Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la tamara3 » 24 pro 2011 15:33

http://www.crol.hr/portal/aktivizam-pol ... akost.html

Umirovljena učiteljica, a odnedavna i LGBT aktivistica Randi Reitan, za Huffington Post napisala je dirljivo Božićno pismo svome gej sinu koje prenosimo u cijelosti, a nadamo se da će ga pročitati što više roditelja i shvatiti koliko je njihovoj djeci važna njihova potpora, naročito u dane Božića.

Maramice nisu naodmet...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la Popeye » 24 pro 2011 16:22

pismo je divno, ali ja nisam u bozicnom raspolozenju, pa cu pitati sljedece: koliko nas moze ocekivati takvo pismo od svojih roditelja? i sto to govori o nama i o njima i o drustvu u kojem zivimo?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la tamara3 » 24 pro 2011 16:38

Ja bih bila mogla, u to sam ziher. Mislim da je koma što upravo sad, as we speak, previše ljudi pati zbog neprihvaćanja koje ovih dana nekako jako dolazi do izražaja.

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la Ivanaaa » 24 pro 2011 18:27

Moja majka to nikada ne bi upakirala u papir. Bacila bi u vrećicu.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la Afrodita » 24 pro 2011 21:17

Predivno... :cries: Upravo sam ga pročitala zajedno sa svojim djetetom i to me podsjetilo na njezine riječi prije godinu dana kad mi je rekla da samo želi da budem sretna. Šteta što nema više takvih roditelja i u svijetu i kod nas. :)
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la Fusion » 24 pro 2011 21:21

Jako lijepo slika
...a ja želim da svi roditelji imaju stupanj svijesti i emocionalne inteligencije mame Randi slika

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la fakatja » 24 pro 2011 21:41

Maramicu trebalanisam...progutala sam suze...
Mislim si, jedino je to logicno i tako bi to moralo bit...mora bit....Sve ostalo je...
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Gost

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la Gost » 25 pro 2011 12:23

Dirnulo me. Drago mi je da na svijetu postoje LGBT roditelji koji ne doprinose diskriminaciji, već se bore protiv nje.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Majčino Božićno pismo: 'Sine, želim ti darovati jednakost'

Post Postao/la ow » 26 pro 2011 14:14

Popeye je napisao/la:koliko nas moze ocekivati takvo pismo od svojih roditelja?
Mogla bih ja mami, da sam ikada smogla snage da o tome s njom otvoreno popricam. Ne zato jer sam se bojala reakcije, nego zato jer joj nisam mogla natovariti jos i to pored svega onoga sto jesam i sto je prihvatila i razumjela (na primjer radjanje djeteta bez udaje). Na zalost stvarnu emancipaciju po pitanju lezbackog identiteta prosla sam tek nakon pojave interneta a ona je umrla prije toga.
Popeye je napisao/la:i sto to govori o nama i o njima i o drustvu u kojem zivimo?
O nama gotovo nista kao ni o drustvu ( i pederi / lezbe i drustvo kod nas ne razlikuju se bitno od drustava i pedera i lezbi iz drugih drzava. Sve je to vrlo individualno i specificno za svaki slucaj posebno.

O roditeljima to govori puno: Ova mama voli svoga sina bezuvjetno - onako kako bi svaki roditelj trebao voljeti svoje dijete. Na zalost, malo je roditelja koji uopce znaju voljeti, malo je onih koji djeci ne namecu vlastita ocekivanja (oblacenje, fakultet, izbor partnera), malo je onih koji su spremni djetetu dati podrsku u bilo cemu sto dijete radi, zeli, misli.

Vecina roditelja pokusavaju kroz djecu dodatno afirmirati sebe i zato im je vazno misljenje okoline, zato im je vazan status koji dijete treba postici, fakultet koji treba zavrsiti i zato djecu optuzuju da ih sramote ako se ne uklapaju u njihova ili drustvena ocekivanja.

Svaki roditelj koji nije spreman ovako razmisljati ne voli svoje dijete. Voli samo i iskljucivo sebe.
Okrutno - ali istinito.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com


Odgovorite