Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la tamara3 » 19 srp 2011 13:31

Bum.
Inače, ljeti na noćnom nebu, gdje je savršeno vedro i nezagađeno (otoci npr.) ima zanimljivih stvari. Vele da postoji i jadranski "koridor" :o.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Nedjelj ... fault.aspx

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la phos » 19 srp 2011 13:35

pa zapravo postoji teorija...da je to vremensko-geografska ovisnost.
tj. ovisno o polozaju zemlje, a to znaci samim time i o vremenu, aktivnosti su pojacane.
pokusavali su to povezati sa anomalijama u svemiru zbog kojih put tijela kroz prostor nije u svakoj tocki i vremenu ista. sto ima smisla, sa strane fizike.
pa samim time postoji vrijeme i "mjesto" kada je put do zemlje brzi. tada su posjete cesce.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 19 srp 2011 16:28

Pa vjerovatno treba očekivati neki napad, jer je zbilja potreban u ovo vrijeme.
"Imperije" se raspadaju pa bi bilo pogodno iscenirati neki napad čisto onako da bi nas "neko" štitio od nečega, a mi za to debelo plaćali.
Terorizam već postaje dosadna tema, stoga, vrijeme je za ejlijene. A narod kao narod i ako se desi nešto slično progutat će priču kao jako ukusan kolač, jer je holivud već godinama i godinama pripremao teren za kvazi dolazak nekakvih kurč*va.
Ne vjerujem u male zelene, barem u to da su "mali" i "zeleni" :haha:
Što se tiče "života" izvan naše planete, vjerovatno da postoji u nekom obliku, sličnom našem ili ne, svejedno je... ne mora ni postojati u obliku, sve je energija, ne ?
Sve je dobro dok nas ne pojebu oni gmazovi iz četvrtog denziteta :D
Kao dijete sam bila opsjednuta tim pričama o svemirskim brodovima, vanzemaljcima, crnim rupama, kao i svako drugo dijete, valjda...

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 19 srp 2011 16:34

Sjetih se ovog
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ucyJp7_kSjQ[/youtube]

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la tamara3 » 19 srp 2011 16:38

Mary of Silence je napisao/la:Sve je dobro dok nas ne pojebu oni gmazovi iz četvrtog denziteta :D
Dobar :ok:... Icke mod? :haha: :haha: :haha:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la rainbow » 19 srp 2011 16:46

najbolji pojeb su Arkturijanci

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 19 srp 2011 16:50

[quote="Ooooo" jos mi samo nije jesno kako se amerika ne stidi pokusa kje je radila na djeci, a fotograije objavila kao fotografije vanzemaljaca ( nedavno negdje procitah)[/quote]

Amerika se treba mnogo čega sramiti, postoji na yt-e ja mislim neki dokumentarac pod nazivom "gdje nestaju sva ta djeca" ako te zanima pogledaj.
Evo još nečega http://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKULTRA
taj projekat je bio aktuelan tamo negdje poslije drugog svjetskog rata. Ljudi su bili bez vlastitog pristanka zatvarani u razne mentalne institucije gdje su se na njima vršili razni eksperimenti, a za to je zaslužna CIA i lik po imenu Ewan Cameron, inače psihijatar koji je radio za CIA, postoje mnogo knjige napisane na tu temu, nije neka izmišljena priča, sve je dokumentovano, mislim da imaš na yt-e nešto o tome samo ukucaj "Mkultra" ili "Ewan Cameron"...

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 19 srp 2011 16:53

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-29cdosjMUY[/youtube]
Kad smo kod Ickea, neki stari snimak,
tad je tek započinjao sa svojim "teorijama" kako god, nervira me publika, zanimljiv prikaz kako ga ista dočekuje poslije deset godina, a kako prije.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la rainbow » 19 srp 2011 16:54


Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la rainbow » 19 srp 2011 17:00

meni ti se čini nekad kao da sam i bivala pod rugim planetima, tj ovo nešto što bismo mogli nazvat moja svijest
il je to neka mašta
al najvjerojatnija opcija je da ima krcato žitelja ovog i raznih drugih univerzuma
neki su tukastiji od nas zemljana, neki su mudriji ili možda samo iskusniji
al ima svega
cila žurka

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 19 srp 2011 17:03

Ima zanimljiva knjiga na tu temu, izvini ako te smaram, zove se "putovanje duša" možda si već čitala ili čula. Imaš je na 4sharedu, autor je Michael Newton.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la rainbow » 19 srp 2011 17:08

to je onaj lik koji vodi ljude u neku kao regresiju, hipnozu?

