Lezbijke su uspješne majke

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Kroacija » 19 sij 2012 14:29

znala sam da ce me roditelji unistiti. :cry:
:D

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Fusion » 19 sij 2012 14:34

Jadzia Dax je napisao/la:zvučiš ko moja mama :D
+1

Asociralo me na moju koja je godinama kupovala Zepter posuđe, održavala prezentacije po kući i govorila da će to sve biti moje kad ću se udati. :happycry:

Alo, ženo, i bez braka moram kuvati i jesti. slika

Karikiram. ; )

p.s. Kad je saznala za moju (dez)orijentaciju počela ga je sama koristiti. Već su nekim loncima i ručke otpale. :happycry:

Gost

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Gost » 19 sij 2012 16:59

:D

Sto žena, dvjesto jajnika. Nemaju svi poriv, fin./emo. mogućnosti i želju biti majke.
I to je okej. Koliko god si ti invalidna okružena sa curama koje su neozbiljne, ove s kojima se ja susrećem su dijam. suprotne. Najveći minus je okolina i osjećaj (pre)velike odgovornosti prema djetetu koje bi pot. moglo imati dosta problema u našem društvu. * shrug *

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Kroacija » 19 sij 2012 23:15

ReaTM je napisao/la:Koliko god si ti invalidna okružena sa curama koje su neozbiljne, ove s kojima se ja susrećem su dijam. suprotne.

:D
ajmo ne generalizirati toliko, nisam nigdje napisala da sam okruzena takvima :) poznajem dosta njih koje su free spirit i koje ne pomisljaju na to (jos), sto ne znaci da ne poznajem (ili nisam "okruzena") dijametralno suprotnim jedinkama. ali moj skepticizam generalno prema bilo kojoj lezbo jedinki koja izjavi da bi imala dijete je cisto subjektivna stvar. mozda sam krivo shvatila ali recenica ti malcice djeluje snobovski and that ain't right. :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Popeye » 19 sij 2012 23:29

invalid_user je napisao/la:ali moj skepticizam generalno prema bilo kojoj lezbo jedinki koja izjavi da bi imala dijete je cisto subjektivna stvar.
pa to je mnogo veci problem, jer evo objektivno gledajuci, prema znanstvenim istrazivanjima, nema razloga za skepsu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Kroacija » 19 sij 2012 23:43

svjesna sam toga, i sama sam otvorila topik o tome, link sam isto nakeljila. ali imam i svoje misljenje. :)
:nastavlja.multitaskati:

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la rainbow » 20 sij 2012 01:51

ReaTM je napisao/la:Pitanje je postoji li kod nas uopće značajan broj lezbijki koje su živjele zajedno pa onda odlučile začeti?
u nedavnom razovoru sa iskusnom 40ak g. starom lezbijkom smo došli do zaključka da doista rijetko koja lez veza izdura prek tih 5-7 godina....no ne odbacujem mogućnost da ima cijeli niz hrv. lezbijskih dugotrajnih stabilnih zrelih parova koje bi ev bile željne imati djecu, samo ja ne znam za njih

kak vi stojite sa tim saznanjima, poznajete li uopće neke lez parove koji imaju ili bi htjeli imati djecu?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Popeye » 20 sij 2012 10:51

postoje lez parovi koji vec imaju djecu.

Gost

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Gost » 20 sij 2012 14:45

invalid_user je napisao/la: mozda sam krivo shvatila ali recenica ti malcice djeluje snobovski and that ain't right. :)
Krivo si shvatila. Meni je tvoje viđenje lezbi izgledalo malčice diskriminatorno, ali možda sam i ja krivo shvatila.

Naravno da postoje lez parovi koji imaju djecu, ali mene zanima ima li onih koje su u vezi odlučile začeti dijete (umjetnom oplodnjom, a ne da je dijete iz prijašnjeg bračnog ili ljubavničkog odnosa s muškarcem). Jako me interesira cijeli taj proces.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Jadzia Dax » 20 sij 2012 14:58

invalid_user je napisao/la: plus mislim da je vecina lezbo jedinki dosta inertna. generaliziram, ali iz iskustva pricam. rijetke cure sam upoznala a da se zele "skuciti" a kamoli imati djecu. svima je bitniji provod i sloboda. obaveze i jedan veliki preokret u zivotu su malo turn off mnogima i nemaju svi apetit za to.



evo ovo, ovo je isto moja mater rekla za današnju "omladinu" i još je dodala da svi koji ne žele imati djecu da su sebični.

naravno da se ne slažem vama dvijema.
neću štancat dicu samo da bi netko drugi ili treći mogao reći, jooooj...., beba.... kjuuut... :touched:


nismo sebični, ni neodgovorni, nego jednostavno imamo druge prioritete u životu od razmnožavanja u određenom trenutku, a što ne znači da se to jednog dana neće promijeniti, kad budemo spremne za tako nešto, jel

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la tamara3 » 20 sij 2012 15:10

ReaTM je napisao/la:ali mene zanima ima li onih koje su u vezi odlučile začeti dijete (umjetnom oplodnjom, a ne da je dijete iz prijašnjeg bračnog ili ljubavničkog odnosa s muškarcem). Jako me interesira cijeli taj proces.
Ima, sve više, a znam za dva slučaja u kojima je to uspjelo i još dva koja su "u tijeku", da tako kažem. Današnje cure/žene sve više imaju svijest o tome da nije neizvedivo i da to žele, bez obzira jesu li ili nisu u vezi i to mi je super.
Sad, koliko će ih to uspjeti realizirati je druga stvar, jer nije nimalo jednostavno u takvom aranžmanu doći do djeteta. Ustvari, možda to i nije najteža stvar na svijetu, više je potencijalno problematično ono što dolazi poslije.

Više o procesima i mogućnostima ovdje, za one kojima je promaklo: http://www.crol.hr/portal/zdravlje-seks ... ijete.html

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Kroacija » 20 sij 2012 16:19

ReaTM je napisao/la:
invalid_user je napisao/la: mozda sam krivo shvatila ali recenica ti malcice djeluje snobovski and that ain't right. :)
Krivo si shvatila. Meni je tvoje viđenje lezbi izgledalo malčice diskriminatorno, ali možda sam i ja krivo shvatila.

mozda malcice i je, ne krijem to da ponekad generaliziram.



@jadzia dax - oces me prestat usporedjivati s tvojom majkom? :D

Pariz za Sandru

Re: Lezbijke su uspješne majke

Post Postao/la Pariz za Sandru » 24 sij 2012 06:17

tamara3 je napisao/la:
ludakoslapa je napisao/la:to svi znamo, ali vjerujem da je invisible mislila na to kako ipak veći dio lezbijki živi stilom života koji je toliko nestalan (ne znam koju točno riječ upotrijebiti ovdje) da se ne osjećaju spremnima za dijete ili ga ne žele. što iz svoje komocije što iz straha, što jednostavno jer im je tako draže...
Tko je invisible :D?

OT: Legitimno je željeti ili ne željeti djecu, to je svačija osobna stvar. Ja sam se samo referirala na želju jer smatram da to jednostavno nije dovoljno u ovakvom društvu i ovakvoj situaciji.
Tamara, baš to je ono što se često 'preskače', jer je prirodno imati djecu (naravno da je) i pravo imamo za to, ali stvarnost nije ono što se može živjeti prema željama... Kako nije svatko za brak, nije ni za djecu, i ne treba suditi prema tome, imamo li ih, nemamo, ili ih želimo i ne želimo. Osobito, u ovakvom društvu i ovakvoj situaciji.

Odgovorite