treba li ukinuti crkvu?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 25 kol 2007 20:33

iskreno ! vi ste poludile svađate se radi religije ajme bože , a mislim da i njega/nju(boga/icu iako mislim da je to sila ne osoba) boli glava sad !
lacrima prija moja najdraža ode te neće najvjerojatnije nitko razumit pa se nit ne trudi , ali ipak lakše malo !
a vi ostali hey moje je mišljenje slićnije vašem ali opet ako će te već oštro makar napišite da ne želite nikog uvrijedit !
ja ne vjerujem u religije virujen u sve i svašta ali ništa poput biblije crkve , kurana djamije i tako je to !
šteta šta ste krenuli u prepirku jer nije ona potrebna ,nije nikad potrebna žao mi je zbog planuća prebrzog vas 2 jer stvarno nema potrebe za tim !

Zita

Post Postao/la Zita » 25 kol 2007 20:47

tamara3 je napisao/la:Joj please, zbilja sam bila grešna jebote ko Mesalina kad sam se rodila onak s 3 i pol kile i pol metra dužine :eek:... a to što me neki pop zalio hladnom vodom po glavi me sigurno odriješilo i kupilo mi ulaznicu za raj. Sorry al... nemrem to...
bas...
lacrima je napisao/la:Da idem sada raspravljati dalje o ovoj temi stvarno mi se ne da ... smatram da iman dovoljno crkvene naobrazbe od većine tu na forumu a sa običnim laicima ne ulazim u daljne diskusije ... Draga lezbo pod nickom - " Zovi Me Droljo " iman ja dosta argumenata za obraniti svoje stavove samo nema ljudi ispred kojih bi ih iznijela ... A o tome da li je zemlja ravna ploča, i da li je drže 4 slona razmišljala sam svega 2sek isto toliko koliko mi je trebalo da skužim kakva se osoba krije iza tvog nicka ... jeftino i loše produktivno !
ti se malo saberi i nemoj vrijedati korisnice i da imas bar malo te crkvene naobrazbe kojom se hvalis mozda bi bila i pristojnija
da-shvati to opomenom

Avatar
lacrima
Postovi: 45
Pridružen/a: 23 kol 2007 00:32

Post Postao/la lacrima » 26 kol 2007 14:14

Da, ispričavam se moderatorice na vrijeđanju dotičnih ljudi koji seru po tuđim vjerama i nemaju razumijevanja prema drugim ljudima kojima vjera ipak nešto znači ... Vidim da je ipak ovdje teško iznijeti neke stavove i obraniti ih jer normalno šta je većini lezbi normalno trebalo bi biti i drugim lezbama .. Ma vidi k....*a ! Ne podređujem se nikome i niti ću, i ne trpim da mi se netko pravi pametan i sere o nekim stvarima koje ne razumi ... Bla, bla, bla ... ako ovo vrijedi još jednom tvojom opomenom onda ajde daj mi je curo ! ...

Avatar
rainbow1
Postovi: 855
Pridružen/a: 05 lip 2007 17:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la rainbow1 » 26 kol 2007 14:21

lacrima je napisao/la:Ma vidi k....*a !
etc :lol:

(pitan se oćel je bog pokarat zbog ovakih šporkih riči :D )
*ako mislite da možete ili mislite da ne možete - u pravu ste*

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 26 kol 2007 14:31

zita-admin , pa pazi šta prićaš molim te , nemoj se svađat više molim te pobogu :)(za lacrimu)
Zadnja izmjena: alex 2, dana/u 26 kol 2007 14:40, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 26 kol 2007 14:34

:o
drš se zitek!

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 kol 2007 14:38

Nikoga nije uredu vrijedjati po vjerskoj osnovi. Da li je slut to ucinila ili ne, necu ulaziti....mozda se netko nadje uvrijedjen ako ga netko nazove papigom.
Vjera je osjetljiva stvar...zbog nje se vode najveci ratovi. I treba postivati ono u sta netko vjeruje iako ti ne vjerujes u to.

call_me_slut je napisao/la:..... onda i ne zasluzuju nista drugo neg da ih se terorizira.

ovo mi najvise smeta. nitko ne zasluzuje teror....samo zato sto vjeruje.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 26 kol 2007 14:42

da jabooko , istina , iako ne opravdavam nit slut nit lacrimu malo su pretjerali ipak , a lacrima mi je prijateljica i ne želim da se osjeća povrijeđeno ali bojim se da ljutnjom neće ništa postić !

Avatar
lacrima
Postovi: 45
Pridružen/a: 23 kol 2007 00:32

Post Postao/la lacrima » 26 kol 2007 14:43

[quote="rainbow"

(pitan se oćel je bog pokarat zbog ovakih šporkih riči :D )[/quote]
Bog neće ali Zita hoće ! he he he :)

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 26 kol 2007 14:47

ne vjerujem crkvi
ne vjerujem bibliji
ne vjerujem vatikanu
ali vjerujem u boga , vjerujem da je možda krist postojao šta sam ja ?
svećenik mi je prijatelj a ništa se ne slažemo zašto ?
znam da bi me mrzio zato šta sam trans , ali opet sam mu prijatelj zašto ?
aj sad vrijađam li ja vjeru lacrime i nevjeru call me slut ?
vidiš i mene bi mogli i jedni i drugi napadat , ali to nema smisla !

