reiki

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

reiki

Post Postao/la pizza » 25 ruj 2006 13:35

imate kakvih iskustva s tim?
mišljenja?

je li to real, placebo efekt ili nema efekta uopće?
for a minute there i lost myself...

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 10:47

imam iskustva s reiki tehnikom i mogu tvrditi da efekta ima.i nema mjesta sumnji u tu tehniku.to je prekrasna tehnika kojom si možeš pomoći a i drugima.nije samo vezano uz zdravlje, to je tehnika koja te mijenja cijelu, sva razmišljanja, kompletan način života.jedino je što trebaš jako puno raditi na sebi i to svakodnevno.

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 28 ruj 2006 10:48

ako je placebo, onda je jako dobar. dosta su mi puta radili reiki i imaš osjećaj kao da ti se bol koju imaš višestruko pojačava (ovisi valjda o snazi osobe koja radi) i na kraju prolazi.

a i vidla sam nevjernike (tipa moj deda ili teta) kak plaču od boli i tresu se.

nakon što se ufuraš, točno možeš skužiti koja osoba ima jači reiki: isti čas prodre do tebe i samo osjetiš kak je bolna točka detektirana.

što se tiče efekta, super djeluje na oporavak, na primjer nakon operacija, na razne reumatske bolesti, na upale... mislim da sam bila najipresioranija kad sam na svoje oči vidjela kako žena, koja je došla toliko otečenih šaka od upale da nije mogla saviti prste, normalno miče te šaka, a oteklina je skoro nestala. btw, ta je ista žena kasnije odlučila da, eto, to nije (doslovno) bez vraga i pričala o osobi koja joj je radila reiki da je vještica :o

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 10:58

nije stvar samo u tome tko ima jaču energiju, nego je bit u tome što osoba kojoj se radi tretman nosi u sebi.a one boli koje se javljaju tijekom ili poslije tretmana , to se zove proces. što su procesi jači, znači da je tretman uspješniji.a može se dogoditi da netko i ne osjeti te procese, a energija radi svoje.sve ovosi od osobe do osobe, jedino mislim da oni koji se tresu previše gledaju filmove, jer nema razloga za to pri korištenju reiki tehnike

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 28 ruj 2006 11:42

aha, ako je placebo fakat je doooobar placebo!
pošto sam popriličan skeptik, reći ću samo da samo da sam se iznimno ugodno iznenadila. maybe it's all in my head, al taj reiki je zbilja zakon.

ajde cure, tell me more... reiki iskustva iz prve ruke.
for a minute there i lost myself...

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 11:48

ima toliko toga, a najbolje da pogledaš na googlu, pod reiki hara, ne znam točnu adresu.tamo iam dosta objašnjenja kako djeluje i što je to.
ako želiš usmeno, onda bolje da idemo na kavu.
anšto te zapravo zanima, nešto konkretno reci.
ja se bavim reiki tehnikom 8 godina.imala sam uspona i padova, zahvaljujući samo svojoj lijenosti, ali ipak sam dosta toga učinila

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 28 ruj 2006 12:00

čitala sam na netu i dobila osnovnu informaciju, al jebiga, na kraju nikad neznaš tko to piše (npr. netko iz podruma Vrapča) tak da sve uzimam s rezervom.
"usponi i padovi s reikijem zbog lijenosti", možeš mi to pojasniti?
for a minute there i lost myself...

eba
Postovi: 5
Pridružen/a: 26 ruj 2006 09:30

Post Postao/la eba » 28 ruj 2006 12:17

ne znam da li mogu reci da imam neka relevantna reiki iskustva, ali mi cura moja unazad par dana radi reiki i ne mogu reci da osjecam neku promjenu u/na sebi (a brijem i da je rano jos) ali znam da kad mi radi reiki osjecam trnce u rukama i da me malo zaboli na vratu (ona kaze da mi je ta chakra zatvorena, pa da zato).i znam da moras biti skroz opustena dok ti se radi reiki, i da ne smijes biti pod utjecajem nikakvih opijata :)

eba
Postovi: 5
Pridružen/a: 26 ruj 2006 09:30

Post Postao/la eba » 28 ruj 2006 12:25

http://en.wikipedia.org/wiki/Reiki

a evo i link, pa mozda tamo nesto nades sto ce ti koristiti :)

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 28 ruj 2006 12:28

tenks, bila tamo.
teoriju sam pohvatala (recimo) , sad me zanimaju stvarna iskustva ljudi koji imaju neki doticaj s tim. i pozitivna i negativna ako ih ima.
for a minute there i lost myself...

