Mozak određuje – straight ili gej

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
smijalica
Postovi: 110
Pridružen/a: 26 stu 2007 20:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Mozak određuje – straight ili gej

Post Postao/la smijalica » 18 lip 2008 08:32

Dosadašnja istraživanja vodila su u tom smjeru, a ovo najnovije to i potvrđuje – seksualna orijentacija određena je moždanom aktivnošću i u cijeloj su priči presudni biološki faktori.

Neurolozi su otkrili nevjerojatnu sličnost između mozgova homoseksualaca i heteroseksualnih žena, nudeći time svježi dokaz da je seksualna orijentacija određena moždanom aktivnošću.

Skenovi mozgova otkrivaju da homoseksualni muškarci i heteroseksualne žene imaju simetrične mozgove, lijeva i desna strana su im gotovo jednake, dok lezbijke i heteroseksualni muškarci imaju asimetrične mozgove, s većom desnom polutkom.

Znanstvenici prestižnog Instituta za mozak u Stockholmu otkrili su da su određeni neurološki sklopovi povezani s emocionalnim reakcijama koje su jednake kod gej muškaraca i heteroseksualki.

Znanstvenici koji su sudjelovali u ovom projektu smatraju da biološki faktori utječu na seksualnu orijentaciju, kao na primjer izloženost testosteronu u maternici.

Istraživanje je vodila neurobiologinja Ivanka Savić, a ono je nastavak prethodnih istraživanja koja su detektirala razlike u prostornom snalaženju i verbalnim sposobnostima povezanim uza spol i seksualnu orijentaciju. Pa su tako homoseksualci i heteroseksualke bolji u verbalnom izražavanju, dok se lezbijke i heteroseksualci bolje snalaze u prostoru.

Ona i njen kolega Per Linström skenirali su mozgove 90 volontera podijeljenih u četiri grupe u odnosu na seksualnu orijentaciju. Istraživanje je pokazalo da je desna strana mozga kod heteroseksualnih muškaraca 2 posto veća od lijeve, dok je kod lezbijki taj postotak nešto manji, odnosno 1 posto. Kod gej muškaraca i heteroseksualnih žena razlike nema.

Istraživači planiraju nastaviti svoj projekt skeniranjem mozgova novorođenčadi, kako bi utvrdili može li se na osnovi izgleda mozga utvrditi njihova seksualna orijentacija.

preuzeto s:Net.hr
http://www.net.hr/znanost/page/2008/06/17/0313006.html

Što kažete na ovo?

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 18 lip 2008 08:56

Kažem da je pizdarija.
Ja sam lezbačetina jedna ujufuj, pa se baš i ne snalazim u prostoru.
Ta dotorica očito ni nijednom bila u blizini u trenutku kad me Weirdo nadobudno pitala di joj je auto.
But then again, možda sam to samo ja. I Weirdo, očito. :D

Jedna stvar.
A druga je - naravno da je stvar u mozgu. Zaljubljujemo se zbog te neke kemije u mozgu.

Ali aj' da vidimo prvo kako će proći ova fora s novorođenčadi.
Zvuči zanimljivo u svakom slučaju.
Epizodna uloga.

Odgovorite