Avatar
lacrima
Postovi: 45
Pridružen/a: 23 kol 2007 00:32

Post Postao/la lacrima » 26 kol 2007 14:49

Alex ! Ne trebaš se ti brinuti oko ičega ... Boli me neka stvar ko šta misli .. Ono u šta ja vjerujem i ono za šta živim za to ću stati i braniti ispred sviju ...
Poštujem svačija mišljenja i stavove ali vrijeđanje i provokacije, ne trpim ...

Avatar
rainbow1
Postovi: 855
Pridružen/a: 05 lip 2007 17:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la rainbow1 » 26 kol 2007 14:50

lacrima je napisao/la:
Bog neće ali Zita hoće ! he he he :)
:) i zita je bog...i ti si..i sve je... ;)
*ako mislite da možete ili mislite da ne možete - u pravu ste*

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 26 kol 2007 14:54

lacrima je napisao/la:Alex ! Ne trebaš se ti brinuti oko ičega ... Boli me neka stvar ko šta misli .. Ono u šta ja vjerujem i ono za šta živim za to ću stati i braniti ispred sviju ...
Poštujem svačija mišljenja i stavove ali vrijeđanje i provokacije, ne trpim ...
razumijem , ali ako aj mogu to odtrpit ponekad , iako možda i nije bila od nekoliko osoba i sprijateljit se na kraju s njima možda i ti možeš , nije meni lako neka pitanja ćuti o mojoj transrodnosti ili ćemu već ali progutam to i odgovorim , znaš jedna je osoba na gay hr , ne ti napisala da je sve to cirkus , ali na kraju smo 2 sata pričali i imali jedan ok i zanimljiv razgovor , nije lako kad netko vrijeđa tvoja uvjerenja , ali ponekad treba istrpit ako se može a šta ja govorim možda gluposti !

Avatar
lacrima
Postovi: 45
Pridružen/a: 23 kol 2007 00:32

Post Postao/la lacrima » 26 kol 2007 15:04

Daj, alex ti ka caritas ovde ! ... mogu svašta trpiti ali neke stvari ne ... prihvaćam različitost i sve šta ide uz to, i za uzvrat tražim isto ... oh, đizus dabogda postala str8 he he :D

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 26 kol 2007 15:29

lacrima je napisao/la:Daj, alex ti ka caritas ovde ! ... mogu svašta trpiti ali neke stvari ne ... prihvaćam različitost i sve šta ide uz to, i za uzvrat tražim isto ... oh, đizus dabogda postala str8 he he :D
aj , aj sve se može kad se hoće , ma neću više s tobom o time , radije o ljepim jahtama o kojima sanjamo.
uglavnom najiskrenije , ne slažem se može se to prešutit , ali stavljam to u arhivu i dosta o toj temi s moje strane !

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2007 16:39

Dajte molim vas, tu nije riječ o vjerovanju ili nevjerovanju u boga, već o instituciji koja je u srednjem vijeku spalila pet milijuna žena (neki podaci govore i o brojci od devet milijuna). Također nemojmo zaboraviti da je progon vještica legalizirao papa Inocent VIII.
Nemojmo zaboraviti ni strahote koje su upravo u ime crkve počinjene nad narodima u Sjevernoj i Južnoj Americi.
Jednako tako nemojmo zaboraviti nebrojene slučajeve pedofilije u istoj toj instituciji koja prolazi relativno nekažnjeno.
U današnje vrijeme imamo papu Benedicta, dakle čelnika crkve koji posve razvidno diskriminira ljude istospolne orijentacije. Sve to je samo malen vrh nepregledne sante, stoljećima stare.

I priznajem da mi je užasno teško shvatiti činjenicu da netko tko je toj i takvoj instuticiji po samoj svojoj prirodi odbojan i gadljiv te zbog te prirode osuđivan može u nju vjerovati i/ili je štovati. Ja na to ne mogu biti slijepa, ako ni zbog čega drugog, onda zbog sebe same.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 kol 2007 16:55

Rasprave o politici i vjeri/instituciji/crkvi nemaju nikakvog smisla
Ali tanka je granica izmedju slobode govora i govora mrznje.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2007 17:01

Pa, to je tvoj stav koji nužno ne moraju dijeliti svi, a takve rasprave se vode oduvijek.
Što se tiče govora mržnje, brojni crkvenjački istupi se mogu okarakterizirati kao upravo takvi.

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 kol 2007 17:06

Pa...ako o mome stavu govorimo.........Sta ti smatras govorom mrznje i diskriminacijom ili vrjedjanjem po vjerskoj osnovi?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2007 17:28

Osvrnula sam se na tvoj stav o raspravama.

Govor mržnje i diskriminacija? Mislim da je to skroz očito iz njihova neprestanog naglašavanja kako je vrijedan samo jedan mogući oblik suživota u bračnim zajednicama, a to je heteroseksualan. Na taj način se izravno diskriminiraju samohrani roditelji i istospolne zajednice/pojedinci. Eto, to je samo jedan aspekt.
Zapravo to i ne bi bio problem da je ograničen na oltare, ali postaje problem kad se crkva pokušava izravno miješati u svjetovne probleme sekularnih država. I to vrlo selektivno, agresivno i licemjerno.

