analna faza u bebe

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

analna faza u bebe

Post Postao/la Cirrocco » 25 lis 2009 22:27

dakle.. pricala sam danas sa prijateljicom koja je upravo krenula na medicinu u zagrebu..
i dakle imaju si neku kao psihologiju kao predemet..
i pricala im je psihijatrica o analnoj fazi u beba..
i sad.. bebe imaju fazu kad shvate da mogu kakati i uzivaju u tome a onda poklone mami tu kakicu..
a nakon toga imaju fazu kada shvate da mogu zadrzati kakicu pa uzivaju u tome.. e, ali!! ako u toj fazi zadrzavanja uzivaju predugo onda su gay..
jesam li samo ja u pitanju ili jos netko vidi nebulozu u ovom? i u cinjenici da se tome uce buduci doktori?!
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 25 lis 2009 23:06

:D

dany

Post Postao/la dany » 26 lis 2009 01:51

to su freudove teorije, daklem samo teorije. ima ih u psihologiji napretek. teorija, jel. i to svakakvih. freudove pogotovo znaju bit nebulozne.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 26 lis 2009 05:15

ak se i navode, ne znaci da se prihvacaju :o

Avatar
sarabanda
Postovi: 92
Pridružen/a: 06 lip 2009 10:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la sarabanda » 26 lis 2009 09:30

Gospodin Freud je davno umro, a i većina njegovih teorija s njim. S tim bi se čak i on složio. Žalosno je da se neki "profesionalni" krugovi nisu pomakli dalje u razmišljanjima.

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 26 lis 2009 17:46

prvo sam i ja zeljela vjerovati da je to Freud..
ispostavilo se da nije..
i ne da se to samo tumaci kao teorija, nego im se iznosi kao cinjenica..
u psihologiji se Freuda postuje samo kao zacetnika psihoanalize i nista drugo.. psihijatri su ti koji koriste njegove teorije..
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

dany

Post Postao/la dany » 26 lis 2009 19:23

Cirrocco je napisao/la:prvo sam i ja zeljela vjerovati da je to Freud..
ispostavilo se da nije..
:o
analna faza je 2. faza freudove teorije psihoseksualnog razvoja djeteta (oralna, analna, falusna, faza latencije i genitalna).
danas su u psihologiji najprihvaćenije eriksonove faze psihoseksualnog razvoja (ima ih 8), od kojih se, ako se ne varam, također 2. djelomično podudara s freudovom analnom fazom.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 26 lis 2009 20:59

materijal s prve godine? :D

dany

Post Postao/la dany » 26 lis 2009 21:07

razvojna psihologija, 2. godina. :cool:

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 lis 2009 21:25

Osobno mi cak i ono okretanje viska koje rade one babe na novoj i rtl-u ima veci kredibilitet od psihologije. Apsolutno nadriljecnistvo. :roll:

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 26 lis 2009 21:34

Nyx je napisao/la:Osobno mi cak i ono okretanje viska koje rade one babe na novoj i rtl-u ima veci kredibilitet od psihologije. Apsolutno nadriljecnistvo. :roll:
??????
:o :eek: :eek: :o :o :o
oprosti ako sam pristrana, uskogrudna ili glupa.. ali znas li ti sto je psihologija?

ot: ispravak mog navoda.. kod njih se to ne uci kao dio Freudovih teorija.. vec eto, tako, normalna stvar u razvoju djeteta..

i, eto, novo pitanje.. smatrate li da kakanje u bebe ima veze s homoseksualnom opredjeljenoscu? :)
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 26 lis 2009 21:40

Cirrocco je napisao/la:
Nyx je napisao/la:Osobno mi cak i ono okretanje viska koje rade one babe na novoj i rtl-u ima veci kredibilitet od psihologije. Apsolutno nadriljecnistvo. :roll:
??????
:o :eek: :eek: :o :o :o
oprosti ako sam pristrana, uskogrudna ili glupa.. ali znas li ti sto je psihologija?

ot: ispravak mog navoda.. kod njih se to ne uci kao dio Freudovih teorija.. vec eto, tako, normalna stvar u razvoju djeteta..

i, eto, novo pitanje.. smatrate li da kakanje u bebe ima veze s homoseksualnom opredjeljenoscu? :)
Znam...ali moje osobno misljenje je da je psihologija sr***...ali ko voli nek izvoli :wink: ...

