Jeste li vjernice/ci?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
hera
Postovi: 14
Pridružen/a: 22 svi 2008 13:13

Post Postao/la hera » 24 lip 2008 13:20

ja sam ateist. zadrti. tek ponekad agnostik, ali toliko rijetko da se i ne računa.

Avatar
Hayden
Postovi: 35
Pridružen/a: 07 lip 2008 01:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu negdje

Post Postao/la Hayden » 25 lip 2008 16:30

vjerovati gledajuci kroz prizmu samo jedne religije mi se nikad nije cinilo najispravnijim.

Bog.. Allah.. Energija... sve je to u konacnici isto.


najvecim dijelom sam agnostik, a budizam mi se sve vise svidja.

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 01 srp 2008 19:07

Mislim da je u zivotu jako vazno vjerovati,ali ne biti rob vjerovanja, negu u svemu biti slobodan.Po meni je ciovjek bez vjere kao brod na moru kad puse vjetar...Ali covjek treba vjerovati Bogu,a ne ljudima, jer religija jest bila i uvijek ce biti opijum za narod.U cemu god covjek ima prste uvijek ode krivo.Zato se treba samo okrenuti Bogu.
E jesam pametna:-))))

ivana24sb
Postovi: 1
Pridružen/a: 23 lip 2008 13:31
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: brod

Post Postao/la ivana24sb » 02 srp 2008 18:07

religija prividno slabome čocjeku olakša život. pruža vjeru u nadu i tješi za krive postupke ( Bog je tako htjeo, čudni su putevi Božiji). jednostavnije je povjerovati da je sve stvar mozga. sami si krojimo životni put birajuči razne činjenice i okolnosti

vjera- svatko vjeruje u nešto.. tako i ateista vjeruje da nevjeruje u ništa

sve to čini životne trenutke lakšima

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 03 srp 2008 14:04

jeee...sve vise vjerujem u zlo...dobre duse uvik popuse..tako kad se molim Bogu ,Alahu..pitan se jel nagluh il sam ja prezahtjevna.. :o

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 04 srp 2008 18:11

Ja mislim da nase videnje pravde i dobra i zla i nije bas Bozije videnje.Mi smo pre svijetovni da bih mogli shvatiti ono nesto Bozansko...Zato nam se i cini da Bog ne odgovara, necuje, da je nepravedan...Tako je kad mi gledamo nasim svjetovnim ocima,ali Bozijim nije...
Ima li to smisla? :eek: :D

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 05 srp 2008 22:23

Ivanna28 je napisao/la:Ima li to smisla? :eek: :D
Ne baš.
Zadnja izmjena: bea.zarre, dana/u 06 srp 2008 11:01, ukupno mijenjano 1 put.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 srp 2008 02:04

trudim se al mi nejde. lajk...nadjem se u preodvratnoj situaciji i sad kao sta....da molim boga? pokusla sam jednom otic u crkvu i sad kaj? ok, recimo treba upalit svjecica. al kurac...nema svjecice....ubacis 2 kune u mašinicu, zatvori se strujni krug i zasvjetli lampica koja glumi svjecicu :o ok, sad udjem unutra i kaj,treba sjest i pomolit se bogu, brijam da to tak ide. i sjednem i skrusena sam jer sam ukurcu i pogledam gore i vidim gipsani kip isusa sa svetlo plavim ocima i plavim loknicama, i gips vec polako otpada. i kazem si...wtf? :o kaj ce me spasit gipsani isusek? koji je to jebeni bullshit. i odem. vjerujem sebi i ljudima koji me spasavaju. sve je ostalo.....

