Sretni završetci!

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la fakatja » 08 ruj 2010 19:58

Vjerujem...ne vjerujem...A sto su zapravo SRETNI ZAVRSETCI? I zasto bi to bilo dobro? Uvijek na kraju netko umre. Jel to sreca? Postoje samo kratki intervali neceg, sto se zove kao-sreca.I to je sve.Laki ju, da ih je sto vise u zivotu.
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la melted_sun » 02 stu 2010 11:50

trenutno ne,, zapravo uvik negdi duboko u sebi vjerujem
ali trenutno mi je pametnije da nisam.

Avatar
Samantha
Postovi: 417
Pridružen/a: 09 stu 2008 18:37
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Samantha » 02 stu 2010 21:36

a onako... nakon svega nekim čudom i dalje vjerujem.

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la samo ja » 16 svi 2011 15:42

Ooooo je napisao/la:toliko vjerujem, da mi se na kraju nista ne cini sretnim i stalno se krpim kojekakvim zakrpama tog vjerovanja jer popusim posteno poprilicno puta i nikako se oporaviti od svega sto se desava. a nosim se tako sto pjevam negdje na razmedju tragedije i komedije.
D sejm here!

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Rock Faerie » 16 svi 2011 17:59

Realna sam, vjerujem u sretan završetak ako se potrudim oko toga da bude sretan.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la umna-perverzija » 16 svi 2011 21:48

Ne razmišljam o završetku uopće, da razmišljam o njemu, nikad ne bi bila sretna
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Jadzia Dax » 17 svi 2011 17:02

Zašto smo mi optimisti glupi?
Meni je i moja reala, ovakva kakva je, super, zadovoljna sam sa svojim životom i ne treba mi netko sa strane govorit kako je svijet u k..., jer nije, svijet je onakav kako ga sam sebi posložiš u glavi. I znaš što još? Sutra će biti još bolji, a tek preksutra....
Sretni završeci rules

Avatar
LittleRedRidingHood
Postovi: 3484
Pridružen/a: 15 ožu 2011 20:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Juzno

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la LittleRedRidingHood » 17 svi 2011 17:43

ako je zavrsetak moze li bit sretan?! :shock2:
I motali smo u vodi moju dušu na njenu i njenu dušu na moju. I prvi put sam shvatio da je ovo, što činimo, mnogo veće od ljubavi. Da plivamo kroz vječnost.

Bolje kuna na suncu, nego dvi u hladu.

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Rogue_813 » 18 svi 2011 22:36

Pesimist sam koji se najčešće trudi oko toga da se strepnje ne ostvare. Ako se ostvare, pa jebiga, očekivala sam ih. Ako se ne ostvare, veselje je veće nego što bi bilo da sam ga očekivala.
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Andain » 26 lip 2014 14:30

Malo ću se odmaknut od onog što je možda autorica htjela pitati (ne volim binarne podjele, iako sam u ovoj svakako više optimist), ali koji je smisao ulaganja u nešto ukoliko nisi pozitivna i optimistična oko istog? Bilo kakav odnos.

Mislim, naravno da su stvari prolazne, naravno da sve ima svoj kraj, uključujući -prvenstveno -i nas.. U tom smislu mi nema previše smisla mozganje oko istog jer apsolutno trajanje ne postoji. Osim što nudi prividnu sigurnost. :)

Hoće li neki odnos trajati manje ili do smrti, iz moje perspektive, je manje bitna stvar, obzirom da i sama smrt može nastupiti za dva dana (ok, sad shvaćam da zvučim pesmistično, al nisam..stvarno :D), od kvalitete odnosa. Ono čemu se optimistično nadam je da ću izbjeći onu zamku da mi odnos postane izvor lošeg raspoloženja, odnosno da bude sve suprotno od tog..do samog kraja.

A ako odnos bude takav, onda će se valjda sam od sebe i uspjeti održati koliko god bilo potrebno.

Jednostavno ne vidim na koji način bih riskirala svoju emotivnu sigurnost nečim oko čeg sam od početka pesimistična.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Gost

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Gost » 26 lip 2014 19:13

Uopce ne vjerujem u zavrsetke. Inace sam klasa optimist.

Kad se radi o vezama/povezanosti s osobama kroz zivot.

Sa svakom od tih osoba prolazimo odredjeni put u ovoj materijalnoj dimenziji.
Za optimiste cak ni kraj u toj razini nije tragican dugotrajno.

Sto se konkretno tice prave ljubavi tkzv. kraja nema osim u ovoj materijalnoj dimenziji isto tako.
Nego se spajaju u sunce. A isto tako put duse je takav da u toj drugoj dimenziji susrecemo i sve druge
duse odnosno ta prijateljstva itd.

