I žene su krive za svoju neravnopravnost

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Afrodita » 06 pro 2011 19:56

'Žene su dobrim dijelom i same krive za vlastitu neravnopravnost' (isječci iz interviewa sa Mirelom Holy)
http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... vnost.html


"Brojna istraživanja pokazala su da su žene za iste poslove plaćene manje od njihovih muških kolega, da se teže zapošljavaju, da trudnice dobivaju otkaze itd. Kako to komentirate i što ćete konkretno napraviti da se to promijeni?
Sve o čemu smo do sada razgovarale, pa i ovaj problem koji spominjete u ovom pitanju, imaju ishodište u istoj činjenici, a ta je da živimo u patrijarhalnom društvu koje je sazdano na binarnoj opresiji Jednih nad Drugima. Činjenica je da se hrvatsko društvo znatno benevolentnije odnosi prema muškarcima no prema ženama i ne treba se zavaravati da je tu činjenicu moguće promijeniti preko noći. Velika odgovornost počiva na politici koja je dužna predlagati i donositi takva zakonska rješenja kojima će se prostor neravnopravnosti među spolovima sve više sužavati. Politika je odgovorna i za javno osvješćivanje populacije o ovim pitanjima te strogo kažnjavanje svih kršenja zakona u ovom smislu.
No, veliki dio odgovornosti nalazi se i na ženama, prvenstveno majkama, koje još uvijek u najvećem broju slučajeva odgajaju svoje kćeri i sinove i to bi trebale raditi tako da ih ne ukalupljuju u društveno zadane rodne stereotipe. To podrazumijeva da je prvi korak da same žene prvo u sebi raščiste s rodnim stereotipima u kojima su odgajane, a to nije nipošto lagan zadatak. Uvijek se rastužim kada u komunikaciji sa ženama vidim da jako veliki broj žena neravnopravnost među spolovima smatra prirodnom, a ne kulturno, odnosno društveno uvjetovanom. Najteže se boriti s čvrsto ukorijenjenim predrasudama.

U tom svjetlu, ne mislite li da je izjednačavanje dobi žena i muškaraca za odlazak u mirovinu nepravedno? Onda bi ravnopravnost trebalo poticati u oba smjera.
Mislim da je nepravedno. Bilo bi opravdano kada bi se teret skrbi za obitelj podijelio ravnopravno među partnerima, kada bi muškarci bili na obaveznom porodiljnom dopustu šest mjeseci i prihvatili svoj dio odgovornosti za odgoj djece."


Mislite li da su doista žene krive za neravnopravnost spolova? Da li doista još uvijek majke različito odgajaju kćeri i sinove? Da li je u vašoj okolini to prisutno ili imate drugačija iskustva? Da li je takav odgoj više prisutan u seoskim zajednicama ili je on vidljiv i u gradovima? Mislite li da će se izborom nove vlasti i to promijeniti i ravnopravnost će biti veća? Poznajete li bračne partnere gdje su i jedan i drugi koristili porodiljni dopust?
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Jadzia Dax » 06 pro 2011 20:02

pola žena je krivo što nismo ravnopravne, pola nije
pola njih rade na tome da ne budu neravnopravne, pola njih su sponzoruše
pola poslodavaca razmišlja o tome da ako zaposli ženu da će možda jednog dana ići na porodiljni, pola ne....

tako da sve ovisi na koga naletiš u životu

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 06 pro 2011 21:06

Mirela Holy je napisao/la:No, veliki dio odgovornosti nalazi se i na ženama, prvenstveno majkama, koje još uvijek u najvećem broju slučajeva odgajaju svoje kćeri i sinove i to bi trebale raditi tako da ih ne ukalupljuju u društveno zadane rodne stereotipe. To podrazumijeva da je prvi korak da same žene prvo u sebi raščiste s rodnim stereotipima u kojima su odgajane, a to nije nipošto lagan zadatak. Uvijek se rastužim kada u komunikaciji sa ženama vidim da jako veliki broj žena neravnopravnost među spolovima smatra prirodnom, a ne kulturno, odnosno društveno uvjetovanom. Najteže se boriti s čvrsto ukorijenjenim predrasudama.
Potpuno se slažem i nemam što puno za dodati osim toga da još uvijek hrpa matera od svojih sinova (a i ponekih kćeri) rade retarde koji kasnije nisu sposobni za samostalan život.
Nisam jednom čula opravdanje tipa: "Ali mene to nisu doma učili". Nisu te učili ni teoriju relativnosti pa si naučio/la. slika

