Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 21 ruj 2009 14:29

PicajzLa je napisao/la:Hister je latiniski naziv za Dunav, sad ako netko tu vidi Hitlera, ok.
E pa da, ali on je rođen u Braunau am Innu, a Inn je pritoka Dunava. Hister je bio naziv i za sve ljude koji žive pokraj Dunava. Mislim, ne znam... može se tumačiti na iljadu načina.

Plague

Post Postao/la Plague » 21 ruj 2009 14:30

Tamara, da ti odgovorim na pitanje vezano za sliku.
Nije mi jasno kako su iscitali komunizam iz tog prizora, al nek im bude. :o
Ocito svak vidi ono sto zeli, pa tako i ja.

Ako je to medvjed, iako ne izgleda tako, al ako je, onda je to neki mrsavi, izgladnjeli medo i bilo bi mi logicnije da se ovaj izrod na lijevo kojeg nazivaju papom, ovim cinom onda bori protiv, recimo, svjetske gladi.

Isto tako, ako je to medvjed, onda je mali neki pa pretpostavljam da je zenka u pitanju, pa isto tako moze simbolizirat borbu muskarca za nadmoc nad zenom, pogotovo kad uzmemo u obzir mac koji je ultimativni simbol falusa.

Nadalje, ja tu takoder vidim borbu Crkve protiv homoseksualnosti, jer, kao sto znamo, postoje pederi međedi.
Zadnja izmjena: Plague, dana/u 21 ruj 2009 19:06, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 21 ruj 2009 15:28

PicajzLa je napisao/la:Nadalje, ja tu takoder vidim borbu Crkve protiv homoseksualnosti, jer, kao sto znamo, postoje pederi mededi.
:D :D :D
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 21 ruj 2009 15:48

Ma nije međed, nego ker.
A papa je neki kentaur i pjeva: http://www.youtube.com/watch?v=w2RTmwOnR0U :D
Zapravo su njih dvojica prerušeni Mirko i Slavko i dogovaraju se pred ofenzivu. :nerd:
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 21 ruj 2009 20:24

hitler je prvo bio hiedler btw., kreten si je sam promijenio ime.

Plague

Post Postao/la Plague » 21 ruj 2009 20:27

Vjerojatno mu je ovo prvo zvucalo pomalo zidovski :o

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 21 ruj 2009 20:29

pa ima on zidovskih korijena.

Plague

Post Postao/la Plague » 21 ruj 2009 20:34

Vele da ima. Al niko ne zna for sure.

Avatar
DEFIANCE
Postovi: 2819
Pridružen/a: 19 svi 2009 21:34
Spol/rod: žensko

Post Postao/la DEFIANCE » 21 ruj 2009 20:39

ovaj psić,to su ti ljudi (radnici) a ovaj s mačem ti je krizni porez!
Znao je on šta nas čeka samo da nije nacrtao još njih nekoliko s mačem onda smo svi na j.... :D :D :D

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 21 ruj 2009 21:49

apsurdna je napisao/la:meni to izgleda kao papa-monstrum a ne kao da jase na necemu. a ovo desno mi izgleda kao vuk obucen u crnu ovcu
eto to.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 22 ruj 2009 09:04

PicajzLa je napisao/la:Vele da ima. Al niko ne zna for sure.
..a dida mu je bio zidov, ako se ne varam :o

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 11:04


backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 19:47

kud ode ova tema na hitlerovog dedu :lol:
a što dogovoriste na kraju, šta je to na slici, šta šta?
vidim odustali ste većinom od ideje da netko/nešto nekog/nešto jaše... i to mi se ne sviđa :cool:

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 20:20

Ja sam dosla do zaključka da Nostradamusu likovno izražavanje nije bila jača strana.
Jer ovom stvoru lijevo fale stražnje noge i sve je nešto zbrda zdola. Ne mozes dokučit jel to papa nesto jaše ili je to u biti mutirani papa.
Ako je mutirani papa onda definitvno nije dobro izveden. Ne znam kako to stvorenje održava ravnotežu bez stražnjih nogu i kako ga guzica ne pritegne.