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 07 srp 2008 11:33

Upss sad ja tu neki propovjednik. :eek: :D A
Pa ajmo malo sad znanstveno, jer vidim da vam takve stvari bolje leze (a i meni). :) Pa svi se slazu u tome da koristimo samo 10 % mozga, da postoji vise dimenzija, da postoji nesto vise od nas, znamo da postoje ljudi sa razlicitim vantjelesnim mogucnostima jogiji, levitanti, ljudi sa mogucnosti telekineze, ljudi koji na misteriozni nacin ozdrave, uskrsnu, Sai baba itd...Ajmo za trenutak to nesto "nepoznato" nazvati "Bogom".Recimo da je sve ovo sto nabrojah od Boga ili je sami Bog. To je znaci nesto vise, bolje, svetije od svijeta koji mi znamo.Hocemo li se u tome sloziti?Pa ako je vise i bolje znaci i da je drugacije od naseg svijeta, zar ne?Pa eto o tome ja govorim da mi i taj "Bog" nemislimo isto.O n pravdu recimo kad citas Bibliju dozivaljava drugacije isto kao i ljubav,vjeru, osvetu, nego mi.On to dozivljava na nekoj visoj razini svijesti da se tako izrazim...On prasta, ne osvecuje se, voli i neprijatelja...I to nekaze samo Biblija nego i mnoge druge duhovne knjige i vjere... I na kraju mozemo zakljuciti da nam taj "Bog"nosi ono nesto dublje, vise, drugacije, pa ja postavljam pitanje...Zar onda nebi trebali pokusati zivjeti kako to pise ili u Bibliji ili nekim drugim duhovnim knjigama...???Mozda bi onda bili sretniji, ispunjeniji, shvatili bi nesto drugo, nesto dublje sto i nas ispunilo...
Ma slusaj crkva/religija je kao sto sam rekla opijum za narod i to nema nikakve veze sa Bogom.Covjek mora sam uspostaviti kontakt sa Bogom,a ostalo zaboravi.Crkva, religija je ljudska tvorevina i zato nije od Boga,niti je dobra.Svoj odnos s "duhovnim" gradis sam ,a religija i Crkva ti mogu pomoci u pronalazenju,ali treba biti jako oprezan gdje ides, jer danasnjem svijetu ima svacega od RK Crkve, pa do ostalih losih stvari...Ali naravno postoje izuzeci.Jako ih je tesko naci,ali postoje i netreba se ni njih svacati kao prave...
Eto valjda sad ima vise smisla i nadam se da niste zaspali. :spava: :)

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 07 srp 2008 14:02

nismo. ali samo zato sta je rano.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 07 srp 2008 14:12

radikalno religiozna ateiskinja

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 08 srp 2008 08:57

E da rano je. :spava: Nije vrijeme za filozofiju... :D
radikalno religiozna ateiskinja?Ti is?Ja?Ili? :o :)

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 08 srp 2008 11:48

ha? :o

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 09 srp 2008 09:43

HA!HA!HA!Ocigledno je vec danima prerano. :D Pa napisala si radikalno religiozna ateiskinja?Pa sad ja pitam na koga mislis...Mene?Tebe?Nekog drugog?Tko je radikalno religiozna ateiskinja? :o :)

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 09 srp 2008 09:45

pa na sebe :o tema je dal smo vjernice, a ja sam napisala kak se deklariram

Avatar
FreakOfNature
Postovi: 287
Pridružen/a: 07 srp 2008 12:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: negdje

Post Postao/la FreakOfNature » 09 srp 2008 13:06

nope nikad bila, dal ću postati only god knows :D
soundtrack mog života...

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 13 srp 2008 17:57

Pa nije bas da u nista ne vjerujes??? :o :D

Avatar
syrinx
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 ožu 2008 23:25

Post Postao/la syrinx » 13 srp 2008 18:34

Ivanna28 je napisao/la:znamo da postoje ljudi sa razlicitim vantjelesnim mogucnostima jogiji, levitanti, ljudi sa mogucnosti telekineze, ljudi koji na misteriozni nacin ozdrave, uskrsnu, Sai baba itd...Ajmo za trenutak to nesto "nepoznato" nazvati "Bogom".Recimo da je sve ovo sto nabrojah od Boga ili je sami Bog.

zašto bi oni bili dokaz nečeg božanskog, a ne npr. netko tko je čitav život živio što je najbolje znao i mogao?

Ivanna28 je napisao/la:Zar onda nebi trebali pokusati zivjeti kako to pise ili u Bibliji ili nekim drugim duhovnim knjigama...???Mozda bi onda bili sretniji, ispunjeniji, shvatili bi nesto drugo, nesto dublje sto i nas ispunilo...
misliš da bi svi ljudi prihvatili to?
pa šta to religije ne pokušavaju već? dovesti nas do toga da živimo po svetim knjigama, tolerantni, puni razumijevanja, dobri, bez krivih postupaka? nije to tako jednostavno...svakog druge stvari ispunjavaju i vesele, i ako netko nije vjernik sumnjam da mu je život manje ispunjen i da je manje sretan od nekoga tko je vjernik..

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 14 srp 2008 10:01

biblija je knjizevno djelo, puno kojekakvih gresaka koje su nastale pri prevadanju, pisana je prije dosta godina, spada u jedan drugi kontekst i totalno je suludo pokusati zivjeti po nekom knjizevnom djelu. daj zamisli da pocnes zivit po npr. Alici u zemlji cudesa :o


---------------------

btw, alisa u zemlji cudesa je jedno izvanredno djelo

dany

Post Postao/la dany » 14 srp 2008 10:36

par citata denisa diderota:

Istinita religija, koja je važna za sve ljude u svim vremenima i na svakom mjestu, morala bi biti vječna, sveopća i očigledna; nijedna, međutim, nema nijednog od ova tri obilježja. Sve su, prema tome, tri puta dokazane kao lažne.

