treba li ukinuti crkvu?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2007 17:48

jabooka31 je napisao/la:Ali vjerovatno ste sve zasljepljenje mrznjom prema vjeri/instituciji/crkvi pa to ne vidite.
Jako pretenciozna i apsolutno pretjerana izjava. Niti to osjećam ja, a uvjeravam te da je to slučaj i kod slut. Izjava o teroriziranju nije ništa više ni manje govor mržnje od recimo:
lacrima je napisao/la:Odustajem previše, frustriranih lezbi na forumu ...
...iz čega je očit njezin manjak argumenata i stav da je, ako netko govori kontra crkve, automatski frustriran, kaj je nonsens. Jedino što mene osobno, na primjer, frustrira u cijeloj toj situaciji je prekomjeran utjecaj crkve u javnosti, a briga me i ne tiče me se odlazi li neko u crkvu i zašto.

Sve što pokušavam reći je to da se čudim kako netko još uvijek može vjerovati toj instituciji i braniti je unatoč zdravom razumu, to je sve. Jer ne moramo biti specijalno načitane ili obrazovane kako bismo uvidjele da se iskompromitirala u svakom mogućem smislu.

I da, fenomenalna mi je ta politička korektnost - ajmo pustit na miru sve vjernice koje nam citiraju bibliju i ajmo ih kolektivno šutke uvažavati jer smo mi jedna iznimno tolerantna skupina (pa moramo bit, lezbe smo, ne?), dok ćemo ove druge o'ma umlatiti maljem i optuživati ih za govor mržnje premda i same mislimo da crkva sucks. Mislim daj...

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2007 17:52

kaj ne?! apsolutno vjerujem da mnogi zasluzuju sto dobivaju
obitelj nema kaj za jesti i idu u crkvu svaki dan, svaki dan daju po 5 kuna, jos uplati 50kn za posebu misu, moli se, place, narice, pitaj boga sto sve ne da joj bude bolje u zivotu i ne shvaca da je sa tom lovom mogla kupit kruh i mlijeko
da bi joj bilo pametnije naci si posao i prehranit obitelj umjesto da joj svecenih ispire mozak sa homoseksualcima i problemima koji su nikakvi prema onima koje ta ista ima
i ona naravno nebu razmisljala da bi mogla nac posao vec bu isla od kave do kave i pricala kak ce homici dovest do apokalipse
jel ona zasluzila bit gladna? bogami JE

i ista ta glupaca ce nakotit 10 djece koje nece moci prehranit, koje ce isto ucit, koja nece zavrsit osnovnu skolu, koja ce isto tak visit u crkvi i koja misle da jednoj lezbijki imaju pravo govoriti sto je pravilno a sto nije
i da imaju pravo svoju djecu uciti da maltretiraju djecu gay parova i govore im da su bolesni jer im je to njihov svecenik rekao..
dal takve smatram idiotima-apsolutno jer da imaju 2 grama mozga upitali bi se sto mogu uciniti sa svojim zivotom i kako ga poboljsati ili kako nahraniti djecu a ne da trose vrijeme i energiju na posten narod "krive" sex orjentacije
Zadnja izmjena: Zita, dana/u 26 kol 2007 18:06, ukupno mijenjano 2 puta.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 kol 2007 17:57

tamara3 je napisao/la:Izjava o teroriziranju nije ništa više ni manje govor mržnje od recimo:
lacrima je napisao/la:Odustajem previše, frustriranih lezbi na forumu ...
....
Pa to sam i rekla!
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
lacrima
Postovi: 45
Pridružen/a: 23 kol 2007 00:32

Post Postao/la lacrima » 27 kol 2007 00:39

molim ovlaštenu osobu koja ima mogućnost da zatvara teme.. molim je neka učini sa ovom temom ! ! .... molim te ka lezba lezbu, pliz ženo daj zatvori jeeee ! ! ! ...