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 19 srp 2011 17:10

eh da, upravo. Zanimljiva je, tj. "utješna" :D

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la phos » 19 srp 2011 17:15

Mary of Silence je napisao/la:Ima zanimljiva knjiga na tu temu, izvini ako te smaram, zove se "putovanje duša" možda si već čitala ili čula. Imaš je na 4sharedu, autor je Michael Newton.
ta knjiga je odlicna, ali malo drukcija podloga u onosu na ovo o cemu wave pise.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 19 srp 2011 17:25

da, nisam dobro shvatila šta je napisala. Mislila sam da je mislila na to da vjeruje kako je u prošlim životima živjela na drugim mjestima, tamo negdje :) pa sam navela tu knjigu kao primjer šta je sve "kao" moguće.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la tamara3 » 20 srp 2011 13:52

Ooooo je napisao/la:mislim da je covjek najposebnije bice u svemiru...tocnije da moze ono sto niti jedno drugo stvorenje ne moze, svijesno osjecati. zbog toga nitijedan vanzemaljac ne moze biti superior covjeku, po meni. vjerujem u boga i tesko mi je obajsniti nekom tko ne vjeruje, ali mislim da samo covjek svojim duhovnim razvojem ima velike ovlasti u svemiru
Ajde reci mi, preklinjem te, da se šališ ili da si samo nekoga citirala. Ono, please :shock2:.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la jpeg » 20 srp 2011 13:57

pa dobro tamara, ona tako misli.
ali oooooo mi ti nemamo ovlasti nikakve i nit jedan bog nam ne moze pomoc :D
mos sama sebi eventualno, tipa postic mir sa bogom da te ne dira masu toga oko tebe. al da ce se rusit planine i desavat epokalipse svaki dan, hoce.
ako je bog i postojao, oso je papa i ostavio nas da se poubijamo. pa ko bi nam pomogo?! ima nas previse da nas mos kontrolirat.
strpi se jos malo pas bit na boljem mjestu :tjesi:
a dotad se nadam vanzemaljcima :plese:

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Daisy » 20 srp 2011 14:14

tamara3 je napisao/la:
Ooooo je napisao/la:mislim da je covjek najposebnije bice u svemiru...tocnije da moze ono sto niti jedno drugo stvorenje ne moze, svijesno osjecati. zbog toga nitijedan vanzemaljac ne moze biti superior covjeku, po meni. vjerujem u boga i tesko mi je obajsniti nekom tko ne vjeruje, ali mislim da samo covjek svojim duhovnim razvojem ima velike ovlasti u svemiru
Ajde reci mi, preklinjem te, da se šališ ili da si samo nekoga citirala. Ono, please :shock2:.

ja se ne mogu suzdrzati, a da ne pitam - mozes li mi oooo preporuciti covjeka od kojeg nabavljas?

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 20 srp 2011 15:15

Čovjek jeste na neki način poseban, jer je samosvijest, svjestan je sebe i svoje stvarnosti, time se razlikuje od svega onoga što je svijest. Samim tim, subjekt koji je sebe svjestan tj. samosvijest sadržava Žudnju koja ga nagoni na čin djelovanja, zatim se stvara akcija koja je tu da zadovolji žudnju, a to čini tako što nužno dokrajči ili transformiše objekt žudnje. Tim načinom zadovoljava svoju žudnju, kao što životinja zadovoljava svoju glad. Uglavnom, ta igra subjekta i objekta, igra čovjeka i svijeta čini da se dešava sve ovo u našoj povijesti, čovjek sve gleda kao objekat koji nužno mora osvojiti, da bi potvrdio sebe, ono "JA" to mu je valjda u prirodi. Međutim ta igra subjekta - objekta, afirmacije i negacije donijela je i mnoge lijepe stvari, a to je umjetnost, kultura stoga čovjek možda nije najposebnije biće, ali je dakako poseban, i potreban je kao ogledalo onome što nije samosvijest, onome što nije "JA".
Možda ste primijetili da u većini religijskih knjiga, često se upotrebljava "MI" npr. "MI smo čovjeku podarili to i to" . Kako god, hoću da kažem da je čovjek samo jedna faza u sveukupnom kretanju, i možda ga sutra neće biti, ali ostaje ono iza njega, njegova kultura i povijest, a to ga čini itekako bitnim u onom stepeniku "razvoja".
Ako je pak sve "stalno vraćanje istog" onda ću da prosviram sebi mozak, opet, pa opet, pa opet.
Eh da,
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HqqNOqEhC0s[/youtube]