Događaji, na koje se oslanjaju religije, drevni su i čudesni, tj. najviše moguće sumnjivi da bi dokazali najnevjerojatniju stvar.

Dokazivati Evanđelje pomoću čuda, znači dokazivati besmislenost pomoću protuprirodne pojave.

"Ovaj bog koji šalje u smrt boga da bi umilostivio boga", to je odličan izraz baruna de la Fontana. Sto velikih knjiga, napisanih za ili protiv kršćanstva, ne sadrži u sebi toliko ubjedljivosti koliko ova dva smiješna retka.


i jedan od meni najdražih

Vi dajete nevjerniku knjigu pisanija za koja tvrdite da su Bogom nadahnuta. Prije nego što pređemo na razmatranje vaših dokaza, ne treba propustiti da vam zadamo niz pitanja o samome tom zborniku. Zar nije on pretrpio neke izmjene? - pitaćemo vas. - Zašto je on sada tanji nego nekoliko vijekova ranije? Po kakvom pravu je iz njega izbačeno nekakvo djelo koje poštuje neka druga sekta, a ono koje ona odbacuje očuvano je? Na osnovu čega ste vi pretpostavili ovaj rukopis? Šta vas je rukovodilo pri izboru između tolikih različitih spisa, koji jasno dokazuju da ovi sveti autori nisu došli do vas u svojoj prvobitnoj čistoti? Ali ako su oni, kao što ste dužni priznati, iskvareni neznanjem prepisivača i zlonamjernošću heretika, to znači da ste vi dužni da ih uspostavite u svom istinskom stanju, prije nego što počnete dokazivati njihovu bogonadahnutost. Ne mogu se vaši dokazi odnositi na zbornik osakaćenih spisa, kao što se ni moja vjera ne može izgraditi na takvom zborniku! Prema tome, kome ćete vi staviti u zadatak ovaj posao ispravljanja? Crkvi? Ali ja ne mogu priznati nepogrešivost crkve dok mi nije dokazana bogonadahnutost spisa. Tako ja bez svoje volje padam u skepticizam.

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 19 srp 2008 12:15

micika je napisao/la:biblija je knjizevno djelo, puno kojekakvih gresaka koje su nastale pri prevadanju, pisana je prije dosta godina, spada u jedan drugi kontekst i totalno je suludo pokusati zivjeti po nekom knjizevnom djelu. daj zamisli da pocnes zivit po npr. Alici u zemlji cudesa :o


---------------------

btw, alisa u zemlji cudesa je jedno izvanredno djelo
Pa u potpunosti si u pravu. Biblija je pisana ljudskim rukama i normalno je da je pisana u kontekstu vremena i pod ljudskim utjecajem. I normalno da su neke stvari u njoj pisane sa ljuskog ne Bozijeg gledista i osim toga RELIGIJE su zahvaljujuci tim "greskama" iz Biblije, odnosno ljudskosti Biblije i izgradile svoja suluda misljenja i vjeru. S tim se slazem,ali Biblija je Bozanski nadahnuta isto ko i mnoge druge Duhovne knjige i zato je treba citati i shvacati dublje i iz nje treba izcitati poruke koje nisu ljudske nego Bozanske, a to je problem ovog naseg vremena, sto svatko citira i razumjeva Duhovnost onako kako hoce ne onako kao zaista jeste.
Pa ja sam s tim van tjelesnim mogucnostima htjela reci nesto sasvim drugo, a to je da cemo se svi sloziti da postoji nesto van nas, nesto sto ne razumejmo i nesto sto je vise i bolje od nas upravo po onim primjerima koje sam navela.Ja to nazivam Bogom ti to mozes nazvati kako hoces,ali zaljucak je isti, nesto van nas postoji.
Ja smatram da nas duhovne knjige mogu dovesti do lijepseg i boljeg zivota isto kao i vjera. I kad bi taj zivot prakticirali u toleranciji,ljubavi i prihvacanju ova zemlja bih bila puno lijepse mjesto za zivot.To je moje duboko uvjerenje.Jer mrznjom, zavisti i novcem, nitko nikad nije kupio srecu i zadovoljstvo niti sebi niti drugima, a vjerom i tolerancijom jest.A bas zato sto je ovaj svijet toliko sebican i netolerantan i grabi samo novac situacija i jest ovakva kakva jest BEZAZLENA I PUNA MRZNJE.
Eto valjda sad nije jutro,pa ima vise smisla. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 19 srp 2008 14:42

A kako znamo da je biblija božanski nadahnuta? I apropo ovoga da je 'tumače onako kako žele, a ne kako jest'... kaj je istina, koji je pravi način tumačenja :o?

