Zoka o gej brakovima

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Popeye » 15 ruj 2011 21:44

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vide ... 71977.aspx

koliko sam ja shvatio, slijedi životno partnerstvo koje će u svemu biti izjednačeno s tradicionalnim brakom, osim što se neće tako zvati.
ili?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la tamara3 » 16 ruj 2011 09:32

Ne mogu sad to gledati, mogli su staviti nekakav transkript bar.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la pihach » 16 ruj 2011 11:03

Pokroviteljstvo SDP-a :haha:
Ovo mi zvuci kao da je zajednica neka akcija pa nam treba pokroviteljstvo radi troskova.
Ni meni se ne da gledati video.
Popay, aj nabacaj neke kljucne misli/izjave

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Fusion » 16 ruj 2011 11:51

Bome si fejlao stari u pokušaju da to ne zvuči "patronizirajuće". slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Popeye » 16 ruj 2011 11:55

pihach je napisao/la: Ni meni se ne da gledati video.
Popay, aj nabacaj neke kljucne misli/izjave
video traje sest minuta, negdje iza trece prica o tome. nemam ja sad vremena transkribirati zoku! :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Bash » 17 ruj 2011 08:28

Pošto imam hrpu posla koji me čeka, šta ću drugo, nego transkribirat :nerd:
Pitanje: Legalizacija gay brakova, prostitucije, eutanazije, lakih droga?

Dobro ajde, o tome ćemo sve razgovarati tokom kampanje u pogledu o ljudskim pravima. Vi znate naše stavove, dakle, mi smo liberalni, ali smo svjesni nekakvih tradicionalnih kočnica u društvu i to su stvari koje ne možete lomiti preko koljena. Dakle, gej populacija je populacija koja je, ako se smijem tako pretenciozno izraziti, uživala neku vrstu našeg pokroviteljstva. Ne patroniziranja, nego razumijevanja i tako će biti i ubuduće. Brak je brak, on je tradicionalna institucija, a za gej populaciju za sada u Hrvatskoj postoje razni oblici civilnog partnerstva koji će ih izjed.. Prak.. De facto izjednačiti sa heteroseksualnim, dakle, tradicionalnim brakovima u kakvima je većina nas i naprosto smanjiti ili potpuno isključiti i maknuti taj osjećaj isključenosti, dakle, da ste pod lupom, da ste drukčiji. Svatko ima pravo biti drukčiji, ali se mora osjećati kao dio zajednice.

Koliko sam shvatila, on smatra da će nas već postojeći oblici civilnog partnerstva s vremenom izjednačiti s tradicionalnom bračnom zajednicom. :D koliko ima tih oblika? Zvuči kao da moš napravit svoj custom made i država ti odobri.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Popeye » 17 ruj 2011 08:33

ima zakon o registriranom partnerstvu iz 2003., koji je katastrofalan. cijeli zakon je dug dvije stranice, zapravo nista ne znaci i dosad ga je iskoristilo max. 5 parova (ako i toliko), i to da bi emigrirali iz hrvatske.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la tamara3 » 17 ruj 2011 08:55

Bash je napisao/la:
Pitanje: Legalizacija gay brakova, prostitucije, eutanazije, lakih droga?

...za sada u Hrvatskoj postoje razni oblici civilnog partnerstva koji će ih izjed.. Prak.. De facto izjednačiti sa heteroseksualnim...
Ja pročitala izjeb.... :sramise:... :roftl:...

OT: Blablatruć.

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la MarkizaPride » 24 ruj 2011 00:31

Taj koncept o kojem Milanović drobi je izmislo njegov uzor, ratni zločinac Tony Blair.

