Lijepa naša Hrvatska!

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 14:44

exactly. sad je vrijeme da se nagazi do daske jer mislim da nam europa kako-tako jamci bolju buducnost nego pripizdina alone.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Fusion » 27 sij 2012 14:45

Mene ovdje drže prijatelji, nikakva "ljubav za domovinom".
Da oni odsele i ja bih s njima. Financijski sam ok tako da nemam potrebe zbog toga.
Za mene je članak bio konstruktivan u tom smislu da me malo jače osvjestio u činjenici da neke stvari previše uzimam zdravo za gotovo.

Inače, veliki je problem centralizacija Zagreba. Kad bi ostali gradovi i krajevi Hrvatske dobili adekvatne i približno jednake poticaje, vjerujem da bi se i situacija promijenila.
Zadnja izmjena: Fusion, dana/u 27 sij 2012 14:46, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 14:46

da, i to bi bilo poticajno. umjesto da se, recimo, gradi kriz na marjanu. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la JaNNa » 27 sij 2012 14:47

Totalno Fus to! i za selidbu i za Zagreb!
moja frendica je za 4000 kn na natječaju u 24 sata kupila zemlju (prije godinu dana negdje) i kreće sad s uzgojem malina - na kraju će još i zaradit u samom startu.
pa muka mi je kak svi kukaju da nema posla, a kad sjedneš u auto i voziš se autocestom do Osijeka 10% oranica je obrađeno, ostalo sve šikare!

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Fusion » 27 sij 2012 14:49

Novac je otišao i često ide u takve gluposti i propale projekte. Sjetimo se samo ovog rugla na početku ulaska u ZG: http://www.nacional.hr/clanak/58191/sve ... du-zagreba

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la ariadne » 27 sij 2012 14:51

Pa dobro u čemu je onda problem? Sto tisuća ljudi se odseli van i vi imate više šanse uspjeti u svom poslu. Manje konkurencije, everybody wins. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 14:52

ima posla, uvijek. samo nema za svakog ono sto zeli. da nisam nasla posao u struci a ponudilo mi se, recimo, mjesto sobarice :D , uzela bih to. jer i to je korak naprijed, malo ponizavajuc i sjeban na razini drzave s obzirom na to sto imam VSS i sto ne mogu naci nesto u svojoj bransi, ali svejedno je mali korak naprijed. jer eto, u hotelu u kojem bih bila sobarica, bih mogla jednog dana (nakon pozamasne karijere ciscenja soba :D ) dobiti posao na recepciji. sa recepcije preporuke za turisticku agenciju. preko tur. agencije do turistickog vodica. and so on.
zato kazem da ima posla, samo ne mozemo odmah u pocetku dobiti ono sto zelimo. mislim, treba tu malo i taktizirati.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la JaNNa » 27 sij 2012 14:58

a ne, nisi sad upravo napisala da je prof. hrvatskog trebala raditi kao sobarica? nisi!
:D

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 15:14

Zasto ne? Sto vise ljudi upoznajes, vece su ti sanse da ce ti netko upasti s nekom mogucnoscu posla. Kao sto sam ja proslijedila posao poznanici koja isti ocajnicki trazi i ima jako dobre kvalifikacije. Pa evo i u svom poslu, otkad radim upoznala sam tonu ljudi u poslovnim krugovima koji me imaju u vidu za neke projekte. Da iz nekog razloga nisam prihvatila posao, stala bih doma i sanse bi mi bile nikakve za ikakav jumpstart niti bi itko znao za mene.

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 27 sij 2012 15:31

Fusion je napisao/la:Inače, veliki je problem centralizacija Zagreba. Kad bi ostali gradovi i krajevi Hrvatske dobili adekvatne i približno jednake poticaje, vjerujem da bi se i situacija promijenila.

