treba li ukinuti crkvu?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
pepeljara iz chartresa

treba li ukinuti crkvu?

Post Postao/la pepeljara iz chartresa » 29 svi 2007 23:10

zadnjih dana razmisljam sto bi se dogodilo kada bi crkva kao institucija prestala postojati? Zanima me sto mislite o tom? Da li se to treba dogoditi, zasto da? zasto ne? da li kao lezbijke odete na misu, sluzbu? Smeta li vam osobno osudjivanje od strane crkve zbog vaseg seksualnog opredjeljenja? Bilo bi mi drago kada ne biste koristili ofucale argumente o svecenicima- pedofilima i casnima koje voze bmw ili sto li vec. Da li ste probale otici na ispovjed i reci da ste lezbijka, ako da kakva je bila reakcija svecenika? Ptam jer znam da je jedna cura naisla na odobravanje od strane svecenika- sto me nagnalo na misao da crkvene strukture ( bez obzira na pojedine idiote) nisu bas nepromijenjive ili rigorozne.
Posebno me zanimaju odgovori zena koje su malo ozbiljnije razmisljale o tom...
Hvala lijepa!!!
Pusa svima

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 29 svi 2007 23:13

da,treba.
al je nemoguce. ljudima treba smisao i utjeha.da ne postanu male lutajuce cestice suocene sa vlastitom sudbinom,odlukama i besmislom. AND THEN WHOT?
ovak je udobnije. u staji smrdi, al je sigurno.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 29 svi 2007 23:38

pa... zanjmljiva tema nakon dugo vremena :D

crkvu se ne treba ukinuti jer se ona sama vec ukida..smanjuje joj se vrijednost u svakom pogledu. sve manje i manje ljudi ide u crkvu, svecenici su postali ocajniji i sve bi ucinili za malo paznje, zaista!

crkva zeli dobro narodu i sve to , samo sto je ovo neko novo doba i neki novi ljudi... bog postoji samo u zlu, ako i tada... ovo sto je ovaj svijet sada-to crkvi nije normalno i oni osuduju bas sve! homosexualizam, cedomorstvo, pedofiliju, i sve ostalo- to je njima bolesno, to je sve neka cudna anomalija koju treba iskorjeniti.. tako da u globalu gledajuci... crkva ce izumrjeti s nasim starim ljudima, pod izumrjeti smatram da ce se uzasno smanjiti i izgubit ce velicinu. tj vec je pocela i vec joj je velicina manja.

ima iznimaka u crkvenim krugovima, ali kao sto vec znamo iz srednje skole i osnovne -razred ne predstavlja 1 ucenik/ucenica nego svi ljudi u tom razredu...


i jos nesto..... krecem se u krugu krscana..... i mene je zapanjilo njihovo neznanje... strasno! ja koja se ne drzi nikakvih tih nekih stvari i cega god vec barem znam neke stvar, pa cu poceti od meni bliskih ljudi... npr mama.... korizma je...i kao sto znamo korizma traje 40 dana... i sada kad se zbroje svi dani od ne znam kada se broje(ne mogu se sjetiti,naporan dan..) do samo uskrsa ispada malo vise od 40 dana...al ljudi to ne znaju i uopce nisu svjesni toga.. ljudi ne znaju da se nedjeljom ne posti isto kao i sto se nista ne smije raditi, jer je to onda grijeh...al zato moja mama sve korizme koje je prozivjela je postila i nedeljom.... a tako skoro svi ljudi,ako ne i svi! a svecenici ne znaju to naglasiti pocetkom korizme!zasto??? pa nije moguce da ni oni ne znaju??? pa u pm to im je posao morali bi znati i upozoriti ljude... koji grijese... strasno..