Evo što se danas događa s time:
http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-14960357

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Fuga » 24 ruj 2011 08:50


Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la pihach » 24 ruj 2011 10:07

ma pusic je kraljica, oduvijek bila.
samo sto ju nitko ne dozivljava...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Fusion » 24 ruj 2011 10:16

Kako nitko? Izabrana je za najgayfriendly osobu prošlog desetljeća. To je vel'ka stvar. slika

Vesna je jedina političarka koji drži konstantu, ovo ostalo se već milijun puta okrenulo, izokrenulo, prodalo i preprodalo.
Žao mi je samo što je u istoj stranci s Čačićem kojeg ne mogu smisliti, inače bih mirne duše izašla na izbore.
Ovako će mi biti mučno kao nikad prije.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la pihach » 24 ruj 2011 11:23

Pod 'nitko' sam mislila na vecinu populacije, a ne LGBT zajednicu. To se podrazumijeva. Mi dozivimo svakoga tko bar malo kaze nesto progej, sto je isto tema za sebe.
Ni meni nije drago sto je rame uz rame s crvenim hdz-ovcima, ali ne moze sama protiv vjeternjaca. Evo, Lesar pokusava pa mu ne ide nesto. Ne kuzim razliku izmedju onoga sto sad radi (lesar, jel) i onoga sto je radio u sindikatima. Jedino sto sada ima vecu placu i cvrscu stolicu.
A Pusic bi imala moj glas, kao i na predsjednickim izborima, da nije u partiji. Steta...

MarkizaPride
Postovi: 38
Pridružen/a: 31 svi 2011 14:01
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la MarkizaPride » 24 ruj 2011 15:45

Pa Pilach, mi nismo "nitko".

OT: Glas za HNS je glas za SDP. :histerija:

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Fusion » 25 ruj 2011 13:54

pihach je napisao/la:Mi dozivimo svakoga tko bar malo kaze nesto progej, sto je isto tema za sebe.
Kako tko. Čačić je bio s Vesnom na Pride-u pa mi je svejedno ljigaviji i od Sanadera. Nema šanse da dajem glas tamo gdje je on (+ Jakovčić).

No da su mi stavovi o LGBT pravima vrlo bitna stavka pri odlasku na izbore, to svakako.

Lesar je kad smo kod toga imao sasvim zadovoljavajuću reakciju na nasilje u Splitu:

Mirni način okupljanja, prosvjedovanja i iskazivanja stajališta je kvaliteta civilnog demokratskog društva,
a nasilje se mora se osuditi jer neslaganje s nekim ili nečim uz upotrebu nasilja je najgrublji nasrtaj na prava čovjeka, pojedinca, bez obzira o čemu se radi.

http://www.nacional.hr/clanak/110085/le ... -pojedinca

Najizglednije je da ću dati glas laburistima.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Daisy » 26 ruj 2011 09:50

ne znam sto da mislim o tom lesaru. oduvijek je lijepo zivio na drzavnoj grbaci. a milanovic, kao i uvijek, prica, a nista ne kaze. tako i o gej pravima, sve nesto opcenito...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Fusion » 26 ruj 2011 11:58

Mah, ovo će doslovno biti glas za manje zlo. :/ Od svih mi je muka (osim od Vesne koja se okružila krivim ljudima). Ona 4-orica se klataraju okolo kao kakva 4 retardirana kokota.

U mom idealnom svijetu bi Pusić, Holy i Opačić osnovale vlastitu stranku slika

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Daisy » 26 ruj 2011 12:07

i meni izgledaju kao 4 cirkusanta i naprosto je tragikomicno sto su najbolji izbor. vesnu sam nekad beskrajno cijenila, a onda mi se u jednom trenutku ucinilo da se i ona prodala. milanka me nikad nije razocarala, obozavam je. da je ona predsjednica stranke, sto se nadam da ce jednoga dana biti, mislim da bi dijelila promo letke po standovima. a ne volim standove.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Fusion » 26 ruj 2011 12:18

Vjerojatno je najrealnije u ovoj situaciji ići malim koracima. Prvi je svakako maknuti HDZ s vlasti.
Kao što je Pusić vrlo iskreno rekla - u prve dvije godine je najoptimističnije za očekivati kako se situacija uopće neće mijenjati tj. neće biti još gora,
sve dok se ne pokrpaju rupe u blagajnama. Tek onda se može očekivati neki napredak. Živi bili, pa...