Potpis.
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la samo ja » 27 sij 2012 16:15

Priča je realna, do nekih radnih pozicija je lakše doći nego do nekih drugih, to ovisi od struke do struke, pa i do sredine u kojoj živiš, nažalost. Nema veze s nečijom nesposobnošću nalaženja posla i uloženog truda u to. I sama sam u toj poziciji, aktivno tražim posao već 2 i po godine, prekvalificirala sam se za još jedno područje usko vezano za moju struku i ne mislim tu stat, svako malo idem na razgovore i uđem u uži izbor od 10-15 ljudi ali samo jedan uzme posao. Zahvaljujući fleksibilnosti moje struke, uspijem odraditi poneki poslić od doma i zaraditi si neku pinku, no shvaćam da nisu sve struke tako fleksibilne, stoga Invalidna, budi sretna što si se relativno brzo uspila zagrebst za posao, neki nisu te sreće i to ti ne daje nikakvo pravo da umanjuješ nečiji trud u traženju posla ili predbacuješ nekome da je nesposoban...

Ne ulažem previše nade u Hr, na pameti mi je još jedna opcija koju želim probati, a to je napraviti nešto svoje, ako ni to ne upali, mislim da ću i ja uzet kofere u ruke trbuhom za kruhom di god me baci...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 16:42

dakle, po peti put - niciji trud nisam umanjila niti sam ikog prozvala nesposobnim. molim procitajte temeljito sto sam napisala prije nego se izlanete.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la samo ja » 27 sij 2012 17:08

biće da nisi tako mislila, ali si se onda malo nezgrapno izrazila kad si napisala "...mogla je jos aktivnije traziti posao umjesto uplacivati loto" (kao da joj je uplaćivanje lota uzelo ne znam koliko vremena tja... i time naštetilo u traženju posla jel) i "...nista nije nemoguce. tko zeli, naci ce i to je jedina formula i istina." (niti je formula niti je trenutna istina, jer primjerice ja želim posao i tražim ga i guram se, ali me ne zapada, jer pored mene isto tako ima još barem 30-tak jednako kompetentnih ljudi, a posao pretpostavljam zapadne osobu sa najviše iskustva ili nemaju potrebe zapošljavati nekog, što je i realno za očekivati; isto tako ne znači da ljudi bez iskustva ne žele dovoljno posao niti da se manje trude ako ga ne mogu dobiti ili naći)...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 17:14

samo ja je napisao/la: jer primjerice ja želim posao i tražim ga i guram se, ali me ne zapada,
ne trudis se dovoljno.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Pi » 27 sij 2012 17:39

invalid_user je napisao/la:ima posla, uvijek. samo nema za svakog ono sto zeli. da nisam nasla posao u struci a ponudilo mi se, recimo, mjesto sobarice :D , uzela bih to. jer i to je korak naprijed, malo ponizavajuc i sjeban na razini drzave s obzirom na to sto imam VSS i sto ne mogu naci nesto u svojoj bransi, ali svejedno je mali korak naprijed. jer eto, u hotelu u kojem bih bila sobarica, bih mogla jednog dana (nakon pozamasne karijere ciscenja soba :D ) dobiti posao na recepciji. sa recepcije preporuke za turisticku agenciju. preko tur. agencije do turistickog vodica. and so on.
zato kazem da ima posla, samo ne mozemo odmah u pocetku dobiti ono sto zelimo. mislim, treba tu malo i taktizirati.
Istina. Frendica nedavno - završila fakultet prije dvije godine, i kao nema posla. I ova druga frendica je dobila bolji posao, i zvala ovu da radi bar taj, da dobije neko iskustvo. Taj posao je bio 3 sata dnevno, 1500 kn. I odskočna je daska za bolji posao. Ova ne da ga nije htjela, nego nije odgovarala na SMS-ove, pozive i poruke na fejsu. Čekalo je se 10 dana. Na kraju su našli drugu curu.

I sad vidim na Fejsu se žali kako je nezaposlena.

Drugi frend je poslao dva životopisa i odustao. Kao, nema posla. Ova frendica iz prvog primjera je poslala 30 životopisa prije nego joj se netko javio. I zato sada ima dobru plaću i auto, dok ovi s istim fakultetom nemaju ni sata radnog staža.

I neka im je. (aka ne plaćam im kavu iz principa)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la samo ja » 27 sij 2012 17:57

invalid_user je napisao/la:
samo ja je napisao/la: jer primjerice ja želim posao i tražim ga i guram se, ali me ne zapada,
ne trudis se dovoljno.
aha... dakle u tom je kvaka, znala sam da nešto radim krivo, hvala ti!

