Retrogradna Venera

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
rainbow1
Postovi: 855
Pridružen/a: 05 lip 2007 17:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la rainbow1 » 12 lis 2007 07:48

KAKO MOLE ZNAKOVI ZODIJAKA


Ovan
Bože, daj mi strpljenja, molim te...ali, odmah!



Bik
Dragi Bože, pomozi mi prihvatiti promjene, ali ne prebrzo.



Blizanci
Dragi Bože! Tko je Bog? Gdje je Bog? Zašto?



Rak
O, moj Bože!!!



Lav
Da? Tko me je zvao?



Djevica
Dragi Bože, učini nas savršenima i nemoj zabrljati kao prošli put.



Vaga
Dragi Bože, pomozi mi da budem odlučnija, ali ipak, što ti misliš da je za mene bolje?



Škorpion
Oče naš, oprosti nam duge naše kao što i mi opraštamo dužnicima našim, čak i kad to k..... sinovi ne zaslužuju!



Strijelac
Dragi Gospodine, već sam te milijun puta zamolio, pomozi mi da prestanem pretjerivati.



Jarac
Dragi Bože! Zamolio bih Te pomoć, ali sam odavno naučio da ne postoji nitko na koga bih se mogao osloniti.



Vodenjak
Dragi Bože, znam da volim promjene, ali ovaj je kaos zaista smiješan!



Ribe
Gospodine Bože, dok ispijam ovo piće noćas, neka netko drugi pjeva u Tvoju slavu.
*ako mislite da možete ili mislite da ne možete - u pravu ste*

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 12 lis 2007 09:10

ajoooj, mislim da je to već bilo negdje.
ili sam to sanjala? :o

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 12 lis 2007 10:19

nisi sanjala. ja to stavijo pod fun prije nekog vremena :D

ot: danas počinje retrogradni merkur

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 12 lis 2007 12:09

e jeste seljače :roll: :D

With Mercury retrograde in Scorpio and Libra, this is an excellent period for getting in touch with our partnering needs, instincts, motivations, and "dark" side. Emotional communication is not as valued as more rational approaches in our society, and now is the time to explore our more intimate and emotional natures and how these affect our decision making processes. Increased sensitivity, or emotional "radar", is likely. We should watch that we don't get into a paranoid frame of mind, or read too much negativity into what others say.

http://www.cafeastrology.com/mercuryretrograde.html

daklem-pucat će na emocionalnu komunikaciju, olrajt?

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 12 lis 2007 12:31

Ludnica. Let the games begin. :o
Epizodna uloga.

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 12 lis 2007 12:56

bea.zarre je napisao/la:We should watch that we don't get into a paranoid frame of mind, or read too much negativity into what others say.[/b]
erm, za to mi je nekak... prekasno. :o

may the force be with us! :D

Avatar
rainbow1
Postovi: 855
Pridružen/a: 05 lip 2007 17:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la rainbow1 » 12 lis 2007 13:06

kaže i ovo: it’s actually a great time to revisit the past...

n


With only a small amount foresight here are the precautions you can take to prevent colossal screw-ups during the next Mercury retrograde:


If at all possible, avoid signing legal documents.
If at all possible, finish projects which involve communication before the retrograde.
If at all possible, avoid closing big deals during the retrograde
If at all possible, avoid launching new projects during the retrograde
If at all possible, avoid scheduling meetings to make a big decision
Allow extra time when travelling
Backup your hard drive before the retrograde
If at all possible, avoid installing new computer software during the retrograde
Do needed repairs on machinery before the retrograde
Do not hold an election during the retrograde

This is not to say Mercury retrograde is always a bad thing. Far from it. It is actually an ideal time to do some other things, like:


Research a new project thoroughly
Catch up on paperwork
Do the follow-ups on a project already started
Hold an information-sharing meeting
Enjoy someone's wacky sense of humour
*ako mislite da možete ili mislite da ne možete - u pravu ste*

Avatar
rainbow1
Postovi: 855
Pridružen/a: 05 lip 2007 17:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Pluton

Post Postao/la rainbow1 » 23 lis 2007 09:01

(eo ak se kom chita)

PLUTON

Duša, nakon smrti, preko Plutona odlazi u svemir. A, tako su lijepo poredani: Sunce, Merkur, Venera, Zemlja, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun, Pluton. Od prvog tijela – zvijezde Sunca – kreće život. Na posljednjem – Plutonu – preobražava se umiranjem. U novi život. Jer, život, samo život, nema kraja. Sve je drugo na ovom svijetu odjeveno u krajeve.

