Joga

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Joga

Post Postao/la Hidden_soul » 19 ožu 2007 22:40

Hm.. da... posto je moj hobi da se u zivotu bavim pizdarijama (svim mogucim osim mog faxa :D ), nesto me zanima u zadnje vrijeme ovo.

U biti, srela sam maminu frendicu koja ima nekakvih 60ak godina i izgleda onako, wow, reklo bi se da ima 40 najvise. I rekla je da prakticira jogu vec duze vrijeme, i da je to zapravo razlog za sve.
Hm da, znam da to pomaze i sve to, ali ovo je bilo onako like wow.

I sad i ja razmisljam o tome (nije da ja zelim izgledat kao 40godisnjakinja, jos uvijek :D), vec me sav taj mir koji covjek postize fascinira.

Pa me zanima, ono, jel netko mozda prakticira, je li upucen i to...
Takoder procackah po netu pa vidjeh da ima dosta grana i vrsta te joge, pa ono, ako netko zna preporucit sto...

I jel mislite da se tu pak moze biti samouk? Jerbo imam dosta knjiga o tome koje sve lijepo i detaljno prikazuju i objasnjavaju, a opet mi se to ne cini nekako hm, recimo - autenticno. A i negdje sam jednom citala da neispravno i netocno prakticiranje svega toga moze cak dovesti i do nekakvih ozljeda i bit stetno.

Commens are welcome.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 20 ožu 2007 10:21

nisam se nikad bas onak ful bavila jogom ali ju prakticiram par puta tjedno preko drugih stvari.
uglavnom, nikako ne bi preporucila samoukost jer apsolutno nema nikakve sanse da pravilno naucis iz knjiga. bilo bi super kad bi mogla otici nekoliko puta tjedno barem par mjeseci u neki studio gdje bi te naucili osnovne stvari raditi kak spada pa bi onda mozda to mogla vjezbati sama doma.
neispravno prakticiranje moze biti u najmanju ruku neucinkovito, a onda i stetno.

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 20 ožu 2007 11:36

nisam neshto extra upuchena..ali..iz osobna iskustva..nebi preporuchila neka solo avanture ..barem sa yoga disanjem.. naime..pred nekih 15-17 godina..upala sam u vojnu knjizhnicu..svega i svachega je bilo..sjecham se da sam imala feeling kao da sam uletilau ..ne znam ti ni ja kakvu riznicu..naime..toje bila knjizhnica doma JNA..i..zaista svega i svachega je bilo..sve porazbacano..nesortirano..prekrasna chtaonica..ma....vjerojatno jedan od najboljih osjechaja ikada..
ali..sada dio sa jogom..u tom mnoshtvu knjiga..naletila sam na jednu o jogi..neko prastaro izdanje..neshto shtoje vishe nalikovalo na nekakvu skriptu..nikakva oprema bla bla..u biti..najjednostavnije uvezani txt-ovi..i..ugrabila ja ..izmedju ostalog..i to..doshla doma..i pochela chitati..bla bla bla..i....tak..doshla ja do poglavlja o joguchkom disanju..nakon 20-tak stranica uvodnog txt-a i teorije bla bla..bilo je opisano ..siiigurnih 20-tak vjezhbica disanja.i super..pokushala sa jednom-1. vjezhbom..i sve super..fakat sam se bila zagrijala jer..odmah sam pochela osjechati opisane-ochekivane uchinke-dejstvovanja..bla bla bla...negdje na 6.-7. vjezhbi disanja..ne znam shto se tochno dogodilo..jer..uvijek tvrdim da nikada nisam pala u nesvijest.. i mislim da nisam..ali..tada mi se ochito neshto dogodilo..jer..nisam se nichega sjechala..ne samo vezano za te vjezhbe disanja..vech mi je chitav hebeni dan bio izbrisan iz glave..nishta ..prazna plocha..+ neshto mi se i sa vidom bilo shebalo..slika mi je bila uzhasno svijetla..+sjecham se josh i nekog chudnog osjechaja u stomaku...kao neka praznina..nesht uzhasno chudno..
sve u svemu...mislim da niiikaaako n ije za zafrkavati se sa time..mislim..bez nekakva struchnog vodjenja..nebi nikome pozheljela to shto se meni tada izdogadjalo..paaa..eto..mani knjige i bla bla..lakshe je upisati neki techaj i polako se uhodavat u to sve skupa..dodushe..jedino shto bi se mogla prije toga...odluchiti koju tochno vrstu joge zhelish..koja bi tebi najvishe pasala/trebala..ali..same i konkretne vjezhbe izvoditi na svoju ruku..ne ne...v e l i k o NE !
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 20 ožu 2007 14:04

joga u svakodnevnom zivotu.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 21 ožu 2007 21:05

Vision, si ti sigurna da tu nije bio u pitanju "mrkva", "persin i bilje" i tako to? :D


Nego da... vidjeh nesto o Zenyogi, pa budem isprobala, to mi se zasad najvise svidja jer su kombinacije vjezbi disanja i sveg ostalog.
U svakom slucaju sama se necu pravit pametna, ne bih da dozivim amneziju u odnosu na zadnjih 5 godina zivota, ionako slabo pamtim :D
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 22 ožu 2007 16:48, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 22 ožu 2007 14:09

ja bi na tvom mjestu malko "uredila" post, cist zbog mira u kuci :o
Zadnja izmjena: cvetka, dana/u 22 ožu 2007 14:50, ukupno mijenjano 1 put.
my only fear of death is coming back reincarnated...

