Spot koji promovira Hrvatsku

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Gost

Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Gost » 09 ožu 2012 11:27

Spot HTZ na međunarodnom festivalu turističkog filma u Berlinu osvojio Turistički oskar.

Pogledajte ga ovdje --->

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TXnqbYJG ... r_embedded[/youtube]

Kako vam se čini? :cameraman:

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la slapa » 09 ožu 2012 11:37

pa super. živimo u predivnoj zemlji. a anina ljepota to još malo naglašava :)

Gost

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Gost » 09 ožu 2012 13:05

Slažem se, iako su joj outfiti malo pre-pre za moj ukus. :D

Iznenadila me količina negativiteta oko spota jer kao germanizirani smo; prikazujemo se kao iz 19.stoljeća; to nije stvarna slika Hrvatske i sl. Ispadamo teški kompleksaši kad svake godine nit pickamo te turističke spotove.

Zapravo mi je zanimljiva razlika onoga što se šalje prema van i što nam mediji o nama samima prezentiraju prema unutra. Priče koje su pozitivne mogu nabrojati na prste jedne ruke unutar vijesti od pola sata, i to se uglavnom radi o crticama koje se zaborave jer dolaze usred dva priloga o korupciji, stečaju i politici.

Osobno, mislim da je ovaj spot relativno istinit ako govorimo o turizmu - okoliš, usluga i smještaj su na dobrom nivou, sve mi je fajn osim ovih spremačica koje pjevaju... Tu su ipak malo pretjerali, ali u svakom slučaju napredak je veliki od prošle godine - s guzice na konja. :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la ariadne » 09 ožu 2012 14:18

Ja bih totalno živjela u toj zemlji. OH WAIT. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la backspace » 09 ožu 2012 18:13

men' se sviđa.
Ivan Goran Kovačić u spotu, mnogo lepo.

Avatar
disturbed
Postovi: 110
Pridružen/a: 26 vel 2012 13:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la disturbed » 09 ožu 2012 20:07

ajme ovo je pre super :)

jedini minus - onaj slogan na kraju spota. al to se nije moglo izbjeć pa se ne pika. super super spotić.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Zita » 10 ožu 2012 11:31

super mi je spot.
a i zemlja je predivna. fakat neznam zakaj je nikad nisam posjetila al od sad mi ej to prvo na listi prioriteta :)
a rucnerica mi je prelijepa :faint:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Fuga » 10 ožu 2012 12:34

ReaTM je napisao/la:
Kako vam se čini? :cameraman:
Kao potencijalno dobar marketinški trik, pretpostavljam da je cilj bolja prodaja turističkih aranžmana i onda mi je takvo nešto sasvim legitimno.
Ovo s raznim predbacivanjima, svakojakim komentarima i tsl., to mi je tako ofrlje i not interesting.
Pojava Rucnerove nije ništa ekstra, dok izvedbu i način muziciranja lajkam, iako mi sve malo baca na c/p 2Cellos.
I da, nekako više preferiram Moniku Leskovar. <3

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Popeye » 11 ožu 2012 19:58

ministarstvo turizma bi trebalo naručiti spot za LGBT turiste. po mogućnosti od PR tima zagreb pridea. :D

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Afrodita » 11 ožu 2012 20:57

Spot je genijalan.. podsjeća svojom razradom na spot grčke Turističke zajednice od prije nekoliko godina. Osim prirodnih ljepota jako dobro prikazuje i sva bogatstva kulturno-povijesne baštine a uz to također i pokazuje kakvi se sve oblici turizma mogu razvijati s očito naglaskom na seoskom i eko turizmu što su inače danas oblici turizma koji imaju sve veći porast u Europi i Svijetu.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Ivanaaa
Postovi: 419
Pridružen/a: 17 stu 2011 10:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Ivanaaa » 12 ožu 2012 22:15

Drago mi je da su napokon ubacili ljude u spotove ali kada se uzme u obzir da bi tim spotom trebali prodavati iskustvo doživljaja njime se i nisu proslavili. Koliko puta ste tokom gledanja tog spota osim što ste pomislili, o gle kako lijep prizor poželjeli biti usred neke od tih scena ili nešto u spotu osjetilno iskusiti?

Dokle god takve spotove i ostale intelektualne usluge naručuju po kriteriju najniže cjene to je maksimum koji mogu očekivati, a taj je daleko od onog koji mogu dobiti.

Grčka kampanja iz 2009 je bila onakva kakve bi naše trebale biti jer se gledajući ih možete zamisliti na mjestu neke oosbe u reklami. Trebale bi probuditi osjetila i maštu umjesto da pošalju mozak na pašu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RSsF2Gc2bNw[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-zoESCGixEo[/youtube]

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Spot koji promovira Hrvatsku

Post Postao/la Kroacija » 12 ožu 2012 23:49

ma prelijepo. posebno mi je drag ovaj touch s lokalcima.
bilo bi super da su uskladili na 2-3 takta šumove i zvukove iz prirode s pjesmom. nedostaje mi i element iznenadjenja, prikazane su cisto prirodne ljepote, bez imalo umjetnickog izrazaja i igranja kamerom. zivimo u predivnoj zemlji, na ovako malo prostora toliko je prirodnih razlicitosti i to je zbilja divno. podsjetilo me na situaciju kad je profesor na faksu (talijan) donio na sat laptop i pustao nam slike talijanskih plaza i prirodnih ljepota i govoreci kako i oni to imaju i kako je italija ljepsa zemlja. -.-

Odgovorite