Taize - guzva u Zagrebu

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Taize - guzva u Zagrebu

Post Postao/la mala_od » 09 sij 2007 22:57

Ak vas ista zanima sto i kako i zasto je bila guzva u Zagrebu za vrijeme nove godine, mogu vam sve objasniti...

I takoder reci kako za vrlo "male pare" preko iste organizacije (braca iz Taizea) ove godine otici u Francusku, Boliviju ili Svicarsku.

prvo na webu - www.taize.fr moze prosvrsljati i malo pogledati.
nevjernici, ateisti, nekrscani ili itko drugi nemojte se preplasiti ili zgrazati - nitko nikoga na nista vjersko ne prisiljava - njihov glavni moto je : voli brata svoga, ljubav je sve....
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 10 sij 2007 09:47

ja bila 2001/02, mislim. s curom, u barceloni. doduse, vise nas je privlacilo da budemo turistice neg vjerski skoncentrirane...
sjecam se poteskoca koje smo imale da se odvojimo od grupe dovoljno da pronadjemo neko gay mjesto, a i tragedije kad smo shvatile da smo medju gomilom vjernika izgubile papir s popisom gay mjesta...
enivej, nisam se nikad nasla u ti grupnim oblicima...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 10 sij 2007 10:59

Steta kaj si imala tak lose iskustvo.
Cure koje su bile kod mene su se jednom na dan pojavljivale na grupnim mitinzima i ja sa njima, a svo ostalo vrijeme smo visile po gradu i tulumarile i bilo im je super.
cak su rekla da ce opet doc pred kraj proljeca.

proslo ljeto sam prvi put bila u Taizeu i bilo mi je super!
moglo se radit sto god hoces, odlazit u grad, malo festat, upoznat hrpu stranaca i fakat sam se sa nekim dobro sprijateljila.
takoder, osobno dobro mi je doslo malo vjerske obnove...

99% da cu ici u Boliviju, i ako ce biti u pola kako je bilo u Zagrebu,
grupni mitinzi me nece vidjeti, osim na dogovoru za povratak...mozda
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 10 sij 2007 11:26

ja sam imala cast na suzivot s dvoje slovaka, "udomili" ih :D
ne vidim se u tome, al lepo je sve to... puno mladih i puno dobre vibre...
guzica ti vidi put, upoznas hrpu ljudi i tak... lepo sve u svemu, ak si u vjeri, naravno :)
my only fear of death is coming back reincarnated...

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 10 sij 2007 12:35

ja bi u boliviju casna rijec :o
a ko ce mi organizirati put?
i sta to pise na stranicama da se mora doci na tjedan priprema u taizeu?
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 11 sij 2007 08:52

valjda imaju sistem da se obrane od ovakvih kao sto si ti :D pa je uvjet putovanja prvo da se malo druzite....il na tjedan-dva u samom Taizeu (selo u Francuskoj..nes ko njihova centrala...spavas u grupnim kolibicama, radionice, moitve, pomazes u organizaciji tipa pospremanje il podjela rucka)...
Il je nekad dovoljno da prek godine sudjelujes u susretima po zupama u gradu u kojem zivis..
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 11 sij 2007 10:20

hm..zvezebe :confused:
:D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 11 sij 2007 10:28

ccc :D
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 12 sij 2007 07:20

.....dobro, kaj to sad znaci da ces odustati??
hajde...mene i bivsu su primili samo zato kaj se na nju palio jedan tip iz organizacije. ponudi i ti malo svoju djevojku! :D
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 12 sij 2007 08:54

c jebote!
kakve ti to podle metode predlazes da primjenim na jednoj krscanskoj organizaciji za mir u svijetu?! sraaam da te i stid bude! :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 13 sij 2007 01:22

pa nije za mir neg za putovanja.
zvir i bestimja.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 13 sij 2007 14:44

al truca svasta ova malena...
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 14 sij 2007 21:49

call_me_slut je napisao/la:pa nije za mir neg za putovanja.
huljenje! malo se bolje informisi koleginice...oni mole za mir ako nisi znala! nije to nikakva turisticka agencija za posrnule zbele medju ostalim! :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 14 sij 2007 22:02

(al oni to ne znaju :D )
zvir i bestimja.

