reiki

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Nadjin
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 stu 2005 22:57
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nadjin » 04 lis 2006 00:29

Samo da još jednom pojasnim, da koliko čete energije primiti, odnosno propustiti kroz sebe i upiti , ne ovisi o onome tko provodi reiki , već o vama koji ju primate ..
O onome koji ju provodi,samo može ovisi to ,koliko i kako će vas uputiti dalje da potaknete daljnje procese u sebi,ako ih naravno želite..

No, ako ih jako želite sljediti ,i sami čete pronači puteve koji će vas voditi dalje..

:wink:

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 05 lis 2006 11:32

:) :) :)
for a minute there i lost myself...

Nadjin
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 stu 2005 22:57
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nadjin » 05 lis 2006 13:03

:) :)

Svatko tko sam odluči primati reiki ,može ju primati od reikiste..
Da bi ste mogli davati sebi i drugima reiki energiju, morate proči kratki tečaj,koji traje dva tri dana,te biti inicirani od strane Reiki majstora,t.j. učitelja..Obavezno se ta inicijacija mora proči..Ona nije nešto posebno mistično, već samo ,pojednostavljeno rečeno,dobivate dozvolu od "viših sila" da se možete "priključiti" na pravi izvor energije..

Reiki učitelja vi sami trebate izabrati..Možda prvi na kojega naiđete,neće vama odgovarati ,čisto kao osoba, ili možda hoće,kroz razgovor sa njime to ćete osjetiti....Bitno je da vam ta osoba se svidi,odnosno da ne osjećate neku odbojnost prema njoj..
Svi smo mi ljudi različiti,i ne moramo se svi svakome svidjeti..
Kad osjetite pozitivnu vibru prema reiki učitelju, možete početi dogovarati se o polasku na tečaj..

Eto, samo sam još to htijela reći..
:wink:

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 05 lis 2006 13:07

e to je potpuna informacija :)
(ili bar ono što sam htjela čuti)
tenks!

a kak se dugo baviš tim? koji si stupanj? i ti se kad desilo nešto bed povezano s reikijem?
for a minute there i lost myself...

Nadjin
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 stu 2005 22:57
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nadjin » 05 lis 2006 22:29

Imala sam osjećaj nedorečenosti, i da moram još nešto napisati u vezi reikija, i uspostavilo se da je osjećaj bio "sa pokričem" :D

Pitaš me od kad se bavim Reikijem?

Inicirana sam prije cc 10 g. u prvi stupanj,a cc 5 g. u drugi..
Prvih godina sam manje prakticirala reiki , a kasnije više..
Uglavnom dajem reiki samo sebi,a ponekad ,vrlo rijetko i nekome drugome..

Negativnih poslijedica nije bilo nikakvih. Reiki ako se prakticira pravilno,jednostavno ne može izazvati nikakve loše poslijedice..

Desi se ljudima, da im se počne događati nešto , što oni protumače kao loše..To se obično radi o tome, da im se uslijed promjena u njima,ubrza neki proces, nešto što je dugo "čučalo" u njima,pa odjedanputa iziđe na vidjelo..
Često im dolaze problemi u bujici sa kojima se trebaju susresti...
Tada im se učini,da je reiki kriv za te probleme,ali u biti to nije tako, reiki je samo prizvao probleme,sa kojima bi se i onako susreli,samo ih je ubrzao..Zašto?
Zato što ,želimo li napredovati,izgraditi sebe,trebamo se rješiti svojih strahova, i problema , moramo se sa njima suočiti i prebroditi ih..
Večina osjeti prilikom takvih događanja, da im je susret sa problemima,koji su im nekada činili se prestrašni, sada puno manje zastrašujući, i rješavaju ih sa puno više hrabrosti i lakoće..
Upravo i to je efekat reikija,,da osobi podari posebnu podršku, neku novu snagu , koja joj pomaže , da se sa problemima puno lakše suočava i rješava ih..

Nešto loše,druge prirode,eventualno se može desiti,ako se ne prakticira reiki na pravilan način..
Znam za primjer ,kada je jedan čovjek samo davao si reiki,sa prvim stupnjem,na jedan jedini dio tijela,te je time stvorio disbalans u tijelu,jer se reiki treba davati podjednako po svim djelovima tijela,točnije energetskim centrima "čakrama"..Tek,samo malo duže se može neki dio tjela reikirati,ali samo ako se cijelo tijelo predhodno reikiralo..
Kod drugog stupnja,cijelo tijelo se može reikirati polažući ruke samo na glavu..

Mnogi,mojeg "staža" u reikiju , imaju puno više teoretskog znanja i iskustva , a mnogi pak manje..Same godine ne moraju značiti puno..

U svakom slučaju, reiki mi puno pomaže na raznim sferama,a posebno je vidljivo na fizičkom planu..
Dajem li si dovoljno često reiki,razmjerno sa svojim potrebama,osjetim prvenstveno da me ne zahvačaju glavobolje,ili bolovi u kičmi,pa do dobrog odoljevanja raznim virozama te gripi koja svake godine hara.. :)

:wink:

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 06 lis 2006 08:55

tenks :)
for a minute there i lost myself...