Ovo stvorenje na desno je neka životinja ljudskom umu nepoznata.
Nije međed, ocito, možda je vuk, al ne bi ni to rekla jer hoda na stražnjim nogama i ima netipične uši za vuka, prije za međeda. Također ima medvjeđi rep.
U biti, prije je medvjed nego vuk. Znači i medvjeda je lose nacrtao.
Osim ako ga nije namjerno napravio tako malim i žgoljavim da prikaže veličinu pape i Crkve u odnosu na njega.

Nadalje, ovaj mač kojim papa vitla izlazi, tj. izgleda ko da je sastavni dio međunožja ovog pape mutanta :o
Taj papa-mutant ima čudne kandže za sisavca, prije za orla ili nekog letećeg stvora, dakle ona teorija o zmaju stoji. A pošto zmaj nema glavu ni krila onda je jedino logično da su on i papa jedno.

Znači, na lijevo imamo mutanta pape i zmaja kojem mač izlazi iz međunožja, a na desno loše naslikanog medvjeda.

I to mi poprilično ide pod ruku s onom teorijom o nadmoći muškarca nad ženom, pošto pokusava svojim falusom pokorit ovog malog medvjeda, koji je, recimo, medvjedica jer je omanji.
A znamo da je Crkva koju taj papa/zmaj simbolizira, patrijarhalna tvorevina, onda je to to. Kao što Biblija reče i kao što sam čula jednog popa kako viče s oltara: "Žena mora biti pokorna svome muškarcu!" Očito je i Nostradamus tako mislio.

Uostalom, to mi je logičnije objašnjenje nego ono s Bin Ladenom. Sličnost između njega i ovog međeda još nisam uočila.
Čak mi je i moja teorija o pederima međedima uvjerljivija od ove s Bin Ladenom ili komunizmom :D

backspace

Post Postao/la backspace » 22 ruj 2009 20:39

to si sigurno u krivom proanalizirala ;)

a što se falus-mača tiče, to mu je nacrtao umjesto zadnjih nogu, da može balansirat. a vuče me i opcija da je bio dementan.

Plague

Post Postao/la Plague » 22 ruj 2009 20:45

backspace je napisao/la:a vuče me i opcija da je bio dementan.
Mislim da to uopće nije upitno :D

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 22 ruj 2009 20:56

backspace je napisao/la:a što dogovoriste na kraju, šta je to na slici, šta šta?
strpljiv, spašen, Hloverka :D

:D :D :D
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
aquarius001
Postovi: 319
Pridružen/a: 03 ruj 2009 07:00
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Post Postao/la aquarius001 » 23 ruj 2009 10:56

PicajzLa je napisao/la:Ja sam dosla do zaključka da Nostradamusu likovno izražavanje nije bila jača strana.
Jer ovom stvoru lijevo fale stražnje noge i sve je nešto zbrda zdola. Ne mozes dokučit jel to papa nesto jaše ili je to u biti mutirani papa.
Ako je mutirani papa onda definitvno nije dobro izveden. Ne znam kako to stvorenje održava ravnotežu bez stražnjih nogu i kako ga guzica ne pritegne.

Ovo stvorenje na desno je neka životinja ljudskom umu nepoznata.
Nije međed, ocito, možda je vuk, al ne bi ni to rekla jer hoda na stražnjim nogama i ima netipične uši za vuka, prije za međeda. Također ima medvjeđi rep.
U biti, prije je medvjed nego vuk. Znači i medvjeda je lose nacrtao.
Osim ako ga nije namjerno napravio tako malim i žgoljavim da prikaže veličinu pape i Crkve u odnosu na njega.

