Klinke

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Klinke

Post Postao/la samo ja » 16 ruj 2011 15:50


Plague

Re: Klinke

Post Postao/la Plague » 16 ruj 2011 15:59

čohale pičku :lol: :lol:

nda. iz kakvih to obitelji dolazi? :o
nikad neću imat djecu

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Klinke

Post Postao/la Kroacija » 16 ruj 2011 16:00

uopce me ne cudi. to je neodgojena gamad s kojom najvise problema imaju neduzna djeca, "streberi", ucitelji i profesori. jer takva djeca su jednostavno preslika svojih cesto nasilnih, neodgojenih i nemarnih roditelja. sto se mene tice, trebao bi zaseban otok i za jedne i za druge.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Klinke

Post Postao/la Hidden_soul » 16 ruj 2011 16:02

Ne razumijem otkuda tolika razina destruktivnosti u toj danasnjoj djeci.
Pucaju nekakvom negativnom energijom do te mjere da se ovako premlacuju okolo, vjerujem da je ponajvise iz ciste dosade.
Nije da imam za reci ista pametno, ovo je strasno, ali me samo zanima odakle izvire ta tolika desktrucija, kako se tako gomila i ne znam, eto, zasto uvijek rezultira premlacivanjem nekog iz svoje generacije :/
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Klinke

Post Postao/la Kroacija » 16 ruj 2011 16:05

mawe loodache malo zesce poludile.
kakav popravni dom, tamo ce im biti lijepo.
nedavno sam imala priliku cuti od nekog glavesine kako postupaju sa ilegalcima u hrvatskoj: "mi njima osiguravamo najbolji smjestaj, hranu, ako su bolesni odmah dobiju medicinsku pomoc, nijedna druga drzava ne tretira ilegalce tako dobro kao mi...", bokte nije ni cudo sto nam je drzava skurcana s obzirom na to da je sve apsolutno naopako. ne treba njima popravni dom nego prisilan rad u planinama i zabacenim poljima. gamad usrana.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Klinke

Post Postao/la Hidden_soul » 16 ruj 2011 16:06

Ali ono, djeca su tako nabijena negativnom, bas kad idu iz skole posmatram ih nekad... jebote stalno neko nekog nesto kinji, gura, udara, gadja necim, vuce, cupa...
Nije da smo mi bili bog zna kako mirna djeca, ali nismo se stalno nesto medjusobno koskali :/
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Klinke

Post Postao/la tamara3 » 16 ruj 2011 16:07

Krajst, ovakvi slučajevi bacaju posve drugačije svjetlo na željenje slatke dječice :shock2:.

Gost

Re: Klinke

Post Postao/la Gost » 16 ruj 2011 16:09

Kombinacija predispozicija (iq), modela ponašanja koje su mogli vidjeti kod značajnih drugih i okoline.
Sve zajedno = :/
Stisnulo mi je gumbe za agresiju, ali kad odvojim emocije po strani - takvim osobama treba ozbiljna, stručna pomoć. Nadam se da će ju dobiti.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Klinke

Post Postao/la samo ja » 16 ruj 2011 16:29

ne znam što je žalosnije, taj članak ili komentari ispod članka... "takve treba batinama liječit..." "batine su potekle iz raja..."

Plague

Re: Klinke

Post Postao/la Plague » 16 ruj 2011 16:57

pa i treba ih nabatinat. i njih i roditelje.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Klinke

Post Postao/la call_me » 16 ruj 2011 17:41

ne znam, nisam nekakava babuskara, ali mislim da dolaze usrane generacije, s manje perspektive, bez ikakvog obzira prema drugima, odgajane od istih takvih roditelja, di skola nema veceg utjecaja na odgoj, di ne postoje ucinkovite sankcije od strane roditelja ili drustva. danasnjim roditeljima su djeca ili nepogresivi sveci ili ih uopce ne dozivljavaju. jebiga, kakvi ce ispast od takve generacije sjebanih roditelja?