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 12:39

ja znam samo za pozitivna iskustva, jer ne znam kako bi negativna trebala izledati.
za sebe nogu reči da sam se jako promijenila, nisam ni bila bolesna, ali mi se svidjela ta tehnika zbog načina razmišljanja.jedini je problem što neki misle da je dovoljno dati novac postati majstor i kao inicirati druge, ne poznavajući tu tehniku dovoljno.tada dolazi do glupih izjava u medijima koji odbijaju ljude od reiki tehnike.eto, mislim da se jedino u tim slučajevima može dogoditi nešto negativno.
a primjera koji su pomogli ima previše da bi ih sada nabrajala.a koliko vidim ovdje ih nema baš puno koje to uopće zanima, ili koji su se sretali s reikijem.

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 12:41

eba je napisao/la:ne znam da li mogu reci da imam neka relevantna reiki iskustva, ali mi cura moja unazad par dana radi reiki i ne mogu reci da osjecam neku promjenu u/na sebi (a brijem i da je rano jos) ali znam da kad mi radi reiki osjecam trnce u rukama i da me malo zaboli na vratu (ona kaze da mi je ta chakra zatvorena, pa da zato).i znam da moras biti skroz opustena dok ti se radi reiki, i da ne smijes biti pod utjecajem nikakvih opijata :)
ti trnci su dokaz da se nešto događa.ali čak i da ne osjetiš ništa, opet se događa

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 12:45

pizza je napisao/la:čitala sam na netu i dobila osnovnu informaciju, al jebiga, na kraju nikad neznaš tko to piše (npr. netko iz podruma Vrapča) tak da sve uzimam s rezervom.
"usponi i padovi s reikijem zbog lijenosti", možeš mi to pojasniti?
teško je objasniti nešto, ako ti nisi upućena.
ma nema veze, vidim da su svi ovdje jako pametni, pa nek ti onda objasne.ne mogu shvatiti kako netko može pričati o nečemu na osnovu dva tretmana.
inače sam se i tako pitala što uopće dolazim ovdje, sad znam da mi nije tu mjesto.na trenutak sam pomislila da ipak ima cura koje znaju progovoriti koju rečenicu, ali vidim da se samo zanju prepucavati
stvarno sam imala želju sve polako objasniti.ali prošlo je vrijeme kad sam mislila da mogu promijeniti svijet.sad mijenjam samo sebe, a ostalima želim puno sreće

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 12:52

www.reiki-hara.hr

ovo je stranica na koju treba ići, to je stranica hrvatske udruge reikista

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 28 ruj 2006 13:14

medena, oprosti ako sam te na bilo koji način uvrijedila.
za temu sam zaista zainteresirana, samo mi je način izražavanja malo nezgrapan.
ono što si možda protumačila kao napad je zapravo sasvim suprotno!
for a minute there i lost myself...

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 28 ruj 2006 13:23

oprosti ti meni, nisi ti kriva..............
a ona zbog koje sam takva nije ni ona kriva.......

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 28 ruj 2006 13:25

kriva je ona prva riba koja je izgmizala iz mora i odlučila postati vodozemac :)
for a minute there i lost myself...

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 28 ruj 2006 15:03

da mislim,medena,samo po onom tvojem gornjem postu mogu vidjeti da doticni reiki bas nije poradio na tvom unutarnjem miru ako mozes tako popizditi na jedan prilicno benigan, a k tome i iskren post.
jebes sve onda.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 28 ruj 2006 17:07

kad chujem za reiki..prva asocijacija su mi Zeppter ( ili kak se vec pishe ) i AMC posudje + nekakvi "golden" proizvodi..
sjechate se kak je pred par godina ( ok..mozda i 10-tak ) bila prava poplava i pomama za tim proizvodima..i svima su bila puna usta toga..pa prezentacije po kuchama..pa se svaki 2. ( drugi ) bavio time..i slichno..eee pa sorry..ali meni nekako taj reiki isti klinac. jer..hebemu..ak se to bazira na nekakvoj bioenergiji..pa kak je onda moguche da se ama baaash svatko moze time baviti..i ne samo baviti..neg i Majstorom Reikija postati..???? dodushe..ne bash svatko..jer, nema bash svako..ne znam ni ja koliko love za iskeshirat...za te nekakve stupnjeve..inicijacije..majstorke ispite..ili kak to vech hoda u tom svijetu reikija i reikista...

eto..i to je osnovni razlog moje ..hm..blago recheno..sumnjichavosti..