Otkriven 18. veljače 1930. godine i malen kao tek petina Mjeseca, ovaj posljednji ekscentrik Sunčevog sustava potroši 248 godina za jednu ophodnju matične zvijezde. Astronomi još uvijek nisu složni oko toga radi li se o planetu ili tek o kometu. Razlika je u sastavu: puno leda, malo stijena.

Ime ovog čudaka potječe od pridjeva “bogat”. Mitološki, radi se o bogu podzemlja, Hadu, “nevidljivom” bogu, kako su ga zvali. Bog mrtvih i vladar podzemnog kraljevstva čiji su dvorjani bili sjene mrtvih i stvorovi poput Titana, Had je bio sin Kronosa i Reje, brat Zeusa, Posejdona, Here, Hestije i Demetre. Često su ga prikazivali s ključem u ruci, jer njegovo je kraljevstvo zaključano, nema izlaska iz njega.

Najpoznatija priča povezana s imenom Hada je ona o otmici Perzefone, voljene kćeri njegove sestre Demetre. Iako se mislilo kako nije puno zainteresiran za život živih – njegovo je bilo baviti se mrtvima – ljubav prema Perzefoni uvukla ga je u sukob s vlastitom sestrom Demetrom i moćnim bratom Zeusom. Budući da je zbog Demetrine tuge za otetom kćeri slabila plodnost zemlje, jer Demetra je upravo plodnošću upravljala, Zeus se pobojao da će život, zbog nedostatka hrane kojom se održava, nestati s površine Zemlje. Zato je dogovoreno: pola godine Perzefona će biti s majkom i to je ono vrijeme na Zemlji kad sve buja i raste. Drugu polovicu godine Zemlja miruje. Jer – tuguje. Perzefona je u podzemlju sa svojim mužem, Hadom/Plutonom.

Zanimljivo je da mnogi srednjevjekovni zapisi, protivno uobičajenim vjerovanjima, spominju podzemlje kao ledeni pakao. Je li to onaj isti led od kojeg se sastoji veći dio planeta Plutona? I je li to zato što se svjetlost i toplina poistovjećuju sa životom, a mrak i hladnoća – sa smrću?

U astrološkoj simbolici Pluton je planet ekstrema. Ili sve ili ništa. Pa, zašto se onda čudimo što nam je tako često – ništa! Smrt kao transformacija i seks kao mala smrt, plutonske su teme naših života. Svakih 248 godina, kad se vrati u znak Škorpiona kojim upravlja zajedno s Marsom, bogom rata, Pluton pokaže svoju moć povezujući ono što je njegovo: smrt i seks. S posljednjim takvim ulaskom, krajem 1983. godine, otkrio nam je AIDS, smrtonosnu bolest prenosivu seksom. Otprilike dvjesto pedeset godina ranije pojavio se sifilis. Još jedna bolest koja je uživanje naplatila raspadanjem uživalaca. U vrijeme otkrića ovog planeta čovjek je izmislio vlastito oružje za samouništenje – atomsku bombu. “Sve ima obilježje trenutka u kojem je rođeno”, tvrdi Jung. Pa, jesmo li svi mi male putujuće atomske bombe? Vjerojatno – jesmo.

U vrijeme svog otkrića Pluton se nalazio na 20. stupnju znaka Raka. Petnaestak godina kasnije, kad je prva atomska bomba bačena na Hirošimu, jedan drugi planet – Saturn – planet manifestacije na fizičkoj ravni, manifestacije koja zahtijeva odgovornost i disciplinu, nakon tridesetak godina svog putovanja, zasjeo je upravo na stupanj otkrića Plutona – 20. Raka. Odgovornosti nije bilo i – bomba je bačena!
Ljudskom sudbinom na Zemlji bavi se Saturn. Ali vrijeme između života i života plutonski je posao. Kraj i početak. Eliminacija, uništenje, ponovno stvaranje. Saturn je milostiviji, on nas suočava s onim što smo sami pokrenuli – akcijom uma, tijela ili duše – u ovom ili tko zna kojem ranijem životu. Tu akciju neki od nas nazivaju karmom. Pluton nije povezan s karmom, već sa sudbinom. A sudbina je ono na što ne možemo utjecati. Vrlo mali postotak datog nam vremena obilježen je sudbinom. Sudbina je npr. naći se u Hirošimi u kolovozu 1945. Plutonska sudbina. Nju nismo pokrenuli akcijom-karmom. Na nju smo pristali u ono plutonsko vrijeme između dva života. Pa, zašto se onda bunimo, dogovor je dogovor, čak i ako je sklopljen dok smo se tek spremali spustiti u majčinu utrobu.