i jos nesto...jebi ga..moram :) hehe lezbe i gejevi i svi ostali nasi.. kako moram ic u crkvu svaku nedelju.. vjerujte mi.... svecnici ce i ubojicu prihvatit i oprostit mu samo da zadrze ljude u svojoj crkvi... to je takav sistem odvratan i podmukao da mi je zlo gledati to svaku nedelju....
ljudi u crkvi u kojoj sam ja nazalost svake nedelje su svi ljudi koji imaju probleme i koji ih ne znaju sami rjesiti niti barem pokusati! tako su nesposobni ista sami i onda se kao idu obratiti bogu i opet im nis ne uspije.pa idu pomagati siromasnima i opet su isti ko i prije! sada, ja se pitam, pobogu a zasto ici u crkvu onda? cemu? cemu gubiti vrijeme ? zasto biti izmedu al zaista licemjernih ljudi?

ljudi se mogu moliti bilo gdje na ovom svijetu, mogu se takoder i bilo gdje druziti i pricati i ja sam uvjerena da crkva nije mjesto za to , niti je ikad bila!
jelda? :)
______

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 29 svi 2007 23:44

tvoja agrumentacija ne stoji jer nije potkrepljena brojkama. najme, zestoka je cinjenica da katolicka crkva primjerice ima stahoviti broj vjernika i njihov broj raste, prvenstveno zahvaljujuci velikom broju novootkrivenih vjernika po afrikama i slicnim zemaljskim oazama.
fascinira priljev mladih vjernika. zgodan fenomen.

superstar
Postovi: 679
Pridružen/a: 17 vel 2007 12:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in your room

Post Postao/la superstar » 30 svi 2007 01:38

sumrak_zivota je napisao/la:pa... zanjmljiva tema nakon dugo vremena :D

crkvu se ne treba ukinuti jer se ona sama vec ukida..smanjuje joj se vrijednost u svakom pogledu. sve manje i manje ljudi ide u crkvu, svecenici su postali ocajniji i sve bi ucinili za malo paznje, zaista!

crkva zeli dobro narodu i sve to , samo sto je ovo neko novo doba i neki novi ljudi... bog postoji samo u zlu, ako i tada... ovo sto je ovaj svijet sada-to crkvi nije normalno i oni osuduju bas sve! homosexualizam, cedomorstvo, pedofiliju, i sve ostalo- to je njima bolesno, to je sve neka cudna anomalija koju treba iskorjeniti.. tako da u globalu gledajuci... crkva ce izumrjeti s nasim starim ljudima, pod izumrjeti smatram da ce se uzasno smanjiti i izgubit ce velicinu. tj vec je pocela i vec joj je velicina manja.

ima iznimaka u crkvenim krugovima, ali kao sto vec znamo iz srednje skole i osnovne -razred ne predstavlja 1 ucenik/ucenica nego svi ljudi u tom razredu...


i jos nesto..... krecem se u krugu krscana..... i mene je zapanjilo njihovo neznanje... strasno! ja koja se ne drzi nikakvih tih nekih stvari i cega god vec barem znam neke stvar, pa cu poceti od meni bliskih ljudi... npr mama.... korizma je...i kao sto znamo korizma traje 40 dana... i sada kad se zbroje svi dani od ne znam kada se broje(ne mogu se sjetiti,naporan dan..) do samo uskrsa ispada malo vise od 40 dana...al ljudi to ne znaju i uopce nisu svjesni toga.. ljudi ne znaju da se nedjeljom ne posti isto kao i sto se nista ne smije raditi, jer je to onda grijeh...al zato moja mama sve korizme koje je prozivjela je postila i nedeljom.... a tako skoro svi ljudi,ako ne i svi! a svecenici ne znaju to naglasiti pocetkom korizme!zasto??? pa nije moguce da ni oni ne znaju??? pa u pm to im je posao morali bi znati i upozoriti ljude... koji grijese... strasno..