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Klinke

Post Postao/la Bash » 17 ruj 2011 08:07

tipican primjer neodgojene dicurlije koja misle da su nedodirljiva dok im se ne odvrati. nadam se da ce ih se izbacit iz skole, a roditelje tuzit i opalit debelo po dzepu.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Klinke

Post Postao/la Fusion » 17 ruj 2011 09:20

:duboko.diše: @ većinu komentara u threadu slika

Prije koju godinu sam radila na seminaru o negativnim posljedicima fizičkog kažnjavanja djece.
Jedna od mnogih je i usvajanje primjene fizičkog nasilja kao prihvatljivog modela ponašanja kojim se rješavaju frustrirajuće situacije.

Teško je zamisliti djecu koja su odrasla u obiteljima punim ljubavi, razumijevanja i razgovora o problemima da bi učinila ovako nešto.
Najčešće se nakupljena agresija poradi toga što su i sami kažnjavani i/ili zapostavljani prelama i iskaljuje na onima koji su slabiji od njih (kao što je to u sitacijama roditelj – dijete).
Potisnuta agresija nikad ne nestaje, već gotovo bez iznimke negdje vrlo negativno eruptira.
To je rak-rana većine društva pa tako i našeg, a kako je sustav manjkav u većini segmenata, teško da će se nešto u skorije vrijeme napraviti po pitanju onih dijelova u kojima su roditelji i društvo/okolina zakazali.
Nažalost, uopće me ne čude ovakve situacije u društvu koje većinski još uvijek zastupa fizičko kažnjavanje ili izbacivanje iz škole kao prihvatljiv način rješavanja problema i u kojem su stručnjaci potplaćeni za svoj posao,
a većina škola koja bi trebala biti odgovorna za najfragilnije članove društva i imati edukativno-odgojnu ulogu (jednako važnu kao i obitelj) ih uopće ni nema u punom sastavu.
Tu problem ne nestaje, već se poput raka širi i na ostale segmente društva.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Klinke

Post Postao/la Bash » 17 ruj 2011 09:43

Slazem se s ovim sta si napisala o nasilju, ali reci ti meni, postoji li za tebe ikakav razlog dovoljno prihvatljiv da se 16-godisnjakinja izbaci iz skole? Kad vec nije dovoljno brutalno pretuci nekog, sta da je neka donijela tatin pistolj u skolu? Upucala nekog u rame? Prijetila profesorima? What does it take? Treba li jedna skola imati beskrajno razumijevanje i papira za printat ukor pred iskljucenje ucenicima koji namjerno naprave ovako ogromnu pizdariju? Je li skola ta koja srednjoskolce treba odgajati pod svim uvjetima ili bi tu ipak prvo trebao odgovornost snositi roditelj?

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Klinke

Post Postao/la Fusion » 17 ruj 2011 10:02

Nedavno sam pričala s prof. koja mi je predavala hrvatski u gimnaziji i rekla mi je kako su učenice napravile nekakvu eksplozivnu napravu i lansirale u wc školjku
pa su uz uništen wc popucale i cijevi. Bila je užasno ljuta, tako da ju je teško bilo "dobiti" na neki suvisliji razgovor o korijenu problema.

Škole nemaju razumijevanja - ne u onom pravom smislu. Agresivan oblik ponašanja je nešto što je duboko ukorijenjeno i sustavno građeno u čovjeku, a što je stariji
to ga na sve perfidnije načine ispoljava van. Još kad nađe sebi jednake...

Trebao bi stvarno mukotrpan i dugotrajan proces vođen stručnjacima da se to anulira u čovjeku, a to je osim vremenski i psihički jednako tako i financijski zahtjevno.
Nema nekog smisla raditi SAMO s djetetom jer tu ostaje problem nefunkcionalne obitelji u koju se ono vraća svaki dan i doživljava iste situacije.
To je kao da se radi s narkomanom, napravi mali pomak, a onda ga se vrati u okolinu punu droge. Pitanje je i koliko bi uopće takvih roditelja pristalo raditi na problemu.
Tu jedino sustav s jasnim, konciznim i razrađenim projektima i osiguranim financijama može napraviti značajnije rezultate. Obzirom da nam je država u krasnom q. koga briga još i za to.

Dakle, škole nemaju "razumijevanja", to rješavaju uvijek po istoj špranci - ukorima, neopravdanim satovima, izbacivanjem iz škole ili ignoriranjem problema.

