S one strane smrti?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 30 sij 2007 22:21

Malena je napisao/la:
swayka je napisao/la:@ malena - sad si me zaintrigirala...

koliko knjiga ima strana? :o
sta..ak ima vise od 100 ne bus citala.. :D
stoko!!! :D neeeeee!!!!
nemam pojma tocno, ali nije neka debela knjizurina. da se lako citati, i na koncu konca, ak se ufuras da bi to sto zena pise moglo biti istina, jako je zanimljivo, i ima neke logike. ili bismo mi samo htjeli da je tako :)
ma palo mi bilo na pamet da mi to fotokopiras i sendas, ali sam svatila da je posta preskupa za takve stvari pa ces mi to posudit kad se za par miseci dopeljam do zg... :wink: bas me zaintrigiralo... :) yey! :)

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 31 sij 2007 08:44

Opet rat na pomolu! :D

Nego on topic:

Mora nesto biti poslije ove smrti, jer mi ovaj zivot nije dovoljan...da li je to samo nekakvo lebdenje dusa u svemiru, reinkarncija, sjedenje na panju...svasta mi se mota po glavi.
I 100% sam sigurna da nasa dusa sa nasom osobnoscu ide nekamo.
Neko vrijeme sam se bavila proricanjem i inim stvarima...jer imam trece oko i kada se dobro skoncentriram mogu osjetiti nesto oko sebe sto se okom ne vidi...a dogodio se jedan dogadaj koji me totalno prepao i prestala sam se takvim stvarima baviti.

Ja sam jako bila vezana uz svoju prabaku, najbolja osoba koju sam imala cast upoznati i voljeti, cak je navrsila 102. godinu.
Prije 2 godine, pala je i slomila kuk, zavrsila u bolnici.
Drugi dan, postalo joj je jako lose, pocela je buncati, gubiti svijest, organi otkazivati etc, i doktori su rekli da nece jos dugo.
Tu noc, oko 2 sata, naglo sam se probudila i kroz glavu mi je prosla scena iz djetinjstva kada sam pala sa bicikla, prabaka me digla, uzela u narucje, ljubila, grlila i pricala "malo moje, sve ce biti u redu, baka te cuva" (na kajkavskom).

Drugi dan kad sam dosla u bolnicu, saznala sam da je umrla tu noc oko 2 sata.
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 31 sij 2007 10:55

tamara3 je napisao/la:Evo ja bih je posudila ak može.
nema beda tamara, posudim ti ju cim ju dobim natrag u ruke, nadam se skoro...pa ti vidi jel bullshit il ima nesto u tome.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 04 vel 2007 14:02

je ako postoji puuuno puuuno ljepse nego ovdje na zemlji!!!!
jelda? :)
______

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 05 vel 2007 17:11

pa to bar nije tesko :o
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 06 vel 2007 21:02

da...
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 07 vel 2007 15:08

mislim da je krasno imat vjeru u "onostrana" iskustva i zivote, al toplo preporucam uzivat u ovom sto je moguce vise, jer jebes ga, ko zna... maybe that's it! :D

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 09 vel 2007 10:04

apsolutno....
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 09 vel 2007 13:38

life is a bitch, and than u die :o
my only fear of death is coming back reincarnated...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 09 vel 2007 15:08

ma nije bitch. zivot je divna stvar. ak se tak odlucimo! :)

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 09 vel 2007 23:08

zivot je hrpa obaveza uz poneko veselje koje nas tjesi da nije sve za kurac. zvuci optimisticno, but let face it.
zvir i bestimja.

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 10 vel 2007 03:52

hm..ne mora biti bash tako.

zhivot mozhe biti hrpa veselja i uzhivancije + pokoja obaveza..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 10 vel 2007 08:17

da, mislim da je to kak si napravis...
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 10 vel 2007 21:11

da, tak je kak si napravis. i ako odlucis celi zivot bit nesretan kaj nemas para ko paris hilton, onda ces, jebi ga, bit nesretan. ako svacemu i svemu i svakome das smisao, ako nalazis veselje i ljepotu u stvarima oko sebe, ako se okruzis ljudima koji su ti dragi/koje volis i uvedes dobru dozu humora, onda je sve fino. :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 17 ožu 2007 19:57

Malena je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Evo ja bih je posudila ak može.
nema beda tamara, posudim ti ju cim ju dobim natrag u ruke, nadam se skoro...pa ti vidi jel bullshit il ima nesto u tome.
Nda... http://www.stopsylviabrowne.com/, čini se da je ovo prvo :twisted:.