Pa mislim da nije nista neobicno u tome da beba uziva u tome kad se rjesava tereta. Uostalom svima je lakse kad se...olaksaju...dakle ne,ja mislim da to nema veze sa homoseksualnoscu,ali ja nisam psiholog ,netko tko se tim bavi bi to valjda i objasnio.[/quote]

FofL

Post Postao/la FofL » 26 lis 2009 22:09

Znam par ljudi koji su nažalost kao mali zadržavali kakicu - i svi su straight.
Dakle ako bi to bilo za mušku homoseksualnost, što bi onda bilo za žensku, zadržavanje mokraće? :roll: Mislim jest da mi je oduvijek bilo ponekad posebno dobro masturbirati s punim mjehurom i znam da nisam jedina, ali ipak smatram da bi tvrditi tako nešto bilo teško pretjerivanje.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Post Postao/la Bash » 27 lis 2009 10:13

da ne kažen koliko je uvredljivo da se homoseksualnost svodi na potrebu za analnom stimulacijom :roll:

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la phos » 20 svi 2010 16:36

Cirrocco je napisao/la:dakle.. pricala sam danas sa prijateljicom koja je upravo krenula na medicinu u zagrebu..
i dakle imaju si neku kao psihologiju kao predemet..
i pricala im je psihijatrica o analnoj fazi u beba..
i sad.. bebe imaju fazu kad shvate da mogu kakati i uzivaju u tome a onda poklone mami tu kakicu..
a nakon toga imaju fazu kada shvate da mogu zadrzati kakicu pa uzivaju u tome.. e, ali!! ako u toj fazi zadrzavanja uzivaju predugo onda su gay..
jesam li samo ja u pitanju ili jos netko vidi nebulozu u ovom? i u cinjenici da se tome uce buduci doktori?!
glupost :)
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la ticklebook » 20 svi 2010 17:19

phos je napisao/la:
Cirrocco je napisao/la:dakle.. pricala sam danas sa prijateljicom koja je upravo krenula na medicinu u zagrebu..
i dakle imaju si neku kao psihologiju kao predemet..
i pricala im je psihijatrica o analnoj fazi u beba..
i sad.. bebe imaju fazu kad shvate da mogu kakati i uzivaju u tome a onda poklone mami tu kakicu..
a nakon toga imaju fazu kada shvate da mogu zadrzati kakicu pa uzivaju u tome.. e, ali!! ako u toj fazi zadrzavanja uzivaju predugo onda su gay..
jesam li samo ja u pitanju ili jos netko vidi nebulozu u ovom? i u cinjenici da se tome uce buduci doktori?!
glupost :)

Da, to je Freudova teorija. dosta kritizirana.

http://en.wikipedia.org/wiki/Psychosexual_development
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la phos » 21 svi 2010 12:25

da,malo sam to prije gledala,pa mi je ...klimava ta njegova teorija.
a i danas medicina objasnjava da je zadržavanje stolice predstavlja određeni mehanizam obrane od nove okoline kojoj se dijete još nije prilagodilo. radi se o normalnoj fiziološkoj reakciji koju ne treba sprečavati.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re:

Post Postao/la pihach » 21 svi 2010 13:27

sarabanda je napisao/la:Gospodin Freud je davno umro, a i većina njegovih teorija s njim. S tim bi se čak i on složio. Žalosno je da se neki "profesionalni" krugovi nisu pomakli dalje u razmišljanjima.
slazem se, ali u nekim stvarima je imao pravo kao npr. elektrin i edipov komplex.

OT. zakaj te cudi to kaj ti je rekla ta cura? pa ima logike.
danas kakica, sutra lulek.

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la phos » 21 svi 2010 13:28

a znas da i corava kokos nakljuca...
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la Zita » 21 svi 2010 22:00

okej, za razliku od nekih nemam nis protiv psihologije! dapace
no psihologiju i psihijatriju treba znati razlikovati, bez uzdizanja jedne il druge te shvatiti da su neka misljenja jednostavno zastarjela!
sto je sa lezbijkama u cijeloj prici? ocito ne drze feces u rektumu radi zadovoljstva...
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la call_me » 21 svi 2010 22:50

vrlo jednostavno. buduce lezbijke ne zele ici piskit, pase im ta napetost u mjehuru. sta im vise pase, veca je sansa da ce postat lezbe. tak je kod mene to teklo. sta kod tebe nije? a? :aaaa:

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la fakatja » 23 svi 2010 20:42

Istina. Ta napetost u mjehuru ako duze traje izzaziva orgazam na kraju..ako se prije ne upiskas u gace....Dakle ako vise izdrzim.... ma ne, onda sam bi...ili..hetero ili lez....u p.m., opet je lakse muskarcima- sve definicije idu samo za njih. I njihove guze. Da. :cool:
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: analna faza u bebe

Post Postao/la call_me » 23 svi 2010 20:54

kad sam bila mala, sjecam se, jako sam voljela piskit u gace. to mi je bas bila fora. jer sam voljela da mi mijenjaju sarene gace raznih boja. mora da sam onda bila u fazi deniala :hmmmm:

Odgovorite