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 14 sij 2007 22:11

ajde, ajde, nemojte odmah odustat...
prvo malo skoknut do Taizea...nije to tak striktno kak vam se cini.
Dobro, smjestaj i nacin funkcioniranja kampa nije bas za svakoga,
spava se po satorima, rumunji i srbi najcesce dobiju bungalove jer oni rade najvise sranja pa ih kao braca zele imati na oku (sto im ne uspijeva od samog osnutka), prek dana su svi dobrice, a po noci se na svakom cosku trese grm.
Postoje razni radni zadaci - prenje sudja, cuvanje klinaca, prodaja u ducanu i bircu, skupljanje smeca, welcoming (onaj tko zna vise jezika moze docekivati nove goste) i ono sto cu ja izabrati slijedece goste - night welcome - nocno cuvanje straze :D :D

Ali na nista te nitko ne moze prisiliti, mozes se ne pojaviti na izabranom poslu i nitko ti nece srati :D .

Al najbolji dio svega su GRUPE.
U jutro jedan od brace drzi predavanje (prije svega mozes izabrati na koje prefavanje zelis ici - ponudene su najmanje 3 teme i nisu sve vjerske) cca 45min, nakon cega sve podijeli u manje grupe od cca 7-10 ljudi, te im da smjernice (pitanja) i tako kao mala grupa vode razgovore.
Grupu u koju sam ja upala je bila super, tak smo se dobro skompali da sam sa svima ostala u kontaktu.

Takoder, poslije "rucka" se odravaju razne kulturne grupe, npr. upoznavanje africke kulture - sto je bilo super, izvorni afrikanci su nam kroz predstavi pokazali svoje obicaje od rodenja do smrti, fakat je bilo super.

E sad, bolna tocka Taizea - hrana, mislim ima je, al malo.
Al dobiva se 3 puta + vrijeme caja (neato kao caj + cockie).
Al tko se snade...i skompa sa kuharima dobi vise.

I tak, ma nemrete pogrijesit, ja savjetujem svima da probaju,
ak nis drugo, saznat cete kaj je/nije za vas.
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 26 sij 2007 01:35

ja sam u srednjoj skoli preko taize-a otisla u pariz..vjerouciteljica - casna je to nesto smuckala i eto nas na putu..vecina ljudi je spavala u nekim dvoranama, al je frendicu i mene taj put srica malo naguzila i smistile smo se u stan kod neke drage bakice u samom centru pariza..mislim da smo se samo 2-3 puta nesto nakratko pojavile na tim sastancima (cisto da nas casna vidi), a ostatak vrimena smo provele tako da samo prosle pariz uzduz i popriko..upoznale smo i 2 cure iz zagreba koje su vec prije bile tamo pa su nas uputile na sve vaznije destinacije i pravile nam drustvo..cak ni hrana nije bila problem jer nas je bakica polu hranila, a za zadnji rucak ponudila sve francuske specijalitete. :aha:

to mi je bilo jedno od najljepsih putovanja u zivotu (za apsolutno prihvatljivu cijenu) i uvijek cu ga se sijecat..jer ipak, probuditi se i prvo ugledati eiffel-ov toranj je nenadjebiv dozivljaj :)
back to where i never was

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 26 sij 2007 09:12

ee, sjecam se toga kad se islo u pariz...nemrem se sjetiti zakaj ja nisam isla.. :o mislim da sam bila 2.srednje il tak nes..
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 26 sij 2007 16:23

freeda je napisao/la:ja sam u srednjoj skoli preko taize-a otisla u pariz..vjerouciteljica - casna je to nesto smuckala i eto nas na putu..vecina ljudi je spavala u nekim dvoranama, al je frendicu i mene taj put srica malo naguzila i smistile smo se u stan kod neke drage bakice u samom centru pariza..mislim da smo se samo 2-3 puta nesto nakratko pojavile na tim sastancima (cisto da nas casna vidi), a ostatak vrimena smo provele tako da samo prosle pariz uzduz i popriko..upoznale smo i 2 cure iz zagreba koje su vec prije bile tamo pa su nas uputile na sve vaznije destinacije i pravile nam drustvo..cak ni hrana nije bila problem jer nas je bakica polu hranila, a za zadnji rucak ponudila sve francuske specijalitete. :aha:

to mi je bilo jedno od najljepsih putovanja u zivotu (za apsolutno prihvatljivu cijenu) i uvijek cu ga se sijecat..jer ipak, probuditi se i prvo ugledati eiffel-ov toranj je nenadjebiv dozivljaj :)

steta kaj nisam vec tada znala za organizaciju...al nema beda...zato ove godine preko oceana :D :D
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Odgovorite