editirano @zita: ne deri se

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 29 kol 2007 23:37

uglavnom...potpisujem sve od tam3.
nikad ne vrijedam niciju vjeru jer je vjera stvar dusevnosti i individualne slobode.
ALI....
podrzavanje institucije koja otvoreno proklamira govor mrznje vec 2000 godina, taji zlocine i ne istupa protiv svjetskih genocida za mene je jednako ne govoru nego podrzavanju zlocina.
ukoliko je govor mrznje govoriti protiv institucije sa osvjedocenim kriminalnom dosjeom so be it.
vjera je jedno, a institucija nekaj sasvim drugo.
potpuno mi je suludo podrzavati instituciju koja bi sve nehetero ljude najradje spaljivala al eto ne moze.zato ih svakako stavlja iza silovatelja,pedefila,ubojica,kriminalaca. jer papa Ivan Pavao ii je dao oprost svima njima, al nije homosexualcima. ljudi koji su homosexualci i pri tom podrzavaju katolicku crkvu su opako podvojeni, jer podrzavaju nesto sto ih mrzi.
i ako je to govor mrznje, nek bude.
i rest my case. navedeni su kljucni argumenti i ukljucena je logika. ak ce mi se itko obracat (a ne uzimajte nikakvo pravo da se obracate meni, pogotovo ikakvim tonom) nek se argumentira iskljucivo sa ovim postom na ovu navedenu temu.

Tam F
Postovi: 298
Pridružen/a: 17 sij 2006 20:59
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: sumrak ili zora

Re: treba li ukinuti crkvu?

Post Postao/la Tam F » 15 stu 2007 16:47

Pepeljaro,mislim da je
Crkvu nemoguće ukinuti, ona je sociološki fenomen.

Ljudi imaju potrebu/pravo vjerovati u nešto. Neki poput mene su agnostici, ne vjerujem ni u "neku tamo svemirsku silu" koja sve drži na vagi pravde. Nikome ne mogu znanstveno dokazati da sam u pravu, kao što ni meni nitko ne može dokazati hipotezu o postojanju Boga. Ali kako kaže moja mama-ja nemam talent vjere, no nigdje ne piše da ga MORAM imati.

drugo, vjerovanje u egzistenciju Boga, ne mora uključivati i ljubav spram Boga, netko može mrziti Boga, ne voljeti Boga, bojati se istoga ili biti indiferentan. Zato mi je pitanje "vjerujete li u Boga?" otrcano.

Crkva je institucija,koja svoje postojanje, kao uostalom i sve ostale vjerske institucije, duguje ljudskoj potrebi da smo vječni, da će sve biti dobro na kraju (kad umremo), da je naše postojanje smisleno, da čovječanstvo ima velikog tatu (čime smo mi mala djeca, koja skidaju teret odgovornosti sa sebe) itd

Crkvu čine ljudi, koji su kao i ostatak čovječanštva i dobri i zli i pokvareni i duševni i suosjećajni i licemjerni. Svećenstvo nije reprezenativni uzorak populacije, jer nije randomiziran, no nema veze, širok je dijapazon karaktera u službi Crkve.

Imaš ljude u Crkvi kao što je Majka Tereza ili don Ivan Grubišić s jedne strane i Kačunko ili Jezerinac s druge.
Ne smeta me što crkva misli o homoseksualnosti jer crkva nije dio mog života, kao što me nije briga što udruga veterana Foklandskog rata misli o "lezbama i pederima", ali razumjem da kod vjernika homoseksualaca to stvara zbunjujući osjećaj.

Crkvi kao instituciji zamjeram, što je samo deklarativno na strani siromašnih i obespravljenih, što u ovoj našoj novijoj povjesti nije digla glas protiv pljačke i razaranja našeg društva iznutra od strane sadašnje stranke na vlasti, jer se previše ispreplela s njom.

i ono što sam puno puta rekla, ja stvaram svoje mišljenje na osnovu vlastitog iskustva,učenja i spoznaje i ne podnosim da me se šopa bilo kakvom ideologijom.
mazohist & truba

Avatar
FreakOfNature
Postovi: 287
Pridružen/a: 07 srp 2008 12:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: negdje

Post Postao/la FreakOfNature » 09 srp 2008 13:10

da *odlučna*
meni ne treba a drugi nek se snađu :twisted:
soundtrack mog života...

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 09 srp 2008 14:50

Crkvu treba ukinuti.....
Neću ni počinjati zašto,svi su razlozi navedeni u predhodnim postovima...
Normal people frighten me!

