I žene su krive za svoju neravnopravnost

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la JaNNa » 07 pro 2011 09:40

Da, interesantno je da svi stalno kukaju kako smo u takvom društvu i da se ništa ne može..

Brijem da ženama smeta više nego muškarcima kada vide uspješniju ženu od sebe, i to upravo zbog drugih i mišljenja društva.

@REA - da ne citiram sve.
Mislim da svi trenutno mislimo na istu osobu kao predmet maltretiranja i ja sam se povela tim primjerom. Oke, istina da nekada znamo pretjarati, ali da je netko zaista žrtva zar ne bi šutio i išao se žaliti, nego konstantno otvarao nove teme sadržaja Bože me sačuvaj i općenito komentirao takvim istim tonom.
I nitko nikoga ne vrijeđa niti omaložava, već se samo zajebavamo i na kraju krajeva par puta sam ja pokušala dati konstruktivni savjet toj osobi, kao i još par korisnica - ali ga neće prihvatiti, nego nastavalja sa svojim ponašanjem.
Što se tiče vježbanja snage, ne znam koliko bi to netko trebao biti jak, ako se vodi argumentirana i razumna rasprava.
I samo još jedna stvar - otvorila sam temu o cyberbullyingu (u kojoj su me okrivili da to radim) upravo zato što sam ga ja osjetila na svojoj koži. Nisam otvorila temu Jao meni je teško, mene nitko ne voli jer puno pišem!

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la bašja » 07 pro 2011 10:02

phos je napisao/la:opcenito mi idu na zivce sve teme koje pocinju sa : istrazivaja su pokazala....
ne volim generaliziranj i banalizaciju svega sto se tice ljudskih odnosa i sve sto je vezano za karaktere i sl.
mi smo lijeni, guzicavi narod, koji samo gleda di bi se u bilo kojem smislu provukao.
i da, slazem se da smo patrijahalno drustvo jos uvijek, ali isto tako su i zene postale supci.
znam ih jako puno koje dopustaju maltretiranja od sefa (jer i mdize ego), iako imaju sansu tome stati na kraj, isto ko sto znam masu zena koje su u sugavim/disfunkcionalnim brakovima i ne razvode se jer : ta ce selo reci, isto ko sto ih puno sjedi dima i kuka jer ne rade, a i stovremeno ne poduzimaju nista da povnu raditi.
konkretno znam primjer jedne osobe kojoj sam slozila dobar posao. osoba ne radi, nema obitelj....
ali je posao odbila. dobra placa, dobar status... i to s glupom isprikom.
to sto ih masu koristi balkansku situaciju za svoju lijenost, to je druga stvar.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la phos » 07 pro 2011 10:11

ne generaliziram na bazi istrazivanja na 90 zena su pokazala da 99 posto zena....
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Gost

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Gost » 07 pro 2011 10:23

@ Phos, ne znam na koga ciljaš... ne mogu ti odgovoriti bez da se miješam u taj prljavi veš. No fenx. :D
@ Jana, ova rasprava koju mi vodimo je konstruktivna i argumentirana jer smo na istoj razini. Pametnom dosta.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Daisy » 07 pro 2011 10:34

ja vise ne mogu pratiti o cemu je rijec. ne razumijem oko cega se sad prepirete.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la JaNNa » 07 pro 2011 10:37

nitko se ne prepire, D.. ;)

Gost

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Gost » 07 pro 2011 10:39

Raspravljamo o temi. Prepiranje je nešto drugo. Uključuje capslock. :D

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Daisy » 07 pro 2011 10:42

ZASTO RASPRAVLJATE O TEMI, A NE TEMU?

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la bašja » 07 pro 2011 10:56

jer se tema nevjerojatno brzo iscrpila i sve smo se u biti u prvih 6 i pol postova složile? sad čekamo onu jednu koja će ispalit nešto drugačije pa da dalje po tome drvimo.

i ne deri se!
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la phos » 07 pro 2011 10:57

ReaTM je napisao/la:@ Phos, ne znam na koga ciljaš... ne mogu ti odgovoriti bez da se miješam u taj prljavi veš. No fenx. :D
@ Jana, ova rasprava koju mi vodimo je konstruktivna i argumentirana jer smo na istoj razini. Pametnom dosta.

