Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Post Postao/la tamara3 » 19 ruj 2009 21:16

Upravo pogledala Historyjev dokumentarac o nekakvoj izgubljenoj navodno Nostradamusovoj knjizi crteža od kojih navodno svaki nešto ima za poručit o jezivom i tragičnom kraju svijeta i uglavnom da ćemo svi skončat pod meteorima, izgorjet, pokrepat od gladi i žeđi ili poginut u jezivom ratu. Oke, to znamo, a možda će se dogodit svaki čas.

Pa da požurim da ne bi kresno kakav mateor tu na zgradu pa ode ovaj post u propast.

Osim neprestanog spominjanja Antikrista i hrpe izravnih i neizravnih poruka da je to, naravno, Bin Laden (a ko će drugi bit) i da je 11. rujan bio "najvažniji događaj u povijesti čovječanstva" ( :o ) i gomile sličnih sranja, primijetila sam da ovu sliku

slika

sugovornici (znanstvenici, povjesničari, neka baba gatara tj. "psychic", proučavatelji Nostradamusa i slični uglednici) svi redom opisuju kao papu koji sjedi na zmaju i bori se protiv međeda koji simbolizira komunizam u nekadašnjem SSSR-u.

Ne znam za međeda i Ruse, ali c'mon - ako sjedi, di su mu noge i zmajeva glava?! Meni to izgleda kao čudovište maskirano u Papu, samo brijem da je to veliko svetogrđe za reć tako javno.

I ne znam zašto bi Antikrist morao biti baš taj nesretni Bin Laden, a ne, recimo sâm Benedikt ili netko zamaskiran u good guya.

A možete se raspričat i što općenito mislite o Nostradamusovim brijama, ali ponajprije me zanima kako biste vi protumačile taj lik, ali molim ozbiljno.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 19 ruj 2009 21:57

okej, moje vidjenje - ovdje papa definitivno ne sjedi na zmaju vec je u nekoj ulozi kentaura. a ako je ovo međed a ne vuk, onda sam ja pamela anderson ( :o ).
a nostradamusova prorocanstva opcenito...lik je toliko toga nasro da je jednostavno neke stvari morao pogoditi. jos se sjecam kad sam citala stihove u kojima se "potoci krvi i smak svijeta" nagovjestaju godine 2000. :roll:

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 19 ruj 2009 23:01

Možda je slika autobiografska jer je dotični cijeli život bio u sukobu s kršćanstvom; roditelji židovi prešli na kršćanstvo, on sam podržavao Kopernikovu teoriju da je Z okrugla, bio optužen za herezu, živio u doba lova na vještice...
≈ budi moja voda ≈

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 19 ruj 2009 23:02

Super, ali što ti misliš - jaše li papa ili je "namontiran"?

backspace

Post Postao/la backspace » 19 ruj 2009 23:09

gledala sam i ja neki dokumentarac prije još gdje se također komentirala validnost tih nostradamusovih vizija. uglavnom, zaključak se sveo na činjenicu da je to sve nepouzdano i bulšit, i jest, no čovjek je svakako bio vizionar. meni je to sve skupa skroz interesantno, a nostradamus, ako ništa, je bio pionir cijelog tog aspekta predviđanja budućnosti koje je kasnije postalo puno preciznije, konkretnije, logički i matematički utemeljeno.
a slika, obzirom da je on bio u vremenu dok je crkva imala jaču ulogu od države i kontrolirala je mase, najzanimljiviji moment te slike mi se čini odnos pape-čudovišta i mede. medo je vidno manji i okrenut leđima (medo više kao špura, a pogledom moli milost, ali milosti nema :D ), što izgleda kao simbolika za superiornost i represiju koju je crkva mogla tada vršiti nad bilo kime tko nije pogodan. tako amerika sada prca s tom recesijom cijeli svijet samo na malo elegantniji način ;)
ok, sad ozbiljno, ima jedna izvrsna knjiga vezana na predviđanje budućnosti, the singularity is near, pa kog zanima, preporučam.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 19 ruj 2009 23:12

svidja mi se.
ali to nije medo nego osuseni cevap :o

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 19 ruj 2009 23:14

Kužiš, trebale smo mi biti sugovornice, a ne vatikanski tajni agenti :roll:.