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la ow » 26 ruj 2011 12:25

Za mene postoji (konacno) nova opcija kojoj (za sada) vjerujem:
Savez za gradjansku i eticku hrvatsku (don Ivan Grubisic). - http://www.sgeh.hr/
To sto ovaj covjek govori bih potpisala u potpunosti - a do sada je uvijek bio dosljedan sto mi daje nadu da ce to i ostati.
Ukoliko se njima prikljuci i Lesar to bi moglo biti konacno mrvica svjetla na kraju tunela.
Nije neophodno da pobijede, dapace idealno bi bilo da osvoje 10-15 % glasova jer ce onda oni biti ti koji ce birati vlast, ovisno o tome s klim ce koalirati, a to znaci i prisiljavati (a i kontrolirati) vecinske stranke da se ponsaju u skladu s njihovim programom.
Cini mi se da je tako bilo godinama u njemackoj (mali liberali odredjivali tko ce biti na vlasti).
Pun mi je klinac lijevih i desnih, crnih i crvenih - zanima me gradjansko drustvo i vrijednosni sustav koji se nece temeljiti na pljuvanju neistomisljenika i BB bacelima.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Daisy » 26 ruj 2011 12:29

bojim se da cemo mi, mali ljudi, te promjene osjetiti ne za 2, nego za 20 godina. a tad ce mi biti jedino vazno hocu li imati novaca za novi gebis. ni corega tabs mi nece biti bitne.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Kroacija » 26 ruj 2011 21:04

kako mi se gade. "zoka". :puke:
sve je to ista đubrad i gamad. samo im treba dati priliku.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la call_me » 28 ruj 2011 02:19

zoka sere. o gej brakovima. a i poprilicno inace. posve jedan flet neuvjerljivi tip. jedino se Pusićka čini u redu, konstantna je otkako je usla u sabor. samo sta s njom i njenom strančicom. mada, ako hdz pobjedi, ovu zemlju bi trebalo pretvorit u parking.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la inani » 28 ruj 2011 10:09

Zoki je jedan samodopatni sarlatan kojemu je jedino bitno sto ljudi misle o njemu, je li ostavio dobar dojam, koliko puta je zatreptao okicama. Niti je elokventan, niti inteligentan, niti ima sto ponuditi, nastoji se dodvoriti svima, ali ne namjerava ispuniti nista od onoga sto govori ako uopce ista i kaze u svojim baljezganjima. Na zadnjim izborima je izgubio dobivene izbore jer je htio sve za sebe. Nije mi jasno zasto je HNS usao u koaliciju s njima jer mi se Pusicka cini kao jedina konstanta u nasoj politici, zena je pametna i zna kako nesto napraviti. Ostatak njihove koalicije, tj. koalicijskih partnera necu komentirati jer o njima ne znam jako puno. HDZ je skupina budala na celu sa najglupljom zenom ikad, gladni vlasti, novaca, povlastica. Nisu nista napraviti, osim sto otvaraju ne znam sta vise ne, slizani sa Crkvom, sjete se naroda na neke obljetnice. Mislim da svi oni, osim Pusic imaju isto misljenje o gej brakovima. I bez obzira tko od njih dobio izbore, nece nesto puno promijeniti u vezi gej populacije. Barem ne jos nekoliko godina dok im netko ne sjedne na glavu. I ne zato sto ne znaju kako, nego zato sto ne zele shvatiti, gledati u sirinu i sto ih nije briga za ljude, a jednom kad sjednu u fotelje ce im biti svejedno za bilo koga.
... :nesvjest:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la tamara3 » 28 ruj 2011 12:23

inani je napisao/la:Nije mi jasno zasto je HNS usao u koaliciju s njima
Zato što nikad samostalno ne bi dobili izbore, kao ni ostali iz koalicije. Ma imam deja vu.

