Gay umirovljenički dom

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Gay umirovljenički dom

Post Postao/la slapa » 03 sij 2012 11:14

Spain's first gay retirement home passes its first hurdle

Madrid suburb cedes land for project as gay NGO plans home 'where no one will have to hide their sexuality'

Vjerojatno većina vas poput mene izbjegava misliti o starosti. Ali ako dočekate pozne godine biste li voljeli živjeti u ovom tipu umirovljeničkog doma? Kako se uopće nadate dočekati i proživjeti stare dane? Razmišljate li ikada o tome?

Gost

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la Gost » 03 sij 2012 13:19

Htjela bih živjeti u domu gdje će biti nebitno koje sam seksualne orijentacije, ako već pričamo o domovima.

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la Mary of Silence » 03 sij 2012 13:33

Pa ne da izbjegavam misliti, samo eto nekako imam osjećaj da baš neću imati priliku biti "starica" izuzetno sam lošeg zdravlja, ali kad bolje razmislim ti ljudi koji se pretežno kroz život vuku kao sline nekako se "daleko" i dovuku. Rijetko imam koga i u porodici da je star. Svi su preselili na "ahiret".

Ako pak dočekam starost, da, ne bih imala ništa protiv živjeti u takvoj ustanovi, odnosno takvoj kakva je opisana u tom tekstu.
""We'll have a gym, a library, a laundrette and a conference room," he said. "We will even have our own shop and restaurant."
Imaju sve što je potrebno.
Meni je u neku ruku sasvim svejedno, umirovljenički dom bih izabrala samo iz razloga da imam adekvatnu njegu, u slučaju da budem bolesna, luda ili nešto slično.

Kako se nadam dočekati i proživjeti stare dane ? Hmm... pa ne bih voljela dočekati ih online :D recimo da mi je najbitnije dočekati ih "čista" u moralnom smislu, želim to zbog sebe. Kad bolje razmislim "starost" i "umirovljenički život" podrazumijevaju mir, odmor, ili gledanje unatrag, stoga, ne želim to. Nadam se da ću uspjeti poslije fakulteta pobjeći negdje u Indiju, Afriku, ubaciti se u neki volonterski projekat, ako nešto želim, onda želim "crknuti" od rada, imam neku imaginarnu kuglu u želucu i ono želim je izbaciti, a to je moguće samo davanjem u svim smjerovima. Sve u svemu, želim proživjeti stare dane u davanju -davanju- davanju (u tolikoj mjeri da se raspadnem, rasprsnem).

formirana
Postovi: 15
Pridružen/a: 02 sij 2012 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la formirana » 03 sij 2012 15:10

Uf sve žene iz moje familije doživljavaju duboku starost, prabaka je doživjela 102-je!

Nadam se da ću imati pola zdravlja kao što je ona imala, toliko da barem budem pokretna i mentalno zdrava.
Lako bi bilo ne razmišljati o tome i zanemarivati činjenicu da nas čeka starost.

Nadam se da ću uspjeti tako srediti stvari da draga i ja uživamo i u penziji, ili u svojoj toploj kućici sa djecom i unucima koja će nas paziti :) ili u gay domu sa redovitim gerijatrijskim tulumima!

Sleepaway
Postovi: 1404
Pridružen/a: 31 lis 2011 12:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la Sleepaway » 03 sij 2012 15:41

Ne bih htjela nikada živjeti tamo!
No I am not single. I am in a long distance relationship because my girlfriend lives in the future.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la Jadzia Dax » 03 sij 2012 16:25

a ako baš moram živiti u domu onda nek bude neki takav, kao opušteniji malo

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la Fusion » 03 sij 2012 18:44

Awww, moj Kortajarena je na začelju slike, naravno da bih htjela živjeti tamo. :D

Well, ako imamo gay klubove zašto ne bismo imali i gay staračke domove, hotele i svašta nešto.
Bezveze je da se na to gleda kao na neki oblik separacije.
Što više ponude i izbora to bolje.

Ne bih imala ništa protiv da tako negdje provedem posljednje dane.
Još ako će biti zgodne medicinske sestre i doktorice... :blushes:

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la Fuga » 03 sij 2012 20:24

Oprečna sam si s tim staračkim domom, iako moram priznati da me sad nekad primi volja za starački, volim biti tamo.
Za starost sam si napravila već neki okvir, to definitivno znači da želim vrt i zeleno, čak nešto o vinogradu krojim snove. Sve se bojim da ću na kraju završiti u nekoj buksi. :D
A to da li je gay ili ne, to mi je manje bitno, zapravo mi to uopće nije bitno. Vjerujem da bi u tom slučaju trebao biti pristuan jedan dežurni Poirot :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la slapa » 04 sij 2012 14:18

nešto vezano...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fV3O8qz6Y5g[/youtube]

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Gay umirovljenički dom

Post Postao/la Popeye » 05 sij 2012 03:46

ne bih volio živjeti u umirovljeničkom domu, ali bih radije živio u nekom koji je za LGBT osobe.
bit će zanimljivo vidjeti kako će u hrvatskoj svoj srednjovječni život i starost osmisliti i provesti prva koliko-toliko out generacija pedera i lezbi, koja je stasala od 2000. do danas.

Odgovorite