Popišali se na spomenik ustaškim žrtvama

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Popišali se na spomenik ustaškim žrtvama

Post Postao/la Popeye » 06 kol 2011 21:08

http://www.jutarnji.hr/veljun--na-dan-p ... u-/964300/

Spomen kosturnica u koju su položene kosti 520 žrtava stravičnog ustaškog pokolja na Kordunu u svibnju 1941. po tko zna koji puta našla se na mati vandala. Na mramornoj ploči ispisanoj ćirilicom vandali su bijelim sprejem ispisali slovo "U" i u njemu znak križa, porušili i razbacali vaze sa cvijećem te lampione. Na obližnjoj kanti za smeće crnim sprejem ispisano je "HSP".

...

Mještani nam pričaju da su iz autobusa čakovečkih registracija izašle osobe u crnim majicama na kojima je pisalo HSP-Čakovec, te da su na tlu razvukli hrvatsku zastavu sa šahovnicom koja počinje bijelim poljem te zapjevali. Nekoliko osoba došlo je do kosturnice i započelo s razbacivanjem lampiona i cvijeća, mokrenjem i šaranjem.

Sve je trajalo oko 20 minuta. Na mjestu događaja danas su intervenirali komunalni redari grada Slunja, no oni su samo pokupili razbacano, dok grafiti i dalje stoje tamo gdje im nije mjesto.


sto je tim ljudima?
pa da ima negdje hitlerov grob, ne bih se isao na njega popisati, ne bih ga isao skrnaviti. kakvi su to ljudi?

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Popišali se na spomenik ustaškim žrtvama

Post Postao/la Dash » 06 kol 2011 22:32

Ako i jesu ljudi, onda su pijane budale.
Za prvo im treba liječenje a za drugo par dobrih trisaka nasamo pod velikom lampom i bez tate i strica u blizini.


I snimanje kako čiste spomenik.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Popišali se na spomenik ustaškim žrtvama

Post Postao/la Fuga » 07 kol 2011 09:51

To su oni iz Čakovca, čitala sam to u noći. Međimurje je strogo lijevo, po slobodnoj procjeni više od 70% stanovništva inklinira na lijevo. Ova razlika se pogubi na centar i desno.
E ta desnica, to je žnj klasa, blago rečeno da su teži primitivci, nesocijalizirani, nedovoljno obrazovani, mahom samoproglašeni hrv. branitelji, uglavnom vođeni nekim sitnim lokalnim šerifom sličnih mentalnih postavki. Neka budala se sjetila da bi malo popiškila, pa zašto se ne bi vratili u regresiju i ostavili trag na tamo nekom spomeniku, tu se pojavila mogućnost za difuzijom odgovornosti i oni su to timski iskoristili i to je to, to je objašnjenje, nepoznavanje normi, mentalne konzerve, znači ne ide dalje, ne može se s njima na nečemu poraditi, to je to, finish idioti.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Popišali se na spomenik ustaškim žrtvama

Post Postao/la Mary of Silence » 07 kol 2011 10:31

Uvijek sam se pitala kako neko ima volje raditi takve stvari, dok nisam skontala da nije stvar u nečijoj "volji" već u novcu, a novac im da neka XY organizacija, udruženje, politička stranka. Svaka takva radnja nosi neku "poruku" tačnije "simbol" jer se u zadnjih par godina narod na balkanu upravo sporazumijeva simbolima, koji uvijek imaju predznak nekog rata, neke žrtve, osvete i sl. Sagradili smo kulturu na kostima i mrtvima, tačnije na njihovim imenima, bez kojih nema nas.

Evo par citata iz knjige "Rat kao najveći kulturni događaj" koja mi je onako pomogla da skontam, zašto svaki dan na dnevniku mora biti reportaža o posjeti nekom spomen obilježlju, otvaranju nekog novog, ili o vandalizmu koji je u zadnje vrijeme postao učestala pojava.

"Nema uspješne etnopolitike bez kulta mrtvih. I bez velike životne energije koja je potrebna za njegovo održavanje, kolektivnog vitalizma kakav, na primjer, donose masovne sportske priredbe. Mrtvi su ti koji traže rađanje, što neumjerenije. Mrtvi vode demografsku politiku, jer ona služi održanju njihovog imena. Nije čudo da ta politika svoje prave efekte postiže tek s ratom"


"Preci- u semiološkom smislu koji ovdje pokušavamo razviti- služe ponajprije za povezivanje živućih, za povezivanje po imenu . Imena mogu biti bolje kopče zajedništva od bilo čega drugog, konkretnijeg i materijalnog; ona mogu voditi familijariziranju velikih društvenih grupa. Njihovo snažno povezivanje- ne znamo za snažnije i djelotvornije- ova zavidna makrofamilijarizacija, završava kod ograde prastarih groblja.

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Re: Popišali se na spomenik ustaškim žrtvama

Post Postao/la pineapple14 » 20 kol 2011 15:23

Popeye je napisao/la: pa da ima negdje hitlerov grob, ne bih se isao na njega popisati, ne bih ga isao skrnaviti. kakvi su to ljudi?
Ljudi kao Hitler i ne zaslužuju da imaju grob, ako mene pitaš

Odgovorite