R.I.P. Steve Jobs

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la JaNNa » 06 lis 2011 07:15

STEVE JOBS, osnivač i bivši direktor Applea, je preminuo u 56. godini života. Tužnu vijest objavila je agencija AP, a ubrzo ju je službeno potvrdila i uprava Applea u priopćenju za medije:
"S tugom moramo priopćiti da je preminuo Steve Jobs. Njegova briljantnost, strast i energija bili su izvor nebrojenih inovacija koje su obogatile i poboljšale naše živote. Svijet je zbog Stevea bio nemjerljivo bolji. Ali najveću ljubav imao je prema svojoj supruzi Laurene i svojoj obitelji. Naša srca su uz njih, kao i uz svih koje je Steve dodirnuo svojim nevjerojatnim darovima", priopćeno je iz Applea."

"Apple je izgubio vizionara i kreativnog genijalca, a svijet je izgubio nevjerojatno ljudsko biće. Oni među nama koji su bili dovoljno sretni da poznaju Stevea i rade s njim izgubili su dragog prijatelja i inspirativnog mentora. Steve je iza sebe ostavio kompaniju koju je samo on mogao stvoriti i njegov će duh zauvijek biti utkan u temelje Applea", stoji na službenim stranicama informatičkog giganta iz Palo Altoa.

Bill Gates i Mark Zuckerberg tuguju za Jobsom

"Uistinu sam tužan zbog smrti Stevea Jobsa", poručio je u priopćenju za javnost Bill Gates, bivši šef i osnivač Microsofta, najveći Jobsov rival. "Svijet vrlo rijetko viđa osobu s dubokim utjecajem kakav je imao Steve. Odjeci njegovog rada osjećat će se još generacijama. Za one među nama koji su bili dovoljno sretni da rade s njim, to je bila ludo velika čast. Neizmjerno će mi nedostajati", kaže Gates.

"Steve, hvala ti što si mi bio mentor i prijatelj. Hvala što si dokazao da je moguće stvoriti nešto što će promijeniti svijet. Nedostajat ćeš mi", napisao je na Facebooku Mark Zuckerberg, osnivač najpopularnije svjetske društvene mreže.
:sorry:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la tamara3 » 06 lis 2011 08:02

"Remembering that I'll be dead soon is the most important tool I've ever encountered to help me make the big choices in life. Because almost everything — all external expectations, all pride, all fear of embarrassment or failure - these things just fall away in the face of death, leaving only what is truly important. Remembering that you are going to die is the best way I know to avoid the trap of thinking you have something to lose. You are already naked. There is no reason not to follow your heart."

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la Fuga » 06 lis 2011 08:18


Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la jpeg » 06 lis 2011 09:24

eto na.
a od cega je umra?

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 06 lis 2011 09:27

Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be tra...pped by dogma — which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of others’ opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to become. Everything else is secondary.


RIP Steve Jobs
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la Fuga » 06 lis 2011 09:28

Rak gušterače, galopirajuća boleština, pitam se kako se tako dugo i uspio održati, naravno lova, no ipak..

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la jpeg » 06 lis 2011 09:31

aa to sam imala u obitelji. i moj primjerak je umro sa 56 od toga. a to su te godine bice.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la tamara3 » 06 lis 2011 11:42

LittleRedRidingHood je napisao/la:Your time is limited, so don’t waste it living someone else’s life. Don’t be tra...pped by dogma — which is living with the results of other people’s thinking. Don’t let the noise of others’ opinions drown out your own inner voice. And most important, have the courage to follow your heart and intuition. They somehow already know what you truly want to become. Everything else is secondary.
To je to, da. Sinoć sam čula taj dio govora i moram priznati da sam čak i zasuzila koliko me taknuo. Jednostavno, a moćno.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la pihach » 06 lis 2011 15:32


Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la Bash » 06 lis 2011 18:22


Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la lucretia » 06 lis 2011 22:52

rip :/
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la Popeye » 06 lis 2011 22:59

o mrtvima sve najbolje?
well, ja bih ipak istaknuo sljedece:
http://money.cnn.com/2008/03/02/news/co ... index4.htm

Last year the founder of the Stanford Social Innovation Review called Apple one of "America's Least Philanthropic Companies." Jobs had terminated all of Apple's long-standing corporate philanthropy programs within weeks after returning to Apple in 1997, citing the need to cut costs until profitability rebounded. But the programs have never been restored.

+
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... icide.html

Factories making sought-after Apple iPads and iPhones in China are forcing staff to sign pledges not to commit suicide, an investigation has revealed.
At least 14 workers at Foxconn factories in China have killed themselves in the last 16 months as a result of horrendous working conditions.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la bašja » 07 lis 2011 07:29

Popeye je napisao/la: Factories in China are forcing staff to sign pledges not to commit suicide
sjajno :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la Kroacija » 13 lis 2011 13:47

u cast stivu kupujem iPhone iduci mjesec. i u cast svom poslu. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: R.I.P. Steve Jobs

Post Postao/la JaNNa » 14 lis 2011 07:35

slika

Odgovorite