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la inani » 28 ruj 2011 19:33

tamara3 je napisao/la:
inani je napisao/la:Nije mi jasno zasto je HNS usao u koaliciju s njima
Zato što nikad samostalno ne bi dobili izbore, kao ni ostali iz koalicije. Ma imam deja vu.
A znam to. Steta.
... :nesvjest:

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Daisy » 29 ruj 2011 05:27

sto se hns-a tice, uzasavam se pomisli da ce nakon izbora cacic opet biti jedan od najmocnijih ljudi u drzavi. mislim da u iole normalnijoj zemlji taj covjek ne samo da odavno ne bi bio prisutan u javnome zivotu, nego bi trunuo u zatvoru. besramno se obogatio na temelju pogodbi i jos unistava ljudske zivote prema horvatincicevom modelu. tisucu puta fuj!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Popeye » 29 ruj 2011 08:46

ja se uzasavam samo jedne stvari, a to je da HDZ ne izgubi izbore.
sve ostalo mi je mnogo manje strasno.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la Fusion » 01 lis 2011 15:42

Sinoć mi je stigla sjajna pričica na PP slika
Vrijedi pročitati.

* * *

Političar smrtno nastrada u prometnoj nesreći. Duša mu krene put neba i sretne se sa Svetim Petrom.

- Dobro došao na nebesa, - reče Sveti Petar. – Vidjet ćemo hoćeš li otići u Raj ili Pakao.

- Samo ti mene pusti u Raj, neće biti problema.

- Pustio bih te, ali moram da se pridržavam procedure. Propis je takav da moraš proživiti jedan dan u Paklu, jedan dan u Raju. Poslije toga ćeš sam odlučiti.

- Dobro. - reče političar.

Sveti Petar ga otprati do lifta koji se spuštao dolje, dolje, dolje, sve do Pakla. Vrata lifta se otvore i poslanik se nađe usred pažljivo njegovanog terena za golf. U blizini su bile klupske prostorije, a ispred njih veliki broj njegovih prijatelja i političara sa kojima je često surađivao. Svi su bili razdragani i sretni, obučeni u lijepa večernja odijela. Prilazili su da ga pozdrave, oživljavajući uspomene na vremena kada su se zajedno družili na račun poreskih obveznika. Poslije su uživali u jastogu i kavijaru i ispijanju šampanjca. No, dan je završio i svi su došli da ga isprate. Mahali su mu dok se lift polako penjao, penjao, i penjao naviše gdje ga je čekao Sveti Petar i poslao u Raj. Iduća 24 sata bio je u društvu veselih duša, premještajući se sa oblaka na oblak, svirajući harfu i pjevajući. I ovo vrijeme je brzo prošlo tako da se ponovo našao pred Svetim Petrom.

- Dobro, proveo si jedan dan u Paklu i jedan dan u Raju. Sada izaberi svoju vječnost.

Političar malo razmisli pa odgovori:

- Raj nije loš, ali mislim da će mi bolje biti u Paklu.

Sveti Petar ga bez riječi otprati do lifta i pošalje dolje, dolje i dolje, sve do Pakla. Vrata lifta se otvore i on se nađe usred zapuštene poljane prepune raznih otpadaka i smeća. U toj prljavštini vidio je svoje prijatelje kako sakupljaju otpad u crne vreće i čekaju da nešto siđe odozgo.

- Ne razumijem - zajeca on. – Prekjučer sam bio ovdje, tu je bilo igralište za golf i klupske prostorije gdje smo se gostili jastogom i kavijarom, pili šampanjac, igrali i bogovski zabavljali. Sada je tu pustinja prepuna otpadaka i prljavštine, a moji prijatelji izgledaju tako jadno. Što se to dogodilo?

Đavo mu stavi ruku na rame, nasmiješi se i pogleda ga ispod obrva, pa kaže:

- Sinoć i preksinoć smo imali predizborne skupove ... A danas ... danas si glasao.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zoka o gej brakovima

Post Postao/la tamara3 » 01 lis 2011 15:58

Dooobaaaaaar :ok:.

Odgovorite