Naslov ne znam

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Naslov ne znam

Post Postao/la PocketRocket » 22 ožu 2015 01:17

Hipotetsko pitanje:

Pod utjecajem psihotropnih tvari postali ste krvoločna zvijer. Napravili ste nešto loše i izvukli se bez posljedica.

Otrijeznili ste se od otrova i shvatili da ste loša osoba. Muči vas krivnja.

Što tada?

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la Bash » 22 ožu 2015 10:53

Ovisi šta si hipotetski krvoločno napravila. Možda te hipotetski prijavimo panduriji :nerd:

Avatar
Vox Feminae
Postovi: 1495
Pridružen/a: 12 svi 2007 15:21

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la Vox Feminae » 22 ožu 2015 15:18

Odi pa se leči i prestani uzimati psihotropne tvari.

/ uvjet: hipotetska osoba želi postati boljom. /
The eyes, chico, they never lie.

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la PocketRocket » 22 ožu 2015 16:39

Ugh.. sad bi nekome tko nije ja (u daljnjem tekstu: NTNJ) trebalo da si izvuče iz džepa neki bat i samokazni se po glavi. Očito se NTNJ-u sistem čisti od tih otrova sporije nego što je planirano...

Pazi fore, ići bilo što ozbiljnije pitati na *crol*. Al dobro. Nadajmo se da će NTNJ preživjeti i taj nalet krivnje.

Da se ne bi sada koplja tu polomila oko imovinsko-pravno-kaznenih spekulacija i preporučenih metoda "liječenja", hajmo odmah skočiti na kraj priče i izvući pouku...

.. a pouka je...

NE PSIHOTROPNIM SUPSTANCAMA!!!

Ikakvim. O štetnosti ilegalnih tvari nije predmetno niti govoriti, to se nadam (toplo) da svi shvaćaju..

No postoji nekakvo uvjerenje da su legalni lijekovi neka sasvim drukčija priča. Ali nisu! Otrov je otrov, bio on legalan ili ilegalan.

..dubokoumnog li otkrića, ha? :D

No hajmo još malo u detalje. Postoji nekakvo uvjerenje da sprega medicinsko-farmaceutske struke zna svoj posao i postupa u vašem najboljem interesu. E brus, i to je krivo! Ono što dolazi iz ruke vašeg dragog li doktora ne znači da je automatski dobro za vas.

Yep da, govorim o "liječenju" i "lijekovima" koje propisuje psihijatrija. Jedina grana medicine koja se u 200 godina nije pomakla sa mrtve tačke, a koja ima ogromne ovlasti nad tuđim životima.

Da skratim do daske = onaj tko vam prepisuje bilo kakav lijek koji mijenja rad mozga nije vaš prijatelj! A definitivno vam nije prijatelj onaj koji će vam prepisati cijeli koktel lijekova koji mijenjaju rad mozga! Činjenica je da nikakav doktor na ovom svijetu ne može znati kako će kombinacija svih tih otrova utjecati baš na VAS!

.. takvo što nije liječenje već eksperimentiranje i potiho ubijanje. Recite NE tome i odmah odbijte svakoga tko vas uvjerava da ćete prestati biti nesretni ako uzmete nekakve tablete... Jer ako nasjednete pa nešto pođe stravično krivo, svatko će oprati ruke od vas a vi ćete najvjerojatnije završiti na jednom od ovih dva mjesta: zatvor ili mrtvačnica.

Sve što ovdje piše je živa istina a ne nekakva teorija zavjere: http://www.antipsychiatry.org/drugs.htm

Također odličan i istinit tekst: http://www.stopshrinks.org/reading_room ... side_1.htm

Nemojte dozvoliti da to naprave i vama!