Ispada da se velik dio ženske populacije stvarno može samo oko štednjaka i trača okupiti. :D
ciljam?!
ta, ne ciljam :D
ja napisala sta mi je u glavi.... :zbunjena:
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la tamara3 » 07 pro 2011 12:36

Slažem se s Holy u ovom dijelu majke = sinovi, ali moram reći kako sam u životu najviše mizoginije doživjela od samih žena i mislim da je to zapravo strašno.
Naravno, ne mislim da se žene pod svaku cijenu moraju podržavati samo zato što su žene, ali mislim da su kao vrsta sklonije izdajama, podmetanjima i zabijanju noževa u leđa. Recimo, masa hetrićki će jedna drugoj skakati u oči zbog frajera, pa čak i razvrgavati dugogodišnja prijateljstva. Mislim da su muškarci u tom nekom smislu puno jedinstveniji.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 07 pro 2011 12:40

Evo još nešto slika
Nekoliko mojih frendica koje su imale za šefove muškarce i žene kažu da su im žene bile puno gori šefovi - paranoične, histerične, zavidne, sklone olajavanju i tako dalje i tako bliže. slika
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 07 pro 2011 12:41, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la JaNNa » 07 pro 2011 12:41

to potpisujem odmah Fus!
sa ženama je koma raditi.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 07 pro 2011 12:46

Ako stavimo osobnost (koja je možda sama po sebi takva) na stranu, došle smo do zaključka da ključan faktor u tome može biti taj što je ženama puno teže doći do te pozicije pa se onda grčevito na krivi način i možda nepotrebno bore da je zadrže. slika
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 07 pro 2011 12:48, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la tamara3 » 07 pro 2011 12:47

To je najrašireniji mit, a i na neki način posebna kategorija. Sigurno da ženine negativne karakteristike itekako mogu doći do izražaja ako u rukama ima moć, ali mogu i muškarčeve :plazi2:. Evo, ja sam u firmi nadređena nekim ljudima pa sam med i mlijeko i vole me. Stvarno. Imala sam dosad i nekoliko šefica i ni za jednu ne mogu reći ništa posebno loše.

U suvremenom svijetu se žene još uvijek moraju višestruko dokazivati u odnosu na muškarce, pa možda odatle dolaze i svojevrsna paranoja i strah. Kad se to zbroji sa ženskim rivalstvom, dobivamo eksplozivnu kombinaciju.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 07 pro 2011 12:51

Je, upravo to smo kao što sam iznad napisala i zaključile. : )

Btw, prilično dobar pokazatelj (ne)ravnopravnosti žena u nekoj državi je brojčani omjer muškaraca i žena u parlamentu.

Članak od prije 7 mjeseci:

U šest dosadašnjih izbornih ciklusa za parlament uglavnom se bilježio rast žena u državnoj zakonodavnoj i predstavničkoj vlasti - na prvim izborima 1990. u Sabor je birano 4,6 posto žena, 1992. 5,1 posto, 1995. 7,1 posto, 2000. žene su činile 21,9 posto zastupničkih mandata, 2003. taj je postotak pao na 17,8 posto, a na zadnjim izborima 2007. narastao na 20,9 posto.

Od ukupno 1449 dužnosničkih te mjesta visokih državnih i javnih službenika, u 2010. njih su 432 obnašale žene, a od 54 veleposlaničkih dužnosti njih osam obnašaju žene.

Izvor

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la slapa » 07 pro 2011 12:54

U vezi ovih žena šefica - nekako mi se čini da statistički gledano ambicija i bitchiness nerijetko idu skupa kod žena. Ali naravno da postoje iznimke...
E i često su žene koje dospiju na više pozicije birane kod nas po principu dobrih nogu i šminke. Ipak ih muškarci biraju. Barem u ovom državnom sektoru.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la JaNNa » 07 pro 2011 12:55

tamara3 je napisao/la:Evo, ja sam u firmi nadređena nekim ljudima pa sam med i mlijeko i vole me.
to kažeš ti ili oni? :D

šalu na stranu, moja iskustva su da uglavnom žene koje su na položajima se ulizuju muškarcima i boje se svoje sjene. uglavnom sam okružena ženama koje su na položaju zato što su klimale glavom kad je trebalo, a ne zato što su se borile.. možda i zato imam takav stav, a možda su i zato one takve

što se tiče Sabora,upravo sam sada prebrojala mjesta.. HDZ - KUKURIKU omjer je prestrašan (što se žena tiče!)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la tamara3 » 07 pro 2011 12:57

I oni i ja :plazi2:.

@Fusion, čega je to posljedica, što misliš? Ženske neambicioznosti, muške dominacije, patrijarhalnog društva koje još uvijek misli da je žena za rađanje i kuhaču ili svega skupa pomalo?

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 07 pro 2011 12:57

@J.Fe

I koji je omjer?