i jos nesto...jebi ga..moram :) hehe lezbe i gejevi i svi ostali nasi.. kako moram ic u crkvu svaku nedelju.. vjerujte mi.... svecnici ce i ubojicu prihvatit i oprostit mu samo da zadrze ljude u svojoj crkvi... to je takav sistem odvratan i podmukao da mi je zlo gledati to svaku nedelju....
ljudi u crkvi u kojoj sam ja nazalost svake nedelje su svi ljudi koji imaju probleme i koji ih ne znaju sami rjesiti niti barem pokusati! tako su nesposobni ista sami i onda se kao idu obratiti bogu i opet im nis ne uspije.pa idu pomagati siromasnima i opet su isti ko i prije! sada, ja se pitam, pobogu a zasto ici u crkvu onda? cemu? cemu gubiti vrijeme ? zasto biti izmedu al zaista licemjernih ljudi?

ljudi se mogu moliti bilo gdje na ovom svijetu, mogu se takoder i bilo gdje druziti i pricati i ja sam uvjerena da crkva nije mjesto za to , niti je ikad bila!
zašto ti moraš ići u crkvu ?

zašto gubiš vrijeme među zaista licemjernim ljudima?
ne čini li to sve i tebe pomalo licemjernom... i još jedna stvar ,ti si dio jedne mlađe generacije zar ne,pa zašto onda smatraš da će izumrijeti zajedno s našim penzićima?

iskreno ja ne vjerujem u crkvu kao u instituciju niti se pridržavam njenih pravila,ali smatram da neće izumrijeti,bar ne za mog života..pa se onda neću niti zamarati sa ovakvim pitanjima..
bez ljutnje..
:)
+++++++++++++++++++
::superstar::
A friend in need's a friend indeed, a friend with weed is better
A friend with breasts and all the rest, a friend who's dressed in leather..

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 30 svi 2007 07:09

a zasto bi je ukidali?...zato sta nama ne pase?...svasta.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 30 svi 2007 09:59

@ superstar--- idem zato kaj me starci tjeraju!!! i ako si ti negdje na silu ne znaci da si poput tih ljudi tamo!!!

i ne kazem da ce izumrjeti nego da ce se velik broj vjernika smanjiti!!
zapravo vec i je smanjen!!!! buduci da sam svaku nedelju u crkvi mogu osobno posvjedociti da ljudi nema!!! crkva je prazna!!!! a nije da je bolje negdje drugdje...

@ call_me_slut--- vidis...afrika...puna misionara i svega ostalog.. ljudi nemaju hrane niti vode, ljudi bez ostalih ljudi iz ostalog djela svijeta ne bi mogli prezivjeti!!!
krscani su ih preobratili!!!! ljudi u africi su imali svoje bogove.. ako su neki od njih i bili krscani, sto zapravo ne vjerujem, onda je to bilo neubrojivo!
nije da omalovazam ljude i afriku, al... daj razmislite malo...ljudi u africi umiru svaku minutu, njihova djeca takoder, sve je nazalost puno bolesti i kada im dode krscanin svecenik i ponudi im krscanstvo koje govori da kad covjek umre ide u bolji svijet i da zivi vjecno, ljudi su sretni kad to cuju, ljudi vjeruju! krscanstvo okuplja mlade ljude, oni se druze medusobno, mole, pjevaju, ugodno im je!!! al postoji razlika! ljudi u africi nisu pokvareni i licemjerni, oni ne teze bogatstvu u materijalnom smislu, jednostavni su!!! dok iz eu i amerike i ostalih bogatih zemalja...nije tako. ljudi idu na skupove da bi se pokazali.i vazna im je samo vanjstina.da ne trebaju pricati , bilo bi im jos bolje. tako da..
ne zelim omalovazavati nioga, al prosla sam dosta takvih skupova i istina, nikad nisam upoznala nekog iz afrike, al do sada je tako kako sam napisala.
ali su me ljdui iz poljske jako jako iznenadili... koji su to pravi krscani!!nevjerojatno!
jelda? :)
______

Zita

Post Postao/la Zita » 30 svi 2007 10:12

pa nemas 13 godina da te starci mogu natjerat da ides u crkvu :o

samo ime
Postovi: 28
Pridružen/a: 19 vel 2006 17:56

Post Postao/la samo ime » 30 svi 2007 10:22

ali dok zivis pod mojim krovom ....

