o ljubljenju

posve si lose i krivo reagirala. mogla si nas malo poducit i bila bi zadovoljnija ;)
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la samo ja » 03 svi 2011 20:30

pitanje je glupo i provokativno iz vrlo jednostavnog razloga, a taj je da nakon jela s mesom, se ne može po zadahu, okusu il bilo kaj, razlučiti jesi li ga jela ili ne... i da, kad se ljubiš s nekim tko puši, to se osjeti i nie bash fino ako i sam ne uživaš u tom okusu nakon cigarete

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 03 svi 2011 21:41

@ alice: Yeah yeah yeah sve je dobro i lijepo i svi se volimo i bla, no odgovorih već da bi mi se definitivno gadilo. Ne znam kako se druge odnose prema tome, ali meni se gadi miris, okus (okus jedne bezmesne pizze me nedavno dovoljno podsjetio na meso da mi je skoro pozlilo) i sve ostalo. Ježim se od toga da bih takvo nešto trebala staviti u usta. S druge strane bez problema gledam horror filmove, dokumentarce u kojima lavovi jedu antilope, slike mrtvog kita koji je eksplodirao po cijeloj ulici i tome slično.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

magarica
Postovi: 18
Pridružen/a: 13 sij 2011 13:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la magarica » 04 svi 2011 13:19

nemam pojma. živine su tu da se jedu i fine su. ak neću ubit životinju za jelo, onda necu ubit ni biljku za jelo. dakle, necu bit nepravedna prema biljkama i favorizirat zivotinje tako da jedem sve... :)

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Jadzia Dax » 04 svi 2011 13:30

Ja sam za mir u svijetu :plazi2:

Za sve vege i anti-smoke, neke od nas i peru zube posli svakog jela i žvaču žvake i tic-tac i što li ja znam već što... tako da vam je to ful glup razlog za odbiti curu, ako je samo to razlog.

Svak ima neke gušte, (ok, ja ih imam milion), zašto se oko toga nervirati i praviti dramu.

Vaše moralne vrijednosti su samo vaše i imate ih radi sebe i svoje duhovnosti, ne očekujete valjda da se svi ravnoju po njima, jer, da, je tako, onda bi u ovoj većinskoj katoličkoj, hetero državici i mi trebali kapitulirati pred njihovim vrijednostima.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la jpeg » 04 svi 2011 14:07

a gle, ako je nekom bitno to, onda se trebaju poklopit.
ja sam isto tako bila sa nepusacicom koja je mislila da joj ne smeta sta pusim pa je opet to bila skoro pa svakodnevna tema. tako da ne bih voljela prolaziti to opet.
nisam razmisljala o zadahu nakon mesa :D
a to je vec stvar terora jbt, mislim da se kombinacije pusac/nepusac, vegani/mesozderi mogu sloziti ako medju njima nitko nije nacist.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 04 svi 2011 20:01

magarica je napisao/la:nemam pojma. živine su tu da se jedu i fine su. ak neću ubit životinju za jelo, onda necu ubit ni biljku za jelo. dakle, necu bit nepravedna prema biljkama i favorizirat zivotinje tako da jedem sve... :)
Živčani sustav. Biljke ga nemaju, ne osjete bol. :dosada:
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la jpeg » 04 svi 2011 20:31

zasto mislis da ako nema boli na nacin na koji si navikla da ne osjecaju ? :-o

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la pihach » 04 svi 2011 20:37

kaj cemo od zraka zivjeti?
biljke se brze mnoze od zivotinja i zdravije su, ako nista - to je opravdani razlog zakaj ih treba jesti.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 04 svi 2011 21:58

mravcica je napisao/la:zasto mislis da ako nema boli na nacin na koji si navikla da ne osjecaju ? :-o
Bilo bi besmisleno s gledišta evolucije. Također, više biljaka "nastrada" da uzgojiš životinju koju ćeš pojesti nego da se hraniš samim biljkama.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la samo ja » 04 svi 2011 22:11

mravcica je napisao/la:...mislim da se kombinacije pusac/nepusac, vegani/mesozderi mogu sloziti ako medju njima nitko nije nacist.
exactly!