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la phos » 20 srp 2011 15:22

moje misljenje, iako malo skraceno : covjek je propali eksperiment na zemlji. bice iz epruvete (MArija po duhu svetom i te spike, nek mi poproste vjernici) koji se razmnozio, nekontrolirano. ostavili nas na planeti (crtezi ljudi u pecinama koji masu NLO-ima) i razmnozili smo se nekontrolirano.

kao filmovi koje snimamo- propali pokus koji izazove katastrofu.
eto- to su ljudi.
buduci da nismo stvoreni iz cistog zla....tu i tamo se zalomi neko dobro djelo. ali i ono nije iz dobrote, nego sklop okolnosti.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la pihach » 20 srp 2011 17:10

kol'ko teorija na samo dvije strane :stop:
Ova s Kelly Family je predobra :haha:

ni ja ne vjerujem da su mali i zeleni, ali tako ih nasi vole nazivati.
ja vjerujem da su vec medju nama, kao sto je to opisano ovdje:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LQoSCEMzJYE[/youtube]

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la bašja » 20 srp 2011 17:48

Ooooo je napisao/la: mislim da je covjek najposebnije bice u svemiru...tocnije da moze ono sto niti jedno drugo stvorenje ne moze, svijesno osjecati. zbog toga nitijedan vanzemaljac ne moze biti superior covjeku, po meni. vjerujem u boga i tesko mi je obajsniti nekom tko ne vjeruje, ali mislim da samo covjek svojim duhovnim razvojem ima velike ovlasti u svemiru, mislim da ta volja i citava lepeza spekta emocija je nesto sto moze biti zanimljivo drugim bicima, ako postoje.
zašto misliš da vanzemaljci ne bi možda mogli svjesno osjećati? inače, je, slažem se da je čovjek dosta posebno biće, al vjeruj, moj pokojni papagaj je vrlo svjesno osjećao tako da nas to ne razlikuje ni od koga... možda biljaka... ugl. i, ako je bog stvorio svemir, onda je stvorio i vanzemaljce. i možda je njih stvorio na sličnu foru kao i adama i evu, isto je počelo od riječi, samo onda dalje njihova biblija ide malo drugačije. ali i dalje je na njegovu sliku - naravno, metaforička slika, jer, ruku na srce, teško da bog baš izgleda kao onaj bradati nabildani deda, a i to bi onda značilo da mene nije stvorio na svoju sliku, a ja isto vjerujem u boga zato molim lijepo....
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Zita » 20 srp 2011 18:45

ako smo mi najposebniji i najbolji onda cu past u vjecnu depresiju
kad se osvrnem na silni duhovni razvoj covjeka i koristenje istog u stvaranju oruzja, otrova, ubijanju, silovanju, mucenju, uzivanju u tudim patnjama, genocidu-doista mu nitko nije ravan
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la tamara3 » 20 srp 2011 18:53

Baš. Da je sva ta perverzna energija usmjerena u plemenite ciljeve, gdje bi nam bio kraj. Ali ne - spali, uništi, ukradi, otmi, porobi, zakolji, zavadi... opačinama nikad kraja. Pa smo tu di jesmo. Jedna iznimno nazadna vrsta.
:bomba

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la bašja » 20 srp 2011 18:58

posebni da, zajebani sigurno ali naj? ma kakvi naj! nikakvi naj. pa svako ko pogleda bar jedan dokumentarac o životinjama, prirodi i sl. vidi kolko je sve što nas okružuje posebno! istina, šišamo ostala živa bića po činjenici da znamo snimit dokumenatarc. al oni nas šišaju recimo što neki znaju letit, neki mogu živjet pod vodom, neki nanjuše drogu među kavom.... vanzemaljci vjerojatno znaju isto nešto zabavnije od snimanja dokumentaraca... kao npr. oteti ljude!
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la tamara3 » 20 srp 2011 19:05

