Sotonizam

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 13 ruj 2008 16:44

Ameli je napisao/la:sotona je svugdi oko nas..pa i crkvama..svugdi..ovo vrime je ,vrime sotone..
:eek: ...erm... :? (znatiželjna)
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Re: Sotonizam

Post Postao/la Cirrocco » 13 ruj 2008 17:06

whatever je napisao/la: I zake je onda sotonizam takvo zlo?
Ako se ne dotikava nikoga kog to ne zanima i tko se ne želi priključiti im?
D.
jer su neki dan u rusiji pojeli 4 tinejđera???
teta, imash problem.. :o
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 13 ruj 2008 17:08

aj molim te bez smajlova..razdoblje od prvog svjetskog pa do kataklizme je era sotone,kao sto je netko napisao,nije to sad neki kult(mada ima obozavatelja)nego se radi o tome,da sotona nudi da uzivas u raznoraznim uzitcima koje se na kraju pokazu pogubnim,on nam nudi i hrani nase niske strasti,al (nisan neki vjernik)i u Bibliji pise sve,al sve,nemoj mo biti toliko ograniceni to sto mrzimo svecenstvo i njihove laprdije,al kako je netko prije 2000g.moga znati da ce se desavat sve ovo sto se desava,koliko samo potresa,poplava,ratova i gladi,to je to sotona je oko nas..htjeli ili ne al eto ima ga svugdi:pedefili,lopovi,ubojice,kvazi mirovnjaci koji pobiju pola nacije i sad rec da ga nema..sotona je ona najniza,ponekad i najruznija strast nekom nesto ucinuti..

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 13 ruj 2008 19:59

Mene upravo fascinira kako su neki spremni potegnuti boga ili vraga da skinu odgovornost sa sebe ili generalno ljudske rase.
bring your mind into my head...

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 13 ruj 2008 20:07

aj dokazi da smo mi samo roboti,...da nema nista vise.......Neka uzme takav covjek u obzir ovo:kakvi smo u svojoj rijeci u pismima kad smo odsutni,takvi ce mo biti i kad budemo prisutni.
Ako se trebam hvalit hvalit cu se svojom slaboscu....

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 13 ruj 2008 20:29

Roboti? :o Kakvi fakin roboti? Imas li ti mozak i slobodnu volju?

Osim toga uopce nisam ulazila u cijelu (meni upitnu) zonu spiritualosti. Moja vjerska uvjerenja su samo moja, kao sto se tudja zapravo ne ticu mene. No, za jednu "nisan neki vjernik" rezoniras slicno kao pop u lokalnoj zupi ili subotari koji kucaju na vrata s apokalipticnim tripovima. Vole vidjeti vraga u svemu, ljudskim osobinama, padu cijene dionica, kozlicu s dvije glave...

Just for the fun of it:
Ako se trebam hvalit hvalit cu se svojom slaboscu....
Bi li mi ovo pojasnila? :) Tek sam se probudila i pokusavam, ali ne ide.
bring your mind into my head...

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 13 ruj 2008 22:49

roadkill je napisao/la:Mene upravo fascinira kako su neki spremni potegnuti boga ili vraga da skinu odgovornost sa sebe ili generalno ljudske rase.
O.K. to! al nefascinantno. :shakehead:

:mase:
to je problem. to treba krenut riješavat.

prvo kolektivno to uzet kao problem. prvo faking to!
(a do kolektivnog se dođe pojedinačno.. i nekad pojedinčevom karizmom..)
a dotad... raspravljaj sa amelie...
npr.
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Avatar
alekta
Postovi: 11
Pridružen/a: 25 kol 2008 21:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la alekta » 03 lis 2008 02:26

:osica:
Zadnja izmjena: alekta, dana/u 03 lis 2008 02:27, ukupno mijenjano 1 put.
Jesus was made from crackers?

Avatar
alekta
Postovi: 11
Pridružen/a: 25 kol 2008 21:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la alekta » 03 lis 2008 02:26

UUUUUUU... ne vjerujem da se D.o.A. nije ukljucila u raspravu :D
Sotonjare klinci su kreteni, ali hot :S
Sotonjare odrasli koji to zive... hmm... Osobno, meni je sve to nakot krscanske crkve, pa ih bas i ne postujem previse kao takve. Moderni sotonizam ima par mudrih, I must give them that, ali kakve to veze ima s likom rogatog Boga koju su krizari dofurali sa istoka poslije svojih pohoda nije mi prevec jasno. Ok, jasnjikavo mi je, al mi se sad ne da :D
FYI, prve su crne mise nafodno vodili krscanski svecenici za svoje neprijatelje :D
Jesus was made from crackers?

