Vidljivošću protiv homofobije

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la tamara3 » 15 pro 2011 10:41

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... obije.html

Kad je konzervativna političarka Janice Daniels iz Michigana prije nekoliko mjeseci na svom Facebook profilu napisala kako će "baciti svoju vrećicu na kojoj piše 'Volim New York' jer se sad tamo mogu vjenčati i pederi ", nije ni slutila što je čeka. Početkom prosinca njezin je homofobični ispad ponovno došao u prvi plan, za nju u nezgodnom trenutku jer je nedugo prije toga postala gradonačelnica gradića Troya.

Ovo je po meni sjajan primjer kako zajednica i građani mogu napraviti puno u slamanju homofobije i diskriminacije. Hoće li se i naš mentalitet ovđeka promijeniti i hoćemo li postati hrabriji u tom smislu?

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la slapa » 15 pro 2011 10:44

hoće. al još ćemo se koju godinu morat strpiti.
sad smo u fazi kada ljudi polako mijenjaju svoja mišljenja zahvaljujući onome što gledaju i čitaju u medijima i na društvenim mrežama.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Mary of Silence » 15 pro 2011 11:36

"nakon svega je rekla kako je silno umorna, ali i "dirnuta svime što je vidjela" te da će "ubuduće razmisliti o svemu".

Užasno me nervira ovo ponašanje, čim dođu na neku funkciju daju sebi luksuz na 1000000 pogrešaka, zar ne treba razmisliti o "svemu tome" prije nego što dođe na vlast, prije nego što uopšte uđe u politiku, zar se ne treba pozabaviti svim društvenim pitanjima, i nastaviti razmišljati tokom vršenja neke funkcije. Daju sebi luksuz i na "budućnost". Čekat ćemo mi svi, kad će se njoj upaliti lampice u glavi. Čovječe, ponašaju se kao neki "nemam riječi" ... Čak je od svega "silno umorna" :wow:

Što se tiče pitanja, znaš onu Lenjinovu "učiti, učiti, i samo učiti" danas je treba okrenuti u "aktivizam, aktivizam i samo aktivizam" jer on sjedinjuje i učenje i praksu. Uglavnom ja sam pozitivna što se tiče promjena i napretka, dajem tu sebi luksuz na pink budućnost, i mislim da su ljudi mnogo hrabriji nego ranije, i da će biti mnogo hrabriji, opet, ličnost godine je "protester" :)
:spotlight:

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Afrodita » 15 pro 2011 12:00

Važno je da svoja razmišljanja promijene oni obični mali ljudi koji nas okružuju, koji su svaki dan oko nas... A nekad mi se čini da je to teža misija nego što će nas vlast učinit vidljivijiima i povećati naša prava...nešto mi ovih dana pada na pamet da u siječnju stavim izložbu Homoseksualci u vrijeme Holokausta... Prošle godine na seminaru o holokaustu imali smo jedno predavanje američkog profesora o toj temi. Da li bi to bilo ipak previše za srednjoškolce ..što vi mislite? Da li da to napravim ili ne?
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la slapa » 15 pro 2011 12:07

malo mi to zvuči onako brutalno. možda bi im zanimljivije bilo vidjeti neki geografski i povijesni prikaz borbe za prava homoseksualaca u svijetu? i gdje je tu hrvatska...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Afrodita » 15 pro 2011 12:11

Ali svake godine imamo izložbu i predavanje zbog obilježavanja tog dana.. već sam imala o ženama , djeci ..možda radije staviti naslov Marginalne skupine u vrijeme holokausta pa onda uz hendikepirane , Rome spomenuti i homoseksualce. Htjela bih vidjeti uopće reakciju na temu ..a onda je lako tijekom godine napraviti ovo što ti predlažeš.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la tamara3 » 15 pro 2011 12:20

Mislim da ti je ideja super. Ne znam kako ti inače klinci reagiraju na to, ali da, treba ukazati na to što se dogodilo, sve je to edukacija. I btw, svaka čast :thumbup:.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la slapa » 15 pro 2011 12:21

aha znači holokaust je tema. možeš i kako si u početku predložila onda. evo upravo sam naletila na koristan link http://www.hardenet.com/homocaust/
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la tamara3 » 15 pro 2011 12:23

I ja :)
http://www.crol.hr/portal/lezbocosmo/ne ... eichu.html

...ali vjerujem da Afro već ima dosta izvora. Ako ne, bumo pomogli :).