Šišamo ih i po egocentričnosti i iluziji superiornosti koje je donijelo i još uvijek donosi i previše zla.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 20 srp 2011 19:51

Zita je napisao/la:ako smo mi najposebniji i najbolji onda cu past u vjecnu depresiju
kad se osvrnem na silni duhovni razvoj covjeka i koristenje istog u stvaranju oruzja, otrova, ubijanju, silovanju, mucenju, uzivanju u tudim patnjama, genocidu-doista mu nitko nije ravan
Jedna od teorija koja je zastupljena u feminizmu je ta da se zapravo sve vrti oko onog "muškog" i "ženskog" principa. Tj. muški princip bi bio onaj princip zaosnovan na moći tj. na moći subjekta, koji sve oko sebe vidi kao negaciju samog sebe, samim tim svoju egzistenciju temelji na osvajanju, transformisanju istog tog objekta (svijeta, svega onog što nije sam subjekat). Iz toga se rađa onaj odnos "gospodara i roba" što se kasnije transformisalo u razne klasne, rodne i sve druge podjele i najčešće u sukobe u obliku ratova.
Eh sad mnoge feministice upravo smatraju da takva svijest, tj. svijest subjekta koji oko sebe sve gleda kao objekat koji treba podčiniti sebi, nastaje upravo u najranijem dobu- u djetinstvu, kada se dijete ne poistovjećuje sa majkom primjer ; postojim JA- i svi drugi, majka je nešto drugačije i izvan mene, možda je neko od vas kao dijete imao onaj osjećaj da se sve zapravo radi o njemu, tj. da su svi drugi kao neke uloge, a da je zapravo on glavni lik, baš kao u nekom filmu, on kontroliše radnju, rijetko kad umire na kraju filma i sl. Dok djevojčice upravo rade suprotno, one se poistovjećuju sa majkom, kod djevojčica je više zastupljeno ono "Mi" one ne funkcionišu na tom principu "moći" i principu gospodara i roba, jer su one same "svijet" , ako ga uništavaju, one uništavaju sebe. Međutim nije stvar, u tome da li imaš penis ili vaginu, mnoge djevojčice se također ponašaju kao neki hegemon, stvar je u svijesti pojedinca koji svijet ne gleda kao nešto što je on sam, već samo kao igračku koja je stvorena radi njega.
Iz toga svega se rađa ono što si gore navela "silovanja, mučenja, genocid" zato jer neki pojedinci misle da su samo oni od "krvi i mesa" a svi ostali su samo robovi bez osjećaja, koje treba podčiniti, osvojiti, ubiti i sl. Na tom muškom principu, tj. principu hegemonije izgrađen je današnji svijet npr. jedan ubijen Amerikanac vrijedi 10 ubijenih Evropljana, dok jedan Evropljanin vrijedi 20 ubijenih Hrvata, i sl. A oni što žive na području Afrike, njih hiljadu ubijenih ispadne kao jedan mrtav Amerikanac. To je taj svijet zaosnovan na moći i hegemoniji. A on može biti drukčiji, mislim da je sve u odgoju, npr. Emma Goldman navodi kako je u nekom američkom gradiću bila neka parada(koja je u to vrijeme bila česta), gdje prolazi američka mornarica, sa svojom zadivljujućom ratnom opremom, tu dolazi narod da pozdravi tu silu na koju su ponosni, naravno povede i svoju djecu kojoj govore sljedeće " pogledaj sine, to smo mi"
a dijete se naravno divi svim tim spravama za ubijanje, jer je u njegovu svijest utuvljeno da je to nešto za ponos, nešto za divljenje, da je to ono na što treba da plače od ponosa. I danas kad izađete na ulicu nećete vidjeti da se djeca igraju sa cvijećem, već se igraju sa igračkama kao što su puške, i sl. I tako od malena svi dobijemo uloge. Npr. Ann Oakley upravo govori o tome, kako se djevojčice od malih nogu uče da budu domaćice, tj. da se pripreme za svoju "ulogu" žene tako što im se daju kao igračke lutke o kojima one moraju brinuti, i sl. igračke. Po Satreu su žena i muškarac ontološki isti, stvar je znači u odgoju, u ulogama u koje nužno moramo ući. Tako roditelji svoju djecu guraju u uloge osvajača, rušitelja i sl. No, što je najgore daljnu indoktrinaciju obavljaju obrazovne i odgojne ustanove, tako što se slabo promiče kritičko mišljenje, već je zastupljeno ideološko, klasno, zatupljivanje djece. Sve to rezultira onom ruljom na navijačkim stadionima, gay prajdovima i sl.
Ima onaj citat od Virdžinje Vulf, a on ide ovako " Moje korijenje se zapliće oko svijeta kao žilice u saksiju, ne želim da izlijem na površinu i da živim u svjetlosti ovog velikog časovnika što otkucava tik- tak" . Uglavnom, dopada mi se ono " moje korijenje se zapliće oko svijeta" simobliše mi povezanost sa svijetom, prijateljski odnos, a ne onaj negacijski.
Ja se slažem sa svim što si rekla, ali nekako imam nadu, da se stvari mogu promijeniti, mislim da je stvar u društvu, u povijesti koja nas onako steže, u našim zarobljenim umovima, koje su onako duže vrijeme ispirali raznim sranjima, držim do onog da je čovjek tabula rasa, i da sve kasnije zavisi od onog sadržaja koje MU utisnu na tu praznu ploču počevši od njegovog djetinstva, ovo sa pozicije Locke-Rousseau . Ako bi rekli da je čovjek "najbolji" učinili bi manje vrijednim sve ono oko njeg, pa bi govorili kao hegemoni. A opet ako stalno uzimamo u obzir ona sranje koja je čovjek u stanju napraviti i koja je napravio, možemo ga pretvoriti u nekog krvnika kojem nema popravke, i kojem samo možemo čekati kraj. Mene upravo to i zanima da li su se svi pomirili sa današnjim stanjem duha, čovjeka i svega ovoga, ili imaju barem malo nade da se stvari mogu promijeniti ? Tj. da ih možemo promijeniti ?