Nadalje, ovaj mač kojim papa vitla izlazi, tj. izgleda ko da je sastavni dio međunožja ovog pape mutanta :o
Taj papa-mutant ima čudne kandže za sisavca, prije za orla ili nekog letećeg stvora, dakle ona teorija o zmaju stoji. A pošto zmaj nema glavu ni krila onda je jedino logično da su on i papa jedno.

Znači, na lijevo imamo mutanta pape i zmaja kojem mač izlazi iz međunožja, a na desno loše naslikanog medvjeda.

I to mi poprilično ide pod ruku s onom teorijom o nadmoći muškarca nad ženom, pošto pokusava svojim falusom pokorit ovog malog medvjeda, koji je, recimo, medvjedica jer je omanji.
A znamo da je Crkva koju taj papa/zmaj simbolizira, patrijarhalna tvorevina, onda je to to. Kao što Biblija reče i kao što sam čula jednog popa kako viče s oltara: "Žena mora biti pokorna svome muškarcu!" Očito je i Nostradamus tako mislio.

Uostalom, to mi je logičnije objašnjenje nego ono s Bin Ladenom. Sličnost između njega i ovog međeda još nisam uočila.
Čak mi je i moja teorija o pederima međedima uvjerljivija od ove s Bin Ladenom ili komunizmom :D
Fakat si se potrudila :respekt:
≈ budi moja voda ≈

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 02 stu 2009 19:07

Ja na slici vidim nekakvog stvora/babu rogu/zmaja koji glumi svećenika i borbu protiv zla a zapravo je isti kao i ovaj Hrvatski ovčar koji beži na 2 noge. Al ja mislim da je on jako motao vutru. :!:
Normal people frighten me!

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Post Postao/la eris » 11 pro 2009 19:50

ovo meni izgleda ko govno s repićem nasađeno na kandže.
e s ovim se slažem.... :cool:
Ocito svak vidi ono sto zeli, pa tako i ja.
i s ovim....

čitam postove i smijem se...ovo je kao projektivni test....što vaša interpretacija zapravno govori o vama...hahha
:)

dakle, što ja vidim....mitsko biće (do sad neviđeno i o njemu priče ne ispričane) polupapa-polugovno....
gura mač jadnoj živini u leđa.....jer tako crkva operira...(da, što to govori o meni :D )
koja meni izgleda k'o vukodlak....malo je prežgoljava za međeda a prevelika za vuka....
i bem mu sad sam se sjetila filma Underworld i Kate Beckinsale.... :inlove:

uglavnom, vukodlak bi mogao predstavljati marendu, ručak ili večeru....i sad sam se opet sjetila da nisam večerala....

ma ova slika mi odvalči pozornost od važnih stvari.... :)

Mer
Postovi: 57
Pridružen/a: 08 sij 2010 22:25

Re: Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Post Postao/la Mer » 03 vel 2010 23:22

Tamara, da, Papa doista ne jase zmaja, nego je to dio njega, on je polu-zmaj, to je jedno tijelo. Onako, po uzoru na Davida Icke-a, on je zapravo humanoidni gmaz. S dvije noge, a sto se balansa tice, on to odradjuje ko kokos, onaj repic otraga mu je ko kokosja guzica, cisto ono radi navigacije. Malo baca i na ustipak, al dobro, sad su to nijanse... Meni je zgodno kako on to "milo" napada hibrida stakora i vuka, pogledajte mu lijevu rucicu kako se ono hvata za grud junacku, ko da zeli reci "Boze mi prosti, nu ove zvijeri..." pa je malo onako skakljucka pod vratom... A i pogled mu nekako blag... Ja ne mislim da se tu radi o ikakvom okrsaju bilo cega i losem predskazanju, mislim da se igraju u okolici Vatikana, ono "ko zadnji, magarac" i te fore...

