Preventivni napad

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Preventivni napad

Post Postao/la Dash » 31 kol 2011 21:15

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sark ... 69334.aspx

Preventivni napad? Nije samo napad nego je to preventivni napad....

Izgleda da će trebati još mljevenog mesa za naftu i plin.
Preventivni napad....
preventivni....napad...

napad

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Preventivni napad

Post Postao/la Mary of Silence » 31 kol 2011 22:01

Hegemonija ili opstanak :palacdolje:

Mislim da će to i uraditi, tačnije očekivalo se da će stvar sa Irakom završiti mnogo ranije, ali treba im još propagande da uvjere svijet da je Irak zaista vrlo, vrlo "opasan" što im u zadnje vrijeme ne uspijeva baš. Uglavnom, napravit će oni već neku igru, ipak oni su dobro ispraksani na doktrini šoka.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Preventivni napad

Post Postao/la Mary of Silence » 31 kol 2011 22:11

to me asocira na termin "adminstrativni pritvor" koji je aktuelan u Izraelu, gdje se ljudi zatvaraju bez dokaza, bez optužbe, i provedu čak godine u zatvoru zbog obične sumnje da su oni tzv. pobunjenici, teroristi ili sl.
Ranije je Staljin imao isti običaj, zatvarati ljude "preventivno" i "ubijati" preventivno, zbog sumnje da bi određeni pojedinac "mogao" u budućnosti počiniti izdaju, to je dobro opisano kod Aleksandra Soljženicina " U prvom krugu", a kasnije je i Orwell to upotrijebio u svojoj 1984 pod terminom "zlomisao".
Tako da se danas i čitave zemlje mogu napasti zbog "zlomisli" ili sumnje, čisto onako preventivno.
Neću da budem pesimista, ali mislim da se nama bliži budućnost kao u filmu Equilibrium.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Preventivni napad

Post Postao/la Daisy » 01 ruj 2011 04:32

mislim da ovome ne treba pridavati osobitu paznju, jer sarkozy obicno lupeta gluposti posto se francuska ne moze pomiriti s cinjenicom da je pametna i superjaka njemacka od nje preuzela ulogu lidera unije.


Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Preventivni napad

Post Postao/la Mary of Silence » 05 ruj 2011 07:28

Vijest iz 2007 god.
http://dalje.com/hr-svijet/republikanci ... iran/50488

-2006 god.
http://www.voanews.com/croatian/news/a- ... 22682.html
"Yuval Steinitz smatra da je prijetnja koju predstavlja iranski nuklearni arsenal dovoljno velika da se razmotre sve opcije: "Mislim da će Zapad, na čelu sa Sjedinjenim Državama, morati razmotriti i korištenje gole sile kako bi se spriječila ova razorna prijetnja svjetskom miru. Jer, riječ je o nuklearnom naoružanju u rukama fundamentalističkih ajatolaha koji su spremni žrtvovati milijune ljudi."

Koja propaganda, uglavnom sada je situacija drugačija, kad svi klimnu glavom onda će sigurno doći do "preventivnog" napada, a izgleda da su počeli svi klimati glavom.

Odgovorite