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Zita » 06 pro 2011 21:13

nemrem rec da se ne slazem no zene nisu jedine krive.
zene jesu krive sto svoje sinove odgajaju na nacin da im zena treba sluziti, donositi casu vode da oni nebi potrosili koju kalorijicu dok cure moraju raditi, peglati, cistiti itd
isto tak se nemrem nacudit kad od nekih zena cujem fore tipa musko je takvo, njima treba ovo il ono, ne mogu se kontrolirati dok zene mogu i moraju itd
bullshit
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 06 pro 2011 21:23

N da, žene s puno seksualnih partnera su kurve, a muškarci frajeri. <3

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Zita » 06 pro 2011 21:24

da..to mi je uber. kurva si kak god pogledas i sto god da napravis, bilo od strane muskaraca il zena.
zena je zeni vuk. to me tako rastuzuje. muskarci se drze zajedno a mi smo nekad ko glupe kokoske.
Measure of a woman is her sense of humor

Gost

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Gost » 06 pro 2011 21:26

Ne nose svu težinu majke, odgoj je jedna trećina problema (samopouzdanje), 2/3 je školovanje koje potiče kritičko razmišljanje i upoznavanje prava, a 3/3 je društvo i okolina (druge žene) koje ti daju ili ne daju podršku iz koje ti znaš valorizirati vlastite sposobnosti.

Ustvari, ukratko.... Mislim da su žene koje krive druge žene krive. :D

Mi se međusobno trebamo osnaživati, a ne sputavati, upirati prstom i osuđivati.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Zita » 06 pro 2011 21:26

ReaTM je napisao/la:
Mi se međusobno trebamo osnaživati, a ne sputavati, upirati prstom i osuđivati.
:ok:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Afrodita » 06 pro 2011 21:41

Da i mislim da bi zato na ovoj stranici trebale manje napadati jedne druge.... život nam u stvarnosti baš i nije jednostavan
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la ariadne » 06 pro 2011 21:45

Afrodita je napisao/la:Mislite li da su doista žene krive za neravnopravnost spolova? Da li doista još uvijek majke različito odgajaju kćeri i sinove? Da li je u vašoj okolini to prisutno ili imate drugačija iskustva? Da li je takav odgoj više prisutan u seoskim zajednicama ili je on vidljiv i u gradovima? Mislite li da će se izborom nove vlasti i to promijeniti i ravnopravnost će biti veća? Poznajete li bračne partnere gdje su i jedan i drugi koristili porodiljni dopust?
Nisu u potpunosti, ali jesu jednim dijelom. Zato što se pokoravaju ukorijenjenom sustavu. Odupiranje bi značilo konflikt a to nikome nije ugodno. A i ako se odupiru onda ih ljudi smatraju aždajama koje stvaraju probleme ni iz čega, preosjetljive su, nerazumne, osvećuju se jadnim muškarcima zbog nečega itd. Problem je što eto i dalje postoje društvene sankcije za takvo ponašanje i nitko si ne želi namjerno otežati život. Pa onda trpe. Shvaćam zašto je to tako ali mi se i dalje bljuje. Mislim što reći o državi u kojoj u parlamentu čujete komentare o madracima i štangama. Da se ubiješ.

Ovo o različitom odgajanju ne znam, jedino sam dijete i ne proučavam tuđe odgojne metode. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Zita » 06 pro 2011 21:46

Afrodita je napisao/la:Da i mislim da bi zato na ovoj stranici trebale manje napadati jedne druge.... život nam u stvarnosti baš i nije jednostavan
:thumbup:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 06 pro 2011 21:48

Afrodita je napisao/la:Da i mislim da bi zato na ovoj stranici trebale manje napadati jedne druge.... život nam u stvarnosti baš i nije jednostavan
To lijepo zvuči, ali mi opet izgleda kao stavljanje u položaj žrtve i mimoze.
Dok god se žene (pojedinačno i generalno) samostalno ne maknu iz tog okvira slabijeg i osjetljivijeg spola neće im biti bolje.
Kao što su jednako sposobne biti uspješne u gotovo svakom području, tako su jednako sposobne biti bičez ili stupidas.
I ne vidim ništa loše da se to jasno i kaže. Naravno, dok god ta transparentnost ne prelazi u sadizam.
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 06 pro 2011 21:51, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Zita » 06 pro 2011 21:51

mislis da cemo im pomoc ako ih zajebavamo, vrijedamo i gazimo?
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 06 pro 2011 21:51

Editirala sam post. Ne banaliziraj.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 06 pro 2011 21:52

