Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la tamara3 » 09 lis 2011 14:37

http://www.crol.hr/portal/coming-out/po ... djecu.html

"Recimo, kad je u pitanju posvajanje djece od strane istospolnih parova – u principu ne."

Jupiiiiiiiiiiiiiii.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Pi » 09 lis 2011 15:17

Ah, Zoka, Zokica. :haha:
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Popeye » 09 lis 2011 15:22

zoka ispade kao tony blair, a ne kao zapatero. :ljuta:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la tamara3 » 09 lis 2011 16:17

I dijalog o čemu točno? Treba se razgovarati bismo li svi u društvu trebali biti ravnopravni :o?

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la zee » 09 lis 2011 16:22

Prvo sam mislila reći kako su neodlučni po tom pitanju i kako me to živcira, ali zapravo su itekako bezobrazno odlučni i gay-populaciji glasača nude nekakve mrvice, sitnice, koje kao u biti već postoje, oni će ih samo malo bolje provoditi. E pa skru ju Zoki, tebe i tvoje mrvice.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Angela07 » 09 lis 2011 16:32

:) ma treba biti optimističan! stvarno! prije 20 godina nikome nije ni palo na pamet "registrirano partnerstvo" ili kakva je već formulacija. isto je i sa klincima, za deset godina će istospolni partneri moći usvajati djecu! sigurna sam! :) a da zoki nije baš simpatičan lik - nije :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la tamara3 » 09 lis 2011 16:34

To je vjerojatno dio strategije - ipak im je cilj dokopati se vlasti, a ako budu preliberalni izgubit će konzervativnije glasače na koje ipak dijelom računaju. Tako da možda, ali samo možda, postoji malena nada da će, pobijede li, poslije raditi po svom.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Fusion » 09 lis 2011 16:53

Jeeeeee slika

Idem na Pride zbog traženja prava na jednakost i onda ću dat glas govnu koje skuplja glasove izjavama koje zatiru to pravo. Gadi mi se. slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la tamara3 » 09 lis 2011 16:54

Samo sam komentirala :nezna:.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Fusion » 09 lis 2011 16:55

Ne odnosi se to na tvoj komentar već na njegov. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la tamara3 » 09 lis 2011 16:57

Znam, da. Samo se naglas pitam bi li to trebalo uopće imati na umu ili je to preidealistički i zapravo glupo.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Fusion » 09 lis 2011 17:01

Ne znam. Razbit ću si glavu do trenutka zaokruživanja. :/

Sve i da je preidealistički i glupo, to ne umanjuje činjenicu da mi se on sve više gadi.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Angela07 » 09 lis 2011 17:26

tamara3 je napisao/la:Znam, da. Samo se naglas pitam bi li to trebalo uopće imati na umu ili je to preidealistički i zapravo glupo.
mislim da niti jedna stranka ukoliko želi pobijediti na izborima u hrvatskoj ne može izaći sa takvim prijedlogom, na žalost. rekla bih da to puno i najviše govori o većini ljudi koji ovdje žive. treba izabrati manje zlo. ali to je samo moje mišljenje.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la JaNNa » 09 lis 2011 17:29

a koje je to zlo manje?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Popeye » 09 lis 2011 17:57

manje zlo su kukuriku koalicija, laburisti, mozda hsls, ljubo jurcic i njegova lista...
vece ili jednako zlo su sve vrste hsp-a, glavaševa stranka, hss, bandic, kerum...

to su, otprilike, oni koji imaju sanse prijeci izborni prag.
pri glasanju treba obratiti paznju i na to da ako glasas za nekoga tko u tvojoj izbornoj jedinici ne prodje prag, glas ti po d'hondtovoj metodi ide najjacima u toj jedinici. sto znaci da indirektno mozes glasati i za hdz.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Angela07 » 09 lis 2011 18:22

Popeye je napisao/la:manje zlo su kukuriku koalicija, laburisti, mozda hsls, ljubo jurcic i njegova lista...
vece ili jednako zlo su sve vrste hsp-a, glavaševa stranka, hss, bandic, kerum...
potpisujem

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la zee » 09 lis 2011 18:29

Popeye je napisao/la: to su, otprilike, oni koji imaju sanse prijeci izborni prag.
pri glasanju treba obratiti paznju i na to da ako glasas za nekoga tko u tvojoj izbornoj jedinici ne prodje prag, glas ti po d'hondtovoj metodi ide najjacima u toj jedinici. sto znaci da indirektno mozes glasati i za hdz.
upravo zbog toga se baš dvoumim za koga ću glasati - jer zoki i kukuriku me živciraju što ovakve teme pristojno zaobilaze i ne kažu izravno što će po tom pitanju učiniti, nego daju nekakve poluinformacije, s druge strane - nikako ne želim u bilo kom obliku, izravno ili neizravno dati glas hdz-u...jasno mi je u kakvoj zemlji živimo, ali ipak...možda gledam previše idealistički na sve to. ah politika...

