'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la tamara3 » 18 lip 2012 11:35

http://www.crol.hr/portal/zdravlje-seks ... ijkom.html

Gej strana roditeljstva i problemi koji se mogu pojaviti kad je lez-par primarna obitelj, a tata želi biti full time otac.

Što vi mislite?

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la omnia » 18 lip 2012 11:47

Izgleda da su ga iskoristile te lezbijke.

U cijelom tekstu, ova recenica mi je najstrasnija:
S obzirom na životno iskustvo u proteklih godinu i pol, mogu reći da mi je sada drago da smo dobili djevojčicu, jer bih sina grlio sa strahom hoće li me netko jednoga dana zbog toga optužiti za pedofiliju.
Grozno...

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la slapa » 18 lip 2012 12:12

Teška situacija.

Da su drukčije opcije moguće u ovoj državi sumnjam da bi se gay muškarac odlučio na ovaj način dobiti i odgajati dijete. Dakle on baš i nije imao nekog izbora. Manje su mi jasne lezbijke u ovoj priči. Jer ako su htjele odgajati dijete same, mogle su to izvesti i drugačije (bilo u Hrvatskoj bilo van Hrvatske).

Vjerojatno nema puno primjera ovako dogovorenog začeća djeteta u kojem je dalje dogovorni odgoj djeteta dobro funkcionirao s dvije gay obitelji u ulozi roditelja. Što je više ljudi uključeno to je stvar kompliciranija. A ionako je dovoljno komplicirano.

Iz članka mogu zaključiti da je otac djeteta prilično naivno ušao u ovu priču. Ali potaknut velikom željom za djetetom.
Isto tako mi u članku nedostaje druga verzija (majčina) ove priče. I one imaju neke svoje razloge zašto su uradile to što jesu...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la jpeg » 18 lip 2012 12:23

ocajno.
kontam da i usvajanjem se moze od nekud stvoriti bioloska majka nekad pa stvoriti probleme.
ne znam stvarno sta ucinit.
ma i da ima pravo, nije stvar ovdje prava nego dviju majki koje svojataju dijete sto mi je potpuno razumljivo.
razumim obje strane, al ne znam kako pomoc pederima. zenama je lakse upravljat i donit dite bilo cije ikad. a oni zavise o zenama.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la Zita » 18 lip 2012 15:47

prvenstveno me zanima druga strana price
Measure of a woman is her sense of humor

Aven

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la Aven » 18 lip 2012 16:09

Zita je napisao/la:prvenstveno me zanima druga strana price
+1
Ipak, međusobni odnosi majke i oca te praksa nakon rođenja djeteta mogu se značajno promijeniti u odnosu na onakve kakvi su bili prije začeća, odnosno poroda.
True. Prilično je riskantno sve to bez zakonske regulative. slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la tamara3 » 18 lip 2012 17:01

U članku jasno piše kako se do druge strane nije moglo iz objektivnih razloga, a poanta priče jest upravo taj gej aspekt roditeljstva i dogovornih aranžmana, odnosno očinska prava.

Budući da smo davnih dana i prije svih ionako pisale i o umjetnoj inseminaciji i lezbijskim obiteljima, vrijeme je za novu i drugačiju, ovaj put mušku perspektivu :). Jer gejevima objektivno jest teže doći do djeteta, a ako žele biti full time očevi, onda nastaju problemi. Ja ne znam kako to riješiti, zbilja.

Nadalje, želimo upozoriti na moguće zamke ovakvih situacija, ali ponajviše na činjenicu da država i njezino zakonodavstvo ni na koji način ne štite gej obitelji kojih će sigurno biti sve više, pa su ljudi prepušteni sami sebi.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la ow » 18 lip 2012 19:22

Ako je interes djeteta u prvom planu i jednoj i drugoj strani - lako se moze postici kompromis.
Ako se ne moze postici kompromis - onda je ocito barem jedna od strana (a moguce i obje) u dogovor usla s figom u dzepu.

To govorim iz vlastitog iskustva - moja kcer nema traume vezano za bilo kojeg od nas dvoje bioloskih roditelja, ali nema niti traume izazvane mojom seksualnom orjenatcijom.

O konkretnom slucaju ne mislim nista jer nemam dovoljno relevantnih informacija.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Isabelle Cecilia
Postovi: 22
Pridružen/a: 30 svi 2012 18:25
Spol/rod: žensko
Status: Solo
Lokacija: svemir

Re: 'Gej sam i imam dijete s lezbijkom' .

Post Postao/la Isabelle Cecilia » 21 lip 2012 11:29

tamara3 je napisao/la:http://www.crol.hr/portal/zdravlje-seks ... ijkom.html

Gej strana roditeljstva i problemi koji se mogu pojaviti kad je lez-par primarna obitelj, a tata želi biti full time otac.

Što vi mislite?
Na silu se ne može, i ne ide pod svaku cijenu, ništa.

Odgovorite