Pokusaj odrzavanja Pride-a u Rusiji

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Pokusaj odrzavanja Pride-a u Rusiji

Post Postao/la Kroacija » 26 lip 2011 01:31

index.hr je napisao/la:RUSKA policija je uhitila i optužila najmanje 14 gay aktivista koji su pokušali održati demonstracije u Sankt Petersburgu.
slika
Policija je uhitila i nekoliko osoba koje su optužene za napadanje gay aktivista. Očevici tvrde kako je nekoliko osoba napalo gay aktiviste dok su pokušavali razviti svoje transparente, pišu svjetski mediji.

Jedan od uhićenih aktivista je i osnivač internetske stranice GayRussia Nikolaj Aleksejev koji je na Twitteru objavio poruku iz policijske stanice da je uhićeno 14 ljudi. "Dvojica su pretučena. Alekseja Kiseleva je pretukla policija u postaji, a Aleksandera Sheremtejeva homofobi", napisao je Aleksejev.

Dodao je i kako će ih vjerojatno odvesti na sud, no i poručio da se neće predati. U drugoj poruci je napisao da će biti optuženi za "nezakonito okupljanje i izbjegavanje naredbe policije". Ako budu osuđeni, u zatvoru bi mogli provesti do 15 dana.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aI7u8Xmc ... re=related[/youtube]


any comments? lol

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Pokusaj odrzavanja Pride-a u Rusiji

Post Postao/la pihach » 26 lip 2011 09:24

cudi me kaj neka utjecajna vlada ne osudi to kaj se u rusiji dogadja.
ocito se boje novog hladnog rata pa presutno odobravaju krsenje ljudskih prava.
kao i u slucaju kine i tibeta.
boli njih sve john za pedere i lezbe (i ostale).
no comment na dogadjaj. ocekujem ih jos s gorim posljedicama...

Pariz za Sandru

Re: Pokusaj odrzavanja Pride-a u Rusiji

Post Postao/la Pariz za Sandru » 06 srp 2011 10:12

invalid_user je napisao/la:
index.hr je napisao/la:RUSKA policija je uhitila i optužila najmanje 14 gay aktivista koji su pokušali održati demonstracije u Sankt Petersburgu.
slika
Policija je uhitila i nekoliko osoba koje su optužene za napadanje gay aktivista. Očevici tvrde kako je nekoliko osoba napalo gay aktiviste dok su pokušavali razviti svoje transparente, pišu svjetski mediji.

Jedan od uhićenih aktivista je i osnivač internetske stranice GayRussia Nikolaj Aleksejev koji je na Twitteru objavio poruku iz policijske stanice da je uhićeno 14 ljudi. "Dvojica su pretučena. Alekseja Kiseleva je pretukla policija u postaji, a Aleksandera Sheremtejeva homofobi", napisao je Aleksejev.

Dodao je i kako će ih vjerojatno odvesti na sud, no i poručio da se neće predati. U drugoj poruci je napisao da će biti optuženi za "nezakonito okupljanje i izbjegavanje naredbe policije". Ako budu osuđeni, u zatvoru bi mogli provesti do 15 dana.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aI7u8Xmc ... re=related[/youtube]


any comments? lol

Rusija je takva zemlja, nema tu baš puno pomoći i promjena. Ne kaže se bezvz 'oguliš Rusa, dobiješ Tatarina'. I tko bi se to borio za nekog drugog, usotalom, za istospolne brakove u državi New York i NY-u, izborili su se sami Ameri nakn dugih godina borbe.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Pokusaj odrzavanja Pride-a u Rusiji

Post Postao/la inani » 23 srp 2011 10:33

Mene to nista ne cudi jer je to Rusija, zemlja cija se snaga temelji na jacini njezinog naroda, koji je izrazito nacionalisticki orijentiran. Rus mora biti jak, mora biti u svemu prvi, mora braniti svoju drzavu od drugih i tu nema mjesta nikakvih gay spikama. Tuzno, ali istinito. Nitko se nije petljao u njihovu unutrasnju politiku, niti bi im oni to dopustili. Svaki pokusaj ruske snage u bilo kojem vidu ce zavrsiti na slican nacin, isto kao i svaka kritika drzave, predsjednika/premijera, nacionalne politike, simbola.
... :nesvjest:

Odgovorite