smak svita

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

smak svita

Post Postao/la Kroacija » 09 sij 2012 20:27

Katastrofični SMAK SVIJETA 2012.: Zemlju će progutati divovski misteriozni planet i uništiti sav život kakav poznajemo!
slika
Majanski je kalendar prije više od 2000 godina predvidio da će smak svijeta nastupiti 21. prosinca 2012. godine. Nedjeljni prvi put otkriva što nas čeka

Nancy Lieder sjedi u svom dnevnom boravku. Godina je 1993. i svašta joj se mota po glavi. Prisjeća se svog djetinjstva. Ljeta koja je provodila kod bake, na selu u Wisconsinu, trčeći šumama. Odjednom joj se sa sjećanja podigne sjena. Ulazi dublje u šumu nego što je prije išla. Nije joj jasno zašto se toga nije sjetila u posljednjih 40 godina. Prilaze joj ljudi. Sa svih strana. Barem je mislila da su ljudi. Bili su toliko niski da je mislila da su djeca sa susjednih farmi. Samo što su bili potpuno sivi.

Velikih glava i očiju crnjih od ugljena, buljili su u nju. Probudila se sutradan, u bakinu krevetu i nikada više nije pomislila na taj dan. Sve do danas. U glavu joj je ugrađen komunikacijski uređaj. Govore joj isti ti sivi izvanzemaljci. Govore joj da su je izabrali da upozori Ljude. Na njoj je da im kaže da dolazi Nibiru, Planet X, četiri puta veći od Zemlje. Skriven je iza Sunca, ali će uskoro biti ovdje. Približit će se Zemlji i zamijeniti joj magnetske polove. Uništit će sav život na planetu. Kraj stiže 2012. 21. prosinca.
Stravično saznanje

Čak 2300 godina prije nego što je Nancy Lieder odlučila upozoriti svijet da kraj stiže, na Yucatanu se umorni astronom okreće prijateljima iz sela. Njihov višegodišnji rad je pri kraju. Promatrali su zvijezde, računali, diskutirali i filozofirali. Konačno su se složili oko kalendara koji će najpreciznije bilježiti vrijeme.

Jednostavno su resetirali sve što su dotad poznavali. Novi datum im je bio 0.0.0.0.0 i otuda su krenuli. Odabran je i Veliki ciklus. Maje su vjerovale da vrijeme nije linearno, već cirkularno. Mi trenutačno živimo u četvrtom svijetu. Do sada je Božanstvo stvorilo tri svijeta, koja je uništilo nakon Velikog ciklusa i sve počinje iznova. Veliki ciklus završava sa 13 baktuna, perioda od 144.000 dana. Posljednji datum kalendara je 13.0.0.0.0. Ili, u gregorijanskom kalendaru, 21. prosinca 2012.

Ova se dva događaja u velikim povijesnim zbivanjima čine posve beznačajna. Jedna je žena shvatila da može pričati s izvanzemaljcima i jedan je narod napisao svoj kalendar. Ali ipak, u prvom tjednu 2012. godine, to bi mogla biti dva najvažnija događaja u povijesti. Događaji koji su predvidjeli smak svijeta koji nam stiže za samo 347 dana. No što će se dogoditi tog kobnog dana? Malo tko zna, pa nam ostaje samo poslušati predviđanja.

Nancy Lieder čekala je dvije godine da svijetu objavi svoje stravično saznanje. Godine 1995. osnovala je website Zeta Talk kako bi širila svoje ideje. Iskočila je u mase luđaka koji opsjedaju poštene građane na internetu svojim teorijama da komet Hale-Bopp ne postoji, nego da je njegovo pojavljivanje prevara koju su organizirali ljudi iz sjene koji žele umiriti mase dok još nije prekasno. “Hale-Bopp nije ništa drugo nego zvijezda”, napisala je. Tvrdila je da je Hale-Bopp izmišljen kako bi se prikrio dolazak puno većeg objekta, po svoj prilici ogromnog planeta koji uništava druge planete, Planeta X, koji će uskoro uništiti svu civilizaciju.