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 09 srp 2008 15:51

nisam isla citati svih pet stranica ovog topika, to vam je jasno :o

enivej, crkvu tj. religije kao takve totalno treba dilitati i izbrisati iz javne svijesti jer rade debile od ljudi i najgori su organizirani kriminal na svetu.

konkretno, pricanje djeci od nesto malo godina da ce goriti u paklu ak budu zlocisti je tesko psihicko nasilje koje te sjebe za ostatak zivota. i taman da religije nemaju drugih greha, ovo je i vise nego previse da se zabrinemo.

nona
Postovi: 8
Pridružen/a: 30 srp 2008 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: daleko daleko iz devet sela

Re: treba li ukinuti crkvu?

Post Postao/la nona » 31 srp 2008 12:55

pepeljara iz chartresa je napisao/la:Da li ste probale otici na ispovjed i reci da ste lezbijka, ako da kakva je bila reakcija svecenika?
zasto da se ispovjedim za to?

nije grijeh sto volim zene :D a mozda i je :? heheh

po mom misljenu su crkve bezveze....crkva je oduvijek bila manje vise "institucija" za koju se cak i u austriji mora placat...no...sta to vise ima sa vjerom kad ti moras oko 300-600€ placat samo zato sto si katolik?
a kad se odjavis iz crkve da neplacas taj novac onda vise nevrijedis toliko kao neko drugi sto placa....
i kad pogledas sta crkva ima tako posebno?

mozes i u svojoj garazi stavit klupe, objesit koji kriz, stavit svjece itd. i eto ti crkve...

tko stvarno vjeruje U BOGA i ne u bibliju i te ostale komercijalne stvari, tom netreba ni crkva niti svecenik...netreba mu niko drugi da osjeti bozju milost....crkva je samo za pseudovjernike ono "da susjedka vidi da sam bila U CRKVI i DA VJERUJEM U BOGA"

eto to je moje misljenje :D
cucullus non facit monachum!

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 01 kol 2008 21:43

Kada bi sebično odgovorila-da,ukinula bi crkvu,jer smatram da je postala previše materijalno nastrojena(a možda je i prije bila takva samo što se sve to puno bolje skrivalo) .ALI kada razmislim o tome da ta ista crkva nekome možda pruža "utočište", neku vrstu bliskosti s nekim "višim silama"(da ne definiram to isključivo kao Boga) ili općenito neku opću povezanost sa vjerom onda je moj odgovor ne. Svatko ima pravo na izbor što se vjere i njenog štovanja tiče, tako da ću i ja uvijek poštivati tuđa uvjerenja sve dok se poštuju moja.Ako se nekome ide u crkvu-neka ide. Isto tako neka se poštuju (a ne osuđuju) i oni koji crkvu ne smatraju bitnom.
Izbor je na pojedincu.Toliko od mene.
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 03 kol 2008 15:57

što se mene tiče, neka crkva postoji, ali isključivo kao institucija koja će se držati svoga vjerskog dvorišta, i neće imati relevantnog utjecaja u sekularnoj državi u poljima politike, obrazovanja, seksualnog odgoja i slično. ono,popovi, gledajte svoja posla i ne krojite mi moral
in pills we trust

Death-of-Art
Postovi: 67
Pridružen/a: 22 kol 2008 01:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la Death-of-Art » 22 kol 2008 14:09

ukinuti crkvu. a bože...ukinuti instituciju koja opstoji 2000 godina stvarno bi bio apsurd i prilično nemoguće?....
zašto bi ukinio netko crkvu?

ajmo za početak ukinuti HDZ i SDP.... i neonacizam, rasizam i šovinizam.