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la Yeci » 22 ožu 2015 19:49

Za početak.. Možda ipak nisi loša osoba ako te muči krivnja. ;) Netko je rekao da smo proizvod vlastitog razmišljanja, sami smo sebi najveći neprijatelj ili najveći motivator, nema ništa goreg nego posjesti sebe i krenuti u motanje filmova u glavi, gdje stvari vrlo često pretvaramo u bitne i mijenjamo u u teže ili nepodnošljive. Prihvati to što si učinila i nastavi dalje, a doktori nisu krivi za to što se nekome dogodilo, mi smo ti koji stvaramo okolnosti, možda drugi utječu na nas, ali mi sami donosimo odluke, sami sebe sputavamo ili si dozvoljavamo, drugi čovjek ili situacija ne mogu biti krivci za naše odluke, jamu može drugi iskopati, ali mi smo ti koji zakoračimo u nju i to ponekad sa nevjerojatnim guštom i onda krivimo kopača, a ne naše zatvorene očiju koje ne gledaju kuda idu. :) Oprosti na zbrda zdola postu, ali kuham gulaš. :D
Don't talk about life, live it.

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la PocketRocket » 22 ožu 2015 20:48

disfunction je napisao/la:Za početak.. Možda ipak nisi loša osoba ako te muči krivnja. ;) Netko je rekao da smo proizvod vlastitog razmišljanja, sami smo sebi najveći neprijatelj ili najveći motivator, nema ništa goreg nego posjesti sebe i krenuti u motanje filmova u glavi, gdje stvari vrlo često pretvaramo u bitne i mijenjamo u u teže ili nepodnošljive. Prihvati to što si učinila i nastavi dalje, a doktori nisu krivi za to što se nekome dogodilo, mi smo ti koji stvaramo okolnosti, možda drugi utječu na nas, ali mi sami donosimo odluke, sami sebe sputavamo ili si dozvoljavamo, drugi čovjek ili situacija ne mogu biti krivci za naše odluke, jamu može drugi iskopati, ali mi smo ti koji zakoračimo u nju i to ponekad sa nevjerojatnim guštom i onda krivimo kopača, a ne naše zatvorene očiju koje ne gledaju kuda idu. :) Oprosti na zbrda zdola postu, ali kuham gulaš. :D
Ma NTNJ muči krivnja već dosta dugo..

Jedan grande fijasko sa smrtnim ishodom iz 2011, drugi grande fijasko iz 2013 u kojemu su svi preživjeli uz užasnu cijenu...

NTNJ se osjeća grozno radi ta dva događaja koji su bili ključni glede završavanja na psihijatriji i neurotoksinima... Nekoliko lažnih prijatelj/ica u međuvremenu bili su samo katalizator koji je ubrzao stvari nakon ovog Božića...

NTNJ je neki dan pokušala popraviti govnariju iz 2013 ali se druga strana ne javlja na mobilni ni kućni telefon... iako je zvala sa 50 različitih brojeva i slala sms u kojem su bile jasno izražene miroljubive namjere... kako da se riješi krivnje ako nije u mogućnosti dati ispriku?

Možda se i toj osobi ipak nešto dogodilo? To bi bilo strašno... :( Da NTNJ barem nekako zna da je dotična dobro i sretno, već bi osjećala 50% manje krivnje...

Ovako krivnja samo raste i raste... nedavno je to eskaliralo u vidu prekomjerne doze psihijatrijskih lijekova i ekstremnog iskazivanja neprijateljstva prema okolini... Tek je danas saznala da joj je žrtva umiješana u taj incident oprostila pa joj je barem radi toga lakše. :)

NTNJ je zadnjih dana sasvim čista i zdrave pameti.. barem se trudi biti zdrave pameti i misliti na nešto drugo osim na krivnju.