ReaTM je napisao/la:Ne nose svu težinu majke, odgoj je jedna trećina problema (samopouzdanje), 2/3 je školovanje koje potiče kritičko razmišljanje i upoznavanje prava, a 3/3 je društvo i okolina (druge žene) koje ti daju ili ne daju podršku iz koje ti znaš valorizirati vlastite sposobnosti.
S ovim se slažem. Prvenstveno s prvom trećinom, izgradnjom samopouzdanja.
Nekako mi sve kreće od toga. Ako netko ima samopouzdanja, izgradit će čvrste stavove, znat će što želi u životu i pronaći će načina da dođe do toga.
I neće u samom startu sebe smatrati slabijim spolom.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Gost

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Gost » 06 pro 2011 21:52

Komunikacija je uber bitna, ako znaš kako izbjeći konflikt a opet izboriti svoj položaj cijeli svijet ti je pod nogama.
Svaka djevojka bi trebala proći debatni klub. :D

Ok, sidetrack... taj svijet bi bio muy hot, pun višesložnih rečenica i women powera. * braindrool *

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Zita » 06 pro 2011 21:56

Fusion je napisao/la:Editirala sam post. Ne banaliziraj.
a dobro, okej..
svi mi mozemo biti, u razlicitim stadijima zivota, i kucke i zrtve no i dalje drzim do toga da nebi trebalo ici ostro prema "mimozama"
nikad neznas sto ih je izbacilo iz tracnica i zasto su takve...u tom trenutku
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 06 pro 2011 21:58

Zita je napisao/la:mislis da cemo im pomoc ako ih zajebavamo, vrijedamo i gazimo?
Gdje to?
Zezancija je sastavni dio svakog foruma (negdje malo više, negdje malo manje) i nitko nije prisiljen sudjelovati u raspravama.
Isto tako nisam primjetila ovdje (ako sad pričamo o formu) vrijeđanja i gaženja.
S druge strane, svaki forum (opet, ako pričamo o njemu) ima svoja određena pravila (pisana i nepisana) i ako ne znaš / ne možeš ( ne želiš ih se držati - a brate mili.
Što se stvarnog života tiče, ženska solidarnost na prvom mjestu.
:girlpower:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Fusion » 06 pro 2011 22:00

@Zita:

Ovo na forumu je često bespredmetno ako se osobe ne poznaju (a i ako se poznaju nije tome mjesto na forumu).
I ne, nisam holier than thou pa da kažem da mi nečiji postovi nisu išli na živce pa da nisam ponekad/često pregrubo reagirala.
Mislim da je u tom slučaju najpametnije ignorirati jer nemamo pojma koji je setting osobe s druge strane ekrana.

Ovo što pišem se uglavnom odnosi na realne/životne situacije.

Gost

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Gost » 06 pro 2011 22:04

LoTuS je napisao/la:Što se stvarnog života tiče, ženska solidarnost na prvom mjestu.
:girlpower:
I u stvarnom životu i u forumskoj komunikaciji imaš posla sa živim ljudima. Čak mislim da više o nečijoj pravoj prirodi govori forumska komunikacija jer tu nema filtera i možeš biti "svoj" do kraja.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Popeye » 06 pro 2011 22:14

slazem se s mirelom holy. :D

vazno je uvijek zadrzati sposobnost kritike i analize. ona ne umanjuje diskriminaciju s kojom se suocavaju zene (ili LGBT osoba), ali nije dobro biti slijep na "vlastite" mane. odmaze.

recimo, dozivio sam osobno mnogo puta da cujem od zena kada ih se pita jesu li feministkinje odgovore poput 'nikako', 'ne daj boze' i sl. pa cak i ako su neke od njih usvojile mnoge tekovine feminizma, odbijaju to priznati, a kamoli se feministkinjom izjasniti. a realno, feminizam je za zene u nekih 40ak godina ucinio nemjerljivo mnogo, bez obzira na sve svoje mane. uvjeren sam zapravo da bi ih imao manje kada bi se vise zena ukljucilo u zenski pokret, kada bi se vise zena smatralo feministkinjama, kada bi vjerovalo u te ideale, razvijalo ih i cinilo raznolikijim, a manje rigidnim. i ponasalo se u skladu s njima. mislim da nije dobra ni vulgarizacija ni elitizacija feminizma, pa da ga se gura samo na faks kao predmet ili ideologiju.