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 06 lis 2006 09:07

Nadjin je napisao/la:Osoba koja je inicirana u Reiki tehniku, može provoditi u većoj količini energiju koja je i inače oko nas..Ona samo dobiva sposobnost da može biti kabal za energiju..Inače smo pod kišicom energije stalno, a kad smo pod rukama osobe koja provodi reiki tehnikom energiju, kao da smo stali pod tuš energije..
Reiki energija sama od sebe ne mjenja osobu , ona samo pomaže osobi da se brže i lakše mjenja, i to samo ako osoba sama to i želi, i onako kako je osobi kao osobi prihvatljivo..

Poput učitelja je , može ti pomoći puno ,ali samo ako želiš naučiti i ako se trudiš učiti,sam učitelj bez tvoje želje za učenjem,i tvojim trudom u učenju,te neče učiniti učenim čovjekom..
Potrebno je da čovjek i podsvjesno i svjesno želi učiniti promjene u sebi i na sebi..


eto, objasnila si to puno bolje nego ja.i sve napisano je kao da imamo istog Učitelja
Već ste sigurno čuli za izreku " sve je u glavi , i iz glave proizlazi" , i kako je vrlo važno imati pozitivan stav u životu o životu....Reiki tehnika se temelji na teoriji, da naše psihičko i fizičko zdravlje je odraz samih naših misli..

Kada ljudi žele samo odkloniti momentalno neku fizičku bol, ali ne žele pozabaviti se dublje samim uzrokom te boli, ona će tako i učinit, samo će odkloniti momentalnu fizičku bol, i ništa se drugo samo od sebe u čovjeku neće promjeniti..a bol će se uskoro vratiti..
Međutim, ako čovjek stvarno želi , čak je dovoljno i podsvjesno da želi , odkloniti i sam uzrok boli, a ne samo fizičku bol,reiki energija će mu u tome pomoći..
No to nije lagani proces, jer zahtjeva puno snage,energije,volje,truda, te prolaženja perioda nesigurnosti uslijed promjena, suočavanja sa starim strahovima,proživljavanja potisnutih emocija,mjenjanja razmišljanja , mjenjanja se doživljavanja mnogih stvari , pa do sukobljavanja sa ljudima oko sebe ...
Mnogi taj proces ne žele proći...odnosno isuviše ga se boje..pa odustanu..

Neki započnu, pa malo stanu, pa opet krenu , pa su malo sporiji, pa su opet malo brži, ali guraju ipak koliko toliko ,, a ima i onih koji krenu dobrim tempom, i ne zaustavljaju se često..( na žalost nisam baš jedna od tih :-) )

Reiki energiju može provoditi svatko tko se za to odluči,tko to želi, i isto tako i primati ju..

Svatko tko provodi reiki energiju,samo samim time ne znači i da ima nešto puno znanja o bilo čemu vezanom uz ljudsku psihu i duhovnost..Sve je individualno..Neki uče više,neki manje..

Reiki učitelji bi trebali imati podosta neka određena znanja , ali na žalost ona su ovdje na zapadu često vrlo minimalna..Ima naravno Reiki učitelja ovdje od kojih se mnogo toga može naučiti , ali oni su u manjini ,... no ima ih...

Kao što danas ima ljudi koji posao u svojoj struci rade dobro , i koji ga rade odlično , tako i ima ljudi koji ga obavljaju loše , pa čak i katastrofalno..
Tako vam je i stanje kada se radi o ljudima koji se bave "alternatvnim tehnikama" ili "tradicionalnom medicinom"..

Međutim, ako vam Reiki praktikant , daje "klasični" reiki tretman ,a to znači polaže ruke po tijelu, u jednakim vremenskim intervalima od jednog do drugog mjesta na tijelu, od glave do pete ,ako ima prvi stupanj,,,ili drži 10-20 –tak minuta svoje ruke na vašoj glavi ,praktikant drugog stupnja , sigurno samo možete nešto dobro primiti sa time!!

Ništa loše ili što ne želite,neće se dogoditi,bez brige budite...

Također , ne očekujte odmah "čuda"..
Najvjerojatnije čete osjetiti toplinu , trnce , i opustiti se , možda ćete zadremati , a možda ćete naglo živnuti.. :)

Preporučam, ako vam se pruži prilika,da primite reiki , da je i prihvatite.. :)
Ako ništa drugo, jedno novo iskustvo više u životu..
:) :)

medena
Postovi: 15
Pridružen/a: 24 svi 2006 09:01

Post Postao/la medena » 06 lis 2006 09:09

ovo napisano je najbolje objašnjenje.

Avatar
ARCADIA
Postovi: 179
Pridružen/a: 25 lis 2006 07:38

Post Postao/la ARCADIA » 31 lis 2006 15:11

medena je napisao/la:
vision-zlavjestica je napisao/la:onda fakat ne znam odakle toliko patnje i boli na ovom planetu...koji nam je k. svima??? samo si trebamo nachi dooobrog reikikiki majstora i.."mirna Bosna"

sorry may..

nisam ja nesht extra kontra toga..to kaj velish..ak nekome i pomazhe..dobro je da pomazhe..samo eto..madam se nesht bila postavila bla bla..pa reko..da pokusham objasniti odakle ti skeptici.