Gulaš je baš dobro jelo.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la Bash » 22 ožu 2015 21:50

NTNJ je neki dan pokušala popraviti govnariju iz 2013 ali se druga strana ne javlja na mobilni ni kućni telefon... iako je zvala sa 50 različitih brojeva i slala sms u kojem su bile jasno izražene miroljubive namjere... kako da se riješi krivnje ako nije u mogućnosti dati ispriku?
NTNJ bi trebala pustit ljude i okrenit se sebi i rješavanju svojih problema sa liječnicima. NTNJ ima i svoj ciklus od svako par mjeseci kad svraća pozornost na probleme, pa se ljudi sažale i komentiraju, pa NTNJ biva dramatična, pa se ljudi zabrinu i komentiraju, pa NTNJ nastavi ignorirajući sve savjete dok je se ne blokira i odseli se na drugo mjesto, tamo radi istu stvar koja isto završi, pa se vrati tu i napravi novi nick, i tako svi zajedno igramo taj ringišpil. :) Ovo je samo jedan FYI za NTNJ.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la slapa » 22 ožu 2015 22:15

^
what she said.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la Yeci » 22 ožu 2015 22:36

Aha, nisi ti nego NTJNJ. Pretpostavljam da je riječ o nekome tko ti je neki faktor u životu kad otvaraš temu? Ja bih curi platila najboljeg psihijatra u Hrvatskoj, neće joj ovdje ničiji savjet pomoći. Iako, doduše neće joj ni on ako ona nema dovoljno želje izvući se iz svega toga. Znam primjere gdje ljudi naprosto uživaju u negativnim konotacijama i prkošenju samim sebi.
Osjećaj krivice ne može donijeti ništa no to da se osjećamo loše i ostajemo zaglavljeni u prošlosti. Osjećati krivicu zbog tih događaja neće promjeniti te događaje, kužim da se ljudi objese za krivicu kao način samokažnjavanja, ali ona će je samo dovoditi do ruba, kako psihički tako fizički. Po mom skromnom mišljenju ona bi trebala iskoristiti osjećaj krivice kao školu, a ne kao kaznu, prihvatiti da ne može promijeniti prošlost, ok je ponuditi ispriku drugoj strani ako će joj to pomoći, ali ona treba napraviti svjesnu odluku da ostavi te događaje iza sebe i krene naprijed. A onda kad je donijela tu krucijalnu odluku možda joj pomogne i neki dobar psihić. Kad kažem dobar mislim onaj koji će obaviti kvalitetne razgovore s njom, a ne onaj koji će joj pripisivati happy pillse. Pumpanje tabletama bez davanja šanse da pati i nauči se na to dovodi do onakvog gomilanja bijesa, nemoći, očaja, itd. koji rezultira situacijama poput 'pobio čitavu obitelj mačetom iz čistog mira' i 'pucao na prepuno školsko dvorište'. Mora se naučiti na osjećaj patnje, gašenje i zatopljavanje osjećaja je nezdravo. Normalna funkcionalna jedinka tokom dana doživi x emocija i sve ih treba pustiti. Toliko od mene. :)
Don't talk about life, live it.

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la PocketRocket » 22 ožu 2015 23:21

Bash je napisao/la:NTNJ bi trebala pustit ljude i okrenit se sebi i rješavanju svojih problema sa liječnicima. NTNJ ima i svoj ciklus od svako par mjeseci kad svraća pozornost na probleme, pa se ljudi sažale i komentiraju, pa NTNJ biva dramatična, pa se ljudi zabrinu i komentiraju, pa NTNJ nastavi ignorirajući sve savjete dok je se ne blokira i odseli se na drugo mjesto, tamo radi istu stvar koja isto završi, pa se vrati tu i napravi novi nick, i tako svi zajedno igramo taj ringišpil. :) Ovo je samo jedan FYI za NTNJ.
Ne pomažeš, sipaš neke gluposti, besmislice...

Čemu ti taj bjesomar služi? Uživaš li tlačiti ljude kad se nađu u lošem stadiju? Uzvisuješ li tako sebe?

Ne znam čemu insinuacije.. ovo je pisano sa dosta starog profila. Što je bilo još prije toga ili još prije prije prije toga sve do Adama i Eve uopće nikome nitko nije dužan objašnjavati..