Avatar
nika1107
Postovi: 8
Pridružen/a: 25 kol 2007 21:37

Post Postao/la nika1107 » 26 kol 2007 17:28

oko cega se vi prepirete..
crkvu kao instituciju ne postujem ali postujem Isusa jer je zaista bio velik covjek i ono sto nam je ostavio, ostavio je s razlogom da nadjemo unutarnji mir..
nazalost krivi ljudi "vode" crkvu,al time se nebi trebali zamarat, jer jebe ti se dal ce te pop cudno gledat..ako ides u crkvu prvenstveno ides radi sebe.. :violent:

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2007 17:28

lacrima:
a) ja te sigurno necu "pokarat"
b) ak imas nekaj za reci onda to argumentiraj a nemoj se svadjat i pjenit jer eto drugi ne dijele tvoje slijepo vjerovanje
c) nemoj mi se obracat sa "curo"
d) necu te vise opominjat

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 kol 2007 17:32

Sve to stoji i ne podrzavam ja crkvu.
Ali postoje ljudi koji vjeruju i vjernici su. Zadnja recenica u postu od slut na predhodnoj strani je govor mrznje, diskriminacija i vjedjanje po vjerskoj osnovi.
Samo u tom je problem. Ali vjerovatno ste sve zasljepljenje mrznjom prema vjeri/instituciji/crkvi pa to ne vidite.
Ne zelim da se ovo okarakterizira kao napad prema vama. jer nisam ovdje da napadam samo komentiram.
Iako nema smisla.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 26 kol 2007 17:37

jabooka31 je napisao/la:Sve to stoji i ne podrzavam ja crkvu.
Ali postoje ljudi koji vjeruju i vjernici su. Zadnja recenica u postu od slut na predhodnoj strani je govor mrznje, diskriminacija i vjedjanje po vjerskoj osnovi.
Samo u tom je problem. Ali vjerovatno ste sve zasljepljenje mrznjom prema vjeri/instituciji/crkvi pa to ne vidite.
Ne zelim da se ovo okarakterizira kao napad prema vama. jer nisam ovdje da napadam samo komentiram.
Iako nema smisla.
je baš je ono od slutt bilo ružno , istina , jako ružno !

Avatar
nika1107
Postovi: 8
Pridružen/a: 25 kol 2007 21:37

Post Postao/la nika1107 » 26 kol 2007 17:40

gle istina je da je "crkva" cinila zla i veliki je krivac situaciji u kojoj su zene danas, al ako se odvoji pojam crkve od institucije dolazi do velike razlike..uzmimo sto naucava kuran, kao i biblija govori o miru, no ako vidimo sto se desava u svijetu laici ce naravno izvrijedjat cijelu muslimansku vjeru..dakle vjera kao vjera je ok, isto kao i sama crkva al sa velikom ogradom od popova i kardinala koju na cijelu vjeru bacaju mrlju.. :twisted:

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2007 17:40

nevjerojatno mi je kako se sve sto ne pokazuje crkvu kao super ultra fantasticnu organizaciju/instituciju je govor mrznje dok ista ta super kul institucija moze radit i govorit svasta i to je onda okej
crkvi je okej maltretirati homoseksualce al nije okej reci da vjernici radi svoje sljepoce dobivaju sto zasluzuju?! idiotizam

da budem jasna-jebe se meni za crkvu i za svecenike a i za vjernike
svatko moze vjerovat u sto god ga je volja..sto se mene tice mogu se klanjat i zirafi svake nedjelje u zoloskom
al me nitko ziv nemoze tjerat da to postujem (mogu postivati samo to da ima razlicitih ljudi ali nemogu nit necu postivati ono sto oni sami postuju) ili da nedajboze, vjerujem u isto

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 26 kol 2007 17:44

Znaci zakljucili smo da je na govor mrznje najbolji odgovor govor mrznje. :thumbup:
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
nika1107
Postovi: 8
Pridružen/a: 25 kol 2007 21:37

Post Postao/la nika1107 » 26 kol 2007 17:45

ma svi smo mi plod vanzemaljaca i njihove bolesne maste.. :D :D

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 26 kol 2007 17:46

je zita sve to ok, ali ipak slutt je pretjerala , nit vjernici , nit nevjernici nisu zaslužili da ih se maltretira ! :)

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2007 17:48

jok. ja bi radje da se naguzimo i da trpimo sa smjeskom
i da tamo naucimo svoju djecu-ak ti cika svecenik gurne ruku pod haljinicu, duso, ti ga samo upitaj dal mu je udobno

uostalom uopce se nemrem sloziti sa tobom da je ono bio govor mrznje
ona nije pozvala niti jednog vjernika na lijecenje. nije govorila kako je to bolesno i poremeceno i da to treba istrijebiti
nemoze se uopce usporedit to sto crkva radi i to sto smo mi ovdje rekli

Odgovorite