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 30 svi 2007 10:29

Zita je napisao/la:pa nemas 13 godina da te starci mogu natjerat da ides u crkvu :o
e pa za njih nazalost jos uvijek imam... poseban su slucaj...a i ja skupa s njima... :(
jelda? :)
______

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 30 svi 2007 11:01

a zašto baš crkva? ili se to odnosi na sve - na džamije, sinagoge i tak?
kako bi bilo živjeti u društvu bez religije?! :confused:
meni osobno bi bilo dosta dobro.
i btw, pepe, zašto bi netko na ispovijedi govori da je gej? ts, ts. :!:

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 30 svi 2007 12:32

jabooka31 je napisao/la:a zasto bi je ukidali?...zato sta nama ne pase?...svasta.
aj agri...
al bi ju kicknula van iz drzavnog sistema jednom zauvijek!!

krajst...neki dan cujem da si klinci morali jednoj maloj (koja opce ne ide na vjeronauk!!!) za rocdjendan pjevati neku crkvenu pjesmu.
:puke: :zbljuv: :povracka:
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 30 svi 2007 16:06

radi li se o crkvi opcenito? bilo kojoj religiji u njenom organiziranom obliku? ili si mislila na katolicku? ni o kakvoj religiji nemam narocito misljenje. o katolicanstvu pogotovo, ali to sad ne bi iznosila jer nikad ne znas ko se moze nac povredjen. a moje misljenje o njima je vrlo radikalno. ukinut se ne moze. prevelike mase (tzv. stado...) hrli redovito na dozu mrznje, netolerancije, ispiranja mozga...i u tome uziva. pa tko sam ja da im ukidam veselje?

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 30 svi 2007 21:36

pa mislim da kad se kaze crkva da se zna na sto se misli... :)
jelda? :)
______

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 30 svi 2007 21:56

jabooka31 je napisao/la:a zasto bi je ukidali?...zato sta nama ne
pase?...svasta.
baš to.
idem na misu redovito i homoseksualnost nije grijeh pa ju nemam
potrebu ispovijedat.

(editirano samo za sluticu.... eto, je ovako bolje :D )
Zadnja izmjena: lola, dana/u 31 svi 2007 05:30, ukupno mijenjano 1 put.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 30 svi 2007 22:44

ja nemrem citat ovo. zakaj pisete tak? :o
i zar nemrete svest misljenje na 3 recenice pobogu?

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 30 svi 2007 23:21

sumrak_zivota je napisao/la:...ljudi u africi umiru svaku minutu, njihova djeca takoder, sve je nazalost puno bolesti i kada im dode krscanin svecenik i ponudi im krscanstvo koje govori da kad covjek umre ide u bolji svijet i da zivi vjecno, ljudi su sretni kad to cuju, ljudi vjeruju!
Ne samo u Africi. Po cijelom svijetu.
Zato ljudi vjeruju.
Zato ne treba crkvu zbrisati s lica zemlje.
Na stranu skandali i to da li se raspada ili ne. Postajati mora.
Zbog ljudi kojima je potrebna.

I ti svečenici su tamo iz drugih razloga, ne zbog širenja vjere. Neki, eto, doista žele pomoći.
Epizodna uloga.

pepeljara iz chartresa

Post Postao/la pepeljara iz chartresa » 30 svi 2007 23:58

whatever , slazem se

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 31 svi 2007 06:06

naravno da ne treba, isto kao što ni ne treba ukinuti lance brze prehrane, tvornice cigareta i alkohola, proizvodnju tenisica koje se brzo usmrde. ne treba ukidati ništa sve dok društvo u toj kvazi anarhiji ima izbor, po sistemu, tko voli nek' izvoli. meni ne smetaju ljudi koji redovito idu u crkvu' zašto, e pa zato što je nedjeljom ujutro puno više mjesta u birtijama za mene, moje frendove, kolege... koji idemo s posla ili nekog aftera.

