VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Post Postao/la ow » 20 ožu 2012 12:32

Pošto su se već, na FB pojavile stranice i profili koji pozivaju na nasilje na ST- Pride-u:

http://www.facebook.com/events/339072792806052/

http://www.facebook.com/SplitAnitGay

Postavila sam pitanje Vladi RH (na njihovoj FB stranici) sto misle poduzeti u vezi toga.
Odgovorili su mi da oni osudjuju nasilje, s čime su me prilicno nazivcirali pa sam im na to rekla da ih nisam pitala osudjuju li ili ne VEC STO MISLE PODUZETI DA NASILJE SPRIJECE!!!
Ovdje se mozete ukljuciti u raspravu:

http://www.facebook.com/wwwvladahr/post ... 2048260609
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Post Postao/la Popeye » 21 ožu 2012 01:30

sad mozes otvorit topic u kojem si zgrozena sto nitko nije reagirao na ovaj topic? :D

inace, pregovaranje o sigurnosti skupa jedna je od temeljnih zadaca organizatora. gori nego prosle godine ne mogu biti. (nadam se da necu 9. lipnja pozaliti sto ovo rekoh :sealedlips: )

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Post Postao/la slapa » 21 ožu 2012 08:15

kad naletim na takve sajtove napravim report istih facebooku. toliko mogu napraviti sama. borbu s vjetrenjačama prepuštam onima boljih živaca...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Post Postao/la ow » 21 ožu 2012 22:44

Popeye je napisao/la:sad mozes otvorit topic u kojem si zgrozena sto nitko nije reagirao na ovaj topic? :D
Nije mi bio cilj da itko reagira, vec da svi vide kakva je reakcija vlade:
Vlada Republike Hrvatske Osuđujemo bilo kakav oblik nasilja. Svi građani imaju pravo na javno okupljanje.
Vise nije predizborna kampanja a oni i dalje nemaju muda otvoreno stati u zastitu gradjana od diskriminacije.
manje zlo :feelingfree:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Post Postao/la Popeye » 22 ožu 2012 12:25

well, s obzirom da ni velika većina LGBT građana ove države nije u stanju ustati protiv diskriminacije, ponašanje vlade nije pretjerano iznenađujuće, iako jest razočaravajuće.

ima nešto totalitarno u ideji da je vlada države početak i kraj svega u društvu. nije. promjene se događaju i potpuno neovisno o vladama.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Post Postao/la ow » 28 ožu 2012 14:47

Popeye je napisao/la:ima nešto totalitarno u ideji da je vlada države početak i kraj svega u društvu. nije. promjene se događaju i potpuno neovisno o vladama.
Vlada drzave je pocetak i kraj sluzbe koja je debelo prePLACENA da uredi drustvo na nacin da se zadovolje potrebe vecine gradjana.
Ni vise - ni manje.
Ooooo je napisao/la:slazem se s ovim, ljudi su apaticni i zaboli ih za vlastita prava. cinilo mi se da uvijek treba kriviti institucije, a onda se upitam zbog koga da rade svoj posao?
Na primjer zbog place i opisa posla za koji tu placu primaju.
Zasto bi bilo tko morao raditi posao bilo koga iz drzavnih institucija ako za isti nece biti placen?
Dovoljno je sto ih debelo placamo putem poreza, doprinosa, trosarina, glavarina, zampova i cega sve ne, jos netko i nihov posao treba odradjivati.
Da ih i malo pogladimo peruskom po dupetu?
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: VLADA RH i najava NASILJA na ST-pride putem facebook-a

Post Postao/la Popeye » 28 ožu 2012 15:39

nema sumnje da svaku vlast treba uvijek izložiti kritici, bez toga nema demokracije.
ali pogrešni potezi vlade ne mogu biti alibi za naše vlastito nedjelovanje. uostalom, po čemu smo onda bolji od te vlade? demokratsko društvo traži i angažirane građane.

Odgovorite