karma?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

karma?

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 14:27

Viruje te li vi u karmu? :o

nedavno sam dobila objasnjenje ,koje trazin svudi,da ispastan za prosli zivot,jeba te ja ga se i ne sjecan,da nisan losa,ali lose mi se desava jer "kozmicki zakon"kaze "sve se placa,sve se vraca"...aj virujen u jacu silu,al sad da ispastas zbog neceg i da u svom zivotu moras to popraviti,uopce ne shvacam..zapravo necu da virujen i..cak me ljuti..kakav jebeni prosli zivot,o cemu to?zar ne krojimo mi sami svoju sudbinu ili smo zbilja "marionete"kozmicke karte :x ..fuck!

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 16 lis 2008 16:39

Vjerujem u karmu u ovom životu...
Znači ako činim loše i ako radim loše drugima da će mi se to i vratiti.
Normal people frighten me!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 16:53

Black_feniks je napisao/la:Vjerujem u karmu u ovom životu...
Znači ako činim loše i ako radim loše drugima da će mi se to i vratiti.
..ali cekaj..to znaci ..da grijehe proslih zivota..mi sad ispastamo?nije fer :o

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 16 lis 2008 17:03

Mislim da ne ispaštamo grijehe prošlih života...
Nego smo tu da to popravimo,grijehe prošlih života..
Ali kad smo već kod toga,šta smatraš grijehom.. Ono šta crkva smatra grijehom?? Npr... Sad ja imam curu,volim cjelim svojim srcem,dajem ljubav,dobra sam prema njoj,ali crkva to svejedno smatra grijehom... Dal misliš da češ zbog toga ispaštat u nekom budućem životu...
I don't think so Tim.
Ako si nekog ubila u prošlom životu,a u ovom si nekom spasila život,sumnjam da češ ispaštat. Znači ovdje smo da popravimo pogreške iz prošlog života i da napravimo neke nove pogreške koje ćemo ispravljat u slijedećem životu. That's the circle of life. Sve dok nam duša ne postane savršeno čista da možemo živjeti u spokoju s Bogom.
Normal people frighten me!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 17:08

cekaj sad cu prebacit mail...neznam ni sama se pitam..al ovo mi nije jasno :?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 17:10

Koliko vidim niste vi pod urokom ili magijom, nego ispastate svoju karmu-sudbinu ili kosmicki zakon pravde kako ga neki jos zovu.Sve se vraca, sve se placa.Ako skoncate zivot s time niste nista napravili jer samo idete u sljedece rodjenje u kojem vas cekaju isti problemi samo jos u gorem obliku.A sto se tice partnera koji vas je ostavio, u pitanju je takodjer dug iz proslog zivota jer ste i vi njega u proslom zivotu ostavili kad je bilo najgore.Moj savjet je okrenite se vise vjeri i Bogu.Savjetujem odlazak na hodocasce i da uradite neki zavjet po svom izboru u trajanju od 21 ili 40 dana ali svaki dan redovno da bi ste se iscjelili.Ako zelite mozete mi javiti koja je bolest u pitanju pa da vidimo sta mozemo uraditi po tom pitanju.Morate biti svjesni da prolazite kroz svoj period 7 i pol godina nesrece i stagnacije.Svi bar jednom u zivotu moraju proci taj period jer je to period kusnje i ucenja.
****to je meni poslato!!!
Zadnja izmjena: Ameli, dana/u 18 lis 2008 19:13, ukupno mijenjano 2 puta.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 17:19

uopce nije fer..tu u jebenom zivotu,od rodjenja pa do sad predjes svakakva zla od gladi,ostavljanja,silovanja pa do ne bi dalje,jer i ovo je ogavno..covik mora ispastat,pa nisam ja taj "prosli"zivot zivjela,nit je moja savjest o njoj ka ni srce odlucivalo...Allahu,Boze il kako se vec zoves,ako je ovo sve djelo tvoje,aj nek crknem dok su mi neki jos organi zdravi,pa da ih doniram,tkjo zasluzuje ovaj zivot,jer po ovom ispada,da na ljepotu ovog zivota,neman pravo dozivjeti..onda..idi u p.m.(izvinjavam se vjernicama) :x

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 16 lis 2008 17:38

Ameli daj se saberi... To je samo jebeni spam poslat na tvoj mail... To ti ljudi brišu obično a ne filozofiraju oko toga.
Jebala te karma... Aj mi reci kaj ti fali u životu?
Ona djeca kaj nemaju ni za jest su sretnija od tebe.
Normal people frighten me!