što crkva ikome može učiniti?....

svoju je vlast preveliku imala dugo vremena i iskorištavala je to na najgori mogući način....ali to je razdoblje prošlo odavno i crkva danas nikome ne može biti ikakva prijetnja ukoliko je čovjek stabilna osoba i ne dopušta da mu netko licemjeran i dvoličan nameće neke deformirane norme morala u način djelovanja.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 kol 2008 14:29

kad jednom ljudi shvate Isusove +rijeci izgradi te crkvu,ne mislici na gradjevine nego na viru koja nama sepavon narodu triba..tad ce mo i ove "crkvenjake"smatrat samo obicnom gradjevinom i mistom di bi ljudi uplakani jadni tribali se pomolit..al ja recen,Bog te cuje i kad se molis uplakan u sobi svojoj,a sotona te stavlja u iskusenje,.....a taj isti stona usao je u ove crkve i popove ...to je moje misljenje..jaka vira,ljubav jos jaca to je crkva a ne gradjevine i popovi lazni pastiri,vukovi u ovcijoj kozi!!!!!!!!

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 22 kol 2008 14:31

Crkva je isto još jedna glupost isto kao i sotona.
Normal people frighten me!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 kol 2008 14:32

Black_feniks je napisao/la:Crkva je isto još jedna glupost isto kao i sotona.
rece sit gladnom i zdrav bolesno...

Death-of-Art
Postovi: 67
Pridružen/a: 22 kol 2008 01:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la Death-of-Art » 22 kol 2008 14:36

ma kakva Sotona.... to ne postoji.
to mi je npr. jedna od iritantnih stvari kod Crkve...tjerati čovjeka u Crkvu tako da iskoristi ljudski strah od neke više paklene sile koja egzistira u pi... materinoj. moš mislit.... :)

Sotona čak i da postoji.... već sam rekla jednom.... strepio bi pri pomisli na čovjeka.... jer zlo koje ljudi čine jedni drugima nije u stanju učiniti niti jedna zvijer....
pogledaš li sliku ove realnosti...zar je moguće da postoji gora realnost od ove kao što je npr pakao?...
besmisleno.
pakao i sotona su čiste izmišljotine da bi se ljudima utjerivao strah u kosti da se klanjaju pred oltarima a da ni sami nemaju pojma zašto to čine.

uostalom....onaj koji ne čini zlo samo zato jer se boji tzv. kazne Božje... kakvo dobro onda čini? ... po meni to uopće nije suštinsko i istinsko dobro već čista laž i prevara...

ako nekome neću iskopati oči samo zato jer je svećenik rekao da ću gorit u paklu ako nekome iskopam oči...a ne zato jer jednostavno osjećam da nije uredu i da mi moj duh ne dopušta takve stvari i sam spoznaje bez ičije prisile da je to zlo.... kakvo dobro uopće činim ako ga činim iz prisile?...

uglavnom.
ništa to.

bitno je voljeti.

jel vjerueš u boga, kamen, stablo ili rijeku...ista je stvar, barem po meni, ako živiš dostojno i odnosiš se korektno prema ljudima s kojima dijeliš isti kisik i isto tlo.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 kol 2008 14:53

ja nevirujen u nista,probala san u ljude al sranje..zato samo citiran..

Avatar
Galactic babe
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 lis 2008 16:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: U jednom malome kutku univerzuma

Post Postao/la Galactic babe » 13 lis 2008 07:56

A jajaj, ja ću da se lipo ogradim od svega toga.
Vjerujem u višu silu, ma što god ona bila.
Mislim da bi crkva trebala postojati, al ne samo za neke, već za sve nas.
Mislim da vjera nema veze sa crkvom.
Mislim da se crkva ne bi trebala miješati u politiku, obitelji, pare, ratove i šta ja znam još.
Mislim da bi se vjere trebale bazirati prvenstveno na ljubavi i uvažavanju različitosti, a ne svega ovoga u šta se sve to izrodilo.
Mislim da se ikakva vjerovanja moraju odvojiti od institucije crkve.
Mislim da svatko ima pravo vjerovati u nešto na svoj način, a ne da ga se prisiljava na ikakve načine da pohodi " instituciju ".
Ako i postoji bog ( iliti viša sila ), pred njim smo svi isti, samo što nosimo drugačije breme.
Osobno ne pripadam niti jednoj takvoj instituciji niti ću ikada biti dio neke od njih. Smatram da sam univerzalno biće sposobno da voli, vjeruje i uvažava na svoj način jer je to moje pravo. A oni kojima se to ne sviđa, mogu jedino da me fizički ubiju jer ja se nikada neću promijeniti jer smatram da svojim stavom ja ne ubijam nikoga.
Svi oni koji smatraju da su ih institucije zavele, kad-tad će uvidjeti svoju pogrešku, no nažalost, mislim da će to biti na veoma ružan način, a ne na načine koji su im pojedinci institucije zavrtjeli zdravom pameću.
Svaka čast pojedincima koji su pronašli utjehu u nekoj od tih institucija, to je na kraju njihovo pravo, no žao mi je što su toliko očajni. Mislim da nemaju pravo uzimati sebi da robuju nad svima nama kako smo mi "roba sa greškom", a oni "naši spasitelji".
Crkva nema veze sa vjerom. Ono božanstveno leži u svima nama, no svatko mora izabrati svoj put. Nadajmo se put koji će donijeti dobrobit i prosperitet, a ne suze i kaos. :inlove:

Avatar
mimi
Postovi: 235
Pridružen/a: 15 stu 2008 23:20

Post Postao/la mimi » 20 stu 2008 14:46

iako osobno ne vjerujem u Crkvu kao instituciju, mislim da ne bi trebala postojati, nego uvesti neke reforme kao prvo. da se Crkva ukine, koja god to bila, bilo bi puno 'izgubljenih ovaca', jer je vecini potrebna vjera u nesto
kako vec dugo ne idem u Crkvu, tako nisam ni sveceniku ispovijedila da sam lezbijka, a niti to namjeravam uciniti

lezerna
Postovi: 29
Pridružen/a: 19 svi 2008 20:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Iz-van

Post Postao/la lezerna » 22 stu 2008 17:38

Kasnije cu procitat vasa misljenja, nejma se vrimena ni vimena, neg ja sam, djeve moje, za apsolutno ukidanje te institucije sagradene na kradi love i inog od ubogog puka, da ne govorim o ispiracini mozgova (sto se jako fino vidi na ex-YU primjeru!), a sve uz strahobalnu parolu "zivjet cete bolje na onom svijetu", ma o kom se "obecanom svijetu" radilo.. Znaci, zauzeti crkve, dati omladini i drugima koji potrebuju topao dom, a vjernicima omoguciti besplatan razgovor kod psihijatra da ih trgne iz camotinje u koju im je mozak zapao, ne bi li poceli sagledavati zivot iz realnije perspektive.. S vjerom u sebe, ni u kakvog Moga!!

Avatar
kiddo
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 stu 2008 23:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la kiddo » 25 stu 2008 13:31

