Vidovitost, predosjecaji, snovi..

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Vidovitost, predosjecaji, snovi..

Post Postao/la Ameli » 04 ruj 2009 20:09

Sinoc sam postala temu koju sam prvi put tila postat, i bome dobro namucila, jednu od Adminki, jer opce poznato, da je mene tesko razumit kroz post, a i inace :D , pa cu biti prosta ka "pasulj" jer ako me ona nije razumila, tesko tko bi :D.
@ Dal vjerujete, da postoje ljudi koji mogu predvidjeti, "vidjeti", osjetiti, neke vazne dogadjaje?
Jel to cista glupost ili ? Dal ste se ikad nasli u situaciji, da ste ostali zaprepasteni, jer ste ili sanjali ili predosjetili, neki dogadjaj?
Ako vjerujete u to, mislite li da je to dar ili prokletstvo?
Muci me ova tema i voljela bi cuti vasa misljenja!
Bila bi Vam zahvalna!
Molim bez "bacanja kasika i Djazire" :D

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 04 ruj 2009 20:56

Dešavalo mi se da sanjam nešto što se kasnije i dogodilo. :o
Obzirom da se jako jako rijetko sjećam snova.. a i ako se sjećam.. to su snovi, blah isuviše su realni, tak da sam znala i više od nekoliko puta tripovati primjerice da je neki ispit ne znam neki dan, biti sigurna u to.. otići na faks i vidjeti da je ispit zapravo neki posve drugi dan.
Nda.. samo tripujem. :D
Take a shot.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 04 ruj 2009 23:17

Događalo mi se. Najčešće na to zaboravim, pa se sjetim kad se to nešto dogodi.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 05 ruj 2009 13:42

Imam više samo intuitivan osjećaj kad se nešto loše događa nekome koga volim ili će se uskoro dogoditi. Osjetim stezanje oko srca i neki hladni, neugodni osjećaj koji mi prožme čitavo tijelo. Ali ne znam baš bi li to percipirala paranormalnim. Više rezultatom jake povezanosti koja projecira emocije koje u tom trenutku osjeća meni netko blizak na mene, bez obzira koliko fizički bio udaljen.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 05 ruj 2009 15:07

Uh da, vjerujem. Nekad je dar, a nekad nije, ovisi o tome što se predosjeća. Mislim da se kod većine nas koji to nismo razvili to javlja u jako nejasnim oblicima koje ne znamo definirati, iako sam svjedočila prilično preciznim "proročanstvima". I ne mislim da je to paranormalno, osim ako "normalnim" smatramo samo isključivo materijalno, odnosno ono što možemo vidjeti, opipati itd.

Plague

Post Postao/la Plague » 05 ruj 2009 15:42

tamara3 je napisao/la:Mislim da se kod većine nas koji to nismo razvili to javlja u jako nejasnim oblicima koje ne znamo definirati
:thumbup:

javlja se ali ne znamo prepoznati i najcesce zanemarimo.
dogada se da sanjam odredene stvari pa se slicne situacije dogode u roku od par dana. ponekad listam novine i pomislim na nesto i to se nade na sjedecoj stranici. profa iz fizike u srednjoj nam je objasnjavala kako se radi o protoku informacija oko nas i neki su otvoreniji da ih prime.

al nikad mi se nije dogodilo da nesto predvidim bas tocno kako ce se dogodit. ne znam. mislim da je najbolje da pitamo vidovitog Milana. :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 05 ruj 2009 15:46

..ne sjecam se tocno, al krenulo je sa onim rusenjem aviona 84.( mislim da je te godine nisan sigurna), u Skotskoj, nedavno je bila prica o Libijcu( prvi put san pogresno napisala), koji bi trebao biti pusten, zapravo to me i podsjetilo da otvorim temu..
sanjam, osjetim, predosjetim, snovi cak toliko tocno mogu opisat lokaciju, da sam ja ostala mnogo puta zaprepastena, al tko bi ga znao, probudis se ujutro imas masu snova, koji eto, nista drugo nego san, (mada je meni pocesto tesko ujutro, jer nisam sigurna). Kazem na zalost, vecinom je vezano uz lose dogadjaje, nisam te srece da sanjam dobitne kombinacije lota :D . Ima tu jos puno dogadjaja, ( rat u Bih, zbog toga se majka posvadjala samnom, pozar, pogibija, onaj katastrofalni tsunami, itd) s kim god da san pricala o tome bilo daj suti, ma to je samo san ili bi bila sprdacina. Nije mi lako, jer cesto me je strah, pogotovo ako je to vezano uz moje bliznje. Zapravo za mene to bas i nije dar, jer ako jeste dar, ja sa tim darom neznam i nezelim imat veze, al htjela ili ne pojavi se nenajavljeno!
Eto, ima toga jos puno, al i ovako vjerovatno mislite da serem, pa da ne pretjeram sa smradom :D .
@Tam3-ljudima je lakse vjerovati u opipljive stvari, nego, neznam kako bi to niti nazvala. Nazalast za vecinu, sve vezano sa tim ili je lazno ili vrazije ili samo podsmjeh na sve to.