ja sam zapravo za lažnu demokraciju. imaš veliku ponudu i lažnu svijest da možeš birati. jasna stvar je da to što ja odaberem birtiju ne čini jednu crkvu manje dominantnom ali i zato me boli neka stvar. svatko ide tamo gdje mu paše, sluša ono što mu paše i misli onako kako mu paše, ne vidim razloga zašto silnim babama uskratiti utočište samo zato što isto meni ne treba. jer ja crkvu ne vidim kao prijetnju već kao višak.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 31 svi 2007 10:10

Apsolutno mislim da se katolicka crkva treba ukinuti jer je to institucija koja legitimno stiti pocinjitelje tezih djela. Skrivanje i zataskavanje kako ratnih zlocinaca tako i pedofila bi trebala biti dobra osnova za ukidanje katolicke crkve.
postojanje Katolicke crkve je legalizacija zlocina.

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 31 svi 2007 10:54

.... isto to sto si napisala vrijedi i za nasu vladu... samo umjesto pedofila ubaci gospodarske kriminalce...
a nekak mi se cini da ju nebumo ukidali... :shinner:
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 31 svi 2007 14:16

ne, al je mozemo mijenjat svake 4 godine.
(vladu bira narod. pa ak ti se ne svidja vlada, mijenjaj narod.)
osim ak ne brijemo da je Crkva uspostavljena Bozjom voljom, pa samim tim neukidljiva do dana apokalipse. :o
well...hate speech nisam ni spominjala. tu bi se tek institucija kriminala dala zatvoriti. da ne spominjem sluzbene dokumente Crkve kojima legitimira skrivanje zlocinaca - pedofila.

pepeljara iz chartresa

Post Postao/la pepeljara iz chartresa » 31 svi 2007 17:56

u al ste se raspisale... zakoooon
ma cmok :)

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 31 svi 2007 18:00

slut, te stvari o kojima ti pricas nisu razlog da se crkva ukine, vec da ju se dobro protrese. jer ako crkvi ne znaci nista nas svjetovni zakon, zasto bi policiji ista znacio crkveni? najbolje bi bilo jos da se sve ubice i teroristi skupe u crkvi i kazu da ih se ne moze zarobiti jer su na svetom tlu i u bozjoj milosti! :roll: pih! plati ovdi na zemlji sta si skrivija pa nek ti bog sudi i prasta kad jednom dodjes pred njega! a ovde bi pravda trebala biti ista za bozje i ne-bozje ljude.

nadalje, crkvi treba ukinuti bilo kakvo pravo da se mijesa u drzavne poslove. oni su si zabrijali da su jos u srednjem vijeku i treba im prilipetat dvi triske da se trgnu iz toga stanja. da bi se priblizili ovoj mogucnosti, prvenstveno treba srusiti hdz (na nivou RH naravno).

za kraj, istina je da je u crkvama osjetno manji broj ljudi (opet pricam o RH)...ja doduse, ne idem bas u crkvu, osim kad su veci blagdani, ali i na tim se blagdanima moze zamijetit razlika...neka samo pogledam ljude koje znam iz srednje ili osnovne i na jedan razred od 30 ucenika, svega ih nekoliko ide u crkvu redovito...bez obzira sta ce ih se 90% u anketi izjasnit kao katolici..reality nije na papiru.

i da, oprostite mi sta zelim vjerovat da ima nesto nakon ovog smeca koje sada zivimo..i da tamo necu svaki dan slusat/citat kako nam je tesko i kako smo pretrpani poslom i ogorceni na drzavu, sistem, vladu i morone u njoj...a pritom nisam u smrdljivoj staji i nije mi sigurno.