Pucanje kore

Kako Lieder tvrdi, planet bi se Zemlji trebao približiti upravo u prosincu 2012. Njegovo naglo pojavljivanje zaustavilo bi Zemljinu rotaciju na gotovo šest dana, što bi izazvalo nezamislive katastrofe. Magnetsko privlačenje prolazećeg planeta i Zemljine kore uzrokovalo bi destablizaciju polova koji bi zatim zamijenili mjesta. I pritom ne misli na magnetsku zamjenu mjesta, već bi se Zemlja potpuno zarotirala i polovi bi došli na druge pozicije. Takav poremećaj promijenila bi Zemljino magnetsko polje i došlo bi do pucanja Zemljine kore.
i, sto vi mislite? nakon sto sam procitala clanak, iskreno, malo sam se sasrala. jer se ja saserem i na najobicnije bu!, but then again... procitala sam komentare ispod clanka i tu je taj jedan... :D lik, koji je 190% uvjeren da ce se to desiti. postao je neke filmice na youtube i ja sam ih naravno, pogledala nekoliko. moram priznati da lik djeluje paranoicno BUT THEN AGAIN :D, neke stvari imaju logike. nakon sto me cura pocastila time da joj je slatko kako se brinem, sjetila sam se kako mjesec dana nisam jela ni spavala godine 1999. kad sam procitala nostradamusovo prorocanstvo za 2000. godinu :D teci ce rijeke krvi i ostale stvari nikako nije literatura za trinaestogodisnjake. :D

no dobro, recimo da nam i je posljednja godina, vamo-tamo, sto biste napravili? :)

evo i video onog frika:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=z_-c2Ie7 ... r_embedded[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8qJT-M3cEUI[/youtube]

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: smak svita

Post Postao/la Jadzia Dax » 09 sij 2012 20:32

ma i da bude taj smak svita, pa što?
da znaš, da 200% znaš da ćeš sutra umrit, što to mijenja....?
meni niš, živila bi isto kao i bez tog "saznanja", tako da mi smak svita apsolutno ništa ne mijenja

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: smak svita

Post Postao/la Kroacija » 09 sij 2012 20:34

ni meni. jela bi burek. jebala se s curom.

mozda bih se jedino usudila reci svim dragim ljudima da ih volim. ili onima kojima nikad nisam, ergo roditelji, baba, rodbina... :D

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: smak svita

Post Postao/la Jadzia Dax » 09 sij 2012 20:37

invalid_user je napisao/la: jela bi burek. jebala se s curom.

:D
slažem se, tako triba dočekati smak svita

(možda bi još dodala nešto slatko za pojist)

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: smak svita

Post Postao/la Bash » 09 sij 2012 21:14

da dođe, vjerojatno bi histerizirala kao i najljepši hrčkići Melankolije. ali ne vjerujem u proročanstva, pa.. whatever. :svelja:

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: smak svita

Post Postao/la Pi » 09 sij 2012 21:33

invalid_user je napisao/la:U glavu joj je ugrađen komunikacijski uređaj.
Pa trebao bi biti. Zove se mozak. Nakon čitanja ovog teksta (tj. četvrtine teksta), nije lako pretpostaviti da jest.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: smak svita

Post Postao/la Bash » 09 sij 2012 21:35

:lol: it begins.. :inlove:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: smak svita

Post Postao/la Kroacija » 09 sij 2012 21:38

nemoj ti mene kvoutat, to je kvout senzacionalistickog jutarnjeg. :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: smak svita

Post Postao/la Pi » 09 sij 2012 21:41

Ispričavam se. Moj komunikacijski uređaj je previdio broj quote tagova.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: smak svita

Post Postao/la ariadne » 09 sij 2012 21:43

Ne vjerujem u to. A kad i bih, ne bih ništa napravila jer će ionako svi umrijet skupa sa mnom pa nema smisla. Ne znam zašto su se svi uspjenili oko toga. Jedno je kad znaš da ćeš samo ti umrijeti i onda ljudima do kojih ti je stalo kažeš sve što misliš i osjećaš pa imaju ostatak svog života za čuvanje tih uspomena. Ovako ako ispadne da će nas sve skupa napenalit neki planet zbilja nije bitno. Provela bih taj zadnji dan doma gledajući TV ko što sam provela i većinu života anyway. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: smak svita