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Jadzia Dax » 04 svi 2011 22:24

@rogue
zašto se pjeniš?
kužim sve tvoje moralne razloge za vege život, jer, kao što rekoh, družila sam se s njih masu, čitala one njihove pamfletiće, pokušavala pojest sejtan (bljak) itd.
Ali nikad me ni jedan vegetarijanac nije terorizirao što ja to nisam, a ti mi se činiš malo, ovaj, pa recimo ili nazovimo to agresivnijom vegetarijankom.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 04 svi 2011 23:12

jadziadax je napisao/la:@rogue
zašto se pjeniš?
kužim sve tvoje moralne razloge za vege život, jer, kao što rekoh, družila sam se s njih masu, čitala one njihove pamfletiće, pokušavala pojest sejtan (bljak) itd.
Ali nikad me ni jedan vegetarijanac nije terorizirao što ja to nisam, a ti mi se činiš malo, ovaj, pa recimo ili nazovimo to agresivnijom vegetarijankom.
Ne započinjem provokacije i nikoga ne teroriziram, nego odgovaram na izjave s kojima se ne slažem... i opet, interpretacija tona ovisi o čitatelju. What's your problem?
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la ticklebook » 04 svi 2011 23:24

A gle, ja recimo ako vidim da je netko agresivno anti-protivan svemu (:D)), automatski ga stavim na shut-down.
Ne volim agresiju ni agresivni aktivizam za bilo što.
Jesam godinama spremala soju/seitan/povrće za svoju ex ili frendice? Jesam.
Da li me je ijedna cura koja je bila vegetarijanka odbila ili mi prigovorila jer jedem meso? Ne.
A bile su to žene sa stavom i sređenim životom, koje su dobro već znale šta hoće a šta neće.
Nitko me od frendova vegetarijanaca nikad nije pitao "Kako možeš jesti meso".
Niti je itko ikada bio agresivan. Ono je njihov izbor, ovo je moj.
Ako netko od vegetarijanaca dolazi na večeru, napravim dodatno jelo ili 2, koja nisu bila u kontaktu s mesom i to je to.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la Rogue_813 » 04 svi 2011 23:49

ticklebook je napisao/la:A gle, ja recimo ako vidim da je netko agresivno anti-protivan svemu (:D)), automatski ga stavim na shut-down.
Ne volim agresiju ni agresivni aktivizam za bilo što.
Agresija je u tvojoj glavi, zato je vjerojatno vidiš u mojim riječima. Nije mi jasno čemu takva ugroženost... niti se išta posebno odnosilo na ikoga osobno, niti vidim zašto se većina koja mi odgovara osjeća pogođeno. :nezna:
Mogu jedino prepostaviti da je zbog avatara, ali tko vas jebe, volim svoj avatar. :pardon:
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Zašto su (mnoge) lezbijke vegetarijanke?

Post Postao/la ticklebook » 05 svi 2011 00:14

U mojoj glavi je jako puno toga :D
Agresija nije jedna od njih.
Opravdat ću tvoje ponašanje i sklonost prepiranju i "'ko vas jebe" stav tvojim godinama.
Ton ne ovisi o čitatelju. Kao netko s diplomom jezika, mogla bih naširoko o tome... Ali neću. :D
Sve što si do sada rekla nije bilo valjano argumentirano.
Ponavljala si informacije koje nisu potkrijepljene i svoje osobne preference.
P.S. Ni ne znam koji ti je avatar. Ne obraćam pažnju. There. Smeta mi jedino agresivni neargumentirani "aktivizam". I JAKO ne volim kad mi se bilo šta nameće.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Odgovorite