Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la ow » 23 ruj 2011 10:13

Ne znam da li je ovo pravo mjesto ali evo:
H-alter je napisao/la:PETICIJA VLADI RH
ZA HITNO USVAJANJE ZAKONA ZA TRAJNO FINANCIRANJE ŽENSKIH SKLONIŠTA
Podržite skloništa za žene žrtve nasilja!

Sedam autonomnih ženskih kuća i skloništa u Hrvatskoj pokrenulo je akciju kojom traži od Vlade RH da stavi u hitnu saborsku proceduru donošenje Zakona o financiranju autonomnih ženskih skloništa i savjetovališta koje vode organizacije civilnog društva.

Potpise podrške ovoj akciji građanke i građani Zagreba mogu dati osobno na štandu Autonomne ženske kuće Zagreb koji će se nalaziti na Trgu bana J.Jelačića (ispred Hypo banke) od sutra, 22. rujna do petka 30. rujna, 2011., u vremenu od 10 do 17 sati.

Zelena lista se pridružuje ovoj akciji te poziva svoje članice i članove te simpatizerke i simpatizere koji nisu u mogućnosti u navedeno vrijeme doći na Trg bana Jelačića da svoj potpis daju na ovoj web-peticiji.
Link za potpisivanje peticije:
http://www.zelena-lista.hr/peticija-zen ... /index.php
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la Fuga » 23 ruj 2011 11:02

Potpisano jučer na Trgu. : ))

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s5lULB1q ... re=related[/youtube]

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la Popeye » 23 ruj 2011 12:14

meni je nevjerojatno da se vec odavno nije rijesilo financiranje zenskih sklonista. ovo je fakat sramota, ponajvise za jadranku kosor, koja je mandat i pol bila na celu ministarstva ciji je to zadatak bio, a sada i premijerka.
i dalje cekam da netko napise namjerno bezobrazan komentar o njoj s naslovom 'jadranka kosor nije žena', jer ja u njenom cijelom politickom djelovanju jedva mogu razaznati da je nesto ucinila za prava zena u hrvatskoj.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la pihach » 23 ruj 2011 12:35

pa napisi ga ti :)

imalo bi odjeka ziher, a ti bi dobio novi identitet i hdz bi bacio fetvu.:D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la Popeye » 23 ruj 2011 12:57

to treba napisati neka žena. vec sam mnoge nagovarao al nece. :D

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la pihach » 23 ruj 2011 13:19

stavi u potpis 'Oliva' i eto ti rjesenja :D

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la ow » 23 ruj 2011 21:25

Popeye je napisao/la:jer ja u njenom cijelom politickom djelovanju jedva mogu razaznati da je nesto ucinila za prava zena u hrvatskoj.
Prvo, - nisi dovoljno informiran a drugo - zene su jos uvijek u manjini u tijelima koja odlucuju tako da sumnjam da ce to biti rijeseno u bilo kojem narednom mandatu bilo tko bio na vlasti.

By he way - vidjet cemo koliko ce uopce biti zena na listama kod svih stranaka, i na kojim pozicijama. Po zakonu bi trebalo biti 40% u Saboru al do sada se nije uspjelo probiti vise od 25 %

E pa stakleni krov je, vise nego Jadranka, odgovoran sto za stadione i arene slicne pizdarije ima love a za sklonista nema.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la Zita » 23 ruj 2011 21:31

toliko slijepo mrzim jacu da nemrem citat hvalospjeve o njoj

bum se potpisala al ne radi fukse jadranke vec radi tih zena
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la Popeye » 23 ruj 2011 21:40

@ow: u pravu si, informiran sam koliko se moze informirati redovitim pracenjem mejnstrim medija. sto u slucaju zenskih prava bas i nije puno.

al nije mi jasno, jel j. kosor imala neke politicke akcije koje su bile usmjerene popravljanju statusa zena ili ne? moj dojam je da nije, al to je samo povrsan dojam.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la ow » 23 ruj 2011 22:17

pa ono sto ja znam, kad je ona bila ministrica branitelja i socijale, u zenske udruge se slilo oko 4-5 milijuna kuna preko Ureda za ravnopravnost spolova. Što po natjecajima - sto po zajednickim projektima
Iako je prvpbitno planirano da Ured dijeli do 120.000 kuna, vrlo brzo je to naraslo na 600-700 tisuca godisnje - sto je tza jedan tako mali ured dosta s obzirom da se zenske udruge inace financiraju preko nacionalne zaklade, ureda za ljudska prava i slicno.

Cinejnica je da su mediji danas poprilicno osvijesteni sto se tice nasilja u obitelji a to nije doslo samo po sebi, niti su tome iskljucivo zasluzne Bojana Genov i njoj slicne.
Svaka Nacionalna politika za promicanje ravnopravnosti spolova (a do sada su izradjene 3) je uvodila neke novosti u institucionalnom i zakonskom smislu tako da su ti pomaci unutar 8 godina stvarno vidljivi.
Inace znam i jedan slucaj u kojem je izravno (a privatno) pomogla jednoj djelatnici svoga ministarstva koja je bila zrtva obiteljskog nasilja.

Jadranki se doista moze svasta prigovoriti, od onog "kud god Ivo....." pa na dalje, ali sto se tice zenskih prava tu je uvijek bila dosljedna. Cak i onda kada nije imala neki bitan utjecaj....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la Popeye » 23 ruj 2011 22:24

pa mogla je bolje izreklamirati tu jednu stvar koju je u politici dobro napravila! :D

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la ow » 23 ruj 2011 22:45

Evo jedan od starih primjera gdje je, na primjer, odreagirala na neku reklamu:

http://hrvati.com/modules/news/article.php?storyid=148

Slicnih ima bezbroj i mislim da u zenskim udrugama jako dobro znaju za njeno zalaganje. Druga stvar je sto ove iz udruga cesto iz politickih razloga (navijanje za ovu ili onu stranu ili cisto nezadovoljstvo kad ne dobiju lovu) presucuju to sto znaju.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la call_me » 24 ruj 2011 23:17

pa kad je tako silno bila osjetljiva na zenska pitanja kao ministarka, u cemu je onda problem da kao premijerka, dakle jedina medju prvima, gdje je dovoljno da kaze: dajte im pare, konacno rijesi to trajno financiranje sklonista? nema logike.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Peticija Vladi RH - Zakon o financiranju ženskih skloništa

Post Postao/la Daisy » 26 ruj 2011 09:54

sad joj vise reklama ne treba toliko, posto dnevno otvara barem 10 vrtica, skola, cesta i umobolnica.

Odgovorite