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 17:45

Black_feniks je napisao/la:Ameli daj se saberi... To je samo jebeni spam poslat na tvoj mail... To ti ljudi brišu obično a ne filozofiraju oko toga.
Jebala te karma... Aj mi reci kaj ti fali u životu?
Ona djeca kaj nemaju ni za jest su sretnija od tebe.
..aj da je bija spam,mozda kad citas je spam...sta mi fali,necu o tome odi..pitanje je virujete li u karmu,ajmo dalje?
p.s.hvala sto pitas,al nemogu to odgovoriti,jer moj odgovor nema mista ni kod boga ni sudbina ili tko god u moj zivot nije upisao(nije samosazaljenje nego cinjenica)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 lis 2008 18:47

Djizus Ameli, s kim se ti to dopisuješ, kakav je to mail :eek: :D?

U karmu vjeruju neke religije, a ja nekako sve manje jer gledam oko sebe i brijem si nekak kak vrag ipak sere na veliki kup i svaki dan me nešto uvjeri u to kako neki (mnogi) ljudi naprosto jebiga nemaju sreće koliko god da su dobri i plemeniti i blabla. Isto i obrnuto. Daj bože da je samo riječ o tome da ne vidim širu sliku koja bi mi se kakti nekad kao trebala ukazati.
Jedino u što vjerujem je nekakva pozitivna energija koja onda eventualno privlači dobre stvari i ljude, ne znam.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 18:52

tamara3 je napisao/la:Djizus Amelie, s kim se ti to dopisuješ, kakav je to mail :eek: :D?

U karmu vjeruju neke religije, a ja nekako sve manje jer gledam oko sebe i brijem si nekak kak vrag ipak sere na veliki kup i svaki dan me nešto uvjeri u to kako neki (mnogi) ljudi naprosto jebiga nemaju sreće koliko god da su dobri i plemeniti i blabla. Isto i obrnuto. Daj bože da je samo riječ o tome da ne vidim širu sliku koja bi mi se kakti nekad kao trebala ukazati.
Jedino u što vjerujem je nekakva pozitivna energija koja onda eventualno privlači dobre stvari i ljude, ne znam.
aa vidis Tami,ni sam neznam di sve ne trazin odgovore..al ovaj me mail zaprepastio,jer je potvrdio pricu jos dvoje ljudi slicnih kvazi-profesija..ili zbilja profesija..neznam u sta virovat..samo postavljam milijun pitanja i trazin odgovore..mozda bolje da pustim "svoje ovce na ispasu"..neznam...al eto zanimalo me virujete li vi u karmu,kozmicku kartu ili kako god se zvalo..

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 16 lis 2008 18:58

Ne znam stvarno, ali odgovore vrlo vjerojatno ne trebaš tražiti od vračeva i gatara nego pomoću malo pomnije i objektivne analize dosadašnjeg života, iznenadila bi se koliko se zgodnih stvari tako može zaključiti. Uzroci, razlozi, štogod, uvijek su u tebi (nama), ne vrijedi tražiti dalje, trust me.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 lis 2008 19:07

tamara3 je napisao/la:Ne znam stvarno, ali odgovore vrlo vjerojatno ne trebaš tražiti od vračeva i gatara nego pomoću malo pomnije i objektivne analize dosadašnjeg života, iznenadila bi se koliko se zgodnih stvari tako može zaključiti. Uzroci, razlozi, štogod, uvijek su u tebi (nama), ne vrijedi tražiti dalje, trust me.
i tu analizu radim..vjerujem ti..