Da sad opet ne brojim :D

* * *

@tamara3

Svega po malo. Ovisi kako su se kod koje žene te varijable posložile i utjecale na njene "temeljne postavke". : )

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la JaNNa » 07 pro 2011 13:09

HDZ - 6 sa sekom, jel..
KUK - oko 20-ak

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 07 pro 2011 13:16

Prebrojala sam brzinski (nadam se točno : D). Sveukupno 29 žena na 121 muškaraca. :/
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 07 pro 2011 13:23, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la tamara3 » 07 pro 2011 13:19

Popeye je napisao/la:recimo, dozivio sam osobno mnogo puta da cujem od zena kada ih se pita jesu li feministkinje odgovore poput 'nikako', 'ne daj boze' i sl. pa cak i ako su neke od njih usvojile mnoge tekovine feminizma, odbijaju to priznati, a kamoli se feministkinjom izjasniti. a realno, feminizam je za zene u nekih 40ak godina ucinio nemjerljivo mnogo, bez obzira na sve svoje mane. uvjeren sam zapravo da bi ih imao manje kada bi se vise zena ukljucilo u zenski pokret, kada bi se vise zena smatralo feministkinjama, kada bi vjerovalo u te ideale, razvijalo ih i cinilo raznolikijim, a manje rigidnim. i ponasalo se u skladu s njima. mislim da nije dobra ni vulgarizacija ni elitizacija feminizma, pa da ga se gura samo na faks kao predmet ili ideologiju.
E pa upravo to mislim da je dio problema - u elitizaciji i ideologizaciji. Meni je to prilično odbojno i nekako se ne vidim u tome.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la JaNNa » 07 pro 2011 13:20

nema veze, jedna nam zlata vrijedi
slika

btw. za nju sam već u par navrata čula da je žena zmaj, i da gazi sve pred sobom...

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 07 pro 2011 13:24

Ona mi jako baca na Red Queen u Alisi.

slika

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Popeye » 07 pro 2011 13:26

:haha: :haha:

btw, moje sefice su sve bile i jesu zene. i imam jako dobra iskustva s njima.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Popeye » 07 pro 2011 13:35

tamara3 je napisao/la:
E pa upravo to mislim da je dio problema - u elitizaciji i ideologizaciji. Meni je to prilično odbojno i nekako se ne vidim u tome.
razumijem to, ali onda se feminizam, zenski pokret i sve sto ide s time prepusta takvima. sto steti i ideji ravnopravnosti i konkretnoj borbi za jednakost zena.
ista stvar je, recimo, s HDZ-ovim svojatanjem domoljublja. i onda dobijes jednu vulgarnu, nacionalisticku i netolerantnu verziju domoljublja, koje hrvatskoj uopce ne koristi, nego joj steti. jednostavno, ono sto je vazno ne treba biti nikad prepusteno onima koji su "odbojni" (koristim taj izraz opcenito).

recimo, moje iskustvo s pederima (a cesto se zna reci 'peder je pederu peder' :D) je vrlo pozitivno. dozivio sam mnogo solidarnosti, pomoci, izlazenja u susret i sl. naravno, dozivio sam i neke ruzne stvari, ali to pripisujem idiotizmu ili pokvarenosti tih pedera, a ne njihovom pederluku.

nesto sam danas vrlo hipi raspolozen. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la tamara3 » 07 pro 2011 13:40

Pederi su muškarci, pa bi stajalo ono što sam ranije napisala ;). Naravno, nema potrebe generalizirati i to bi bilo pogrešno. A kaj se tiče feminizma, kako onda eliti "oduzeti" ono što je važno da ne pripada samo njima?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Popeye » 07 pro 2011 13:46

a ne znam, nema tu jednostavno i brzo rijesenje. :pardon:

no zanimljiva je i ta promjena koja se tijekom vremena dogodila u feminizmu: nekad se feministkinje isle medju "obicne" zene, sada od njih bjeze glavom bez obzira. u svakom slucaju, steta je sto medju zenama uvijek ne postoji elementarna solidarnost. solidarnost naravno ne znaci da zene trebaju, recimo, podrzati miru markovic ili nesto tako, nego da se barem uvijek pazi na one koje su najugrozenije.

al opet, jedno je pricati, drugo je raditi. recimo, ja se nisam nikad zainteresirao za to postoje li gej romi (mislim, naravno da postoje), kakav je njihov zivot, koji su njihovi problemi. s druge strane, kada bi mi prisao neki rom koji je gej i zbog toga ima problema, sigurno ga ne bih odjebao zbog nekakvih predrasuda.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la tamara3 » 07 pro 2011 13:50

Popeye je napisao/la:u svakom slucaju, steta je sto medju zenama uvijek ne postoji elementarna solidarnost.
Upravo to. Usuđujem se dodati kako se ta činjenica među lezbijkama često multiplicira. Nažalost.

Odgovorite