+ sto sam skontala da postoji odredjeni uzorak..kada su u pitanju ljudi ( zene u dooobrih 80-85% sluchajeva) koji ulaze u taj gir..paaa....

ma...nechu vishe pisati..da nebi uvrijedila nekoga...aaali..eto...samo zelim rechi..da ne moraju biti apsolutno svi odushevljeni Reiki tehnikama ..ili tehnikom..
uostalom..netko pali na reiki..netko na..kaj ja znam..npr. shamanizam..netko naa...bacanje graha i lijevanje olova...horoskop..djidjimidji..
kako god bilo..Peace
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 28 ruj 2006 18:15

pa tak sam i ja mislila, vision, točno tak ko ti. i još sam po prirodi jako skeptična na tu stranu. ali kaj je, je, na svoje sam se oči uvjerila da radi. počela se mama bila nešto baviti tima pa sam ja bila vježbeno janje. a i onda sam upoznala preko nje neke druge ljude koje sam znala iz viđenja. pa još neke sa sasvim druge strane...

uglavnom, da skratim: nemam osobno potrebu osposobiti sebe za reiki, ali da me nešto boli, udarim se, uganem nogu i sl, a blizu mene je netko tko će mi dati reiki, bez beda bi zamolila. jednostavno zato jer mi pomaže. zadnji put mi je prijateljica radila reiki na taj čas uganutu nogu (puni pad pri trčanju) i oteklina se nije ni pojavila. nema šanse da bi to tako prošlo bez nje. čak ni s hladnim oblogom odmah.

mislim, kužim da netko može biti skeptičan. kažem, i ja sam bila. ali ako sam skeptična, nisam luda da ne iskoristim nešto kaj mi pomaže

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 28 ruj 2006 18:28

onda fakat ne znam odakle toliko patnje i boli na ovom planetu...koji nam je k. svima??? samo si trebamo nachi dooobrog reikikiki majstora i.."mirna Bosna"

sorry may..

nisam ja nesht extra kontra toga..to kaj velish..ak nekome i pomazhe..dobro je da pomazhe..samo eto..madam se nesht bila postavila bla bla..pa reko..da pokusham objasniti odakle ti skeptici.

+ ajde de pitanje za one koji se vishe kuze u to.. postoje li ljudi koji ne mogu prakticirati reiki..kao i oni na kojima nije moguche raditi reiki???
i..ako ih ima..koji su razlozi tomu..

hvala puno..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

TurboBaby

Post Postao/la TurboBaby » 29 ruj 2006 21:42

hm...eto..bavila se neko vrijeme s tim...imam čak i prvi stupanj...odustala zbog previše poroka .... sigurna sam da šljaka al samo ako se ful predaš i vjeruješ...kao i sve ostalo!

nemože svako to prakticirat,naravno
a tretman možeš radit svakome,mada na njega nemora šljakat

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 29 ruj 2006 22:27

daj pojasni to malo..
ili..bilo tko..a tko se kuzi u to..pitanja ostaju ista kao i u prethodnom ( mom) postu..

hvala..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 01 lis 2006 10:37

nitko ništa ne zna...
ah, krhko je znanje...
for a minute there i lost myself...

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 02 lis 2006 13:31

ja znam da o reikiju pojma nemam, i da sam za njega bila zainteresirana samo jednom, kad je postojala sansa da ce me tako isprepipati cura na koju sam se palila :D :D nis na kraju nit od pipanja nit od reikija. ostala uskracena za znanje :D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 02 lis 2006 15:18

koja jeftina fora za pipanje :D
zvir i bestimja.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 02 lis 2006 15:24

jeftine fore su najbolje fore :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 03 lis 2006 11:33

Malena je napisao/la:da mislim,medena,samo po onom tvojem gornjem postu mogu vidjeti da doticni reiki bas nije poradio na tvom unutarnjem miru ako mozes tako popizditi na jedan prilicno benigan, a k tome i iskren post.
jebes sve onda.
još si vjerovatno malena da bi znala neke stvari.a istina je da još puno moram raditi na sebi, što sam i navela, što naravno nisi čitala. a ne poznaješ me i ne znaš kakva sam bila prije.a ne znaš ni kakva sam sada.a teško je pisati o ovoj tehnici nekome tko nije dolazio u doticaj s njom ili nekom sličnom tehnikom.
a pogotovo pisati na mjestu gdje se samo misli na to kako kroz ovu tehniku nekoga ispipati ili prepipati, ne sjećam se kako je pisalo.
dosta sam napredovala, a još više moram i ne smatram se duhovnom osobom jer imam previše mana, ali sam ipak našla snage da se počnem mijenjati.
a kad više ne budeš malena, shvatiti ćeš o čemu pričam ;)

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 03 lis 2006 11:36

vision-zlavjestica je napisao/la:onda fakat ne znam odakle toliko patnje i boli na ovom planetu...koji nam je k. svima??? samo si trebamo nachi dooobrog reikikiki majstora i.."mirna Bosna"

sorry may..

nisam ja nesht extra kontra toga..to kaj velish..ak nekome i pomazhe..dobro je da pomazhe..samo eto..madam se nesht bila postavila bla bla..pa reko..da pokusham objasniti odakle ti skeptici.