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 19 ruj 2009 23:43

tamara3 je napisao/la:Super, ali što ti misliš - jaše li papa ili je "namontiran"?
Pa kad malo bolje pogledam, izgleda kao da je nasađen i kao da lijevu ruku drži na glavi bika kojeg jaše a koji je ispod njegove halje....a zvijer nije međed nego pas :)
≈ budi moja voda ≈

PlayToy
Postovi: 614
Pridružen/a: 23 srp 2009 17:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la PlayToy » 19 ruj 2009 23:52

aquarius001 je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Super, ali što ti misliš - jaše li papa ili je "namontiran"?
Pa kad malo bolje pogledam, izgleda kao da je nasađen i kao da lijevu ruku drži na glavi bika kojeg jaše a koji je ispod njegove halje....a zvijer nije međed nego pas :)
ma kakav bik, pa di su mu papci? ovo meni izgleda ko govno s repićem nasađeno na kandže. :roll: (znam da sam primitivna, al žao mi je, tako izgleda)
I'm a lover, not a fighter, but I'll fight for what I love.
~ http://www.youtube.com/watch?v=HNuhD88jajI ~

PlayToy
Postovi: 614
Pridružen/a: 23 srp 2009 17:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la PlayToy » 19 ruj 2009 23:53

PlayToy je napisao/la:
aquarius001 je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Super, ali što ti misliš - jaše li papa ili je "namontiran"?
Pa kad malo bolje pogledam, izgleda kao da je nasađen i kao da lijevu ruku drži na glavi bika kojeg jaše a koji je ispod njegove halje....a zvijer nije međed nego pas :)
ma kakav bik, pa di su mu papci? ovo meni izgleda ko govno s repićem nasađeno na kandže. :roll: (znam da sam primitivna, al žao mi je, tako izgleda)
ok, glupa sam, htjedoh reć kopito, a ne papak. :roll:
I'm a lover, not a fighter, but I'll fight for what I love.
~ http://www.youtube.com/watch?v=HNuhD88jajI ~

backspace

Post Postao/la backspace » 19 ruj 2009 23:55

invalidnu treba poslat za sugovornika, i to samo da kaže da medo izgleda ko osušeni čevap i ode. ta izjava bi dobila 'bond, james bond'-razmjere, garantiram. :cool: e onda bi mogla uletit tamara i reć da je invalidna gay, i kažem vam, nakon toga, homofobiji se gubi svaki trag. ....eeej, pa zapravo to je prikazano na slici-invalidna je papa, tamara je ovo ispod pape dvonožno bezglavo biće (ali ne brini, imaš glavu, ispod plašta od invalidne je :D ), a medo je homofobija koja u tom trenutku postaje osušeni čevap.
yup, to je to.

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 20 ruj 2009 01:07

Meni je u biti zanimljivo kako životinja u koju je mač uperen stoji na dvije noge. Simbolizira čovjeka. Prikazanog, doduše, u onoj najgrubljoj i najosnovnijoj formi u kojoj jest - kao biće sa svojim potrebama, nagonima i osjetilima. Stvorenje koje ga progoni ima lice svećenika - tu nema neku ulogu on sam, već ono što predstavlja, a predstavlja Crkvu - instituciju koja zagovara plemenitost i dobrotu, a zatire zlo - a i sama je u biti sve ono što osuđuje. Zato se pod tom krinkom i nazire životinjsko tijelo. Mislim da nije riječ o nikakvom predviđanju, već jednostavno o kritici koja postaje besmrtnom.

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 20 ruj 2009 08:26

backspace je napisao/la:invalidnu treba poslat za sugovornika, i to samo da kaže da medo izgleda ko osušeni čevap i ode. ta izjava bi dobila 'bond, james bond'-razmjere, garantiram. :cool: e onda bi mogla uletit tamara i reć da je invalidna gay, i kažem vam, nakon toga, homofobiji se gubi svaki trag. ....eeej, pa zapravo to je prikazano na slici-invalidna je papa, tamara je ovo ispod pape dvonožno bezglavo biće (ali ne brini, imaš glavu, ispod plašta od invalidne je :D ), a medo je homofobija koja u tom trenutku postaje osušeni čevap.
yup, to je to.
Koja mašta :respekt:
≈ budi moja voda ≈

Zita

Post Postao/la Zita » 20 ruj 2009 10:45

papa je prikriveno i pravo cudoviste koje pokusava ubiti neku jadnu zivotinju koja bjezi i pokusava se spasiti