+ ajde de pitanje za one koji se vishe kuze u to.. postoje li ljudi koji ne mogu prakticirati reiki..kao i oni na kojima nije moguche raditi reiki???
i..ako ih ima..koji su razlozi tomu..

hvala puno..
svatko može prakticirati reiki kada prođe tečaj inicijacije, i na svakome se može raditi tretman ako on to dozvoli.i ne trebaš tražiti majstora, trebaš tražiti Učitelja.
ovo nije istina...reiki je dostupan svima i ne traži inicijaciju...dakako da inicijacija pomaže ali uglavnom samo pri shvaćanju...svatko tko osjeća da posjeduje energiju kojom može biti tzv. "most" između sebe i osobe kojoj daje reiki,može dati iznenađujuće rezultate

i mislim da se ipak radi o Reiki Majstoru :)

Avatar
ARCADIA
Postovi: 179
Pridružen/a: 25 lis 2006 07:38

Post Postao/la ARCADIA » 31 lis 2006 15:16

ali da ne ispadne da svi pametujemo...reiki iskustva su jedinstvena i nema tu generalizacije...anyway reiki + meditacija + joga + astralna projekcija + itd...sve su to iskustva koja će obogatiti i vaš život i vašu osobnost..so go for it ;)

Nadjin
Postovi: 30
Pridružen/a: 16 stu 2005 22:57
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Nadjin » 01 stu 2006 13:59

[quote="ARCADIA]
ovo nije istina...reiki je dostupan svima i ne traži inicijaciju...dakako da inicijacija pomaže ali uglavnom samo pri shvaćanju...svatko tko osjeća da posjeduje energiju kojom može biti tzv. "most" između sebe i osobe kojoj daje reiki,može dati iznenađujuće rezultate

i mislim da se ipak radi o Reiki Majstoru :)[/quote]

Ne slažem se sa ovom tvojom izjavom..
Spektar energije , koju provodi praktikant iniciran u reiki , malo je ipak drugačiji , od onoga koji se provodi bez inicijacije..
Znači , da , može provoditi bilo tko "univerzalnu životnu energiju" , ali ipak različita će biti ponešto od one koju provodi inicirana osoba..
Samo polaganje ruku na tijelo, uz pozitivne misli,može svakako samo blagonaklono djelovati.. :)

Svakako naravno, ja ne bih preporučila, nekome tko nije iniciran u reiki , a posebno tko ne posjeduje znanje ,pravilnog korištenja simbola, da se sam sa simbolima "igra" po svom vlastitom nahođenju..
Nepravilno korištenje simbola, može učiniti neravnotežu u čovjeku..

Reiki simboli su blagi , i na svu sreću,mislim da od neupučene osobe u biti ne mogu učiniti ipak neke velike štete..

Međutim, kod nekih drugih tehnika, kao što su neke vrste Yoga, definitivno je opasno izvoditi vježbe bez inicijacije ..
To vam je kao da se bez dobivene zaštitne opreme , igrate sa strujom visokog napona ...

Također , netko neupučen dovoljno u astralne svijetove , svojom šetnjom kroz njih , ulazi u ulogu "djeteta sa asvalta u Amazonskoj đungli"..

Ne želim nikoga zaplašiti, već samo uputiti , da ipak ,ima puno istine u onim navodima : " Nikako ne činite ovo sami kod kuće" ...

:-)

pizza
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 kol 2006 23:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: right here, right now

Post Postao/la pizza » 03 stu 2006 23:26

:) :kiss:
for a minute there i lost myself...

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: reiki

Post Postao/la lia » 15 vel 2010 17:21

Imam prijateljicu koja ima 2 stupanj i znam da je mnogim ljudima pomogla- tako bar ona kaže. Mislim da osoba treba biti malo spiritualna i extra senzibilna za ovako nešto. Ona se dugo godina bavi sa tim. Dugo se nismo čule jer stalno putuje...ali ovo je zanimljiva tema....

Mislim da je dosta ljudi neupućeno u ovo , pa kao i ja moramo puno čitati...zar nisu do prije 40-ak godina depresiju lijećili kao prehladu ?!
Ajde pišite malo više o ovom...

Može li neka od vas reiki primjeniti i na meni? Sve mi se čini da mi je srčana čakra ili duhovno srce nekako zatvoreno... :)
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: reiki

Post Postao/la komad kruha » 16 vel 2010 17:59

volim reiki i svakom bih preporučila.
kaj te hiče?

Avatar
freak
Postovi: 12
Pridružen/a: 06 ožu 2011 18:22
Spol/rod: žensko

Re: reiki

Post Postao/la freak » 06 ožu 2011 18:37

pizza je napisao/la:imate kakvih iskustva s tim?
mišljenja?

je li to real, placebo efekt ili nema efekta uopće?

Ja imam iskustva sa Reikiem, efekt je real ako si otvorena da ga primish. :roll2:
----
Daleko od očiju, daleko od srca.

Odgovorite