Avatar
Galactic babe
Postovi: 15
Pridružen/a: 12 lis 2008 16:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: U jednom malome kutku univerzuma

Post Postao/la Galactic babe » 13 lis 2008 12:52

Ma joooj čime se vi zamarate. Kažu da uvijek gdje postoji dobro, postoji i zlo. Ili obratno, kako god okreneš. Mora postojati ravnoteža. Nekako sam si došla do mišljenja da se i to kvazi dobro počelo stapati sa zlim i zato sve ide k vragu. pogledajte samo današnji svijet i događanja u njemu, mislim da nisam baš daleko.
I neka me sada zamrze sve katolkinje il vjernice uopće, al gdje piše da je crikva good, a tamo neki đavo bad??? U Bibliji koja je toliko "uređena" po osobnim nahođenjima pojedinaca koji oćito nisu imali pametnija posla, ako se mene pita.
Meni je isti k.... svaki dan jer sam u banani dok ne nađem neki stalni posao i ne sredim si neke osnovne ljudske potrebe.
Pa sad, nikog nisam ubila, nit varala nit okrala i sve ono s popisa deset zapovjedi, a zašto mi onda u životu ide loše? Unatoč svemu i dalje sam vesela i optimistična. Da odem u crkvu i dam popadiji zadnjih 50 kn za njegovo!!!, a ne moje dobro?? Dajem prosjacima bez nogu i ruku i da ne spominjem dalje, kojih se ta crkva odrekla jer da nije, pružila bi im utočište kad su već njezini članovi, a ne bi sjedili po cesti.
Ufff, što li je dobro, a što li je zlo, pitam je vas? gdje postoji granica? :(

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 13 lis 2008 18:20

Ovo o križarskim ratovima ni meni nije baš jasno, pa kršćani su u ime svoje vjere napravili više zla nego svi ameri i fašisti skupa, od ubijanja do zatiranja znanosti, povijesti i kulture.. Ne znam, da mi netko stavi nož pod vrat i kaže mi da biram, kršćanstvo ili sotonizam.. bome bi mi bilo teško.
slika

moonsorrow
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 srp 2007 07:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la moonsorrow » 18 lis 2008 18:50

ovde_ide_kul_nick je napisao/la:Pa nije li deseto pravilo sotonizma nesto kao sotona je najbolji prijatelj crkve on ju je odrzavao na zivotu svih ovih godina.Sotonizam ne stuje zlo vec samo odobrava zivotne uzitke te pravo na osvetu.Jos prije dosta vremena sam radila istrazivanje na temu toga za skolu i vise mi se cak zdopao ''pravi'' sotonizam(ne mucenje male dijece,macaka itd) neg recimo krscanstvo za koje vjerujem da je pravo zlo...doduse nije da podrzavam brainwashing u svakom slucaju pa mi ni jedno ni drugo nije drago ali sotonisti su tam di jesu ne diraju i ne dave nikog tko sam ne odluci doc.
jes. sotonizam nije mučenje životinja žrtvovanje jarca crne svijeće, ispijanje menge i pišaline, sex na oltaru sa djevicom. to da ima neku moć bože mili....moraš bit glup. to su pizdarije za nadobudne uživljene adolescente koji žele bit opaki i srednjovječne bedake koji pokušavaju riješit životne probleme s tim. ko i polovina kršćana.
sotonizam je puno dublja filozofija, bez tih pizdarija. pa jeste pročitali sotonističke zapovjedi? to je po meni mudro i da se ljudi toga drže, ovo bi bilo mirnije mjesto za život to je moje mišljenje.
"Ja sam plod ove civilizacije, ali ne i njen sljedbenik"
(Satan Panonski)

moonsorrow
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 srp 2007 07:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la moonsorrow » 18 lis 2008 18:57

i sotoniste smatram ljudima koji su puno lojalniji i odaniji svojoj vjeri, za razliku od kršćana, jer da se i njihovih 10 zapovijedi drže svi koji vjeruju u boga i Isusa, ovo bi mjesto bilo savršeno za život. dobro kako kom, ali teoretski da.
sotonizam nije žrtvovanje i sakačenje ljudi i životinja, to nisu sotonisti to su budale i mislim da se oni true sotonisti in d soul srame tih budala koji im nanose blato na ugled.
"Ja sam plod ove civilizacije, ali ne i njen sljedbenik"
(Satan Panonski)

Avatar
mimi
Postovi: 235
Pridružen/a: 15 stu 2008 23:20

Post Postao/la mimi » 06 pro 2008 18:44

prema pravim sotonistickim zapovijedima, oni ne cine zlo djeci, nit ubijaju zivotinje, jer te zapovijedi zvuce ovako :