Invalid, ova slika koja tebe muci je alegorijski prikaz javne blamaze, outanja u srednjevjekovlju... :)

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Post Postao/la komad kruha » 07 vel 2010 15:46

tamara3 je napisao/la:Upravo pogledala Historyjev dokumentarac o nekakvoj izgubljenoj navodno Nostradamusovoj knjizi crteža od kojih navodno svaki nešto ima za poručit o jezivom i tragičnom kraju svijeta i uglavnom da ćemo svi skončat pod meteorima, izgorjet, pokrepat od gladi i žeđi ili poginut u jezivom ratu. Oke, to znamo, a možda će se dogodit svaki čas.

Pa da požurim da ne bi kresno kakav mateor tu na zgradu pa ode ovaj post u propast.

Osim neprestanog spominjanja Antikrista i hrpe izravnih i neizravnih poruka da je to, naravno, Bin Laden (a ko će drugi bit) i da je 11. rujan bio "najvažniji događaj u povijesti čovječanstva" ( :o ) i gomile sličnih sranja, primijetila sam da ovu sliku

slika

sugovornici (znanstvenici, povjesničari, neka baba gatara tj. "psychic", proučavatelji Nostradamusa i slični uglednici) svi redom opisuju kao papu koji sjedi na zmaju i bori se protiv međeda koji simbolizira komunizam u nekadašnjem SSSR-u.

Ne znam za međeda i Ruse, ali c'mon - ako sjedi, di su mu noge i zmajeva glava?! Meni to izgleda kao čudovište maskirano u Papu, samo brijem da je to veliko svetogrđe za reć tako javno.

I ne znam zašto bi Antikrist morao biti baš taj nesretni Bin Laden, a ne, recimo sâm Benedikt ili netko zamaskiran u good guya.

A možete se raspričat i što općenito mislite o Nostradamusovim brijama, ali ponajprije me zanima kako biste vi protumačile taj lik, ali molim ozbiljno.

tko zna kako su ovu sliku interpretirali prije SSSR-a i komunizma?

kada bi bila vulgarna rekla bih da komad životinje viri papi iz dupeta. kako nisam, kažem da mi se čini da su papa i životinja jedno biće. vjerojatno se to biće nešto teže kreće jer ima na sredini tijela postavljene samo dvije noge, a ljudski dio je očigledno teži od životinjskog.

i meni se čini da ne tjeraju medvjeda nego psa, a pas može biti samo odanost, prijateljstvo, vjernost, ljubav. a možda slika predstavlja nametanje katoličkog svjetonazora svemu što hoda gdje god je katolik stupio nogom. možda pas predstavlja plemena i narode koji su prije dolaza osvajača i misionara živjeli u skladu s prirodom i svojim vjerovanjima, pa ih je trebalo uništiti, rastjerati, preobratiti.

ne znam. i verzija s ćevapčićima je dosta dobra i vjerodostojna.
kaj te hiče?

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Post Postao/la phos » 01 srp 2010 09:26

jasno ko dan...covjek je bio lisen talenta za likovni izrazaj.ova zivina koju napada...izgleda mi kao mix psa,medvjeda i jos par cetveronozaca.
a papa...i ostatak tijela- losa obrnuta interpretacija minotaura!
zakljucak-Dedal je usro motku i pokrenuo lavinu,Nostradamus se (potaknut nekim lakim drogama/inim) zanio,zaboravljajuci na vlastitu umjetnicku sakatost, drznuo crtati...i eto. :roll2:
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Post Postao/la Riječanka » 04 srp 2010 23:09

Meni taj papa liči na kentaura samo što donji dio nie konj neg neki monstrum. A ovo što ubija je pas a ne međed.

uNrEaLL
Postovi: 1125
Pridružen/a: 18 stu 2010 12:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Što vi vidite na ovoj "Nostradamusovoj" slici?

Post Postao/la uNrEaLL » 18 pro 2010 20:32

Papa stoji i ubija psa macem :haha:

Odgovorite