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 22 ožu 2007 14:33

sad kad si citirala tesko da ce urediti :D
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 22 ožu 2007 14:49

:roftl: :roftl: :roftl:

bum i ja svoj uredila :shinner:
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 22 ožu 2007 16:44

Ma o cem vi to???

Ajd ne pravite od muhe slona, kakav mir u kuci i koji qrac, ne dizite frku tamo di je nema, pitala sam za jogu i ne da mi se opet dovodit u napast da me maknu s foruma radi neceg, pa ono, tema je yoga, a postovi mislim da ne bi trebali bit problem.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 22 ožu 2007 16:47

:D
hidden! pa ti si sva vatrena jedna žemska! :inlove:
mislil je cvetek na explicitne nazive pojedinih opojnih supstanci.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 22 ožu 2007 16:48

aha..dobro, dat cu im ljepse nazive :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 22 ožu 2007 16:48

eto :D
sad je politicki korektno. radi...mira u kuci
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 22 ožu 2007 16:55

Hidden_soul je napisao/la:Vision, si ti sigurna da tu nije bio u pitanju "mrkva", "persin i bilje" i tako to? :D
:roftl: :roftl: :roftl:
ahahahaha! legendoooooooo!!!!!
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 23 ožu 2007 10:55

:D
my only fear of death is coming back reincarnated...

Almsivi
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 sij 2008 21:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Frushka gora

Post Postao/la Almsivi » 17 sij 2008 22:02

Jesam li ja na pogresnom mestu? posto ste sve samo zenske, jel uopste dozvoljeno muskima da pisu na ovom forumu?

Inace ovde sam samo zbog religije yoge i meditacije, a nevidim bas da to ovde cveta!
If the splendor of thousands of suns were to blaze forth all at once in the sky,
even that would not resemble the splendor of that exalted being <Krishna>. Bhg 11.12

Avatar
bloody mary
Postovi: 176
Pridružen/a: 20 pro 2007 22:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la bloody mary » 20 sij 2008 00:49

yoga's good for you! :D nacula sam da se ne preporuca depresivcima pa jel neko zna vise o tome?? od nekoliko frendica sam isto cula da je pilates pregenijalan, da nakon imas energije... ono mozes vola dignut i odbacit ga dva metra :D
"I am so made that I cannot believe."

Almsivi
Postovi: 2
Pridružen/a: 17 sij 2008 21:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Frushka gora

Post Postao/la Almsivi » 28 sij 2008 15:54

E sad sta ljudi misle da je Yoga?

Yoga je sjedinjenje individualne duse ka kosmickom dusom.
Itekako je i za depresivce, samo treba da se potpuno relaxiraju i
koncentriraju na nesto pozitivno!

Ima mesta na netu, tj forumi gde se bas o Yogi ozbiljno raspravlja. 8-)
If the splendor of thousands of suns were to blaze forth all at once in the sky,
even that would not resemble the splendor of that exalted being <Krishna>. Bhg 11.12

satellite
Postovi: 31
Pridružen/a: 25 vel 2008 16:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Grad Zagreb

Post Postao/la satellite » 07 lip 2008 17:33

bloody mary je napisao/la:yoga's good for you! :D nacula sam da se ne preporuca depresivcima pa jel neko zna vise o tome?? od nekoliko frendica sam isto cula da je pilates pregenijalan, da nakon imas energije... ono mozes vola dignut i odbacit ga dva metra :D
yoga je odlična stvar preporucila bi svima :thumbup: ,ja sam prezadovoljna,al je kao droga navučeš se :aha:

milo dijete
Postovi: 35
Pridružen/a: 14 pro 2005 14:18

Post Postao/la milo dijete » 12 srp 2008 10:28

preporučila bih da počneš uz nekoga tko ima znanje i iskustvo. jednom kada dosegneš određenu razinu koja je individualna i za svakoga različita, kreni sama i razvijaj se dinamikom i smjerom koji tebi odgovara.
ako promijenimo svoje misli, promijenili smo cijeli svijet.

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 13 srp 2008 18:03

milo dijete je napisao/la:preporučila bih da počneš uz nekoga tko ima znanje i iskustvo. jednom kada dosegneš određenu razinu koja je individualna i za svakoga različita, kreni sama i razvijaj se dinamikom i smjerom koji tebi odgovara.
Pametan savjet.Joga moze biti za...... ako neznas sto radis.

Odgovorite