Post Postao/la Fusion » 09 sij 2012 21:53

^ Same here.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: smak svita

Post Postao/la phos » 10 sij 2012 08:31

smak svijeta nema veze s mayama. i ta teorija pobijena je u samom pocetku.
prijevodi teksta radio je laik koji nije poznavao ni osnove majanskog kalendara.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: smak svita

Post Postao/la Hidden_soul » 10 sij 2012 10:22

Smak svijeta a ja jos nisam diplomirala. :sulking:
I stoga ne zelim cut za nikakav smak svijeta dok ne budem drzala tu diplomu u ruci, a poslije toga neka bude sto hoce, I'll die happy.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: smak svita

Post Postao/la tamara3 » 10 sij 2012 11:23

A jbte, mi smo stvarno civilizacija bolesno opsjednuta samouništenjem. Volim gledat dokumentarce i slične sadržaje s tom tematikom i čitati o njoj jer me zabavlja, ali ne bih da se to dogodi. Masovna histerija oko 2012. je dosad uvjerljivo najjača, ili mi se bar tako čini.

Radije bih da dođe kraj ovom bolesnom sustavu u kojem živimo i da ljudi postanu bolja bića. I world peace, dakako.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: smak svita

Post Postao/la phos » 10 sij 2012 11:34

tamara3 je napisao/la: I world peace, dakako.
vjezbas za glavno pitanje na ozboru ljepore? :D

mediji dizu ogromnu lovu na temelju ljudske gluposti, znatizelje i stvorenom potrebom za stvaranje drame.
to prodaje filmove, serije, novine i sta ja znam sta sve ne...
a sto je najbolje, to ne mogu predvidjeti tocno, jer sutra se moze desiti erupcija vulkana koji bi poremetio klimu (recimo) i izazvao novo ledeno doba. ili potres koji ce spiciti par nuklearki i izazvati masovno umiranje... itako...
ja bih samo (ako je moguce) d ase kataklizma desi nenajavljeno i odvija se brzo.
jako tesko podnosim hladnocu i ne mogu se zamisliti da hodam po novom ledenom dobu...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: smak svita

Post Postao/la takeover » 10 sij 2012 12:03

phos je napisao/la:
tamara3 je napisao/la: I world peace, dakako.
vjezbas za glavno pitanje na ozboru ljepore? :D
:haha: :haha: :haha:

smak svijeta,...? toliko nas bombardiraju i opsjedaju raznim teorijama i gluparijama, tako da se sutra sruši komet ravno krov moje zgrade, pomislila bih da je to još jedna od tih u nizu,...
Ne znam...mislim da smo previše opsjednuti sa pretpostavkama i inim stvarima na koje realno ne možemo utjecati, a premalo energije ulažemo u stvarni život.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: smak svita

Post Postao/la bašja » 10 sij 2012 13:31

lako, brzo i bezbolno? sumnjam u nagli smak svijeta
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: smak svita

Post Postao/la freja » 10 sij 2012 13:57

očito da je čovjek počinio nešto smrtno spram samog sebe kad tako željno iščekuje smak svijeta.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: smak svita

Post Postao/la phos » 10 sij 2012 13:59

mislim prije da su se ljudi zastili sami sebe.
svasta su probali, svasta su prosli.
sad izazivaju nesto da im podigne adrenalin jer umiru u dosadi koju si sami stvaraju.
bolesno
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: smak svita

Post Postao/la tamara3 » 10 sij 2012 14:44

Znala sam da će me netko zezat zbog mira u svijetu :veryhappydance:, ali zapravo sam mislila ozbiljno :o. Ljudska vrsta treba drastičan makeover jer ovak to dalje ne ide, a zbilja je sve gore i gore.

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: smak svita

Post Postao/la rainbow » 10 sij 2012 14:49

invalid_user je napisao/la: no dobro, recimo da nam i je posljednja godina, vamo-tamo, sto biste napravili? :)
ne znam da li bi neš drugačije napravila

smak svijeta mi nije vjerojatna opcija, no kakovu kataklizmičku serijicu ne bih izbacila iz ladice "moguće"

katarze znadu biti korisne, kažu...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: smak svita

Post Postao/la phos » 10 sij 2012 14:49

gledaj oko minute---> 1:30 :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=spZgGMP1B84[/youtube]
slazem se sa svime prije zadnjeg :D
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: smak svita