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 06 pro 2011 22:16

@Rea, znam da su živi ljudi.
Razlika je u tome što u stvarnom životu ne mogu okrenut glavu, a kamoli zajebavati kad vidim da je netko tužan, bez obzira tko to bio, pa i osoba koju ne podnosim. Puno mi je više izražen osjećaj empatije.
Dok na forumu gdje možeš biti svoj iza nicka, ne vidim u kojem si stanju.
I mogu samo kliknuti ignore button ako me netko živcira (zbog izražene gramatičke neispravnosti, npr.) ili mu/joj ne mogu pomoći konstruktivnim savjetom.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Daisy » 07 pro 2011 04:40

upravo je nevjerojatna sposobnost zena da u roku od 5 minuta s teme A dodju na temu K.

Fusion je napisao/la:I ne, nisam holier than thou pa da kažem da mi nečiji postovi nisu išli na živce pa da nisam ponekad/često pregrubo reagirala.
prestroga si. ti nikad nisi gruba, a kamoli pregruba.


kad mirelica kaze da su si zene same krive, to mi je tako uopceno, dosadno i bezveze, jer je paralela paradigmi - covjek si je uvijek sam za sve kriv. ne mislim da je tako, jer stvarno postoje stvari na koje se ne moze utjecati. ne mislim, naravno, pritom na sudbinu, jer na nju se utjece svojim postupcima.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la bašja » 07 pro 2011 07:32

Daisy je napisao/la:upravo je nevjerojatna sposobnost zena da u roku od 5 minuta s teme A dodju na temu K.
di baš na temu K :D
Daisy je napisao/la:kad mirelica kaze da su si zene same krive, to mi je tako uopceno, dosadno i bezveze, jer je paralela paradigmi - covjek si je uvijek sam za sve kriv. ne mislim da je tako, jer stvarno postoje stvari na koje se ne moze utjecati.
slažem se s tobom da se na neke stvari ne može utjecati, ali mislim da je mirelica više ciljala na paradigmu, svaki je pojedinac odgovoran građanin. Samo, nemoguće je očekivati od nekih žena majki da odgajaju djecu na drugačiji način od onoga u što same vjeruju dok se svijest ne krene mijenjati. Popayev post pročitati za primjer!

Ipak, koliko god bih ja voljela da nije tako, možda ćemo jednom morati prihvatiti da nekim ženama odgovara uloga kakvu sada imaju, vole etiketu slabijeg i nježnijeg spola, nadaju se da će im suprug biti pravo muško da se mogu frendicama žaliti takav je on te svjesno i željno prenose to na svoje sinove i kćeri. E tu mi je bitna politika da me onda ta "tiha većina" ne ugnjetava :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Daisy » 07 pro 2011 08:23

bašja je napisao/la:
Daisy je napisao/la:upravo je nevjerojatna sposobnost zena da u roku od 5 minuta s teme A dodju na temu K.
di baš na temu K :D
molim tvoj pervezni mozak da mi ne podmece.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la JaNNa » 07 pro 2011 09:03

bašja je napisao/la: Ipak, koliko god bih ja voljela da nije tako, možda ćemo jednom morati prihvatiti da nekim ženama odgovara uloga kakvu sada imaju, vole etiketu slabijeg i nježnijeg spola, nadaju se da će im suprug biti pravo muško da se mogu frendicama žaliti takav je on te svjesno i željno prenose to na svoje sinove i kćeri. E tu mi je bitna politika da me onda ta "tiha većina" ne ugnjetava :D
ovo mi se nekak čini najboljim objašnjenjem što se teme tiče.

Fora mi je primjedba od D. za teme jer tako je gotovo u svakoj temi.. No ovdje i nismo otišli daleko, jel... što se tiče ugnjetavanja i sličnog po forumu - istina je da su to pravi ljudi koji prolaze ne znam ti ni ja šta, i koji su u koje kakvim stanjima. Ne podržavam tezu da je netko ovdje svoj do kraja, jer kao nema filter. Dok ti ne upoznaš osobu live i dok s njom ne prođeš neke stvari, nema tog foruma i tog filtera koji će me uvjeriti da je netko baš takav.
Afrodita je napisao/la:Da i mislim da bi zato na ovoj stranici trebale manje napadati jedne druge.... život nam u stvarnosti baš i nije jednostavan
ne znam da li ovo progovara nova Moderatorica iz tebe ili baš sama ti si bila napadnuta ili pak s treće strane imaš potrebu braniti druge.Treba se zapitati tko tu koga napada (ne mislim samo na napade sprdnje, već općenito teme i tak to). Ne vidim kako je OVDJE netko neravnopravan. A na kraju krajeva, da netko i pređe granicu i počne vrijeđat i omaložavat - treba ih se banirat. To je sankcija za nedopušteno ponašanje i za sve treba biti jednaka. Mislim da samim ovim postom ti pokrećeš neravnopravnost, jer tražiš da se korisnice pokore jedne drugima.