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Afrodita » 15 pro 2011 12:24

Thx obadvjema na linku :giveflower:
Moglo bi se to i malo medijski pokriti a to ću dogovoriti s ravnateljicom ..ne forsirati ali onako malo prikazati cijelu temu. Ona je ionako sretna da se o školi piše :gigglenod:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la tamara3 » 15 pro 2011 12:27


Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Afrodita » 15 pro 2011 12:32

Da to su uglavnom stvari o kojima je pričao ali ovo mi treba jer nisam baš zapisivala ..mislim da imam nešto malo materijala ..ako nađete još nešto samo dajte preporučite .. još jednom thx. :)
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la slapa » 15 pro 2011 12:34

volim nekad u novinama naletiti na članak tipa jedan koji je pred mjesec dva bio u onom tjednom prilogu jutarnjeg (svijet) o Nasti Rojc i drugim lez slikaricama s početka prošlog stoljeća. jutarnji me inače redovito ugodno iznenadi svojim temama koje se tiču borbe za gay prava. kad je takva neka tema na 7-8 stranica glavni prilog tjednog časopisa ljudi polako otvaraju horizonte za to da biti gay nije ništa moderno i novo. i da je sasvim normalno...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Mary of Silence » 15 pro 2011 12:56

Afrodita je napisao/la:ako nađete još nešto samo dajte preporučite .. još jednom thx. :)
http://www.cks.org.rs/2011/09/istorija- ... eksualaca/

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Popeye » 15 pro 2011 12:58

nacisticki progon i ubijanje homoseksualaca je povijesna cinjenica. naravno da srednjoskolci trebaju uciti (i) o tome.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/13 ... recom.html
http://www.dnevnikulturni.info/vijesti/ ... eksualcima

btw, koliko sam ja shvatio tamaru, ovaj snimak je odlican primjer kako se vidljivost uzima za sebe. ne svidja ti se kao gradjaninu sto politicar govori o tebi: odes i kazes mu. :strip:

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la samo ja » 15 pro 2011 13:01

tamara3 je napisao/la:http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... obije.html

Kad je konzervativna političarka Janice Daniels iz Michigana prije nekoliko mjeseci na svom Facebook profilu napisala kako će "baciti svoju vrećicu na kojoj piše 'Volim New York' jer se sad tamo mogu vjenčati i pederi ", nije ni slutila što je čeka. Početkom prosinca njezin je homofobični ispad ponovno došao u prvi plan, za nju u nezgodnom trenutku jer je nedugo prije toga postala gradonačelnica gradića Troya.

Ovo je po meni sjajan primjer kako zajednica i građani mogu napraviti puno u slamanju homofobije i diskriminacije. Hoće li se i naš mentalitet ovđeka promijeniti i hoćemo li postati hrabriji u tom smislu?
žena se ispričala, ali je ostala i dalje pri svome "Objasnila je da je i ona samo čovjek koji vjeruje da bi pravo na brak trebalo ostati rezervirano za muškarce i žene, ali da "žali zbog svega"." Pitanje je zbog čeg zapravo žali.... zbog sebe, što se dovela u nezgodnu poziciju!?! Ne vjerujem da će ta išta promjeniti na bolje s obzirom na ono, kako je i sama rekla, u šta vjeruje...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Vidljivošću protiv homofobije

Post Postao/la Zita » 15 pro 2011 13:03

da-zali radi sebe i drame koju prozivljava radi "prokletih pedera i lezbi"
Measure of a woman is her sense of humor

Odgovorite