Avatar
Shanti
Postovi: 105
Pridružen/a: 30 tra 2008 19:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Shanti » 16 lis 2008 23:34

tamara3 je napisao/la:Ne znam stvarno, ali odgovore vrlo vjerojatno ne trebaš tražiti od vračeva i gatara nego pomoću malo pomnije i objektivne analize dosadašnjeg života, iznenadila bi se koliko se zgodnih stvari tako može zaključiti. Uzroci, razlozi, štogod, uvijek su u tebi (nama), ne vrijedi tražiti dalje, trust me.
upravo to, apsolutno potpisujem. samo mozganje, analiza i netko s kim to sve možeš podijeliti. to sam ti već i napisala na pm, samo u drugom kontekstu ;) niš ne brini :)

ak dobim inspiraciju napišem neš konretno o karmi, al zasad znaj da se ne trebaš brinuti ni o čem i da su svi postojeći, naizgled izvanjski problemi unutar tebe i da na ovaj ili onaj način nesvjesno privlačiš ovakve ili onakve situacije i događaje. to ti je cijela karma i tako zapravo funkcionira stvar. ne postoji viši sud koji određuje da ćeš plaćati za ovo ili ono, postoji samo čovjek koji koristi samo 10% mozga i ne kuži da je sve što vidi kao "objektivnu stvarnost" i ono "izvanjsko" zapravo nutarnje. u svemiru uistinu postoji taj princip "sve se vraća - sve se plaća", ali ponavljam ne u obliku nekakvog "suda" ili "karme" kakvom je ljudi zamišljaju nego ovako: svaki put kada osoba napravi neko sranje drugoj osobi, kada je povrijedi ili joj našteti, zapravo povrijedi samu sebe i našteti sebi samoj. ovo je tolko puta ponavljano u nekim new age brijama da je postalo fraza, no evo da konkretnije napišem. na koji način to osoba povrijedi sebe ? na način da sakati vlastitu ljudskost. time šteti sebi kao biću suosjećanja. i onda se to pohranjuje u nesvjesno kao određena negativna energija, tj potencija. jer svaka destruktivnost je u ovom "kozmičkom" smislu zapravo autodestruktivnost, ili ako hoćeš destruktivnost usmjerena prema sebi samome. a kada se to pohrani u nesvjesno, onda osoba nesvjesno privlači situacije u kojima je ona žrtva zato što je već "poslala poruku u svemir" o toj destruktivnosti usmjerenoj na sebe, i onda će neka druga osoba primiti taj signal i usmjeriti tu destruktivnost prema tebi....da ti učini uslugu :D

al nemoj se zamarat time, to ti vrijedi šipak. kolko ja znam o tebi (a znam jako puno zahvaljujućem našem astro izletu :D), sve što tebi treba je jedno temeljito suočavanje sa prošlošću :) i sve će se tak skockati :grli:

izgleda da je inspiracija ipak došla sad a ne kasnije :D
When it comes to love, sometimes you just can't think straight.

moonsorrow
Postovi: 417
Pridružen/a: 29 srp 2007 07:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la moonsorrow » 18 lis 2008 18:34

Ameli je napisao/la:
Black_feniks je napisao/la:Vjerujem u karmu u ovom životu...
Znači ako činim loše i ako radim loše drugima da će mi se to i vratiti.
..ali cekaj..to znaci ..da grijehe proslih zivota..mi sad ispastamo?nije fer :o
kak si blesava haha. ako kaže za karmu u ovom životu, kako onda misliš da se ispaštaju grijesi iz prošlog života? ako kaež karma u ovom životu valjda misli da kad napravimo neko sranje, to nam se vrati isti ili sličan način nakon nekog vremena, dva dana, dva mjeseca, dve godine, dvadeset godina. kaj ne ?
"Ja sam plod ove civilizacije, ali ne i njen sljedbenik"
(Satan Panonski)

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 18 lis 2008 19:14

Ameli je napisao/la:.A sto se tice partnera koji vas je ostavio, u pitanju je takodjer dug iz proslog zivota jer ste i vi njega u proslom zivotu ostavili kad je bilo najgore.
;) jesan blesava,al jos citat znam ;)

Avatar
Instinct
Postovi: 382
Pridružen/a: 01 srp 2008 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Saturn
Kontakt:

Post Postao/la Instinct » 19 lis 2008 11:52

Vjerujem,prilično. Mislim da svaki čovjek u sebi ima neku "energiju" kojom zrači(bilo u negativnom ili pozitivnom smislu).
Uglavnom se po toj "energiji" i ravnam pri ostvarenju odnosa sa ljudima.
A i hvala Bogu instinkt me dobro služio do sada... :)
"Najveća mudrost u životu je da čovjek pronađe pravu ludost"

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 19 lis 2008 13:26

:o ja mrzin svoj instikt,jos vise jer ga ne slusam jer u 90%je tocan..iskreno u nista ne virujen,a opet svasta citan i trazin mrvu istine i ako se to potrefi da ima slicnosti s mojin zivoton,postanem jadna i onda,opet trazim odgovore od drugih,mada instikt postoji,ka i odgovor,ali uvik me zanimaju tudja misljenja..

Avatar
duhsaplavimokom
Postovi: 1015
Pridružen/a: 22 ožu 2006 11:34
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u nebesima

Post Postao/la duhsaplavimokom » 19 lis 2008 13:57

:eek:
..Jos sam sretan sto postojim,
pisem pesme, zvezde brojim,
jos sam onaj isti vetropir..

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 19 lis 2008 14:18

duhsaplavimokom je napisao/la::eek:
aa dobro sto ti je :o

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 20 lis 2008 10:30

Ameli je napisao/la::o ja mrzin svoj instikt,jos vise jer ga ne slusam jer u 90%je tocan..iskreno u nista ne virujen,a opet svasta citan i trazin mrvu istine i ako se to potrefi da ima slicnosti s mojin zivoton,postanem jadna i onda,opet trazim odgovore od drugih,mada instikt postoji,ka i odgovor,ali uvik me zanimaju tudja misljenja..

1. Nije "instikt" nego instinkt.
2. Ako nešto štima, odakle onda mržnja? Zar ne bi trebala cjeniti takve stvari?
5. Ako toliko puno i svašta nešto čitaš, kako je moguće da onda još nisi primjetila da se iza zareza stavlja razmak?
Ne mogu to više čitat, jebote.

I da, vjerujem u karmu.

Note: 3. i 4. fale jer sam vređala, omalovažavala i psovala korisnicu i njenu inteligenciju.
Pa sam rešila da je to nepristojno i obrisala.
I onda mi se nije dalo menjat brojke.
Epizodna uloga.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 lis 2008 13:06

whatever je napisao/la:
Ameli je napisao/la::o ja mrzin svoj instikt,jos vise jer ga ne slusam jer u 90%je tocan..iskreno u nista ne virujen,a opet svasta citan i trazin mrvu istine i ako se to potrefi da ima slicnosti s mojin zivoton,postanem jadna i onda,opet trazim odgovore od drugih,mada instikt postoji,ka i odgovor,ali uvik me zanimaju tudja misljenja..

1. Nije "instikt" nego instinkt.
2. Ako nešto štima, odakle onda mržnja? Zar ne bi trebala cjeniti takve stvari?
5. Ako toliko puno i svašta nešto čitaš, kako je moguće da onda još nisi primjetila da se iza zareza stavlja razmak?
Ne mogu to više čitat, jebote.

I da, vjerujem u karmu.

Note: 3. i 4. fale jer sam vređala, omalovažavala i psovala korisnicu i njenu inteligenciju.
Pa sam rešila da je to nepristojno i obrisala.
I onda mi se nije dalo menjat brojke.
aa da ipak me za tebe instinkt nije prevario :D
1."Nepravilno" napisano, pa sta?( mnogima se desava,pa i tebi)
2.Na to ti necu odgovoriti.
3.i 4.Kazes da si me vrijedjala, to govori o tebi, koliko ti idem na zivce, pa se na to necu ni obazirati, jer mada imam razloga mogla bi i ja tebi nesto slicno napisati, ali nemam potrebe, tvoje postove, kojih je ovdje "ne tako malo" ne citam i ako citam ne komentiram jer me ne zanimaju.
5.Moj nacin pisanja nije, nit zelim da pisem, tocno gramaticki, izrazavam se onako kako govorim, a pisem slobodno, ne cjepidlacim niti svoje recenice niti tudje.
A sad cu da ti napisen zdravo seljacki,iskreno zaboli me ona stvar, dal ces ili neces citati i da pisat cu kako recen,kako mi dodje.Amen ;)