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 19 ožu 2007 11:04

ok, upravo sam u procesu vracanja knjige, pa mos i sama procjenit ;)
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
Karolina_Novak
Postovi: 29
Pridružen/a: 03 ožu 2007 23:17

Post Postao/la Karolina_Novak » 14 tra 2007 01:09

Puno sam čitala o tome ali ništa ne vjerujem. Za mene s one strane nema NIČEGA!
To je samo utjeha za one koji se boje smrti ili žele se nadati da će se sastati sa dragim ljudima koje su izgubili

Splendo
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 vel 2007 19:32

Post Postao/la Splendo » 18 tra 2007 22:45

klinička smrt nije smrt...
dakle, klinička je smrt običan san... nikakvo nadnaravno iskustvo...
ko je jednom umre...ne vraća se :)

(ne računam ovdje uskrsnuće ...vratit ćemo se svi zajedno :D )

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 20 tra 2007 17:07

Ma vratit ćemo se... sad bi ti nekaj rekla, ali bolje da šutim.

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 21 tra 2007 10:08

SPlendo gleda sa teološkog i filozofskog stajališta,a vi sa čisto medicinskog. Mislim da su to dvije različite stvari, tak da postoje i dvije interpretacije

Splendo
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 vel 2007 19:32

Post Postao/la Splendo » 21 tra 2007 10:34

nimfomanko
uopće ne gledam to s filozofskog
niti teološkog stajališta
nego čisto realno
klinička smrt nije smrt
većina vjernika fanatika fakat spuši tu foru s kliničkom smrti...

mislila sam i ja da postoje te neke nadnaravne sile kliničke smrti.... dok lik nije počeo brijat da je doživio kliničku smrt i vidio Svetog Petra u čamcu...
kaj je najbolje... lik fakat nije srao... nego je to bila istina..i napisao je knjigu o tome...

klinička smrt je smrt di srce kuca... ali nedovljno jako da ga se čuje... dakle..mozak svejedno radi u tom trenu i nema nikakvog prelaska u drugu dimenziju...

a ti tamara3... nemoj se suzdržavati... moš mi slobodno pljunut u facu, navikla sam da mi ljudi po ulicama seru i prijete da će me ubit, tako da ne moraš se osjećati sputano zbog mene...

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 21 tra 2007 10:38

ono sa svetim petrom i to.....Vjerujem da ljudi imaju neka čudna iskustva,ali ovo sa svetim petrom. Hahaha:):):) Kaj je držal ključeve ispred vrata i pozival ga da uđe.

Splendo
Postovi: 35
Pridružen/a: 08 vel 2007 19:32

Post Postao/la Splendo » 21 tra 2007 11:23

pa kažem ti...
može netko reć "glupačo, prouči malo razliku između sna i smrti..."
ali istina je da se znanstvenici spore oko toga..
ja držim teoriju da je to jedna vrsta jačeg sna...
a ne smrt... čim je klinička smrt nije smrt..

i moj ju je otac doživio kad je slomio kičmu i završio u bolnici na operaciji... i dok je još bio pod narkoticima nakon operacije mojoj je mami pričao kako mu je duh izašao iz tijela i tražio je svoje noge... kad se probudio nije mogao hodati idućih 6 godina dok nije umro...
ja to gledam realno isto kao i on jer je on bio ateist i nije želio to ikome reć osim mojoj mami jer je mislio da će mu se ljudi rugat... i nakon par dana se više nije ni sjećao da je to mojoj mami pričao...
i sasvim je logično i objašnjivo zašto je on doživio takvo iskustvo, to nema veze s religijom niti ičim..niti je to išta nadiskustveno....

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 23 tra 2007 19:16

Splendo je napisao/la:pa kažem ti...

i moj ju je otac doživio kad je slomio kičmu i završio u bolnici na operaciji... i dok je još bio pod narkoticima nakon operacije mojoj je mami pričao kako mu je duh izašao iz tijela i tražio je svoje noge... kad se probudio nije mogao hodati idućih 6 godina dok nije umro...
nisi pomislila da je to možda posljedica polomljene kičme? :confused:
mazohist & truba

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 23 tra 2007 19:18

Splendo je napisao/la:a ti tamara3... nemoj se suzdržavati... moš mi slobodno pljunut u facu, navikla sam da mi ljudi po ulicama seru i prijete da će me ubit, tako da ne moraš se osjećati sputano zbog mene...
:o :o :o

Avatar
wildsoul
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 srp 2007 00:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la wildsoul » 07 srp 2007 13:56