9. Ne ucini zlo djeci
10. Ne ubijaj zivotinje osim ako si napadnut ili da bi prezivio zbog hrane

oni koji to cine su neuki mulci koji nemaju postovanja prema tudjem zivotu

no, na stranu od toga, nemam nis protiv sotonista, a nit ikoje druge vjere dok god me netko ne pila s onim u sto vjeruje

Angelica7
Postovi: 74
Pridružen/a: 02 ožu 2008 20:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zadar/Split

Post Postao/la Angelica7 » 23 sij 2009 17:32

mah...naslov ovoga bi trebao biti LAVEYEV sotonizam...ima jos drugih oblika sotonizma....koji su drugciji od laveyevog,to je jednostavno covijek koji je napisa svoju filozofiju i slijedi ga dosta ljudi,a filozofiju je nazvao sotonizam. procitajte njegovu sotonistciku bibliju nadasve zanimljivo djelo...

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 24 sij 2009 09:46

dany je napisao/la:
dalanija je napisao/la:krizarski ratovi nisu krscanstvo, dzihad se u vjeri nikad nije odnosio na rat vec ima veze sa simbolikom... samo je na osnovu osude pocinjenog zla, digla ruku na vjere poistovjetivsi ih sa krivo tumacenim simbolima, a one se opiru upravo tome- zlu...
voooot? lajk,papa je blagoslovio križare,poslao ih da izliječi poganske zemlje i oslobodi ih uzurpatora or votevr. a ko je papa ako nije poglavar crkve,koja je pak temelj kršćanstva? come on. džihad je simbol? da,zato ga se u islamu propagira od samog početka turskih osvajanja. ono,dođem u novu zemlju i u najbolju ruku neću pobit jadne ljude al ću im nabit takav porez ako nisu muslimani da će ionako svi pocrkat od gladi or sth like that ili preć na islam.
vjera,i to ona organizirana (a.k.a. religija),je nažalost čovjeka natjerala na jako sjebane stvari.

yes! baš to htjedoh odgovoriti kad pročitah. Detalj nevinog pape: Urban 2. je za vrijeme jednog od 4 križarska, ne znam točno koja, rekao svom namjesniku da ode ubiti Katare sa ostalim križarima, na jug Francuske. Tamo su bili ljudi i heretici, kako ih oni nazivaju, i ne heretici. Namjesnik je pitao papu šta da radi, kako da razlikuje heretike od neheretika. Papa je rekao: "Pobij i sve. Bog će prepoznati. "
Toliko o tome! Sve je to divno i krasno da kršćanstvo u teoriji nije loše i ne poziva na rat, ali oprosti, ako ratuju u ume Crkve, dakle u ime kršćanstva, onda se tu čovjek treba zapitati. Toliko stoljetnih krvi na rukama imaju, od križarskih ratova, lov na vještice, Inkvizicija Španjolska i druge (jer ima ih više), da je jaaaako teško ograditi svu tu krv od kršćanstva i njihovih praktikanata.
Koliko košta madona bez djeteta?

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 12 vel 2009 17:56

kaj ljudi fakat vjeruju u sotonu? oličenje i utjelovljenje zla? :o rogatog dedu koji će nas kuhat jer smo se s 13 godina lizale s nekom? izopačenog do te mjere da nas je on (sveprisutan :brrrr:) i bacio u krilo te iste bludnice?
sotona, fizički i soobno je izmišljotina Crkve i organiziranih religija općenito. njihove dogme nisu bile convincing enough pa su izmislili rogonju. i neka su, za koga su, neka su. ljudi kao masa su malo preglupi i preself-obsessed da bi sami od sebe, bez poticaja kao i kazne, bili dobri.

ugl. da, zlo je svuda oko nas. u nama... projiciramo ga na van i primamo od drugih. zlo sigurno nije sveprisutan duh izuzetno ružne stare babe koji nam baca drogu u piće i mami nas na orgije. sve to radimo sami.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 vel 2009 18:16

weirdo je napisao/la: izuzetno ružne stare babe
:o joj kod mene je jedna takva, zlo, zlo :shakehead:
o.t.moje prijasnje žuja-postove, necu citati, dovoljno da vidim datum i mrak mi padne na oci :D ..to je bilo zlo-vrijeme..
eto sto bi sad mogla reci, nema veceg vraga dol covjeka,.., dovoljno je mrziti, zavidjeti i ohol biti i stas veceg vraga..no da :D .
shvacanje kod mene je malo duzi proces

lulu
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2008 11:16

Post Postao/la lulu » 12 vel 2009 18:46

cure nie da se pravim pametna, ali većini križarskih ratova kršćanstvo je bilo samo isprika jer su križari uništili i zadar te bizant koji su kršćanski gradovi.
u rat se išlo zbog teritorija i love ( u tadašnjem smislu), a i papa nie naredio sve križarske ratove!

p.s. kaj sotonisti rade uopće?