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 20 lis 2008 13:28

Ameli je napisao/la: 1."Nepravilno" napisano, pa sta?( mnogima se desava,pa i tebi)
Ovo nije tipfeler.
Ameli je napisao/la:2.Na to ti necu odgovoriti.
Šteta. Jedino je to imalo iole veze s temom.
Ameli je napisao/la:3.i 4.Kazes da si me vrijedjala, to govori o tebi, koliko ti idem na zivce, pa se na to necu ni obazirati, jer mada imam razloga(*) mogla bi i ja tebi nesto slicno napisati,
ali nemam potrebe, tvoje postove, kojih je ovdje "ne tako malo"(**) ne citam i ako citam ne komentiram jer me ne zanimaju.
(*) Navedi ih.
(**) A sirotice skromna.
I nisam vrijeđala tebe. Nego tvoju inteligenciju i mržnju spram maltene svega što postoji.
Ameli je napisao/la:A sad cu da ti napisen zdravo seljacki,iskreno zaboli me ona stvar, dal ces ili neces citati i da pisat cu kako recen,kako mi dodje.Amen ;)
Odlično. A ja ću si nastaviti iščašivati oči nad tvojim postovima te odgovarati na njih sve dok te ne izludim do te mjere da me počneš sanjati.
I željeti. Ha-ha.
Epizodna uloga.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 lis 2008 13:32

:D Ludo jedna :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 lis 2008 14:03

:o cini mi se da stalno nesto moram dokazivati, to je moja karma :D
* Točka ili zarez dolaze odmah iza riječi, a nakon toga prvo dolazi jedan razmak, tek onda tekst. Ovo vrijedi i za uskličnik, upitnik, točku-zarez, dvotočku, trotočku
* Prije prve i poslije zadnje zagrade ili navodnika također ide razmak, a unutar toga, razmak se ne pravi između riječi i zagrade ili navodnika.
* U većini slučajeva, prije i poslije povlake ide razmak.
Sve znam, ali .. :roll:

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 20 lis 2008 14:20

...ali sad si me užasno obradovala. Stvarno. Eto, hvala ti što si uopće pogledala.
:)
Epizodna uloga.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 lis 2008 14:24

whatever je napisao/la:...ali sad si me užasno obradovala. Stvarno. Eto, hvala ti što si uopće pogledala.
:)
:D ludo jedna pilas me, sa glupostima, pa nije knjiga nit skolske il domace zadace :D umori me stim pravopisom..al obecavam i dalje pisem po svom :P (sad me zanima sto od ovoga ide u off :D )

Avatar
eLi
Postovi: 327
Pridružen/a: 16 tra 2008 09:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: dijagonalno parkirana u paralelnom svijetu

Post Postao/la eLi » 20 lis 2008 20:07

karme ima (uvijek je bilo i uvijek će bitiii :D ) :)

jednom prilikom kad me mucilo oko vlastite karme nesto vrlo vrlo konkretno i moj mi je ...pa kako to nazvati.. duhovni učitelj? rekao pogledaj film ''mali buda'' na početku je karma odlicno objašnjena.

to je sve što se o njoj treba cuti da bi se eventualno jednog dana razumijelo i prihvatilo. ako se uopce netko krece tim smjerom.
ja svoju karmu iscitavam astrologijom.... al ima ljudi koji ti u odredenim trenucima smiju otkrivati informacije tvoje proslosti prije ove INKARNACIJE .. buahahahahaha! :D :D :D


pa baci oko na film mali buda. prva priča ispricana u filmu. objasni karmu.
iako...

after 2012 mozda ne bude tako.... :angry: :shinner: -osim ako da. :D

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 21 lis 2008 12:02

e. super ti je preporuka.
Epizodna uloga.

spark
Postovi: 428
Pridružen/a: 27 tra 2007 13:06

Post Postao/la spark » 21 lis 2008 14:56

virujem
al virujem i u se

whatever, jel se piše zajedno il odvojeno? :D
so long.

Odgovorite