Gost

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Gost » 27 sij 2012 18:08

Osobno iskustvo ne može biti mjerilo svega na svijetu. Ikad.
Ne dirajte mi ravnicu.
Otkud tolika mržnja prema malom čovjeku? :D (Retoričko.)
A friend in need is a friend indeed.
Snobizam iz neke čudne forme (bivšeg) očaja.

Fin.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 18:19

Rea, snobizam i realno gledanje na stvari upakirano u grublju istinu temeljenu na osobnom iskustvu i pricama tudjih iskustava nisu ista stvar.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la JaNNa » 27 sij 2012 18:24

@samo ja - nemoj odustajati! doći će prilika kad tad dođe! i koliko god ti se činilo da nema izlaza, vjeruj mi ima! ako imaš neki plan za samostalnu proizvodnju ili nešto izrealiziraj ga - znam dosta ljudi koji su uspjeli u zadnje dvije godine uz pomoć poticaja i progurali svoj proizvod. samo ti treba dobar plan!
@rea - osobno iskustvo nije mjerilo svega - true, i isto tako kako nije moje/tvoje/invalidnino/inanino, nije ni od ove cure koja je napisala ovo pismo/članak/ispovijest.
- obožavam ravnicu i sve što ima veze sa Slavonijom. srce mi se para kad slušam svoje odozdo jer je činjenica da sve manje i manje ima poljoprivrednika i ljudi koji se žele baviti tim "seoskim" poslom. tu granu treba stimulirati i financirati i na njoj se da jako lijepo živjeti, pogotovo uz današnju tehnologiju i staklenike, čak ti i vremenske prilike više nisu prijetnja. dok se 90% Hrvata trga da dođe u urbana područja, ja bi sutra da imam sredstava otišla i započela nešto di nema ureda i stresa, nego lopata i proizvodnja.
- ovo za snobizam nisam shvatila

Gost

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Gost » 27 sij 2012 18:35

Invalidna, realno i grublja istina su jedno te isto te ne idu nužno s tim "hoch" stavom.
Da se razumijemo, u puno toga se slažem s tobom, ali način od prvog do zadnjeg posta mi nije "sjeo". Napisala bih to bilo kome, nije stvar osobne naravi.

J.Fe, da. Moje osobno iskustvo se nikako ne može usporediti s ovom pričom. Volontiram i radim od drugog srednje. Ali neću reći nekome da se "dovoljno ne trudi", ako ne znam cijelu priču. Uostalom, svatko se trudi onoliko koliko može - što znači da se trudi "dovoljno". Ovo nije bilo tebi osobno upućeno. S druge strane, ta politika neiseljavanja ili vraćanja u Hrv. mi vuče na J. Koreju. :D Ne razumijem, zašto bi ti zadržala mlade ljude koji nakon fakulteta ne mogu naći posao a vani imaju opciju lagodnije živjeti, ma hell, raditi?

Slavonija je jedna specifična, osiromašena, ranjena sredina, sigurna sam da i sama znaš. I ja bih sama rado uzgajala voće i pravila džem, napisala sam to sto puta, ali nije tako lako... strojevi, radnici, sadnice, itd.

backspace

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la backspace » 27 sij 2012 18:56

napisala sam post tu i stisnula neš.. očito neš što nisam htjela kad je sve nestalo :D
uglavnom, ne da mi se opet pisati, a rea vidim da kuži spiku, pa će ona povuć, samo bez kokošinjca molim ;) :*

sviđa mi se što ne mjeri svijet po sebi i svojim mogućnostima i svojim perspektivama. nemamo svi jednake uvjete, porive, mogućnosti, okolnosti, potencijale i sreće na kraju krajeva.

i samo da kažem da sulka laže i da ako odete s njom na kavu ikad, ona će je platit vrlo vjerojatno :D

Plague

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Plague » 27 sij 2012 19:03

Da li ste vi ikada bili u takvoj situaciji?

Nisam u životnoj dobi kada mislim na karijeru, nego na obrazovanje.

Da li vjerujete/znate da je nemoguće naći ikakav posao u Hrvatskoj?

jasno mi je da je statistički više nezaposlenih ljudi nego poslova u ponudi, ali ne vjerujem da ne nemoguće. teško je, ali nemoguće nije.