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 15 vel 2009 03:04

sotonisti, koliko god nam teško to bilo priznat, meni pogotovo, kao hrvatici, brđanki, katolkinji-racionaliziraju. sama stvar se i zove sotonizam iz svojevrsne ironije, pod pretpostavkom da sotona postoji (racio kaže da je i ta opcija moguća) treba ga "poštovati", tj. odati mu strahopoštovanje, ne zejebavat se sa esencijom zla da na sebe ne navučeš zlu energiju i sranja općenito. tipa keep your friends close and your enemies even closer.

ovih par nerealiziranih varaždinaca nisu sotonisti nego idioti koji se zovu sotonistima. naime, oni su sotonisti jednako kao ja zen budist ili madonna pripadnica kabale (orgijala je i prešmrkavala se do prije 15 dana a sada bi ona znala meditativnu disciplinu koja se uči od 1. mjeseca života u obiteljima koje su generacijama sve podredile tome).
sotonizam niti poziva na nasilje niti ga opravdava zabave radi, samo omogućava osvetu i sugerira laktarenje jer bismo sami sbi trebali biti najbitniji, izboriti se za sebe itd.

eto. iako, ni sve to nije me uspjelo navest na ideju da se posotonistim. šta'š. uopće me ni ne zanima ta tema. :o bad mi je samo da se mistificira i paranoizira tako nebitna sektica.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 21 ožu 2009 18:42

weirdo je napisao/la:sotonisti, koliko god nam teško to bilo priznat, meni pogotovo, kao hrvatici, brđanki, katolkinji-racionaliziraju. sama stvar se i zove sotonizam iz svojevrsne ironije, pod pretpostavkom da sotona postoji (racio kaže da je i ta opcija moguća) treba ga "poštovati", tj. odati mu strahopoštovanje, ne zejebavat se sa esencijom zla da na sebe ne navučeš zlu energiju i sranja općenito. tipa keep your friends close and your enemies even closer.

ovih par nerealiziranih varaždinaca nisu sotonisti nego idioti koji se zovu sotonistima. naime, oni su sotonisti jednako kao ja zen budist ili madonna pripadnica kabale (orgijala je i prešmrkavala se do prije 15 dana a sada bi ona znala meditativnu disciplinu koja se uči od 1. mjeseca života u obiteljima koje su generacijama sve podredile tome).
sotonizam niti poziva na nasilje niti ga opravdava zabave radi, samo omogućava osvetu i sugerira laktarenje jer bismo sami sbi trebali biti najbitniji, izboriti se za sebe itd.

eto. iako, ni sve to nije me uspjelo navest na ideju da se posotonistim. šta'š. uopće me ni ne zanima ta tema. :o bad mi je samo da se mistificira i paranoizira tako nebitna sektica.
Ovo "sotonizam ne poziva na nasilje niti ga opravdava zabave radi, samo omogućava osvetu i sugerira laktarenje jer bismo sami sebi trebali biti najbitniji, izboriti se za sebe, itd."- potpuno točno.
Anton Sandor Lavey je bio pametan čovjek, učen, lucidan, misleći. O njegovom moralu, kao i moralu općenito, teško je govoriti, iako, iz njegove se prakse i njegove "Sotonističke biblije" mogu izvući stvari koje bi oblikovale njegov moralni kodeks. On je sugerirao osvetu kao pametnije rješenje od Isusovog nedopuštanja osvete do mjere da se čovjek sam zgazi. U kontekstu osvete, sotonizam je bliži ljudima, svakodnevnim običnim ljudima, a Isus onima koji su malo više duhovnosti. Zašto? Naravno da na prvi pogled izgleda kao da je čovjek glup ako posluša Isusa i "onoga tko ga lupi kamenom, njemu vrati kruhom", ali to isto ima svoju pozadinu. Nije riječ o ljudima koji su glupi da ne prepoznaju zlo ili ljudi koji nemaju samopoštovanja; riječ je o dovoljno duhovno snažnim ljudima koji su uspjeli oko vlastitih emocija izgraditi zaštitni zid, koji su uspjeli učiniti da se negativnost odbije od njih, a ne da se u njih utisne. Ali tu treba mnogo, mnogo treninga, Isus je u biti sugerirao upravo to, što je plemenito i za čovjeka samog dobro (jer se ne puni negativnom energijom), ali nije objasnio da je za to potreban cijeloživotni trening. :) Bottom line is da sotonizam ide kontra nekih kršćanskih uvjerenja, koja su kasnije prihvaćena kao kršćanska nastankom prvih kršćana poslije Isusa i kontra nekih Isusovih učenja, iako ne uvijek onako glupo tinejdžerski kontra tome, ono, bunt radi bunta. Logično je da imaju kršćanstvu kontra uvjerenja jer štuju ono kontra- Sotonu. Ta kontra su to za osvetu, pa kršćanski puritanizam u seksualnom smislu, u sotonizmu ima mnogo seksa, pa 9 zapovijedi umjesto kršćanskih 10, itd.
Ako se promatraju Bog i Sotona kao simboli za dobro i zlo, onda je sotonizam loša, a kršćanstvo dobra religija. Naravno, to su samo simboli koji su isprepleteni u svijetu, pa su tako isprepleteni i u tim religijama jer su i one dio svijeta. Ako se promatraju Bog i Sotona kao, reći ću, ličnosti, onda tu ima dosta dobra i zla u objema tim ličnostima.
Npr., nije Sotonizam tako crn počevši od samog oblikovanja Sotone kao ličnosti. Sotona se, kao jedan od božjih anđela, pobunio i rekao Bogu: "E neće biti baš sve kako ti kažeš". Ovo bi mogli protumačiti kao "dobro je, on misli, neće baš na božje "skoči" pitati "koliko visoko". Ali opet, s druge strane, Sotona je otišao iz raja i stvorio svoj svijet u kojem je on bio vladar i radio isto što i bog. Dakle, nije se bunio protiv toga da radi sve što mu se kaže, nego protiv boga samog.
Isto tako, Bog je milostiv ali je ljubomoran bog, osvetoljubiv i naredbodavan. Dobar je, pomaže, sućutan i milostiv, ali isto tako ti ne dopušta da imaš druge bogove jer je ljubomoran. Ljubomora je tako loš i zemaljski osjećaj, prizeman, kao i osveta, nimalo božanski. Sve to izgleda kao isprepletenost dobra i zla, u objema ličnostima, ako ih tako promatramo. To su samo neke od stvari o tome, iako se tu može napraviti cijela studija, obzirom koliko tu ima perspektiva gledišta.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 07 tra 2009 10:48

smatram da sotonisti postoje i da se to ne može zanijekati. jer ako postoji religija onih iz zvjezdanih staza ili elvisovih sljedbenika, zašto je teško povjerovati, onako, neuko, da postoje ljudi koji štuju sotonu?

što se tiče razdvajanja na 'praktično žrtvovanje male djece, životinja ili djevica' i na 'filozofski pravac koji nikome nije učinio ništa zla pa ni pokrenuo i jedan rat so far', to uopće ne stoji.

svaka nazovimo-to-religija (ako krećemo od postavke da je sotonizam točno to), sastoji se od filozofskog (više ili manje voluntaristički nastrojenog prema sljedbenicima) i praktičnog dijela u kojemu se primjenjuje.
sam sotonizam ima različite smjerove i bilo bi smiješno vjerovati da ga je stvorio tek Lavey (googlajte sliku, ima ekstremno velike uši LOL i navodno je imao kratku aferu s m.monroe, tko zna je li imao svoje prste i ubojstvu katoličkog kennedyja, ljubomora je zlo :D ), a opjevali eaglesi u hotelu california :D ako ništa drugo, opozicija kršćanstvu postoji otkad i ono samo, a lavey je svoj rad počeo službeno '66te. stoga generaliziranje...povlači samo krive konkluzije.

zatim, povlačenje paralela među 10 i 9 zapovijedi - nije teško primijetiti njihovu bitnu razliku - lakoću poštivanja. sotonističke idu 'niz dlaku' (bez opaski o depiliranju, molim :D ), pozivaju na udovoljavanje sebi i hedonizam, puno ih je lakše obdržavati nego kršćanske, koje pozivaju na sexualnu apstinenciju, nelaganje, međusobno poštivanje koje uključuje i okretanje drugog obraza itd....
ako malo bolje pogledate, opazit ćete da se onih prvih može pridržavati i malo dijete, dok je za druge potrebna psihička stabilnost i spoznavanje čemu zapravo vode.

efoga...mogu još satima piskarat o ovome, al znam da postoji kritična razina posta koji ljudi pristaju čitati :spava:

Odgovorite