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 20 srp 2011 19:53

Jedno pitanje - Da li je Adam imao pupak ?

mišljenje ? xD

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la pihach » 21 srp 2011 11:02

super si sve napisala ;)
i ja sam upoznata s autorima/cama koje si navela, ful me zaintrigirala filozofska strana feministickih teporija pa sam dosla do raznih spoznaja, a najdraza mi je simonica (iliti simone de beauvoir) :srce:
nekako imam nadu, da se stvari mogu promijeniti, mislim da je stvar u društvu, u povijesti koja nas onako steže, u našim zarobljenim umovima, koje su onako duže vrijeme ispirali raznim sranjima, držim do onog da je čovjek tabula rasa, i da sve kasnije zavisi od onog sadržaja koje MU utisnu na tu praznu ploču počevši od njegovog djetinstva
ovakav stav ima svaka open minded osoba i ona koja u sebi ima jos imalo filantropije. ovdje bih jos i dodala mit o pandorinoj kutiji i nadi koja je jedino dobro stavljeno u kutiju, a izaslo na svijet i ostavljeno covjeku kao posljednja slamka spasa i vjere u bolje sutra.
pa tako i open minded (obrazovana, nacitana, optimisticna) osoba ima tu nadu u sebi da nisu svi losi i nisu svi za zlo vec nas ima podosta koji ne smatramo da je covjek TAJ odabrani, a svi ostali su za porobit' i mucit'.
Da li je Adam imao pupak?

ha? pa valjda je... ili? :kokice:

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Invazija malih zelenih u 11. mj? :o

Post Postao/la Mary of Silence » 21 srp 2011 11:17

Simon de Beauvoir rules ! I meni je jedna od omiljenih autorica, iako je teško, barem meni doći do njenih knjiga, sad baš čitam "Starost" od nje :D Intelektualno sam zaljubljena u nju. Hej, možda si čitala nešto od Judith Butler, ona je također užasno dobra, objavila je dosta knjiga, jedna od boljih "Raščinjavanje roda" .
Što se tiče Adama :haha: ima jedna fora, spominje se u knjizi Branka Bošnjaka, ako Adam ima pupak onda ga nije stvorio Bog već je rođen iz maternice, jer je to razlog pupka, ona vrpca. A opet ako nema pupka, on jednostavno nije čovjek ( meni je to onako bilo zanimljivo) :ok:
Zadnja izmjena: Mary of Silence, dana/u 22 srp 2011 22:36, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovorite