Bosanski muslimani

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
FofL

Bosanski muslimani

Post Postao/la FofL » 30 stu 2009 21:12

Frendica čiji su roditelji bosanski muslimani na bajram mi se (nakon dosta nagovaranja da kaže što je muči) povjerila da ima veliki problem s roditeljima i religijom koji može riješiti samo tako da se odseli ili ubije. Nakon toga je, hm, nestala. Ima osamnaest i pol godina, financijski ovisi o roditeljima (koji mi se nikad prije nisu činili zadrti a mislila sam da ih dobro poznajem, al nikad se ne zna), straight je, koliko znam trenutačno nema dečka. Ne znam što da radim, bojim se za nju! Vidim da vas ovdje ima barem par koje ste i same bosanske muslimanke ili upućene u njihove običaje, pa ako imate neku ideju u čemu bi mogao biti problem i kako da se postavim, pomagajte jer ja nemam pojma...

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 30 stu 2009 22:41

:o poznam jednako tak i hrvate dal katolike dal ne i pravoslavce ne nuzno srbe koji su naprosto zadri i primitivni debili. u tom je problem.
case dismissed.
zvir i bestimja.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: Bosanski muslimani

Post Postao/la lucretia » 01 pro 2009 12:06

Flames of love je napisao/la:Nakon toga je, hm, nestala.
definiraj to? :o ne javlja ti se više ili??
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

FofL

Re: Bosanski muslimani

Post Postao/la FofL » 01 pro 2009 16:19

lucretia je napisao/la:
Flames of love je napisao/la:Nakon toga je, hm, nestala.
definiraj to?
Otišla je iz škole, što je ok, jer muslimani u našoj školi imaju pravo uzeti slobodni dan za bajram, ali nije ni jučer ni danas došla u školu i ne javlja se nikom od nas iz škole s kojima si je bolja.

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: Bosanski muslimani

Post Postao/la lucretia » 02 pro 2009 00:55

Flames of love je napisao/la:
lucretia je napisao/la:
Flames of love je napisao/la:Nakon toga je, hm, nestala.
definiraj to?
Otišla je iz škole, što je ok, jer muslimani u našoj školi imaju pravo uzeti slobodni dan za bajram, ali nije ni jučer ni danas došla u školu i ne javlja se nikom od nas iz škole s kojima si je bolja.

nazovi ju doma. idi joj zvoni na vrata. ako ne upali, zovi njene starce i pravi se da si obična zabrinuta prijateljica kojoj je palo na pamet da ona ima npr gripu. kako god, DOĐI DO NJE!
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 02 pro 2009 18:39

Oooo je napisao/la:18 g. pomisao na samoubojstvo-najnormalnija stvar, ali...pod pritiskom velikim -ostvarima-problem!!!!
a da je potrazis kuci?
stvarno bih pomogla ali ne znam kako...
kada je vidis jednostavno tjeraj je da prica...da izbacuje iz sebe=rasterecenje i lakse podnosenje pozicije u kojoj se nalazi kakva god da jeste. samo je bitno da ne naudi sebi.
ili najbolje uputi je na razgovor sa skolskim psihologom kada dodjes do nje.
To je najgora moguca stvar koju moze napravit.

FofL

Post Postao/la FofL » 02 pro 2009 21:27

Oooo je napisao/la:18 g. pomisao na samoubojstvo-najnormalnija stvar, ali...pod pritiskom velikim -ostvarima-problem!!!!
a da je potrazis kuci?
stvarno bih pomogla ali ne znam kako...
kada je vidis jednostavno tjeraj je da prica...da izbacuje iz sebe=rasterecenje i lakse podnosenje pozicije u kojoj se nalazi kakva god da jeste. samo je bitno da ne naudi sebi.
ili najbolje uputi je na razgovor sa skolskim psihologom kada dodjes do nje.
Pronašla sam ju (javila se ipak napokon), kaže da će sutra doć u školu, pa ćemo onda vidjet...
Nyx je napisao/la:To je najgora moguca stvar koju moze napravit.
Naša trenutačna školska psihologica je iz mog osobnog iskustva prilično ok (prije oko mjesec dana sam "privodila" svoje starce njoj, nažalost), naravno ne znam koliko je upućena u ovakve stvari i kako bi se snašla, ali ako se snašla s mojim problemima pretpostavljam da bi se i s ovim.

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 03 pro 2009 19:06

Flames of love je napisao/la:
Oooo je napisao/la:18 g. pomisao na samoubojstvo-najnormalnija stvar, ali...pod pritiskom velikim -ostvarima-problem!!!!
a da je potrazis kuci?
stvarno bih pomogla ali ne znam kako...
kada je vidis jednostavno tjeraj je da prica...da izbacuje iz sebe=rasterecenje i lakse podnosenje pozicije u kojoj se nalazi kakva god da jeste. samo je bitno da ne naudi sebi.
ili najbolje uputi je na razgovor sa skolskim psihologom kada dodjes do nje.
Pronašla sam ju (javila se ipak napokon), kaže da će sutra doć u školu, pa ćemo onda vidjet...
Nyx je napisao/la:To je najgora moguca stvar koju moze napravit.
Naša trenutačna školska psihologica je iz mog osobnog iskustva prilično ok (prije oko mjesec dana sam "privodila" svoje starce njoj, nažalost), naravno ne znam koliko je upućena u ovakve stvari i kako bi se snašla, ali ako se snašla s mojim problemima pretpostavljam da bi se i s ovim.
Da,sve su one ok ko osobe ,samo sto zaista nisu kvalificirani nizasto,i imajuu retardiran posao koji moraju radit na retardiran nacin,ako vec mora onda nek ide pravom psihologu(iako mi ni ti nisu bas dragi al su manje zlo).Skolska psihologica ce zahtijevat razgovor s njenim roditeljima i to ce samo pogorsat stvari(jer ne zivimo u nekoj od onih popodnevnih serija na rtlu) a ukoliko joj se tvoja prijateljica ide povjeravat sk.psihologica ima duznost to sve reci roditeljima.Psiholozi,pogotovo skolski vole skakat sa zakljuccima i stereotipizirat ljude.Moj savjet je da prvo ti dobro porazgovaras s njom iskreno pa onda ukoliko stanje nije kriticno(ako nije suicidalna,sto sumnjam) das joj par savjeta,podsjetis ju da nece zauvijek zivjet s roditeljima,budes joj spremna pomoci i tako.Moje misljenje a i iz osobnog iskustva te iskustava ljudi koje znam je da skolskog psihologa treba izbjegavat u sirokom luku. ;)

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Nyx » 06 pro 2009 21:15

Oooo je napisao/la:svacija iskustva su drugacija...
mada ja i dalje kazem skolski psiholog...ako je teta ok i imas iskustva s njom onda je preporuci, ne kao psihologa nego kao prijatelja jer jedna od super stvari koja pase jeste upravo taj lagani razgovor koji je bitan radi otvaranja i usmjeravanja.
u svakom slucaju sretno...ma bit ce sve ok :)
Koliko sam upucena kod skolskih psihologa je sve sluzbeno bez obzira u kojem se tonu prica, mislim da bi mozda cak bilo i bolje da se obrati pedagogici...:wink: One obicno nemaju onaj lazni dusebriznicki stav i ne
pricaju sa ucenikom kao psiholog nego jednostavno osoba koja zeli pomoci

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 07 pro 2009 00:46

ne znam, ja mozda spadam u davnu generaciju, ali skolski psiholog (barem u mojim skolama) je uvijek bila osoba kojoj nije bio problem ici. stvari su se,koliko znam, prilicno promijenile pa necu davat savjete. ali, kao odgovor na postavku iz prvog posta ovdje, mislim da je sasvim svejedno radi li se o bosanskim muslimanima ili kome drugome, stvar je primitivizma i zatucanosti, a toga barem ima di god hoces.

FofL

Post Postao/la FofL » 12 pro 2009 15:31

Sad ide u školu, normalno, kao sve ok, čak je počela učit i popravila velik dio onih katastrofalnih ocjena. I dalje neće pričat o tome ali uvjerava sve da joj neće ništ bit (da ju neće udat i sl.). Ima nekog dečka, od vrlo nedavno, za kojeg njeni nikako nikad ne smiju znat, ali neće reć zašto, kao nije zato jer nije musliman, ali... :? Još smo se i posvađale oko bezvezarije (bila sam ljuta na druge ljude pa sam se nehotice iskalila na njoj, samo moja krivnja i ne mogu to nikako popravit) pa zadnjih par dana uopće ne razgovaramo :(

dobrica87
Postovi: 382
Pridružen/a: 16 ruj 2009 20:24
Lokacija: BIH - BANJA LUKA - Iza grmića

Post Postao/la dobrica87 » 12 pro 2009 20:04

možda je došao neki prosac. u turskoj je običaj ako je curam iz fine kuće i akoje nevina da dolaze prosci i da je prose nudeći miraz.
My heart goes Boum-Boum-Boum
Every time I think of you
Inside it's Boum-Boum-Boum
Lost control what shall I do?

'Cause I wanna be your lover
Till the end of our lives
I could never miss again
These loving eyes

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 18 pro 2009 01:36

Jbte pa nisu talibani da ju daju za kamilu.
Take a shot.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 18 pro 2009 01:42

ne razumijem zasto ovaj topic nosi naslov bosanski muslimani? :o
zvir i bestimja.

Avatar
hedonistica
Postovi: 159
Pridružen/a: 20 svi 2006 13:56

Post Postao/la hedonistica » 18 pro 2009 13:11

call_me_not je napisao/la:ne razumijem zasto ovaj topic nosi naslov bosanski muslimani? :o
http://vukajlija.com/forum/teme/2506?strana=3


;)

Odgovorite