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 19 srp 2008 16:04

call_me_slut je napisao/la:trudim se al mi nejde. lajk...nadjem se u preodvratnoj situaciji i sad kao sta....da molim boga? pokusla sam jednom otic u crkvu i sad kaj? ok, recimo treba upalit svjecica. al kurac...nema svjecice....ubacis 2 kune u mašinicu, zatvori se strujni krug i zasvjetli lampica koja glumi svjecicu :o ok, sad udjem unutra i kaj,treba sjest i pomolit se bogu, brijam da to tak ide. i sjednem i skrusena sam jer sam ukurcu i pogledam gore i vidim gipsani kip isusa sa svetlo plavim ocima i plavim loknicama, i gips vec polako otpada. i kazem si...wtf? :o kaj ce me spasit gipsani isusek? koji je to jebeni bullshit. i odem. vjerujem sebi i ljudima koji me spasavaju. sve je ostalo.....

upravo tako. ovo bih napisala da ti nisi, ali pretigla mee :D :D

Avatar
Ivanna28
Postovi: 9
Pridružen/a: 01 srp 2008 18:38

Post Postao/la Ivanna28 » 20 srp 2008 18:33

Pa meni se nekako cini da ovdje nitko ne cita sto tko pise nego svi deru po svom :D Ako je ovaj zadnji odgovor bio namjenjen objasnjenju onog sto sam ja napisla onda ne kuzim u kome kontekstu? :? Naime ja i sama kazem da Crkva i paljenje svijeca i moljenje krunica nemjau apsulutno nikakve veze sa vjerom u Boga???To govorim odkad sam na ovom topicu.Vjera u Boga i religija i Crkva nemaju veze jedno sa drugim.Jer jedno dolazi od Institucija i covjeka a drugo od Duhovnog.Pa sad ne kuzim bas :? Prosvjetlite me. :D Insititucije bilo koje i posebno nacin na koje kontroliraju ljude je jedan uzas.Pa krizarski ratovi itd, samo ..... moze mislit da je Crkva /Religija nesto pozitivno od Rimokatolicke Crkve pa nadalje.Ja govorim o necemu sasvim drugom vjeri u Boga/Duhovno temljeno na toleranciji ljubavi...Kakve to veze ima sa Crkvom?
Inace ja samtram da svaka poruka koja pridonosi miru,toleranciji i prihvacanju drugih Bozanski nadahnuta po meni, odnsno duhovno nadahnuta mozda po nekom drugom, jer apsulutno ne dolazi od nas ljudi koji smo pohlepni i puni mrznjen, nego dolazi od onog duhovnog dijela nas a to je po meni Bog. ;)

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 09 vel 2009 15:27

jabooka31 je napisao/la:Starci su mi katolici, tako sam i odgojena.
Slavim Bozic, Uskrs, postim na Badnjak......iz tradicije
Bog ne postoji, barem ne u onom smislu u kojem ga prikazuje katolicka crkva.
Opet u najtezem svojem trenutku u zivotu molila sam se bas tom Bogu da mi pomogne.
Potpisujem.
Jednostavno je lakše kad vjeruješ da postoji to nešto, da nisi sam, da ima još nešto nakon ovog života i slično. Odgojena sam ono totalno katolički, moja obitelj je takva kakva je, s vremenom sam prestajala ić u crkvu, mislim prije ili kasnije čovjek shvati kakve su to gluposti, a i ono što mi nikad nije bilo jasno.. Zašto gay ljudi idu u crkvu ako ih je ona odbacila? Jer ona ne prihvaća takve ljude u svoju zajednicu.

Ja vjerujem u svog boga, nekog, tamo, prijatelja i lakše mi je kad pričam s njim u svojoj glavi prije spavanja ili zahvalim tome nekome na nečemu lijepom ili mu se jadam kad mi je teško i okrivljujem ga za sve :D . Možda zvuči ludo, al u to nekaj vjerujem, u neku pojavu oko nas..Ne znam opisati.

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 09 vel 2009 15:34

jok.
Take a shot.

Avatar
KarenO
Postovi: 192
Pridružen/a: 08 sij 2009 00:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la KarenO » 09 vel 2009 19:02

Ne.Bljak.
Fell in love with a girl.