Možemo reći da udaljavanjem takvih učenika možda udaljavamo problem iz škole i potencijalna sranja, ali ta djeca nisu stvari da ih se može premještati simo pa tamo,
a još manje će problem zauvijek nestati. To je samo - brigo moja prijeđi na drugoga. Negdje to treba prekinuti.

c) ubiti ih? slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Klinke

Post Postao/la JaNNa » 17 ruj 2011 10:42

samo ja je napisao/la:ste vidli ovo?
http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2 ... tml?pos=n0
tztztztz....
katastrofa i užas! ali nažalost današnje igrice iz srednje škole se više ne zadržavaju na psihičkom već prelaze na verbalno i fizičko zlostavljanje!
mislim da je to posljedica neodgojenosti (većina roditelja danas nema vremena za odgoj svoje djece jer gledaju kako da prežive i isfrustrirani su činjenicom da ne mogu voditi normalan život), medija (u ovom slučaju konkretno - Fejs, ali općenito internet i sve te serijice tipa GG ne daju neku poruku mladima. U moje vrijeme se prikazivao BH 90210 u kojem se brenda nije jebala do 18 i mama joj je bila najbolja frendica) i društva u kojem živimo (zlatna mladež je danas postala okvir i većina tih mladih se nastoji uklopiti u taj svijet pojedinaca i pretvaraju se da su nešto što nisu i samim time postaju samodestruktivni).

kad sam čitala ove vaše postove o školstvu, sjetila sam se ovoga...
slika

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Klinke

Post Postao/la Fuga » 17 ruj 2011 10:56

Traženje uzročno- posljedične veze je iscrpno i dugotrajno. Stvari u ovakvima situacijama se mogu baš tako lako kategorizirati. Problem je višedimenzionalan, u rješavanje problem treba uključiti dijete, roditelje i sustav koji treba pokrivati i jedne i druge sa svojim uslugama. Za to treba vremena, volje i love. Hrvatska to ne može "progutati", barem ne u idući deset godina. Nama nedostaju neke temeljne vrijednosti poput odgovornosti, nažalost, tu priča staje.
Ovo je idealno vrijeme da na scenu stupe udruge i različite asocijacije, da oni ponude usluge, da sklope partnerstva s institucijama i da porade na tome onako kako to nalaže struka.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Klinke

Post Postao/la Popeye » 17 ruj 2011 11:25

to je iphone-thompson generacija.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Klinke

Post Postao/la tamara3 » 17 ruj 2011 11:36

iThompson :dada:.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Klinke

Post Postao/la Popeye » 17 ruj 2011 12:03

:haha:

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Klinke

Post Postao/la ariadne » 17 ruj 2011 13:28

Njima se ne smije dopustit da se razmnožavaju. :bomba
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Klinke

Post Postao/la samo ja » 17 ruj 2011 14:09


Gost

Re: Klinke

Post Postao/la Gost » 17 ruj 2011 16:20

Pokušavam povezati kako bi takvoj djeci pomoglo fiz. kažnjavanje i izbacivanje iz škole.slika
Isključenost i izolacija bi vjerojatno izazvala dodatno neprihvatljivo ponašanje... ?
Njihova psihopatologija je rezultat društva u kojem su odrasli, čiji će dio biti i dalje, mislim da bi bilo produktivnije da ih se pokuša reprogramirati u rel. funkcionalne pojedince kroz senzibilizaciju, psihoterapiju itd.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Klinke

Post Postao/la Bash » 17 ruj 2011 16:38

Fusion je napisao/la: Trebao bi stvarno mukotrpan i dugotrajan proces vođen stručnjacima da se to anulira u čovjeku, a to je osim vremenski i psihički jednako tako i financijski zahtjevno.
Nema nekog smisla raditi SAMO s djetetom jer tu ostaje problem nefunkcionalne obitelji u koju se ono vraća svaki dan i doživljava iste situacije.
To je kao da se radi s narkomanom, napravi mali pomak, a onda ga se vrati u okolinu punu droge. Pitanje je i koliko bi uopće takvih roditelja pristalo raditi na problemu.
Tu jedino sustav s jasnim, konciznim i razrađenim projektima i osiguranim financijama može napraviti značajnije rezultate. Obzirom da nam je država u krasnom q. koga briga još i za to.
Ali ovaj teoretski postupak kojeg si opisala nije briga škole. Dapače, iz ovog je jasno da je problem u roditeljima koji ne žele sudjelovati u rješavanju problema njihovog vlastitog djeteta i u državi koja nema dovoljno razrađen sustav za ovakve. Meni bi bilo logičnije da cijeli taj postupak provodi od policije imenovana ustanova sa vlastitim stručnjacima koji su za to plaćeni. Školski psiholog je daleko od bivanja ikakvim autoritetom neodgovornim roditeljima. U međuvremenu i druga djeca koja idu u tu školu imaju pravo na sigurnost od nasilnika i školi je dužnost to i osigurati.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Klinke