+ ajde de pitanje za one koji se vishe kuze u to.. postoje li ljudi koji ne mogu prakticirati reiki..kao i oni na kojima nije moguche raditi reiki???
i..ako ih ima..koji su razlozi tomu..

hvala puno..
svatko može prakticirati reiki kada prođe tečaj inicijacije, i na svakome se može raditi tretman ako on to dozvoli.i ne trebaš tražiti majstora, trebaš tražiti Učitelja.

Nadjin
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 stu 2005 22:57
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nadjin » 04 lis 2006 00:07

Osoba koja je inicirana u Reiki tehniku, može provoditi u većoj količini energiju koja je i inače oko nas..Ona samo dobiva sposobnost da može biti kabal za energiju..Inače smo pod kišicom energije stalno, a kad smo pod rukama osobe koja provodi reiki tehnikom energiju, kao da smo stali pod tuš energije..
Reiki energija sama od sebe ne mjenja osobu , ona samo pomaže osobi da se brže i lakše mjenja, i to samo ako osoba sama to i želi, i onako kako je osobi kao osobi prihvatljivo..

Poput učitelja je , može ti pomoći puno ,ali samo ako želiš naučiti i ako se trudiš učiti,sam učitelj bez tvoje želje za učenjem,i tvojim trudom u učenju,te neče učiniti učenim čovjekom..
Potrebno je da čovjek i podsvjesno i svjesno želi učiniti promjene u sebi i na sebi..

Već ste sigurno čuli za izreku " sve je u glavi , i iz glave proizlazi" , i kako je vrlo važno imati pozitivan stav u životu o životu....Reiki tehnika se temelji na teoriji, da naše psihičko i fizičko zdravlje je odraz samih naših misli..

Kada ljudi žele samo odkloniti momentalno neku fizičku bol, ali ne žele pozabaviti se dublje samim uzrokom te boli, ona će tako i učinit, samo će odkloniti momentalnu fizičku bol, i ništa se drugo samo od sebe u čovjeku neće promjeniti..a bol će se uskoro vratiti..
Međutim, ako čovjek stvarno želi , čak je dovoljno i podsvjesno da želi , odkloniti i sam uzrok boli, a ne samo fizičku bol,reiki energija će mu u tome pomoći..
No to nije lagani proces, jer zahtjeva puno snage,energije,volje,truda, te prolaženja perioda nesigurnosti uslijed promjena, suočavanja sa starim strahovima,proživljavanja potisnutih emocija,mjenjanja razmišljanja , mjenjanja se doživljavanja mnogih stvari , pa do sukobljavanja sa ljudima oko sebe ...
Mnogi taj proces ne žele proći...odnosno isuviše ga se boje..pa odustanu..

Neki započnu, pa malo stanu, pa opet krenu , pa su malo sporiji, pa su opet malo brži, ali guraju ipak koliko toliko ,, a ima i onih koji krenu dobrim tempom, i ne zaustavljaju se često..( na žalost nisam baš jedna od tih :-) )

Reiki energiju može provoditi svatko tko se za to odluči,tko to želi, i isto tako i primati ju..

Svatko tko provodi reiki energiju,samo samim time ne znači i da ima nešto puno znanja o bilo čemu vezanom uz ljudsku psihu i duhovnost..Sve je individualno..Neki uče više,neki manje..

Reiki učitelji bi trebali imati podosta neka određena znanja , ali na žalost ona su ovdje na zapadu često vrlo minimalna..Ima naravno Reiki učitelja ovdje od kojih se mnogo toga može naučiti , ali oni su u manjini ,... no ima ih...

Kao što danas ima ljudi koji posao u svojoj struci rade dobro , i koji ga rade odlično , tako i ima ljudi koji ga obavljaju loše , pa čak i katastrofalno..
Tako vam je i stanje kada se radi o ljudima koji se bave "alternatvnim tehnikama" ili "tradicionalnom medicinom"..

Međutim, ako vam Reiki praktikant , daje "klasični" reiki tretman ,a to znači polaže ruke po tijelu, u jednakim vremenskim intervalima od jednog do drugog mjesta na tijelu, od glave do pete ,ako ima prvi stupanj,,,ili drži 10-20 –tak minuta svoje ruke na vašoj glavi ,praktikant drugog stupnja , sigurno samo možete nešto dobro primiti sa time!!

Ništa loše ili što ne želite,neće se dogoditi,bez brige budite...

Također , ne očekujte odmah "čuda"..
Najvjerojatnije čete osjetiti toplinu , trnce , i opustiti se , možda ćete zadremati , a možda ćete naglo živnuti.. :)

Preporučam, ako vam se pruži prilika,da primite reiki , da je i prihvatite.. :)
Ako ništa drugo, jedno novo iskustvo više u životu..
:) :)

Odgovorite