izgubljeni Isusov grob

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 07 tra 2007 14:19

Ramona je napisao/la:I ček malo, šta vi zbilja vjerujete u priču o uskrsnuću?
pa ne... ddddd. hallo... :) vjeruju li židovi stvarno da je ulje trajalo 7 dana?

inače, meni bi ako mogu birati jeli bio čovjek, Bog ili nešto između Isus bio MAKSIMALNO cool da je bio čovjek. jer imati takvu energiju, privuči takve mase retorikom a da si i dobar i propovjedaš ljubav učinio je jedino!! on. okupljanje masa kroz povijest uspjevalo je jedino hutlerima, itd.

Bog je Bog i Bog je svemoguć i lako Bogu za to što će ga netko pribiti na križ ali ako je prije 2000 godina postojao čovjek toliko extremnih uvjerenja, toliko lud da je dopustio ljudima da ga pribiju na križ radi svojih ideala koji se sastoje od love, peace, imunity... po tome Isus kao povijesna ličnost, osobno mi je najdojmljivija faca svih vremena.

jedan jedini čovjek u povijesti to je napravio, nitko nikada prie i nitko nikada kasnije. usporedite ga s današnjim ekstremistima koji a) propagiraju krive stvari ili su b) hrvati pa samo glađu glumataju i pokušavaju zaboraviti "selotejp"

Isus je jako jako cool, RECPECT.
Zadnja izmjena: weirdo, dana/u 07 tra 2007 14:21, ukupno mijenjano 1 put.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 07 tra 2007 14:21

Postujmo! :cool:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 07 tra 2007 16:56

što se tiče termina najavljivali su vam taj dokumentarac barem tjedan dana unaprijed svaki dan po 10-tak puta valjda. mogle ste to vidjet.
OTVORITE OČI (i uši) I VIDJETI ĆETE oh you of little faith
I`m in touch with humanity.

Zita

Post Postao/la Zita » 13 tra 2007 13:29

okej
upravo sam pogledala dokumentarac i jednostavno neke stvari mi ne drze vodu

u hrvatskoj dan danas postoje ljudi koji neznaju citati i pisati
koji, u svojih 60-70 godina zivota, nisu cak naucili napisati vlastito ime i prezime i potpisuju se sa x i otiskom prsta

nemrem reci da znam mnogo o povijesti i vrlo moguce da cu napisat i glupost no
mislim da jedan stolar prije 2000 godina nije znao pisati i citati
i isto tako smatram da svojim ucenicima nije mogao reci da procitaju neku knjigu jer nit oni nisu znali citati i pisati, kad bi uopce i bilo knjiga u to vrijeme , well..barem takvih

ispravite me ak grijesim no
da su svi oni tada znali citati i pisati nebi li mi imali mnogo knjiga, dokaza o tome :o

i ako su oni unutar 1100 godina od pocetaka aramejskog jezika svi znali citati i pisati kako to da hrvati, a ne samo hrvati vec i mnogi drugi iz naprednijih zemalja nisu naucili pisati 2000 godina nakon toga :o

kaj se ostalog tice-mogu povjerovat da mu je marija magdalena bila zena i da imaju djece

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 13 tra 2007 15:00

agree with zita u ovom stvarima. a i nek mi svi vjernici unaprijed oproste, ali cijela je ta prica toliko puna rupa da vam je danas neko proba prodat, poslali bi ga u neku stvar. dok se zadrzavamo na razini price s poukom kak bi trebali probat bit jedni s drugima dobri koliko je god to moguce, ja sam ok s tim, al kad se pocne s citanjem, pisanjem, hodanjem po vodi...tu imam prilicno problema. ali to su stvarno teme za diskusiju u zivu, uz cugu.

Zita

Post Postao/la Zita » 13 tra 2007 15:22

:)
upravo to
okej mi je to ucenje budimo dobri prema drugima mada se tog rijetko tko drzi, pogotovo u ovoj zajednici
al sve ostalo mi je totalno nategnuto

i jos jedna stvar koja me upikla u oko je iduca:
ljudskom tijelu je potrebno daleko vise od 1 godine da se ono skroz "ocisti" od mekog tkiva
dakle nema te sanse da je unutar 1 godine doslo do takve pretvorbe, dok su ga drugi put zakopali u onoj maloj kutijici
nekako mi je vjerojatnije da bi prije od njega nastala mumija, ak pretpostavim da je bio zatvoren u suhom prostoru ili bez zraka sto grobnica uostalom i je
jedino ako ga nisu pojele zivotinje...samo kak bi one uopce usle u grobnicu
eto, zbilja neznam sve info o tome pa nemrem bas tocno reci al sve mi je to u najmanju ruku cudno

Odgovorite