Post Postao/la Fusion » 17 ruj 2011 16:50

Nope, to je i te kako (između ostalih) i briga škole budući ona ima uz edukativnu i odgojnu ulogu.
Za biti dobar profesor nije dovoljna kompetentnost u području kojeg se predaje, već se mora biti i dobar pedagog.

Dijete je do svoje punoljetnosti briga 3 strukture: obitelji, škole i države. Te 3 strukture čine sustav koji bi trebao kvalitetno surađivati i funkcionirati.
Rezultati ne pokazuju uspješnu suradnju.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Klinke

Post Postao/la Bash » 17 ruj 2011 16:58

Postoje granice odgoja koje su jednostavno izvan domene škole. Delikventi su posebna kategorija kojoj treba posebna pozornost od strane stručnjaka koji se znaju odnositi prema njima. Profesori nisu kvalificirani diplomom (s tih par položenih pedagoških ispita) za rad s delikventima i nije na njima da ih preodgajaju.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Klinke

Post Postao/la Fusion » 17 ruj 2011 17:07

slika , treći put ću ponoviti - ne govorim o samostalnom i odvojivom djelovanju jedne strukture, već o suradnji 3.
Gdje jednoj prestaje domena preuzima druga te razmjenom informacija i međusobnom suradnjom rješavaju nastali problem.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Klinke

Post Postao/la Bash » 17 ruj 2011 17:17

E pa malo si kontradiktorna jerbo cijelo vrijeme govoriš da škole nemaju pravi pristup. Kakav bi onda njihov pristup trebao biti? Šta tu jedna škola može napraviti u svojoj domeni, a trenutno ne radi? Konkretno.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Klinke

Post Postao/la Fusion » 17 ruj 2011 17:30

Sve 3 strukture ne funkcioniraju kako treba i prebacuju problem jedna na drugu umjesto da surađuju.
Roditelji gurnu dijete školi misleći da će odraditi njihov dio, škola isključuje, a pojedinac postaje briga društva.

Kako riješiti i u koju strukturu staviti koji program? Za to je potrebno skupiti prekonekoliko mozgova iz različitih područja da bi se našlo adekvatno rješenje.
Da je to tako jednostavno za riješiti već bi se odavno riješilo.

Samo, prilično sam sigurna da rješenje i kraj problema nije u mlaćenju roditelja i djeteta, isključivanju djeteta iz škole i novčanoj kazni roditelja.

Plague

Re: Klinke

Post Postao/la Plague » 17 ruj 2011 17:31

slažem se s bash. odgojna funkcioja škole je tek tolika da prepozna kvalitete ili sklonosti učenika i potakne ih i da im obrazovanjem proširi horizonte. tipa, ako dijete dođe, primjera radi, sa sklonosti prema književnošću, posao profesora je da to prepozna i provajda mu određene materijale, šalje na natjecanja i usmjeri prema višem obrazovanju u tom području. a onda opet ostaje na roditeljima hoće li mu to priuštiti i na djetetu samom hoće li poslušati. ako dijete dođe u školu iz disfunkcionalne obitelji, što škola može napraviti? ono tamo provodi pet sati u danu, pet dana u tjednu i onda se opet vraća u svoj dom u kojem provodi preostalih devetnaest. naravno da postoje razgovori s pedagogom, psihologom, ali budimo realni, djeca dolaze u školu od sedme godine, a formativne godine su one od prve do pete koje tvore temelj za izgradnju kompletnog karaktera osobe. u tom pogledu su neka veća preodgajanja skoro nemoguća.

Odgovorite