Avatar
Uh Huh Her
Postovi: 101
Pridružen/a: 21 pro 2008 16:39

Post Postao/la Uh Huh Her » 09 vel 2009 20:54

micika je napisao/la:biblija je knjizevno djelo, puno kojekakvih gresaka koje su nastale pri prevadanju, pisana je prije dosta godina, spada u jedan drugi kontekst i totalno je suludo pokusati zivjeti po nekom knjizevnom djelu. daj zamisli da pocnes zivit po npr. Alici u zemlji cudesa :o


---------------------

btw, alisa u zemlji cudesa je jedno izvanredno djelo
LSD :D

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 09 vel 2009 21:24

Pod dojmom sam filma "Religulous" (toplo preporucam, cisto da vidite sto sve hoda zemljom :D).

Odgojena sam kao katolkinja, imam cijeli taj set sakramenata i cuda. Kao prava posrnula ovca, dugo sam se izjasnjavala kao agnostik. Sada sve vise bacam na ateizam jer ne vidim smisao u postojanju Boga. Sasvim sigurno ne vjerujem u postojanje nekog viseg intelekta ili prenosenje svijesti u nekakvo zagrobno postojanje, kao ni u tvrdnju da ce te postupci u ovom zivotu odrediti u mozebitnom buducem postojanju. :o

Ne razumijem ljude koji kazu da "u nesto moras vjerovati" ili da im je "vjera potrebna", "gura ih kroz zivot"? Sto to vjera ima, sto ne mozes pronaci drugdje? :o
bring your mind into my head...

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 11 tra 2009 22:26

Agnostik, povremeno ateist. Shvaćam potrebu ljudi da vjeruju u boga, jer to je nešto pozitivno što je svima u životu potrebno. Potrebno je i meni, ali ideja da samo vjerujem mi nije dovoljna. Bit mog poimanja boga jest da ne znam. Možda postoji, možda ne. Nemam pojma. naravno, nitko to ne zna, zato se vjera i zove vjera, a ne provjereno znanje. Međutim, meni vjera nije dovoljna. Unatoč tome, nisam neka ziherašica koja vjeruje samo u ono što vidi. Često, recimo, ništa ne znam o određenim ljudima, a vjerujem u njihove pozitivne osobine, čak i kad se pokaže da te osobine koje sam ja imala na umu nemaju.
A religiozna, predvidljivo, također nisam. Prije bih bila vjernica nego religiozna. Buddhizam volim, ali diskutabilno je je li on religija ili nije. Ostale religije; neću da mi netko propisuje pravila da bih stala u jedan religiozni stereotip. Sama ne pripadam nekom stereotipu, ne samo religijskom, "sastavljena" sam od više osobina uzetih iz raznih stereotipa (ponekad želim da jesam stereotip iz uvjerenja da bi mi možda bilo lakše, ali ne mogu protiv sebe), pa mi je besmisleno pokušavati utrpati se u stereotip za koji znam da ga neću bezuvjetno prihvatiti.
Kršćanstvo, institucionalizirano, ne ono prvo, rano kršćanstvo, smatram opasnim. (dobro, i Biblija baš nije mila i draga, ima tu mnogo perverzija, ubojstava, užasa, okrutnosti i to često od strane boga)
Učiti djecu da ne masturbiraju i plašiti ih da će jednog dana biti nesposobni ostvariti spolni odnos sa partnerom/icom jer će se "okrenuti prema sebi" je apsolutno nedopustivo. Kao i mišljenje o homoseksualnosti, netolerancija prema drugim religijama, papina nedavna bešćutnost u Africi, a da ne spominjem križarske ratove, Inkviziciju, progon vještica, istrebljenje katara i raznih heretika kroz stoljeća, što već spada u "antologiju" kršćanskog užasa. I generalno, konzervativizam. To je, na žalost, osobina koja "krasi" većinu kršćana. Konzervativno gledište na svijet općenito. Zabrana kondoma. Zabrana pobačaja. Degradiranje žena. Činjenica da žene ne smiju biti svećenice. Činjenica da seru da nema seksa prije braka, a onda za par tisućica eura više vjenčaju svaku trudnicu. Pedofilija. Celibat. Za celibat ne mislim da je nešto nemoguće, ima nas sa svakakvim seksualnim nagonima i potrebama. Ne mislim da je to nešto neostvarivo. Ali ako netko to ne može ostvariti, onda neka se fino oženi, a ne da zlostavlja djecu jer mora ispoljiti svoj nagon koji u njemu ključa. I tako. Mnogo toga ima o kršćanstvu što bih mogla napisati, ali neću daviti.
Koliko košta madona bez djeteta?

Odgovorite