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 20 ruj 2009 11:20

Broken Down Angel je napisao/la:Meni je u biti zanimljivo kako životinja u koju je mač uperen stoji na dvije noge. Simbolizira čovjeka. Prikazanog, doduše, u onoj najgrubljoj i najosnovnijoj formi u kojoj jest - kao biće sa svojim potrebama, nagonima i osjetilima. Stvorenje koje ga progoni ima lice svećenika - tu nema neku ulogu on sam, već ono što predstavlja, a predstavlja Crkvu - instituciju koja zagovara plemenitost i dobrotu, a zatire zlo - a i sama je u biti sve ono što osuđuje. Zato se pod tom krinkom i nazire životinjsko tijelo. Mislim da nije riječ o nikakvom predviđanju, već jednostavno o kritici koja postaje besmrtnom.
uzela si mi misao iz glave :)
anyway, zaintrigirao me više PAS nego ono što ga goni- pas je životinja koja je vjerna, dakle, čovjeka na kraju najviše proganja ono čemu se najviše nada, čemu najviše vjeruje /ne mislim pritom na crkvu/ nego vjeru kao takvu. a možda i crkva.. ipak je ovo što jaše neki kao...papa...jelte..
ma ne znam, popila sam sinoć :oops:
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 20 ruj 2009 12:30

backspace je napisao/la:invalidnu treba poslat za sugovornika, i to samo da kaže da medo izgleda ko osušeni čevap i ode. ta izjava bi dobila 'bond, james bond'-razmjere, garantiram. :cool: e onda bi mogla uletit tamara i reć da je invalidna gay, i kažem vam, nakon toga, homofobiji se gubi svaki trag. ....eeej, pa zapravo to je prikazano na slici-invalidna je papa, tamara je ovo ispod pape dvonožno bezglavo biće (ali ne brini, imaš glavu, ispod plašta od invalidne je :D ), a medo je homofobija koja u tom trenutku postaje osušeni čevap.
yup, to je to.

ne svidja mi se dio da sam ja papa al sve drugo je totalno true :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 20 ruj 2009 13:40

zmaj, u krscanskom svijetu predstavlja zlo(Sv. Juraj i blabla), pola Papa, pola zmaj, sve jasno, ovaj mrsavi medo, siromasni SSSR..a crkva i papa imali su velikog utjecaja na rusenje komunizma, e sad kako, spetljala bi se i ne bi uspjela objasniti, :D ..
A sto se tice Nostradamusa, e sad vjerujem da je bio veliki vidovnjak, al ne znam dal da vjerujem ovima koji pokusavaju desifrirati kad ce se sto od vizija ispuniti, malo mi te godine nisu bas jasne..i osim proricanja o gladi, ratovima, poplavama, i sveg sto smo i sami svjedoci..ne vjerujem o kraju svijeta,ono sad "bum" i gotovo, nema vise ljudi, al vjerujem da ce malo njih prezivjeti, od onog "sto ce padati s neba"..znam, znam, opet mislite da serem :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 20 ruj 2009 19:38

invalid_user je napisao/la:
backspace je napisao/la:invalidnu treba poslat za sugovornika, i to samo da kaže da medo izgleda ko osušeni čevap i ode. ta izjava bi dobila 'bond, james bond'-razmjere, garantiram. :cool: e onda bi mogla uletit tamara i reć da je invalidna gay, i kažem vam, nakon toga, homofobiji se gubi svaki trag. ....eeej, pa zapravo to je prikazano na slici-invalidna je papa, tamara je ovo ispod pape dvonožno bezglavo biće (ali ne brini, imaš glavu, ispod plašta od invalidne je :D ), a medo je homofobija koja u tom trenutku postaje osušeni čevap.
yup, to je to.

ne svidja mi se dio da sam ja papa al sve drugo je totalno true :D
Meni se ne sviđa da me invalidna jaše :o al vratimo se na temu.

backspace

Post Postao/la backspace » 20 ruj 2009 21:09

a mislim, zamjenite samo uloge onda, to su sitni detalji ;)

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 20 ruj 2009 21:44

ovo je, po meni, slika izvrnutih vrijednosti.
papa koji je naoko dobar, zapravo je zla zvijer, a ružna životinja koju progoni je zapravo dobra, ali je eto ružna a po toj analogiji i zla :o