Kako meni kao optimistici u ovoj dimenziji sreca nije uvjetovana odnosno ne ovisi o drugima vec o meni
opet smatram kako kraja nema cak ni sretnog, a kamoli nesretnog.

Materijalno je naravno prolazno, a i mi smo materijalni no i duhovni smo a kao takvi smo besmrtni sto bi znacilo da je ljubav vjecna/beskonacna i svi nasi odnosi,prijateljstva,veze sa obitelji,partnerske koja god.

Ako si nekog prestao voljeti znaci da ga nisi istinski ni volio. Mozda si ljut na njega ali i to je ljubav drugi oblik. E sad to sto niste fizicki spojeni ako ti je to kraj onda znaci da ne mislis na sebe tj. ne reguliras svoju energiju.


Zapravo kraj je stvar percepcije kako fizicke tako i duhovne, pa onda i sretan/nesretan.


Mojoj sreci kraja nema, pa tako nema ni sretnog zavrsetka. :)

Imam neke bliske ljude pesimiste koji vole patiti i ne mogu reci da cu ih ikada razumijeti, ali pokusavam otkad znam za sebe i za zivota cu nastaviti dok nas smrt fizicki ne rastavi. Oni mi kazu kako ocekuju sretan zavrsetak ili pak nesretan je vjerojatniji i zato je sve crno i svijetlosti nema.

A sto se tice opcenito tih ocekivanja i predumisljaja oni nikud ne vode.
Ionako umrijet cemo svi. No smrt nije kraj osim iz ovog tijela, pa razocaranju nema mjesta.

Isto tako u zivotu postoje neke faze i relacije kad trebamo pustiti neke ljude ili ne mozemo biti fizicki s njima.
To nije lose uopce i treba gledati zivot iz vise pozicija.


Biti optimist i bez ocekivanja te istinski sretan bez uvjeta je izgleda vaznije i od pocetka i kraja.

Isto tako naci balans izmedju te duhovne i fizicke dimenzije. Opet kako si tko okrene.
Osobno mi je vaznija mrvicu duhovna iako je i fizicka vazna jako no ne na nacin da ovisimo o njoj kao
o nekom krajnjem cilju tj. hoce li imati sretan zavrsetak, jer za mene je energija beskonacna.

Sjecam se tih spika sa prijateljicom jos kad sam imala 16 i mislim si sad dok plovim u 26oj kako su zapravo ta nasa s*anja i za*ebancije ziva istina i skroz tocna/e.

Ooh

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Ooh » 02 srp 2014 14:20

ziva istina je kao zivo blato...
taman pomislis da je lako...
i skuzis da to ipak nije tako...

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la PocketRocket » 02 srp 2014 14:25

michelle je napisao/la:Vjerujete li u sretne završetke ili su vam sve lađe potonule?
Ne vjerujem u sretne završetke...

Ne vjerujem u ništa, ne vežem se za nikoga, ne očekujem čuda.

Avatar
Aja
Postovi: 448
Pridružen/a: 05 ruj 2013 20:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Aja » 01 ruj 2014 16:23

Ja mislim da je sve baš ok, i baš onako kako treba da bude. Kad završi, završi jer je trebalo, kad je trebalo. Sve je ok, pipil, svaki završetak je sretan. :)
I feel like a thousand years have passed
I'm younger than i used to be
I feel like the world is my home at last
I know everyone that i meet

Avatar
Virginia
Postovi: 431
Pridružen/a: 04 kol 2012 02:34

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Virginia » 25 ožu 2015 22:07

jedna prikladna za ovu temu

slika

Avatar
Virginia
Postovi: 431
Pridružen/a: 04 kol 2012 02:34

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Virginia » 19 tra 2015 21:19

ova tema me uvek potseti na ove stihove...


Sretna ljubav
Wislawa Szymborska


Sretna ljubav. Zar je to normalno,
zar je to ozbiljno, zar je to korisno -
što svijet ima od dvoje ljudi
koji svijeta ne vide?

Izdignuti do sebe bez ikakve zasluge,
dvoje slučajnih na milijun, ali uvjereni
da je tako moralo biti - kao nagrada za što? Ni za što.
Svjetlost pada niotkud -
zašto baš na te, a ne na neke druge?
Ne vrijeđa li to pravednost? Vrijeđa.
Ne remeti li to brižno naredana načela,
ne ruši li s visine moral? Remeti i ruši.

Pogledajte samo te sretnike:
kad bi se bar malo prikrivali,
hinili utučenost i tako krijepili prijatelje!
Poslušajte samo kako se smiju – uvredljivo.
Kakvim jezikom govore – tobože razumljivim.
A te njihove ceremonije, ta cifranja,
pa s koliko se samo pažnje međusobno ophode –
točno kao da su se urotili protiv čovječanstva!