Da li mislite/znate da je van granica Lijepe naše bolje? molim Vas primjer

ne znam. trenutno me i ne zanima. javim se za koju godinu. :D

Čekate li bolja vremena ili isto razmišljate/planirate u veliki bijeli svijet za boljim sutra?

nadam se da će se situacija popraviti dok završim faks. u suprotnom mi odlazak neće teško pasti.

nadalje...
Pi je napisao/la: I neka im je. (aka ne plaćam im kavu iz principa)
:D
ti si meni super.
J.Fe je napisao/la:a ne, nisi sad upravo napisala da je prof. hrvatskog trebala raditi kao sobarica? nisi!
:D
zašto ne? ja prvi bih. invalidna bi. cura koja je napisala članak isto bi. oni koje ne bi su problem. treba se jesti, a suprotno općevladajućem mišljenju među hrvatima, nije sramota raditi, sramota je krasti.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 19:07

ReaTM je napisao/la:Invalidna, realno i grublja istina su jedno te isto te ne idu nužno s tim "hoch" stavom.
Da se razumijemo, u puno toga se slažem s tobom, ali način od prvog do zadnjeg posta mi nije "sjeo". Napisala bih to bilo kome, nije stvar osobne naravi.

J.Fe, da. Moje osobno iskustvo se nikako ne može usporediti s ovom pričom. Volontiram i radim od drugog srednje. Ali neću reći nekome da se "dovoljno ne trudi", ako ne znam cijelu priču. Uostalom, svatko se trudi onoliko koliko može - što znači da se trudi "dovoljno". Ovo nije bilo tebi osobno upućeno.
zasto bi bilo osobne naravi uopce? zao mi je ako mislis da je stav hoch, to je samo moje realno vidjenje. mozda sam trebala osinuti koju recenicu zaljenja ili empatije, ali to mi se stvarno ne da.

Plague

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Plague » 27 sij 2012 19:08

jer si hladna kuja :D

backspace

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la backspace » 27 sij 2012 19:09

sad ak i rea opet odgovori, bit će kokošinjac. kokoši.
nitko me ne obadaje nit sluša, a JA SE VOLIM POSTAVIT NADREĐENO :D

Gost

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Gost » 27 sij 2012 19:22

Neće biti kokošinjac. :)

Rekla sam sve što sam imala na temu.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 19:34

ne mozes ni misljenje izraziti bez optuzbi i razapinjanja. way to go ;)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la ariadne » 27 sij 2012 19:43

Netko je spomenuo Slavoniju? :D Baš sam nedavno sa svojom babom pričala o ekonomiji

*pauza za smijeh*

i rekla mi je da treba ukinuti ove poticaje jer naime ljudi grabe šakom i kapom, uzmu previše a s time ili naprave jako malo ili nešto skroz neisplativo pa se onda žale kako im ne ide. Eno je njen susjed u selu koji u životu nije prismrdio polju (ima jako dobro plaćen posao u državnoj upravi) kupio traktor i sad se u tome vozika uokolo a ostatak novca je otišao u tko zna što. Divni su mi takvi. :inlove:

Dobro ovo je off topic. Ja sam samo htjela bez trunke ironije napisati da sam pričala sa svojom babom o ekonomiji.
Al eto imate i anegdotu o ljudskom idiotizmu.

Htjela sam zapravo biti on topic ali ispriječio se kokošinjac. Don't hit me. :hideunderrock:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Pi » 27 sij 2012 20:01

backspace je napisao/la: i samo da kažem da sulka laže i da ako odete s njom na kavu ikad, ona će je platit vrlo vjerojatno :D
Vidi je... sad mi nabija na nos :D

Ne znam zašto konobari NE ŽELE uzeti novac od mene. Valjda izgledam ubogo ili nešto :D
Ili ne znam reći "kae, imaš karticu" kao neki ovdje. :D

On topic: Besmislena tema. Samo vidim na primjerima ljudi oko sebe - tko je stvarno htio posao, našao ga je. Možda u startu to nisu dobri poslovi, ali kasnije se snađu.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Lijepa naša Hrvatska!

Post Postao/la Kroacija » 27 sij 2012 20:12

Pi je napisao/la:
On topic: Besmislena tema. Samo vidim na primjerima ljudi oko sebe - tko je stvarno htio posao, našao ga je. Možda u startu to nisu dobri poslovi, ali kasnije se snađu.
point made.

Odgovorite