Revolucija u Saudijskoj Arabiji - Women2Drive

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Revolucija u Saudijskoj Arabiji - Women2Drive

Post Postao/la pihach » 17 lip 2011 18:01

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IEETb3S ... r_embedded[/youtube]

txt - http://clutchmagonline.com/2011/06/74894/

ukratko:
Žene u Saudijskoj Arabiji pokrenule su akciju kojom će prkositi službenoj zabrani da voze automobile u tom ultra-konzervativnom kraljevstvu. Direktna akcija organizirana je na društvenim mrežama, gdje žene objavljuju fotografije i snimke sebe "za volanom". Na Fejsu (http://www.facebook.com/Women2Drive) piše kako će se akcija nastaviti dok se kraljevskim dekretom zabrana ne ukine.

Prošlog mjeseca, jedna je žena uhićena nakon što je objavila svoju snimku vožnje. Optužena je za okaljavanje reputacije kraljevstva i raspirivanje javnog mnijenja, ali je oslobođena nakon deset dana, uz obećanje da više neće voziti.


Bravo! :pivo:

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Revolucija u Saudijskoj Arabiji - Women2Drive

Post Postao/la Ameli » 18 lip 2011 00:12

Nekako kad sve to gledam, pitam se: pa dobro Što meni kao i Hazbi, Muniri i inoj ne teče ispod kože isto kao i tebi, a još više pitam se dokad će taj muški svijet odlučivati..dal jesam ili nisam.
Možda kod nas nije tako derastično i tak...al nije nit daleko.
Ja sam žena..kao i ona žena što ti udahnu život i obrisa kaplju mlijeka sa usana..ja sam ti ŽIVOT!

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Revolucija u Saudijskoj Arabiji - Women2Drive

Post Postao/la far out » 18 lip 2011 02:10

žalosno što je za to u 21. stoljeću potrebna revolucija.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Revolucija u Saudijskoj Arabiji - Women2Drive

Post Postao/la pihach » 18 lip 2011 10:27

da, zalosno je.
ali revolucije su dobre ako su nenasilne i imaju jasan cilj. a ova to sigurno je.
drzim im fige!
na fejsu je mali milijun lajkova i podrske :)

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Revolucija u Saudijskoj Arabiji - Women2Drive

Post Postao/la Daisy » 21 lip 2011 06:39

ma sta ce zeni u serijatskim zemljama vozacka dozvola. zasto bi ona uopce izlazila van iz kuce. kad u kuci ima sve. metlu, kuhacu, batine. a i sta bi sad njen muzjak trebao - pratiti je svaki put kad njoj padne na pamet malo prosetati ili nedaj boze provozati se. i sta ce ona uopce medju ljudima. kad je nitko ni ne vidi. niti ona koga vidi. posto je pokrivena od glave do pete. kako ce onda vidjeti kuda treba voziti. mogla bi se nicim izazvana zaletjeti u svog voljenog muza. kad bi vidjela kako je to dobar osjecaj, jos bi i u rikverc ubacila. druge bi slijedile njezin primjer. i sto onda? pocele bi umisljati da su ravnopravne. i vidljive. ne bi vise bile one kojih kao da nema. pih. sve zbog jedne obicne vozacke dozvole.

Odgovorite