Teško je i zamisliti do čega bi došlo
kad bi njihov primjer drugi mogli slijediti.
Na što bi se mogle osloniti religije, poezije,
na što bi se mislilo, što bi se zapostavilo,
tko bi htio ostati u igri.

Sretna ljubav. Kome to treba?
Takt i razum nalažu da se o njoj šuti
kao o skandalu iz viših sfera Života.
Divna se djeca rađaju bez njezine pomoći.
Nikad joj ne bi uspjelo napučiti zemlju,
uostalom rijetko se i događa.

Neka ljudi što ne znaju za sretnu ljubav
mirno tvrde da nigdje nema sretne ljubavi.

S tim će uvjerenjem lakše i živjeti.
I umirati.
Zadnja izmjena: Virginia, dana/u 19 tra 2015 21:28, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la Yeci » 19 tra 2015 21:28

A tko je onaj gore 'Guest' ? Netko baniran ili netko tko se obrisao?

Završetci... Sretni ili ne, treba mi netko omnia alike tko će me naučiti jesu li završetci ili završeci. T bi se trebalo gubiti ispred C, više ne znam, davno sam školovala. :D
Don't talk about life, live it.

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la omnia » 21 tra 2015 21:34

^Mislim da bi trebali bit završeci, T se gubi.
Inače, ovo je dobar portal za provjerit takve nedoumice ;)

OnT: Ja vjerujem u sretne završetke. Samo što to za mene nisu završeci, već počeci :)
To mislim u smislu ljubavnih veza, happily ever after i to, to nije završetak, nego početak :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la megan » 21 tra 2015 21:44

^ početak čega? :D

aha.. sad sam tek shvatila što to u ovom kontekstu znači :) i kao mala sam taj 'sretni završetak' shvaćala kao da umru zagrljeni u dubokoj starosti :shrug:
Zadnja izmjena: megan, dana/u 21 tra 2015 21:53, ukupno mijenjano 1 put.
Desert je visnjica :(

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la omnia » 21 tra 2015 21:52

Ja sam shvatila temu kao vjerujemo li da možeš s nekime sretno završit, dobra veza, kućica u cvijeću, djeca, pas i to :D

Pa, za mene je to početak sretnog života, a ne završetak :D
Mislim, početak s tim nekim, jel :D

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la megan » 21 tra 2015 21:54

jeje, nadopisala sam gore svoje dosadašnje shvaćanje :D
Desert je visnjica :(

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la omnia » 21 tra 2015 21:56

Aha, nisam vidjela :D

Pa da, to je doslovno završetak :D

superbiaaa
Postovi: 33
Pridružen/a: 07 ruj 2015 13:50
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la superbiaaa » 07 ruj 2015 15:20

michelle je napisao/la:Vjerujete li u sretne završetke ili su vam sve lađe potonule? Ili ste optimista koji i kad sve lađe potonu, mislite da su to samo podmornice? :) Kako se nosite sa surovom realnošću kada vas ošamari?

Po meni ljudi su prestali vjerovati u sretne završetke. Meni je to tako otužno. Samim time se boje djelovati i onda se prepuštaju tom svom pesimizmu koji im na kraju i potvrdi to u što su sami izabrali vjerovati... ili moraju prvo povratiti vjeru da bi uopće djelovali... hm... začarani krug vlastite obmane, rekla bi!
Ja sam vjecna romanticarka. Vjerujem da cu u vezi sa sadasnjom osobom ostati zauvijek, vjerujem da cu spasiti svijet od zlih ljudi, vjerujem da me puno sretnih trenutaka ceka u zivotu i vjerujem da cu se jednog dana okrenuti unatrag i vidjeti isprepleten put koji je bio moja volja. Zasad mi dobro ide samo jos cekam krila da poletim. Bungiee jum nije bio ni blizu letu. :duckdance:
Me and you, just us two. :giveflower:

Avatar
modblaise
Postovi: 161
Pridružen/a: 07 lis 2011 10:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Trogir
Kontakt:

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la modblaise » 09 ruj 2015 09:55