:D
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 20 ruj 2009 22:13

Ne znam baš koliko ova slika ima veze sa pretkazivanjem budućnosti. Mislim da je on samo želio reći da je crkva po njemu zla. Brijem da ovdje pas predstavlja čovjeka (vjerni pas - vjernik), a papa poluživotinja mu zabija nož (mač) u ledja. Dakle, crkva će ti zabit nož u ledja (vjerojatno je i tad već postojao taj izraz?). A i ak je slika o budućnosti onda nije ni to fulao. Bila prošlost, sadašnjost ili budućnost, nemreš fulat.
I`m in touch with humanity.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 20 ruj 2009 22:49

tamara3 je napisao/la: Meni se ne sviđa da me invalidna jaše :o al vratimo se na temu.
:D

a zast mi toliko filozofiramo o slici uopce?
poanta bi bila da crkva ili tjera zlo od nas ili nas jebe u mozak. prilagodis vremenu za koje bi se mogao referirati i subjektivnom dozivljaju.
s druge strane, nostradamus je bio u odlicnim odnosima s crkvom.
neke druge njegove slike iz tog "izgbljenog" manuskripta recimo nemaju bas neke negativne konotacije sto se crkve tice, barem mi tako izgleda:

slika


slika

slika


mene bi recimo, vise interesiralo koji je ovo kurac :D

slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 21 ruj 2009 08:59

Pa, diskutiramo jer me zanimalo što vi vidite, a navela sam što su svi redom tamo rekli i ta interpretacija mi je bila suluda kad je skroz očito da čiča ništa ne jaše nego da je to nekaj sasma drugo.
Zanimljivo mi je da velik dio vas vidi psa.

Možemo i o drugim slikama, zašto ne?
Ne sjećam se najbolje, ali mislim da ova tvoja zadnja spada u posljednjih nekoliko koje "predskazuju" nešto što se još nije dogodilo.
nexus 6 je napisao/la:Mislim da je on samo želio reći da je crkva po njemu zla. Brijem da ovdje pas predstavlja čovjeka (vjerni pas - vjernik), a papa poluživotinja mu zabija nož (mač) u ledja.
Hm, hm... nije loše...

Plague

Post Postao/la Plague » 21 ruj 2009 13:26

Ma ja nista tom Nostradamusu ne vjerujem. :!:
On je, kazu, proucavao astronomiju i gledao polozaje zvijezda u vrijeme najvecih sranja u povijesti, pa je predvidao sranja jednakih razmjera i u buducnosti kad se zvijezde opet tako poklope.
Sad, ako vjerujete da mi nismo odvojeni od univerzuma u kojem jesmo, a ja vjerujem, onda bismo svi mogli na taj nacin svasta predvidit.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 21 ruj 2009 13:51

Pa mogli bismo, da poznajemo astronomiju, odnosno astrologiju...

Plague

Post Postao/la Plague » 21 ruj 2009 13:53

Ma da, al ono sta sam htjela rec je da ne vjerujem u nikakve vizije s njegove strane.
Kao sto je invalidna vec rekla, toliko je toga natrkeljo da je nesto morao pogodit :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 21 ruj 2009 13:56

A Hister?

Plague

Post Postao/la Plague » 21 ruj 2009 14:01

Mislim da je sve to toliko neodredeno da ljudi imaju preveliku slobodu izvuc iz toga ono sta ima pase.
Hister je latiniski naziv za Dunav, sad ako netko tu vidi Hitlera, ok.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 21 ruj 2009 14:17

:o Nostradamus i ja imamo nesto slicno, ono sto je napisano slabo tko razumije :D ..

ot.U ono vrijeme nije niti mogao pisati tocno navodeci di, tko, kad?..a i zna se zbog koga..neki dijelovi su prepoznatljivi, a neki i ne, meni je fascinatna ona njegova, bas vezana za Hitlera i nesto sa uzdignutom rukom(zaboravila sam kako ide), naravno nije napisao Hitler, al to za Dunav, di izvire, ima tu toliko poveznica, i opet ponavljam, "kljuc" desifriranja njegovih prorocanstava, jos nije pronadjen, samo se pronalaze spojnice njegovih vizija s povijescu, al tesko to im ide sa buducnoscu, ..jos nitko nije tocno uspio, odgonetnuti po godini, po imenima..a mozda i bolje tako.

Odgovorite