Nitko se ne treba pokoravat, nitko ne treba nekoga tolerirat ako vrši sranja nad njim. Žene su slabiji spol i po anatomiji i zato ih je društvo tako svrstalo. Vremena se mijenaju - žene rade na svojoj samostalnosti!
koliko puta sam čula: dijete je takvo jer mu mater radi i nema se tko baviti njime! jednostavno živimo u takvom društvu i pomaka ima, ali trebamo biti strpljive.
Definitivno sam za Girl power, i svijet bi bio puno ljepše mjesto kada bi si žene međusobno držale stranu, ali uloga hormona nas jednostavno čini drugačijima.

prigodna:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5JD6ejmlpa8[/youtube]

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la phos » 07 pro 2011 09:21

opcenito mi idu na zivce sve teme koje pocinju sa : istrazivaja su pokazala....
ne volim generaliziranj i banalizaciju svega sto se tice ljudskih odnosa i sve sto je vezano za karaktere i sl.
mi smo lijeni, guzicavi narod, koji samo gleda di bi se u bilo kojem smislu provukao.
i da, slazem se da smo patrijahalno drustvo jos uvijek, ali isto tako su i zene postale supci.
znam ih jako puno koje dopustaju maltretiranja od sefa (jer i mdize ego), iako imaju sansu tome stati na kraj, isto ko sto znam masu zena koje su u sugavim/disfunkcionalnim brakovima i ne razvode se jer : ta ce selo reci, isto ko sto ih puno sjedi dima i kuka jer ne rade, a i stovremeno ne poduzimaju nista da povnu raditi.
konkretno znam primjer jedne osobe kojoj sam slozila dobar posao. osoba ne radi, nema obitelj....
ali je posao odbila. dobra placa, dobar status... i to s glupom isprikom.
to sto ih masu koristi balkansku situaciju za svoju lijenost, to je druga stvar.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Daisy » 07 pro 2011 09:26

phos je napisao/la:konkretno znam primjer jedne osobe kojoj sam slozila dobar posao. osoba ne radi, nema obitelj....
ja ne radim i nemam obitelj. slozi.

Gost

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la Gost » 07 pro 2011 09:30

J.Fe je napisao/la: Ne podržavam tezu da je netko ovdje svoj do kraja, jer kao nema filter. Dok ti ne upoznaš osobu live i dok s njom ne prođeš neke stvari, nema tog foruma i tog filtera koji će me uvjeriti da je netko baš takav.
To se odnosilo na negativno ponašanje; ako netko vježba "snagu" na slabijem na forumu, to radi i u stvarnom životu... ovdje može otići do još krajnije točke i biti okrutniji što ne bi bio u stvarnom životu jer nema filtera, tj. osuđivanja okoline i/ili ne vidi osobu licem u lice.
J.Fe je napisao/la:Treba se zapitati tko tu koga napada (ne mislim samo na napade sprdnje, već općenito teme i tak to). Ne vidim kako je OVDJE netko neravnopravan. A na kraju krajeva, da netko i pređe granicu i počne vrijeđat i omaložavat - treba ih se banirat. To je sankcija za nedopušteno ponašanje i za sve treba biti jednaka. Mislim da samim ovim postom ti pokrećeš neravnopravnost, jer tražiš da se korisnice pokore jedne drugima.
Ova zadnja rečenica ti je zaozbiljno? :D
Kad imaš tri osobe na jednu - kako to nije neravnopravnost?
A u jednom ćemo se svakako složiti, ban postoji i srećom da je tako.

U stvarnom životu ban je prijespomenuto osuđivanje okoline i izolacija, jer budimo iskreni... malo tko bi se družio s nekim tko ne sluša/vrijeđa/ruga se onome tko ne zna vratiti/ne poštuje tuđi prostor i šalje "ja, ja, ja" poruke na svakom uglu.
Ovo gore je tipični primjer forumske spammerice - bullya.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: I žene su krive za svoju neravnopravnost

Post Postao/la phos » 07 pro 2011 09:35

a sta onda sa .... (nadopuniti prema vlastitom nahodenju) userima koji se saltaju?
opsjedaj mail?
mjesec dana su na public jadni i tuzni a cim se uhvati prilika pljuju po svemu?
uz to su i ogranicenih pogleda i ni ne shavcaju skrivenu zapakiranu poruku drugih usera nego ju shvacaju kao ... poticaj?!?!
sta sa takvima?
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Odgovorite