Što je uopće sreća? I kako definirati taj nedokučivi pojam sreće, kad različite stvari čine ljude sretnima.
Ako pričamo o ljubavi i vezama, da li dvoje koji se zavole, spoje i završe zajedno znače sretan završetak? Jer možda će to dvoje za 10 ili 15 godina završiti svoj odnos rastavom, prevarom?
Da li je "sreća lijepa samo dok se čeka, dok od sebe samo nagovještaj da"? Da li je "sreća samo putovanje prema cilju"?
Po meni jedina prava sreća je ona koju pronađemo u sebi, onda je svaki početak i kraj sretan jer znamo cijeniti sve što doživljavamo u životu, svaki susret, događaj, osoba koja nam prođe kroz život ima neku ulogu, poruku, novo iskustvo za nas. A čovjek je tako baždaren da uvijek teži za nečim i da mu nikad nije dosta ono što trenutno ima. I nije to ništa loše, jer kakav je onaj koji stalno ne traži, ne pita, .... tek vegetira. Samo treba pronaći tu mjeru u nalaženju ljepote u trenutku u kojem jesmo zajedno sa iskrom potrage za još nečim novim.... što bi trebalo samo nadopuniti ove prošle spoznaje.
U stvari, razmišljajući sad o ovoj temi, dolazim do zaključka da o završecima ne treba razmišljati, jer svaki završetak treba biti samo početak nečeg novog. "Ne možeš otvoriti jedna vrata da ne zatvoriš druga" (bit će propuh ;-) ) Koncetriram se na trenutak u kojem jesam, na ovo sada i gajim tu sreću u sebi. čuvam je, čuvam ovo što imam, dok traje, traje.... Želja je da ostanemo vječno skupa, što će biti, ne znam.... Uživam u ovome što imamo sada, jer mnogi to nikad ne dožive....
I need you, you're the one I need.

OnaiJa
Postovi: 113
Pridružen/a: 26 pro 2011 15:20
Spol/rod: žensko
Ja sam: gej
Status: Solo

Sretni završetci!

Post Postao/la OnaiJa » 19 vel 2018 06:32

Veze i raskidi - sastavni dio života.
boje mijenjaju dom

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la jpeg » 19 vel 2018 10:46

ali sretan i zavrsetak nema mozga. Sretna smrt vec ima smisla. Da netko umre sretan ful i samo utone u san.
Al kakav je to sretan zavrsetak? Sretna rastava? Da se cmacu nakon sta su potpisali papire da su napokon rastavljeni i sretno i ushiceno si cestitaju?

Razumijem sretan, al ne stoji mi zavrsetak nigdi. Mozda djelomicno sta ni ne postoji kraj iceg.

Hvala sta ste procitale :d

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la degenereginald » 20 vel 2018 11:12

Kaj ti briješ, mrav? :D
Ja totalno mogu zamisliti sretnu rastavu. Nije išlo, malo je bilo sjeba, ali na kraju su svi sretni i ostanu frendači jer drugo nije išlo. Onak, kao odrasli ljudi n shit? Let bygones be bygones moment, kaj ne?
Sretan završetak faksa? Ono kad fakat završiš faks, a ne odustaneš? Sretan završetak projekta? Idk.
Možda ne kužim kaj se misli na završetak?
Ali što nije poanta da kao treba uživati u putovanju, a ne (samo) cilju samo zato što je implikacija da je cilj (završetak putovanja?) super pozitivan i srećica samo takva?
Sretan završetak snošaja, eyoooo~~~ :Đ
8===D~~~~
Di smo sad?


Nu, ali mene više zanima kaj te ponukalo da sad dođeš sa ovim zrnom mudrosti, tho? Kaj se zbiva, jpeg, di smo? :D
I have no money and I have to scream.

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la talented miss cohen » 20 vel 2018 11:25

^

slika
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la slapa » 20 vel 2018 11:31

samo ću reć da je meni ovaj uskličnik na kraju naziva topika lagano agresivan i zbog njega mi sretni završeci ne zvuče sretno! :D

also, nekad su svi sudionici/e sretni/e što su drame završile. :D
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Sretni završetci!

Post Postao/la jpeg » 20 vel 2018 19:20

regi zbunila si me. Je, slazem se sa sretnom rastavom i svim sretnim tvojim primjerima.
Al negdi sam zabrijala.. valjda po letimicno pregledanim komentarima da se misli na hepi ever after. Onako kako zavrsavaju romanticni filmovi.
Pa se pitam uopce u jednom ciklusu kao sta je zivot--- ne postoji zavrsetak. Postoi odnos koji se mijenja u svim oblicima u tom cikusu zvanom zivot, pa opet di je tocka u intervalu na koju bi zabili zastavu i nazvali je sretnom? Bas tu tocku? A onu z prije ili z kasnije?
:shinner:

A uvik me zanimalo sta se onda desilo? Znas ono, spojili su se i scena zavrsi u njihovoj prepoznatoj ljubavi. I onda?
Do kad su se tako gledali dugo? Jel godinu ili pola godine ili trideset? Jel on mora otic u njemacku kod brata radit ili se ona zaposlila kao pekarica jer joj je u međuvremenu sjela ovrha za kredit koju nisu u filmu prikazali? Da li su nam sve otkrili?

Odgovorite