da..
i treba ukinut dvoslojni wc papir.. to isto

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 25 sij 2009 22:45

smatram da treba ukinuti Crkvu kao instituciju.
Zato jer ide potpuno kontra čovjeka od kada postoji. Prvo sa radikalostima, kao što je inkvizicija i spaljivanje vještica, a zatim ovo za homoseksualnost i zabrane seksa prije braka, demoniziranje masturbacije itd. Crkva ide potpuno protiv čovjeka i potpuno protiv Isusovih učenja; da je Isus živ danas, zgromio bi se koliko Crkva zgrće para i u kakvim palačetinama živi, jer je Isus bio protiv bogatstva, rekavši: "Prije će deva ući kroz uušicu igle, nego bogataš u kraljevstvo nebesko. " Isus je pomagao i praštao. Isus je rekao da pomogneš siromahu. Većina klerika danas malo će pomoći kojem siromahu i većina će njih misliti kako su to prevaranti i društveni paraziti, čak i za bakice i dedice koji više zbog godina ne mogu raditi (počitala na Glasu Koncila baš to).
Crkva je institucija koja ucjenjuje ljude. Ako radiš ovo, ići ćeš u raj, ako radiš ono, ići ćeš u pakao. I onda, nedavno pročitah članak, seru o tome kako su se modernizirali postavljajući kalendare sa najzgodnijim svećenicima i kreirajući molitve za ipod, a ono što su prave vrijednosti, a to je, prema Isusovom učenju, da pomogneš čovjeku u nevolji i ne osuđuješ ga, to ne rade. Neka se moderniziraju u smislu da podijele to nešto novaca od hrpetine koje imaju sa siromasima. Da izgrade dom za beskućnike, da prihvate činjenicu da homoseksualci svojom ljubavlju ne čine nikome loše, neka se moderniziraju u smislu da budu bolji ljudi, tolerantni i brižni, darežljivi i suosjećajni. Ali ne, bolje napraviti kalendar sa najzgodnijim svećenicima i napraviti molitvenik za ipod i reći da su odradili svoj dio modernizacije nego se malo osvrnuti na Isusova učenja na kojima navodno temelje to svoje kršćanstvo.
I Sanja Doležal, velika vjernica, sa svojim akcijama "pomozimo djeci", sve za djecu, djeca su najveće blago, ali čim se dijete ispostavi da je homoseksualno, ili drugačije u bilo kojem smislu, da ispituje, da sumnja, što Crkva ne odobrava nego želi da svi slijepo vjerujemo kako bi oni imali para, onda to dijete više i nije tako dragocjeno. Ukratko: djeca su dragocjena dokle god se, kad bujaju pubertetski hormoni, ne odaju masturbaciji jer neće vidjeti raja ukoliko to budu činili, da neka osjeća tu bolesti od homoseksualnosti ali nek ne djeluje po njoj i neka se što prije uda/oženi i bude s tom ženom ili muškarcem do kraja života bez obzira jesu li sretni ili ne.
Pitam se koliko ljudi zaista vjeruje u Boga. Pitam se koliko ljudi može definirati šta je to bog. Vjeruju a nemaju nikakav osjećaj osobnoj religijskog iskustva s bogom. I onda dođu kod popa koji isto tako nema religijsko iskustvo s bogom i onda je pop njihov glasnik, kao msn messenger. Pošalješ poruku popu i bog je čuje kroz popa, kao. I onda odeš doma jer su ti oprošteni svi grijesi. Da, da.
I onda kad pogledaš kakve Crkva sranja ljudima plasira kao istinita, kao moralna, ispravna. I Crkva ih propagira, iako se svijet okrenuo naglavačke od svijeta u kojem su živjeli ljudi koji su bibliju napisali. ta sranja su: počevši od toga da je bogu sve dopušteno, ali baš sve, šta god da biblijski bog (ne bog kao takav, jer bog kao takav je širok i diskutabilan pojam) napravi, ljudi neće mućnuti glavom i pitati se li to zaista moralno. Bog ubija, i ne mislim pritom da ti bog uzme život kad prirodno umreš, ako se uopće događa, nego da ubije, doslovno, onako kao što to čini čovjek, zbog čega isti ide u zatvor. Npr., bog da Abrahamu i Sari dijete, nakon što ga dugo nisu mogli imati i dočekali su ga s takvim veseljem i smatrali ga blagoslovom. Ali čim je Izak (dijete) porastao, bog ikaže Abrahamu da ga ubije jer se bogu prohtjelo da sebi malo napumpa ego. I Abraham odvede Izaka na brdo Sinaj, te ga zaveže na oganj da ga prinese kao žrtvu. I bog kaže, dobro, Abrahame, dokazao si ga si spreman ubiti svog sina da mi dokažeš ta je tvoja vjera u mene jaka. I šta bi poslije? Izak se upiški svaki put kad vidi svog oca. da to napravi čovjek, smatrali bi ga okrutnim i nemoralnim. Ali budući da bog ima titulu boga, njemu je sve dopušteno. Zna on šta radi. Pritom natovari jadnom Izaku traumu. Ali zna on šta radi. On je ljubomorni bog, ali i milostivi. A jebiga! Znam ljude koji su milostiviji od njega i manje ljuborni! Dalaj Lama je Kini oprostio one sve zločine, a šta bi bog, biblijski bog, stalno mislim na biblijskog boga, učinio? Zapitajte se.
Ali dobro, to je biblija. Ali hajde da klerici stoje čvrsto iza svojih ideala i uvjerenja, kakvi god oni bili, ali uopće ne stoje, pljuju sami po sebi.
U prošlosti su prodavali oprost grijeha, umjesto da oprost bude zaslužen mukotrpnim razmišljanjem i proširivanjem uma, sa kombinacijom duhovnosti. Ali ne, propagiraju tzv. duhovnost, a onda prodaju oprost. Kažu da žena mora zatrudnijeti poslije sklapanja braka, a ne prije. Ali nema veze, jebeš crkveno pravilo- daj pare i vjenčat ćemo trudnu ženu i njenog muža. Daj pare i razriješit ćemo crkveni brak iako je on sam po sebi nerazrješiv! (poštovat ćeš i voljeti tu osobu do kraja života...) Daj pare i vjenčat ćemo sijamsku kozu i stolicu! Ali i dalje ćemo propagirati crkveni brak između muškarca i žene. Ma užas. Toliko idu protiv čovjeka da je to grozno. I eto- kod nas veličaju Gotovinu, Glavaša, rehibilitirali Brajšu... Štagod netko mislio o bibliji i vjernicima, crkva je jedna opaka i zla institucija.
Koliko košta madona bez djeteta?