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 31 svi 2007 22:19

whatever je napisao/la:
sumrak_zivota je napisao/la:...ljudi u africi umiru svaku minutu, njihova djeca takoder, sve je nazalost puno bolesti i kada im dode krscanin svecenik i ponudi im krscanstvo koje govori da kad covjek umre ide u bolji svijet i da zivi vjecno, ljudi su sretni kad to cuju, ljudi vjeruju!
Ne samo u Africi. Po cijelom svijetu.
Zato ljudi vjeruju.
Zato ne treba crkvu zbrisati s lica zemlje.
Na stranu skandali i to da li se raspada ili ne. Postajati mora.
Zbog ljudi kojima je potrebna.

I ti svečenici su tamo iz drugih razloga, ne zbog širenja vjere. Neki, eto, doista žele pomoći.
istina! slazem se!!! :) al dobro si rekla.... neki...
jelda? :)
______

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 01 lip 2007 13:59

zgodni argumenti sve u svemu :)

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Post Postao/la Tam F » 02 lip 2007 12:11

vjera je fenomen ukorjenjen u ljudskoj psihi od samih prapočetaka. Neki su je dobro nanjušili i znali eksploatirati i tako nastadoše prvi plemenski vračevi...i kako tada tako i dan danas ali u mnooogo sofisticiranijem obliku.
Mislim da treba tu rasčlaniti nekoliko stvari.

Da li vjerovati u Boga/bogove/izvanzemaljsku inteligenciju znači odmah biti vjernik i automatski biti dobar lik?
Je li Bog zbilja good guy kao što ga se prikazuje ili je čudak sa bolesnim smislom za humor i u sklopu toga je li Sotona koji se pobunio protiv Boga i njegove samovolje zbilja bad guy ili s obzirom da pobjednici pišu povijest,a sotona je, znamo izgubio (barem prvu rundu), postao crnji nego što jest?
Ako ima Boga kakve veze sa njim imaju bilo kakve vjerske institucije (u bilo kojoj religiji)?
Ako ne želim posrednike ili ne želim vjerovati (stvar izbora!), znači agnostik sam,a ne ateist, jesam li ja loš čovjek?

osobno mi se gadi institucionaliziranje vjere, pomalo mi se gadi i vjera sama, ali svatko ima pravo na nju, ne vjerujem u život vječni, misli da smo jednokratni i bez nekog značaja u prostranstvima svemira i na kraju evolucija ne poznaje dobro i loše, moralno i nemoralno, samo uspješno i neuspješno.
Za stvoriti uspješno društvo ili dobru ljudski rasu, ne trebamo Boga, nego ljude- prave, kvalitetne...znate li neke? :)
mazohist & truba

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 02 lip 2007 12:28

mislim da je sve receno. :)
jelda? :)
______

vision-zlavjestica
Postovi: 663
Pridružen/a: 06 stu 2005 00:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: centar za rehabilitaciju
Kontakt:

Post Postao/la vision-zlavjestica » 05 lip 2007 01:22

sumrak..kazhesh da je crkva spremna prihvatiti i primiti i ubojicu u svoje redove...ili pod svoje oktilje..a sve samo kako bi povisili broj vjernika..??

e..pa nije bash tako..jer..crkva ne gleda njega kao ubojicu..tj. crkva pravi razliku izmedju grijeha ionoga tko je taj grijeh pochinio..crkva nikada ne osudjuje chovjeka kao chovjeka..vech njegov grijeh kao takav..
isto chesh chuti kada govore o homosexualcima..ne osudjuju se ljudi vech njihov grijeh..
"The last mosquito that bit me had to check into the Betty Ford clinic."

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 06 lip 2007 10:42

i to je naravno najveci kretenizam u svemu tome. jer razdvajati covjeka od njegovog djela je imbecilno. ako je to moguce, onda ta osoba treba bit u nekim specijaliziranim institucijama. i da, crkva je ne samo prihvacala ubojice u svoje redove, nego je stitila cijeli kontingent nacista nakon rata, skrivala ih, slala ih po svijetu. isto kao sto u svojim redovima stiti i dobro cuva pedofilcine. i mozemo mi sad odvojit pedofila od njegovog grijeha, al ja bi ga radije objesila ili spojila na struju. da se odvoji od svega.

Odgovorite