Post Postao/la tamara3 » 10 sij 2012 14:52

invalid_user je napisao/la: no dobro, recimo da nam i je posljednja godina, vamo-tamo, sto biste napravili? :)
A, ovo nisam vidla. Pa, da sto posto znam da je ono, zadnja zadnja, ove sekunde bih dala otkaz i do kraja godine potrošila novac, prestala plaćat kredu za auto :hihi: i pokušala napraviti bar dio onoga što stvarno želim.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: smak svita

Post Postao/la Popeye » 10 sij 2012 14:54

moj stav o smaku svijeta: whatever. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: smak svita

Post Postao/la ariadne » 10 sij 2012 15:13

tamara3 je napisao/la:
invalid_user je napisao/la: no dobro, recimo da nam i je posljednja godina, vamo-tamo, sto biste napravili? :)
A, ovo nisam vidla. Pa, da sto posto znam da je ono, zadnja zadnja, ove sekunde bih dala otkaz i do kraja godine potrošila novac, prestala plaćat kredu za auto :hihi: i pokušala napraviti bar dio onoga što stvarno želim.
Pretpostavljam da bi svi napravili isto pa bi cijelu tu godinu vladao neviđeni kaos. Not sure if want. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: smak svita

Post Postao/la tamara3 » 10 sij 2012 15:31

Zašto bi vladao kaos? Možda bi svijet zapravo bio ljepše mjesto kad bi se ljudi bavili onim što stvarno vole.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: smak svita

Post Postao/la ariadne » 10 sij 2012 16:08

tamara3 je napisao/la:Zašto bi vladao kaos? Možda bi svijet zapravo bio ljepše mjesto kad bi se ljudi bavili onim što stvarno vole.
Pa zamisli da svi ljudi odjednom odluče dati otkaz, ostaviti sve i otić nekud. Kako će točno otići na npr. Maldive ako i piloti koji imaju usranu plaću ionako daju otkaz i odu negdje? Trgovine bi se zatvorile, banke bi se zatvorile, svi bi otišli ganjati nešto. Onda kad skuže da ne mogu overseas, nahrupili bi u poznate kontinentalne destinacije jer su eto oduvijek htjeli vidjeti npr. Veneciju. Predviđam da bi grad jedva izdržao i mjesec dana. :D

Mislim, sigurno nitko ne bi ostao da posluži nekog drugog i uskoro bismo hodali u gomili smeća, tukli se za to tko će prije ukrast nešto iz neke trgovine jer se ipak mora jesti i slične divote.

Da ne pričam o onim ljudima koji ne mogu psihički izdržati pomisao da ćemo svi umrijeti pa bi bila hrpetina samoubojica i pomahnitalih ljudi kako trče po ulicama i zazivaju više sile.

Zato i mislim da, ako bi ikad NASA npr. pronašla planet koji će nas sa stopostotnom sigurnošću uništit, to ne bi ni rekli. :D Back to square one. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: smak svita

Post Postao/la tamara3 » 10 sij 2012 16:54

Ma, šta imaš letit na Maldive u osvit smaka svijeta :D? Zezam se, moj pogled na stvari je suviše idealistički pa... nda. I ovo što si rekla bi bio itekako moguć scenarij, a djelomično je i razlog zašto mislim da nam treba drastičan makeover. Ali bojim se da se to za naših života neće dogoditi, kao ni dugo poslije toga :nezna:.

Avatar
pluto
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 ruj 2011 16:46
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: wonderful world of pussy willows

Re: smak svita

Post Postao/la pluto » 10 sij 2012 20:43

baš je fora pao u petak da se može spojit s blagdanskim neradnim danima :). nadam se da će alkohol tu večer biti svugdje besplatan također. a zapravo bi bilo skroz u redu da se dogodi neki globalni switch u glavama ljudi pa da svi zajedno budemo pametniji i bolji. slika

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: smak svita

Post Postao/la rainbow » 11 sij 2012 00:29

bracko mi je sav u planetu x ovih dana, šalje mi neke linkove

http://www.youtube.com/watch?v=Zz2yilwoMqI


na ovom yt bi se svidio komentar: "Faker than my girlfriend's orgasms"
:D

(I do not know if it's fake)

Odgovorite