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Angela07 » 09 lis 2011 18:35

što je s jurčićem? on je super ekonomost (navodno) i djeluje razumno, ali da li on koketira sa hdz-om?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Popeye » 09 lis 2011 18:37

@zee: pa opcenito gledajuci, izbori nisu savrseno mjesto za ispoljavanje svojeg idealizma. :D
to se bolje ucini kroz aktivizam, prosvjede i sl. na izborima hladne glave odvagas pluseve i minuse, zacepis nos ako treba i glasas za one koji u sto vecoj mjeri odrazavaju tvoje stavove + imaju realnu sansu nesto konkretno uciniti.
(ili jednostavno glasas proziv HDZ-a :haha: )

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la JaNNa » 09 lis 2011 18:40

Jurčić je super, možda će ga staviti u Vladu ako dobiju izbore! zašto da li koketira s HDZ-om? meni se čini da on samo radi za interes Hrvatske (jedan od rijetkih..)
ali slažem se sa Zee - meni su svi oni isti..
@Popeye - kakvi prosvjedi? molim te.. pa ljudi se ne znaju ustat iz svojih fotelja da odu u dućan u subotu, da nedjelja bude neradna, kamo da odu na prosvjede.. šačica nas ne može ništa.. ne znam što bi trebalo puknut u dupe naš narod da dođe k sebi!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Popeye » 09 lis 2011 18:40

Angela07 je napisao/la:što je s jurčićem? on je super ekonomost (navodno) i djeluje razumno, ali da li on koketira sa hdz-om?
ja za lj. jurcica necu glasati jer on nema konkretne razradjene politike u vezi hrpe vaznih drustvenih pitanja. njegove ekonomske ideje mi se cine ok, ali ocekujem od politicara vise.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Popeye » 09 lis 2011 18:43

J.Fe je napisao/la:šačica nas ne može ništa.. ne znam što bi trebalo puknut u dupe naš narod da dođe k sebi!
pa ta šačica. ;)
prije pet godina bilo je nezamislivo da itko igdje u hrvatskoj izadje na ulice. u medjuvremenu se desila varšavska, pa protuvladini protesti proljetos, pa zagreb pride s nekoliko tisuca ljudi. kultura demokratskog prosvjedovanja se ne razvija preko noci, ali se pokazalo da se u hrvatskoj ipak razvija.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Angela07 » 09 lis 2011 18:45

pa ne mogu se sjetiti kao da mi je ostalo nešto na rubu svijesti :D da je on (jurčić) kao nešto sklon hdz-u (ili desnici ili desnom centru ili nečem suprotnom od ljevice) pa je i to bio jedan od razloga za odlazak iz sdp-a. ali ne sjećam se baš najbolje, pa pitam

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Daisy » 10 lis 2011 07:29

tamara3 je napisao/la:I dijalog o čemu točno? Treba se razgovarati bismo li svi u društvu trebali biti ravnopravni :o?
ista mi je misao prosla glavom. i s obzirom da ce vecina, po prirodi stvari, uvijek misliti isto, bojim se da nikad nista od bilo kakvih prava. samo me zacudilo da je milanovic bio toliko drzak, pa priznao da se ne radi o nicem drugom nego o lizanju dupeta ne bi li dosao na vlast. toliko o pozitivnoj ideji kakav politicar treba biti. vise mi ovo ne slici na biranje manjeg zla, nego na izbor izmedju brze ili polagane egzistencijalne smrti.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Zita » 10 lis 2011 09:00

pa dobro..
sad laprdaju sve i svasta samo da skupe glasove

vise me brine prica o tome da cemo napravit kvantni skok i postat ljudi punog novcanika..
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Fusion » 10 lis 2011 13:43

Daisy je napisao/la:vise mi ovo ne slici na biranje manjeg zla, nego na izbor izmedju brze ili polagane egzistencijalne smrti.
Men' se čini da će mi se pretvoriti u izbor poslije kojeg ću se sama sebi manje gaditi nakon što zaokružim. slika

Pariz za Sandru

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Pariz za Sandru » 12 lis 2011 11:00

Angela07 je napisao/la::) ma treba biti optimističan! stvarno! prije 20 godina nikome nije ni palo na pamet "registrirano partnerstvo" ili kakva je već formulacija. isto je i sa klincima, za deset godina će istospolni partneri moći usvajati djecu! sigurna sam! :) a da zoki nije baš simpatičan lik - nije :D
Dobro kažeš Angela... to je razvitak, samo što kod nas sve ide sporije i kompliciranije nego na mnogo drugih mjesta ovog svijeta. Milanović nije simpatičan lik baš nimalo, nego vrlo arogantan i skoro pun sebe. Bez obzira na ljutnju ili bijes, koji može izazvati, čak i ako je na vlasti - dakle, operativan u politici - i utječe izravno svojim djelovanjem na živote, ima pravo na mišljenje. Osim toga, govor u kampanji je jedno uvijek, a činjenje i stvarnost nakon izbora, često nešto sasvim drugo. Ne bi trebalo biti crno-bijelo, naročito ne u politici. Političare treba 'uzimati' s rezervom i sumnjom uvijek.
S druge strane, na silu ne ide ništa, onda je to rat. U Hrvatskoj su svijest i prosvjed nešto gotovo nedokučivo, jer je glavno da smo svoji na svome a ne život kakav imamo, nema baš solidarnosti i prihvaćanja. Teško je onda govoriti o ravnopravnosti i pravima, dok društvo nije zrelo a niti spremno, jer ništa nije samo po sebi i samorazumijevajuće.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la jpeg » 12 lis 2011 14:18

mene zanima dal ce oduzimati djecu iz dokazanih istospolnih veza?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la Popeye » 12 lis 2011 16:47

paaaaa... ne. :D

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Milanović: 'Istospolni parovi ne bi trebali usvajati djecu'

Post Postao/la jpeg » 12 lis 2011 16:59

a jebate, sta je smisno? pa ne znam, rekli su da nismo bolesni a bolesnima se pomoc ukazuje umjetnoma oplodnjom.
sta ja znam ocel mi otet dite posto ne podrzavaju da raste u istospolnoj zajednici.

Odgovorite