Pa, hajde, otputujmo k Plutonu. Provozajmo se pojasom asteroida, tamo između Marsa i Jupitera, posjetimo Hirona-mudrog iscjelitelja koji svojom stazom zadire u staze Saturna i Urana, gradeći tako u našim životima most između krute, tradicionalne i materijalne prošlosti Saturna i tek probuđene ekscentrične budućnosti Urana. Zaobiđimo Neptuna i evo nas: Pluton. Ruku pod ruku sa svojim satelitskim splavarom Haronom. S Plutona ne vidimo Sunce, ono je tek svjetla točka u daljini. Kao na kraju tunela, onog kroz kojeg odlazimo odavde, ali se i vraćamo kad nam Nebo opet pruži priliku. Pa, što onda vidimo s Plutona?

Tamu. Dubinu. Boga prosutog u zvjezdane biserne kuglice. I sebe, onakve kakvi jesmo kad kao ponornica zaronimo u vlastitu nesvijest. Da, sad nas vidiš, sad ne vidiš. “Ono što je gusjenici smrt, leptiru je rođenje”, plutonska slika koja nas ohrabruje. Ali koju ne vidimo dok smo gusjenice.

Ovim našim materijalnim svijetom danas vlada generacija rođena s Plutonom u znaku Lava. Volja za moć, njezina je snaga, ali i slabost. Iza nje se na ovo zemljano postolje neće popeti oni s Plutonom u Djevici ili Plutonom u Vagi. Osvojit će ga neki novi klinci s Plutonom u Škorpionu. Rođeni između kraja 1983. i 1995. godine. Zbog svoje ekscentrične putanje Pluton se u vlastitom znaku nalazi svega dvanaest godina, dok se npr. u Ovnu zadržava čak punih trideset. Bog je pravedan. Što li bi se dogodilo s ovim svijetom kad bi bilo obrnuto?

Zdenka Andrijić, 13. veljače 2006
*ako mislite da možete ili mislite da ne možete - u pravu ste*

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 lis 2007 19:14

Mico, kakve veze ima pluton s cijelom ovom pričom :D?!

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 01 lip 2008 14:19

bea.zarre je napisao/la:
rainbow je napisao/la::D haha..preseravam(o ?) se malko..sve je to za ljude
nije venera kriva :osica:
ma mene svi stalno pitaju koji q tolko briem na astrologiju,
a jebiga kad me to zanima od kad znam za sebe.
i još hrpa drugih stvari, a rijetko naletim na nekog koga to isto zanima.
mene mene :ura: *vraća se na prvu stranicu*
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 01 lip 2008 15:41

jao što volin pluton! ja sam pluton na ascendentu a konjunktiraju ih merkur i venera. cijeli stelij u škorpiji. venera ipak u 12oj kući =)

ali sve to :inlove: i zabavlja me

jao jel znate jednu curu u puli, brije na plutona i svasta nesto o njemu i općenito o astrologiji.. u uljaniku se potrefismo i sad trebam njen broj jer izgubih sve, a razvile smo spiku otić u rijeku na astro... njoj je 22-29 negdje godina...
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 03 lip 2008 13:49

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! sutra sam u rijeciiiiiiiiiiiiiii

idem do cara gospodara glavnog majstora i kralja, ....JOVETIĆA! daaa, da
damira jovetića! jel znate za njega? čujem rastura al pred godinu dana kad sam otišla do rijeke smo izvisili.. a znam da mu je to mana jebemujamiša al sad smo se čuli i ovaj put sam u banani toliko da me mora sredit ... neznamštadaradimsasobom...


ajde ako oćete na cugu vjerojatno budem u jazz club tunel, javite se na pepe do sutra oko 4

:P :cool: :D :D :D :inlove: okedosta.
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 03 lip 2008 13:57

Tko je taj? Astrolog ili jyotishi? Ili baca grah? :o

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 03 lip 2008 14:34

bea.zarre je napisao/la:Tko je taj? Astrolog ili jyotishi? Ili baca grah? :o
:D :D

astrolog. i astrolozi koji su kod njega bili preporucuju ga i tako dalje i tako bliže... ima oko 30 i sitno... mmm :twisted: :twisted: :twisted:

hahaha. :aha:
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 03 lip 2008 14:38

Koliko naplaćuje svoje usluge i što sve zapravo radi?

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 03 lip 2008 14:42

mislim da je njegova cijena 400naku i pročita ti natalnu kartu i kaže ti svašta.. pa i za ljude oko tebe pa i za nerdno vrijeme i za koji događaj u budućnosti, konkretni, a izvlači i iz prošlosti i ostalo..

ima priča koje su mi ljudi iz prve ruke pričali nakon sto bi probali njemu otići. da padnes na dupe kako lik zna... c c c.
nebih ti sad raspredala o tome. javim svoj dozivljaj preksutra

nadam se.
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Odgovorite