Eto toliko. Sa tobom nikad nisam komunicirala tako da ne znam zašto si tako žučna.

A ovo što kažeš o NTNJ također nema puno veze s vezom. Svatko je u nekom trenu promijenio negdje nick, bio aktivan na više mjesta odjednom i slicno. Tako da se oko takvih sitnica natezati nećemo.

Mogu potvrditi da je NTNJ dosta često rotirala nickove na gay.hr ali ne u svrhu zloupotrebe. Jednostavno je dolazila, odlazila, imala je i dosta dug period neaktivnosti... Ne vidim zašto da ju se radi toga kamenuje. Bila je istinski nesretna i oštećena osoba. Činjenica jest da joj je trebala pažnja, ali prava vrst pažnje koju nikada nije dobila. Zato je i tražila stalno. Ljudi su se postavljali na negativan način, ismijavali, kao da su iznad nje.

Tolerancija nikog nije ubila ali mržnja je... zato dosta sa jezikom optužbi.

Ne znam što da dalje kažem na sve ovo. Hvala svima koji su konstruktivno pisali. Niti ne znate koliko nekad to pomaže.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la Bash » 22 ožu 2015 23:40

Ovo što sam rekla nije s nikakvom ljutnjom, niti imam nešto osobno protiv tebe. Ako netko ima uzorak ponašanja koji se u više navrata pokazao ekscesan i neprihvatljiv na forumu i daje naznake da bi mogla ući u stare navike, fer je da dam FYI pa će možda komunikacija ovaj put ostati u okvirima prihvatljivosti. Voljela bih da ovo što sam rekla ima smisla za NTNJ.

PocketRocket
Postovi: 809
Pridružen/a: 05 vel 2014 14:57

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la PocketRocket » 23 ožu 2015 00:19

Bash je napisao/la:Ovo što sam rekla nije s nikakvom ljutnjom, niti imam nešto osobno protiv tebe. Ako netko ima uzorak ponašanja koji se u više navrata pokazao ekscesan i neprihvatljiv na forumu i daje naznake da bi mogla ući u stare navike, fer je da dam FYI pa će možda komunikacija ovaj put ostati u okvirima prihvatljivosti. Voljela bih da ovo što sam rekla ima smisla za NTNJ.
Mogu samo u ime ovog profila reći da se nikad za vrijeme njegovog staža od 02/2014 i u 600+ postova nije dogodio nikakav eksces. To je preko godinu dana nastojanja da sve bude fer, kažu se neke stvari, sve ostane u okvirima zezancije. Smatram to svojim uspjehom. Rado bih da ostane na tome...

Mani se nekakvih uzoraka ponašanja, otisaka prstiju i forenzičkih analiza. Ne koristi to sada nikome, znaš to i sama. Nemoj. Jednostavno nemoj...

Tvoje naznake su primljene na znanje i ravnanje. Znam čega se pribojavaš i shvaćam te. Zaista ne želim otežavati tebi, sebi ni ikome. Idem sad spavati da još od iscrpljenosti ne bubnem kakvu koještariju. Jutro je pametnije od večeri.

NTNJ se zaista trudi izvući iz govana do grla. Drago joj je kad su drugi korektni. Eto. Laku noć.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Naslov ne znam

Post Postao/la Bash » 23 ožu 2015 00:43

PocketRocket je napisao/la: Mogu samo u ime ovog profila reći da se nikad za vrijeme njegovog staža od 02/2014 i u 600+ postova nije dogodio nikakav eksces. To je preko godinu dana nastojanja da sve bude fer, kažu se neke stvari, sve ostane u okvirima zezancije. Smatram to svojim uspjehom. Rado bih da ostane na tome...
I baš mi je drago, slažem se. U to ime, jedan ružni, ali prigodni emotikon :zivjeli:

Odgovorite