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 25 sij 2009 22:45

lezerna je napisao/la:Kasnije cu procitat vasa misljenja, nejma se vrimena ni vimena, neg ja sam, djeve moje, za apsolutno ukidanje te institucije sagradene na kradi love i inog od ubogog puka, da ne govorim o ispiracini mozgova (sto se jako fino vidi na ex-YU primjeru!), a sve uz strahobalnu parolu "zivjet cete bolje na onom svijetu", ma o kom se "obecanom svijetu" radilo.. Znaci, zauzeti crkve, dati omladini i drugima koji potrebuju topao dom, a vjernicima omoguciti besplatan razgovor kod psihijatra da ih trgne iz camotinje u koju im je mozak zapao, ne bi li poceli sagledavati zivot iz realnije perspektive.. S vjerom u sebe, ni u kakvog Moga!!
Bravo!
Koliko košta madona bez djeteta?

lulu
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2008 11:16

Post Postao/la lulu » 25 sij 2009 22:58

Ne.
Crkva je napravila mnogo toga dobroga, više nego lošega.
Prije bih ukinula fundamentalni islam.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 25 sij 2009 23:12

lulu je napisao/la: Crkva je napravila mnogo toga dobroga, više nego lošega.
:o Npr.?
bring your mind into my head...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 26 sij 2009 10:40

kuran, biblija su vjerske knjige koji u sebi nemaju zlo, ali zlo je u onima koji ih krivo "iscitavaju" i njene zapovjedi krivo intrepretiraju ljudima, te njihovo "prakticiranje" uopce nema veze sa vjerom..
nigdje niti u kuranu niti u bibliji ne pise da se druge ubija, tlaci ili da je netko druge vjere, manje vrijedan pred Bogom..ali eto problem je u bolesnim glavama koji u jednoj ruci drze bibliju, kuran, a u drugoj noz..a koje na zalost vecina podrzava...
islam, pokazuje sve vise zajednistvo, dok u krscanstvu tako nije, uspjeli su se razjedinit (pravoslavlje i katolicizam), pa se i tu "guraju" tko je veci vjernik i ubijaju se medjusobno..
e sad da li nam je potrebna takva crkva koju zagovaraju njihove glavesine, mislim da ne..poglavari svih crkava i njihovei slijedbenici su po meni nista drugo nego:-vukovi u jagnjecoj kozi!
pozivanje na sveti rat, dzihad (islam) ili blagoslivanje ratnika prije krvavog pohoda(krscanstvo), je grijeh sa istim ishodom!

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 sij 2009 11:15

Ameli je napisao/la:kuran, biblija su vjerske knjige koji u sebi nemaju zlo
Ne znam za kuran, ali stari zavjet je npr. pun nasilja i opačine, tak da hm :o.
Kad smo već na temi, koristim priliku i ovdje preporučiti 'For the Bible tells me so'.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 26 sij 2009 13:55

da to je tocno i zanimljivo, dok stari zavjet kaze:oko za oko, zub za zub, novi propovjeda: oprosti bliznjem svom..to i mene zbunjuje :o

Avatar
KarenO
Postovi: 192
Pridružen/a: 08 sij 2009 00:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la KarenO » 26 sij 2009 14:39

Treba XD
Kratko i jasno-
Fell in love with a girl.

Odgovorite