Teska tema po meni i za mene.Ali,posto je ovo forum i kako ovde mogu biti iskrena,jer nema negativnih posledica i nije me nesto bed pisati o tome a i ovo ovde mi dodje kao ispovedaonica,reci cu samo jedno,bila sam u komi tri cela dana...Imala sam tesku jednu intervenciju lekarsku,izgubila puno krvi i pala u komu..I verujte,nisam zelela nazad.To sa tunelom,pa nisam to bas tako dozivela.Bila sam u nekoj vrsti svetlosti,neverovatna energija i svetlost koja kao da je nesto organsko,drzi te i spusta te.I cula sam glasove najmilijih,onih koji su mi ta tri dana bili u poseti.I pored toga,zelela sam ostati tu,rekla bi u radosti,nigde,a ispunjena,kao bice koje je do tog trenutka osecalo veliku bol koja se odjednom pretvorila u osecanje radosti,bez bola,bez icega sto opterecuje neka vrsta totalne ispunjenosti duhovne,telo vise nije bilo bitno...
Posle sam se ''vratila'',odjednom,bez moje volje,uh,kako me je sve bolelo,i telo i dusa...
Ne znam,jos nisam posve sigurna sta je sve to bilo,moje halucinacije ili poseta onom onostranom,onom sto nam je neka vrsta kapije u raj?
Tek pre izvesnog vremena sam potpuno da kazem ozivela i nastavila normalno da zivim i osecam.Kao da sam bila u vakuumu nekom.Cudno,neverovatno iskustvo...
I saved the world today

Avatar
look at her
Postovi: 74
Pridružen/a: 14 stu 2007 08:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la look at her » 29 sij 2008 22:51

uh, oduvijek sam maštala o tome da, kad umrem, mogu vidjeti kako svijet ide dalje i posebno ljude koje volim.

a kad sam bila u depresijama, maštala sam o tome da se ubijem i onda vidim kako će ljudi bez mene (to je gnjev! :D)

i to što sam se pokušala i uspjela uvjeriti da je to nemoguće, spasilo mi je život tih nekoliko puta.

prema tome, bolje je ne vjerovati u život poslije života, jer nam tada nije žao ostaviti ovaj život. (barem za mene je bolje)

a uostalom, bolje je ne vjerovati u to, jer kad nam netko voljeni umre, možda se ipak lakše suočiti s tim da nas je napustio jer je umro i da je to dio života i da stvari tako funkcioniraju, nego se još dodatno opterećivati time vidi li nas on, je li dobro, gdje je i tako biti svjestan da mi živimo bez njega i on živi bez nas, obje strane u patnji, i tako s manje straha čekati kraj života, i biti nas briga za sve što se događa, ne boriti se s životom kakav jest.

a ustvari... vidjet ćemo, ili ne. hoćemo li onda toga biti svjesni? ili ne?
e, to ja zovem apstrakcijom. super tema za ubiti vrijeme (samo se nadam ne i "ubiti sebe") :)

satellite
Postovi: 31
Pridružen/a: 25 vel 2008 16:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Grad Zagreb

Post Postao/la satellite » 07 lip 2008 17:41

weirdo je napisao/la:
Zita je napisao/la:znanstvenici nemaju odgovor na ta pitanja
ono sto sam ja pratila, a to nije mnogo pa me ne drzite za rijec, je da kad covjek umre tijelo je lakse za 3 kile
kazu da je to radi odlaska duse...neznam, mozda je
ne, kažu da je tijelo lakše za 1300 g što je još interesantnije jer je to težina prosječnog ljudskog mozga i stvarno je zanimljivo jer je neobjašnjivo, mogla bi bti duša, da...
tko je ima :D
pa naravno da je dušaa,pa nepretvara se mozak u energiju :o

anne
Postovi: 48
Pridružen/a: 27 pro 2007 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: split
Kontakt:

Re: S one strane smrti?

Post Postao/la anne » 12 lip 2008 21:21

tamara3 je napisao/la:Ljudi koji su preživjeli kliničku smrt pričaju uglavnom jednu te istu priču: tunel na čijem je kraju svjetlost, eventualni susret s već preminulim članovima obitelji, prijateljima itd., biće sazdano od svjetlosti koje ponekad nešto kaže...
Znanstvenici kažu da se to s nama poigrava naš umirući mozak i njegove kemijske reakcije.
Nisam to doživjela ali ipak mi je teško povjerovati da je to to - prah i pepeo ili dva metra pod zemljom i obrok za crve.

Vama?
pa dobro prah,pepeo i dva metra po zemljom je samo nase tijelo..a dusa vjerojatno ne,vjerujem da postoji jos nesto jednostavno jos nerazumljivo nasim umovima,neka druga dimenzija...

dalanija

Post Postao/la dalanija » 17 lip 2008 10:59

rok end rol bejbe, sve je to .... rok end rooooool :)

Odgovorite