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 06 ruj 2009 00:14

imala sam jedan period (nakon što sam doživjela šok) kada sam zbilja mogla predosjetiti stvari. taj osjećaj ne mogu nikako opisati,jer se može samo doživjeti, i nisam mogla predvidjeti da ŠTO će se desiti, samo sam znala da će se desiti nešto jako loše. i naravno, desilo se. isto tako i sa dobrim stvarim. no,nego...htjela sam nadodati-bilo je tu više situacija, no kad sam se smirila, i kad je taj prvotni šok nestao, prestala i ta predosjećanja.
uglavnom- vjerujem u to.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 12 ruj 2009 13:00

mislim da postoje neki koji imaju mozda razvijeniji neki sense za nesto, ali u principu sam skepticna prema svemu. vjerujem u intuiciju though i i sama sam dosta intuitivna.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 12 ruj 2009 13:14

@ Ooo-jos bi me razapeli ka da san vrag :D
@ invalid_user-vjeruj mi, pocesto i ja sam skepticna prema drugima, bezobzira, sto sam dozivljavala,..i jos dozivljavam.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 13 ruj 2009 13:19

ticklebook je napisao/la:Događalo mi se. Najčešće na to zaboravim, pa se sjetim kad se to nešto dogodi.
isto i kod mene
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 13 ruj 2009 15:11

Postoje... Zapravo svi mi to možemo, samo treba razvijati intuiciju. Meni se to stalno događa, ali su događaji vezani više za promjene,situacije u mom svijetu, a ne npr. za pad aviona koji nema posebne veze samnom.
Normal people frighten me!

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 13 ruj 2009 20:50

da događa se... a i prirodno imam točne predosjećaje...mada to i nije dobro u neku ruku.
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 13 ruj 2009 20:55

Desavalo mi se da sanjam osobe koje dugo nisam vidjela pa ih taj dan sretnem, da imam los predosjecaj u vezi nekih stvari koje na kraju stvarno lose zavrse.... Nikad nisam smatrala da je to ista drugo do slucajnost.

Mozda, negdje, netko...
bring your mind into my head...

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 16 ruj 2009 15:52

lucretia je napisao/la:
ticklebook je napisao/la:Događalo mi se. Najčešće na to zaboravim, pa se sjetim kad se to nešto dogodi.
isto i kod mene
Same here ;)
≈ budi moja voda ≈

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 ruj 2009 16:53

@ Ooo, draga nije toliko strasno :D a niti ucestalo, jer da jest, otvorila bi "obrt" :D ..salin se,..jos sam normalna, nije to sad da sam nesto posebno, desavalo se, al razmaci zbilja ponekad mogu biti podugacki, glavno zivi se :D ..ponekad mislim da nam imena odredjuju dosta toga u zivotu :o to sad nema veze sa ovom temom

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 16 ruj 2009 17:18

Ameli je napisao/la:@ Ooo, draga nije toliko strasno :D a niti ucestalo, jer da jest, otvorila bi "obrt" :D ..salin se,..jos sam normalna, nije to sad da sam nesto posebno, desavalo se, al razmaci zbilja ponekad mogu biti podugacki, glavno zivi se :D ..ponekad mislim da nam imena odredjuju dosta toga u zivotu :o to sad nema veze sa ovom temom
Ma ne moraš ti nama objašnjavati da si normalna :roftl:
≈ budi moja voda ≈

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 ruj 2009 17:31

aquarius001 je napisao/la:
Ma ne moraš ti nama objašnjavati da si normalna :roftl:
:o jel, kad znamo da bas i nisi..
Tila sam rec, nije to toooliko strasno, je da stalno analiziras i bojis se, al nisam jos otisla na kvasu :D ..pokusavam sa grahom, mozda tu bude i zarade :D

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 16 ruj 2009 21:22

Ameli je napisao/la:
aquarius001 je napisao/la:
Ma ne moraš ti nama objašnjavati da si normalna :roftl:
:o jel, kad znamo da bas i nisi..
Tila sam rec, nije to toooliko strasno, je da stalno analiziras i bojis se, al nisam jos otisla na kvasu :D ..pokusavam sa grahom, mozda tu bude i zarade :D
Kad otvoriš ured bum ti prva mušterija :buket:
≈ budi moja voda ≈

Odgovorite