I što sada? *nakon izbora 2011*

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite

Hoće li Kukurikaši provesti svoja predizborna obećanja-planove:

mislim da hoće
6
16%
mislim da neće
18
49%
ne znam
13
35%
 
Ukupno glasova: 37

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Vox Feminae » 07 stu 2014 10:53

Ovog Kujundžića podržava, prema najnovijim anketama, 9.7 % birača. Strašno. :faint:
The eyes, chico, they never lie.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Andain » 05 pro 2014 08:47

http://www.index.hr/vijesti/clanak/tri- ... 88123.aspx

Slažete se..najnesposobnija vlada? Mislim da ću ubuduće copy paste-at taj članak kad me netko pita zašto ne glasam :/
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la margarita » 05 pro 2014 14:07

Ne bih rekla da su najnesposobnija. Daleko od toga da su sposobni, uzasni su i nisu napravili skoro pa nista, ali sve ove hdzovske vlade prije ove su dovele do ovakvog stanja. Tako da definitivno njih stavljam pod nesposobnije, osim ako se cinjenica da su uspjeli sve pokrast i iscrpst iz drzave bas svaku vrijednost ne ubraja u sposobnost. U tom slucaju su iznimno sposobni.
Da me se krivo ne shvati, uopce ne branim ovu vladu. Ne mogu smislit ni premijera ni vecini ministara i rec da su losi je understatement of the century, ali puno je teze izvuc ovakvu drzavu iz govana (u nedostaku bolje rijeci), nego ju unistit i pokrast.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Andain » 05 pro 2014 15:16

Teško mi je reći tko je nesposobniji. Složila bih se da je desna strana, gdje HDZ prednjači, primitivnija, netolerantnija i na određenim socijalnim pitanjima, zadrtija, zbog čeg su mi i odbojniji.

Al što se tiče gospodarstva i ekonomije..iskreno, tu su mi negdje. Jednako neposobni, jednako guraju svoje kadrove u firme. Za raznorazne afere korupcije ne mogu niš osobno reći, al po medijima, čini mi se da ih ima dovoljno na obje strane.

Vjerujem da su oni (vladajući, jel) mlađoj i tolerantnijoj/inteligentnijioj populaciji preferirani izbor, al to je više zbog različitih društvenih tema (pravo na abortus, lgbtq prava, odnos prema Crkvi, nacionalnim manjinama..) nego gospodarske politike. Ne kažem da ovo prvo nije važno, al po svim analizama, Hrvatska je pred bankrotom, a u stanju financijskog kolapsa, pogodi koliko narod drži do socijalno osjetljivih pitanja.

Ne znam, malo deprimirajuće, al fakat mi se sad čini da je izlaz iz zemlje jedino (cjelovito) rješenje.

:)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la margarita » 05 pro 2014 15:28

Ja sam gledala vladu u cijelini, a cisto ekonomsko gospodarski stvarno ne znam za koga bi rekla da j e gori. Ali opet glasam za ove desnicarske jer su nas doveli do ovdje. Ovi su barem fiskalizaciju uveli. :D Stanje je katastrofa kako god okrenes pa i tako nije bitno tko je gori, bolje bi bilo pitanje tko moze bit bolji? Ima li takvih u ovoj drzavi uopce?

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Andain » 05 pro 2014 15:28

Pa zato i velim da ne glasam :P ..bar dok se ne pojavi taj treći :/
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la margarita » 05 pro 2014 15:31

nemoj molim te da opet pocnemo o tvom ne glasanju. Znas sta mislim o tome. :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Popeye » 05 pro 2014 15:58

ekšli, ja mislim da treba izaći na izbore ali obavezno glasati za stranku ili koaliciju za koju dosad niste glasali. dakle, nikako dati glas istima, nego novima.
svejedno jel to orah, most, ovaj ili onaj hsp, tko god. samo nikako glasati za one za koje ste vec glasali. (znate kako je einstein opisao glupost, jel? :D)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Andain » 06 pro 2014 15:50

To ima smisla u okolini u kojoj doista imaš različite političke opcije pa time i izbor, i u kojoj nove političke stranke ne nastaju izbacivanjem političara iz starih.
Doduše, o mostu ne znam, a ono malo što sam pročitala zvuči ok pa moguće da su oni doista svježa politička opcija.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Popeye » 06 pro 2014 20:11

a čuj, živimo u hrvatskoj. ništa nema smisla. :D

što se mosta tiče, klerikalci ala hrast u janjećem ruhu. ;)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Andain » 21 pro 2014 20:38

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ivan ... 90892.aspx

:o

Presmiješno je sve skupa...kada najbolja opcija djeluju političari koji vjeruju u chemtrails, teorije zavjere i općenito djeluju kao da su pali s kruške.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la tamara3 » 23 pro 2014 12:13

Josipović, Kujundžić, Sinčić o LGBT pitanjima:

http://www.crol.hr/portal/component/tag ... zbori.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: I što sada? *nakon izbora 2011*

Post Postao/la Andain » 29 sij 2015 21:18

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nesp ... 97714.aspx

Članak gore je dobar odgovor na opasku da sadašnja vlast, neovisno koliko nesposobna bila, barem nije korumpirana kao prethodna.

Sumirano, za one kojima se ne da čitati, firmi Tankerkomerc je poništen predstečajni dogovor (kojim je firmu trebala preuzeti jedna turska grupacija -zajedno s koncesijom na Marinu Zadar- kak bi se sačuvala radna mjesta i izvršile isplate dobavljačima) jer je Ministarstvo prometa, konačno nakon 18 godina čekanja, Tankerkomercu poslalo odbijenicu na molbu da nastave s upravljanje Marine obzirom da u prvotnoj molbi poslanoj 1996. (!?) nisu poslali svu dokumentaciju. Kako su izgubili marinu, izgubili su i interes Turaka za kupnjom Tankerkomerca.

Zanimljiva slučajnost, nakon što je odlučeno o odbijenici Tankerkomercu država je organizirala natječaj za davanje koncerije nad marinom i pobjednik natječaja je..oh well, sasvim slučajno, ta turska tvrtka. Koja u cijeloj priču jedina zarađuje jer je koncesija jeftinija od kupnje Tankerkomerca. Uz potplatljivog političara tko god on bio.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite